Skocz do zawartości


Zdjęcie

JUDO vs. ZAPASY


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

budo_edipro_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

JUDO vs. ZAPASY
Witam ponownie - z tego co mówią JUDOcy to ich sport jest bardzo skuteczny i nie jestem tutaj by to negować ale ciekawi mnie jak wygląda walka JUDOKI z ZAPAŚNIKIEM. Może któryś z obecnych Judoków miał może już taką potyczkę (tylko nie amatorską typu 10 letni staż JUDO i 2 tygodniowy w zapasach ) chodzi mi o porównywalny poziom zaawansowania. Jakie wrażenia na co trzeba uważać, jak przebiega walka no i kto wygrywa ???
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: JUDO vs. ZAPASY
LEPSZY !
  • 0

budo_robot
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 554 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: JUDO vs. ZAPASY
judo jest lepsze od zapasow ale gorsze od bjj ale bjj bez gi jest lepsze od zapasow ale gorsze od judo
  • 0

budo_piksel
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: JUDO vs. ZAPASY
Robot,trudno się domyślić o co ci biega. 8O
  • 0

budo_marcos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: JUDO vs. ZAPASY

Robot,trudno się domyślić o co ci biega. 8O


pewnie szuka pracy w archiwum
  • 0

budo_boidae
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: JUDO vs. ZAPASY
Robert-zalezy czy w gi czy bez niego. Judoka bez gi z zapasnikiem- raczej ciezko. Widzialem jak bardzo dobry judoka (mistrz olimpijski) cwiczyl z bardzo dobrym zapasnikiem bez gi i nie bylo tak rozowo- dla judoki. Wiem rowniez ze bardzo dobry zapasnik zalozyl kiedys kimono i wystartowal w MP w judo i wygral swoja kategorie. To te historie ktore znam- natomiast nie moge stwierdzic tutaj reguly. Trzeba by wiecej przykladow.
  • 0

budo_psycho boy jack
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 303 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: JUDO vs. ZAPASY
no wlasnie wydaje mi sie ze gi moze wiele zmienic. ale nie wiem bo nie mam doswiadczenia. za to gdzies na tym forum czytalem ze wspolczesne judo zaczyna adaptowac techniki zapsnicze i to moze znacznie zmienic jego oblicze.

fajnie byloby gdyby jakis judoka potwierdzil lub obalil ta teze.
  • 0

budo_marcus73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 393 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: JUDO vs. ZAPASY
Ja mam doświadczenia w takich pojedynkach i niestety jako były judoka (co prawda niezbyt wysokiej klasy) muszę stwierdzić, że bez gi jest kiepsko.
Wiele technik w sposób mimowolny korzysta z gi i jak nie ma szmaty to nie wiadomo za co złapać. Oczywiście wszystko można przystosować ale ja np. naprawde byłem przyzwyczajony do chwytu za judogę i jak nie miałem za co złapać to stosowałem takie najprostsze techniki jakie mogłem czyli wejście w nogi i o-goshi.

Wiem ze lepsi judocy radzą sobie w takich pojedynkach,
ale bywa też tak że niektórzy sobie nie radzą :-) (zwłaszcza grupa uchi-matowców)

Poza tym jest problem parteru.
Na zawodach jest to zupełnie marginalny element.
Ja jestes w sytuacji zagrożonej to wchodzisz w żółwia i sędzia przerywa walkę.
Jak nie możesz wejść w żółwia to i tak byś przegrał ...
:twisted:
Nie miałem sytuacji na zawodach aby ktoś wyszedł z mojego trzymania i odwrotnie
(chociaż nie, parę razy wyszedłem, ale tylko dlatego, że kolesie byli słabi fizycznie).
Na takiej zasadzie funkcjonuje parter w judo.

Dlatego potem miałem taka zaskoczkę jak powalczyłem sobie z BJJ-owcami i zapaśnikami ... :cry: Ja w żółwia, a tutaj nie ma sędziego ... 8)

Oczywiście stało się to dlatego bo traktowałem ne-waza (parter) jako odpoczynek przed stójkę i ewentualnie fizolską szarpaninę. Na początku jak jeszcze słuchałem trenera to umiejętności dosyć wyraźnie w ne-waza podniosłem.
  • 0

budo_marcus73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 393 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: JUDO vs. ZAPASY

Robert-zalezy czy w gi czy bez niego. Judoka bez gi z zapasnikiem- raczej ciezko. Widzialem jak bardzo dobry judoka (mistrz olimpijski) cwiczyl z bardzo dobrym zapasnikiem bez gi i nie bylo tak rozowo- dla judoki.


