Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sposób na mawachę


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Sposób na mawachę
Hi,
Robiliśmy cos takiego: uke kopie mawaszką, w momencie kiedy podnosi kolano tori skraca dystans, 1 ręką blokuje kopiącą nogę uke, 2 ręką pcha klatę uke, uke się przewraca. Problem w tym, że mój nie chciał :) Po 1. nie widząc na jakiej wysokości mi przykopie nie mogłem go skutecznie zablokować, po 2. w trakcie kilku desperackich prób szybkiego skrócenia dystansu, "na chama", że tak się wyrażę, osiągnąłem tyle, że z impetem nadziałem sie splotem na jego kolano :o
Co robić ? Myślałem juz o najgorszym, w Was jedyna nadzieja.
Załamany.
  • 0

budo_yokot
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Sposób na mawachę
cytat: "1 ręką blokuje kopiącą nogę uke, 2 ręką pcha klatę uke, uke się przewraca" i już jesteś w gardzie chłopów z bjj :D
przechwyt i atemi, Twój uke ma mocną i pewną pozycję, możesz zrobić na sposób z judo, czyli podciąć go dodatkowo swoją nogą od strony wewnętrznej jego nogi podporowej (nie pamiętam nazwy tej techniki w judo :cry: )ale trzeba uważać bo "...uke się przewraca i już jesteś w gardzie chłopów z bjj " więc albo kończysz strzałem albo się wycofujesz i to baaardzo szybko
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Sposób na mawachę
Jest tez rozwiazanie a'la Mark Coleman. W momencie kopniecia - powiedzmy prawa zakroczna noge - skracasz dystans do kopiacego, nie blokujesz w ogole, ale tylko trzymasz garde (jakby nie wyszlo) pochylasz sie na kolanach i chwytasz za lewa noge kopiacego. Po upadku przeciwnika nie puszczasz nogi, ale przeciagasz go za nia po asfalcie w lewo (od twojej strony) i wchodzisz do pozycji bocznej. Po prostym treningu wchodzi w 99 proc. Sa jeszcze dobre "myki" na mawahujacego z sambo.
K_P
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sposób na mawachę

...Sa jeszcze dobre "myki" na mawahujacego z sambo.
K_P


Jeżeli to nie tajemnica ani zastrzeżony patent, to ja bym poprosił o opis.
z góry thx, poklon
pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024