Mistrz olimpijski???
Nastek???
  • 0

budo_boidae
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: JUDO vs. ZAPASY
umyslnie nie podawalem nazwiska zeby to zostalo tajemnica :)
  • 0

budo_ert
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: JUDO vs. ZAPASY
wiadomo, ze zapasnik w zapasach ma przewage nad judoka. kiedys obserwowalem lige w ktorej startowalo 2 zapsnikow. jeden dosc dobry. wygral kilka walk, ale prawie wszystkie poprzez wejscie z dystansu. panicznie unikal zlapania uchwytu przez judoke. polegl w parterze poddany przez dzwignie na reke (nawiasem mowiac byla to bardzo dziwna dzwignia, co obnarzalo nieznajomosc tej dziedziny walki przez zapasnika). mysle, ze doby judoka po przejsciu procesu adaptacyjnego, moze sie obronic przed porownywalnym zapasnikiem. zaleta judokow sa wszystkie podciecia co w zapasach nie jest az tak powszechne i dopracowane. wynik starcia zalezalby od stylu judoki i jakich technik uzywa.

co do zolwia czyli "dawania dupy" to i zapasnik i judoka bedzie robil to samo. jego celem jest sie NIE znalezc na plecach - w bjj/sw odwrotnie.

jesli chodzi o mma ... wiadomo, ze kazdy uczy sie wlasnie zapasow i te techniki sa najbardziej cenione... ale ... karo parysian jest swietnym przykladem judoki, ktory umiejetnie zaadaptowal judo do mma. a fedor? on tez przystosowal swoj styl walki wyniesiony z chwytow w ubraniu do mma i jest nieslychanie skuteczny.
rozmawialem kiedys z jednym dosc dobrym judoka ze srodowiska wspomnianego wczesniej mistrza olimpijskiego, ktory ma juz doswiadczenie w mma. spytalem sie jak judo mu pomaga w mma. odpowiedzial, ze oprocz fizycznnej strony to niewiele. uczy sie zapasow ... ale ... powiedzial bardzo ciekawa rzecz. judo nauczylo go walczyc wyprotowanemu. poniewaz lubi uderzac, bardzo mu to pasuje. zapsnicy maja tendencje do "opadania" ... ciekawe.

osobiscie mysle, ze im wiecej sie wymiesza tym lepiej mozna dobrac technike pod siebie. bez sensu jest zamykanie sie w jednej grupie technik...
nie rozumiem tez czemu wielu grapplerow podczas walki w gi stara sie stosowac techniki zapasnicze.
  • 0

budo_edipro_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: JUDO vs. ZAPASY
ale ktoś starocie odkopuje ... ;) topik w 2002 chyba rozpoczęty ;)
  • 0

budo_boidae
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: JUDO vs. ZAPASY
hehe- dopiero teraz na date spojrzalem, a sie wlasnie zaczalem zastanawiac co Robertowi sie nagle na filozofowanie zebralo :)
  • 0

budo_robot
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 554 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: JUDO vs. ZAPASY

ale ktoś starocie odkopuje ... ;) topik w 2002 chyba rozpoczęty ;)


widzisz stary! 4 lata goscie rozprawiaja..czym sa 4 lata w obliczu wiecznosci
  • 0

budo_marcus73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 393 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: JUDO vs. ZAPASY

... powiedzial bardzo ciekawa rzecz. judo nauczylo go walczyc wyprotowanemu. poniewaz lubi uderzac, bardzo mu to pasuje. zapsnicy maja tendencje do "opadania" ... ciekawe.


Święte słowa.
Widziałem na własne oczy walki uliczne, w których zapaśnicy byli nokautowani ze względu na zbyt niską postawę. Jakieś idiotyczne cepy z góry i podbródkowe plusy kolana.
Typowe MMA w wiejskim wykonaniu. No i zapasiory padali.
Nie zawsze co prawda, bo było takich dwóch dobrych zapasiorów którzy lali całą okolicę a potem to juz nawet i Górny Śląsk :-)

To Nastek miał problemy z zapaśnikiem ...
Wtedy powinien wyciągnąć jakieś wnioski ...
  • 0

budo_kacper_vt
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: JUDO vs. ZAPASY
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_marcus73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 393 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: JUDO vs. ZAPASY

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


co to ma być???
rodzaj spamerki???
  • 0

budo_edipro_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: JUDO vs. ZAPASY

hehe- dopiero teraz na date spojrzalem, a sie wlasnie zaczalem zastanawiac co Robertowi sie nagle na filozofowanie zebralo :)


Niestety nie "Robercik" ma teraz zarąb w pracy i niestety nie ma czasu na ważne rzeczy (treningi) a co dopiero na pierdoły (forum)...
  • 0

budo_jodan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 775 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zależy od punktu odniesienia

Napisano Ponad rok temu

Re: JUDO vs. ZAPASY
widać, ze moderator nie ma tu czasu na nic. a moze modów wogóle nie ma? zastrajkowali? uciekli?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024