Skocz do zawartości


Zdjęcie

Polskie zawody jj albo bjj


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

budo_edipro_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Polskie zawody jj albo bjj
Mam pytanko czy w takich zawodach można używać ochraniaczy na uszy i buty zapaśnicze ? czy też jest jakiś zakaz - albo zależy to od organizatora ?
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Polskie zawody jj albo bjj
Dziwne pytanie. Teroetycznie moglbys sie spytac czy wolno uzywac sciagaczy czy bandazy elastycznych...
W kazdym razie na klipach jakie ogladalem z mundialu bjj nie widzialem aby nosicli ludzie obuwie .... prawdopodobnie iz mozliwosc kontroli stopami jest w pewnym stopniu ograniczona,..., mozliwe ze lda tego. Nie przypuszczam aby stosowanie obuwia ( odpowiedniego ) czy ochraniaczy na uczy bylo zakazane. Bo niby z jakiej racji ?
Dziwne pytanie ,..., to prawda :)
A teraz do rzeczy:
co do ochraniaczy na uczy:
wolno je stosowac, nikt sie nie czepia.
Inna sprawa z butami:
Tutaj nie jest tak rozowo. Organizator moze zabronic uzywania .... na ogul jednak tego nie robi. Inna sprawa ze, jak napisalem, uzywanie butow ogranicza w pewien sposob mozliwosci zawodnik min. poprzez ograniczone "czucie" przeciwnika.
Niom , wiele to nie rozjasnilo ale lepszy rydz niz nic.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Polskie zawody jj albo bjj

Dziwne pytanie. Teroetycznie moglbys sie spytac czy wolno uzywac sciagaczy czy bandazy elastycznych...
W kazdym razie na klipach jakie ogladalem z mundialu bjj nie widzialem aby nosicli ludzie obuwie .... prawdopodobnie iz mozliwosc kontroli stopami jest w pewnym stopniu ograniczona,..., mozliwe ze lda tego. Nie przypuszczam aby stosowanie obuwia ( odpowiedniego ) czy ochraniaczy na uczy bylo zakazane. Bo niby z jakiej racji ?
Dziwne pytanie ,..., to prawda :)
A teraz do rzeczy:
co do ochraniaczy na uczy:
wolno je stosowac, nikt sie nie czepia.
Inna sprawa z butami:
Tutaj nie jest tak rozowo. Organizator moze zabronic uzywania .... na ogul jednak tego nie robi. Inna sprawa ze, jak napisalem, uzywanie butow ogranicza w pewien sposob mozliwosci zawodnik min. poprzez ograniczone "czucie" przeciwnika.
Niom , wiele to nie rozjasnilo ale lepszy rydz niz nic.


Pytanie bylo o polskie zawody JJ albo BJJ a nie na swiecie
W zadnym regulaminie zawodow JJ w naszym kraju nie jest dopuszczone obuwie
Co do BJJ - jeszcze zadnych zawodow nie bylo u nas rozgrywanych - i przepisow zapewne tez nie ma sprecyzowanych.
Co do nausznikow - u nas sa dosc malo popularne ale przypuszczam ze przez organizatora byly by dopuszczone ale u nas nigdy nie widzialem aby ktos stosowal na zawodach - co innego natreningach.

Pz
Martius
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Polskie zawody jj albo bjj
Widze musze wyjasnic ....
Jako iz nie zajmuje sie jj to sie nie wypowiadam na ten temat.
Opisalem jak to wyglada na zawodach bjj co jest zgodne z tematem postu - wystepuje lacznik ALBO.
Fakt czy odbywaja sie, czy tez nie, w polsce czy na ukrainie , czy gdziekolwiek indziej, nie ma IMHO znaczenia, pewne rzeczy relatywnie malo znaczace jak wlasnie obuwie czy ochraniacze na uczy nie ma znaczenia...... ale to moja opinia.
To tyle.
  • 0

budo_edipro_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Polskie zawody jj albo bjj
Hmm dla mnie to jest jeszcze bardziej zakrecone - buty luzz mozna i nie .. no ci co maja klopoty z palcami musza poprostu uważać ... ale nauszniki - niby nie zabronione ale nie wiem czy wiecie wszystkie sa robione tak by chronic uszy a co za tym idzie muszą byćutwardzone - plastik czy utwardzony jakis tam policoś... więc jak tak "przypadkiem" komuś przyłożysz to napewno zaboli - pozostają jeszcze suspensoria - z nimi chyba zawsze można ale teżnie jestem pewien ...
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Polskie zawody jj albo bjj

- pozostają jeszcze suspensoria - z nimi chyba zawsze można ale teżnie jestem pewien ...


Suspensoria nie sa zabronione ...a nawet zalecane ;) )
Martius
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Polskie zawody jj albo bjj
sam jestem zainteresowany tym tematem poniewaz stalem sie posiadaczem takowych ochraniaczy na uchole (bez nich brak mozliwosci tarzania sie po glebie z grubasami) - a pytanie ktore mi sie nasuwa jest takie - czy w czasie walki z kims kto ma takowe ochraniacze mozna go za te ochraniacze szarpac lub w ogole wykorzystywac je jako kolejne miejsce do uchwytu???
dzieki.

pozdr,
jakub
  • 0

budo_edipro_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Polskie zawody jj albo bjj
JANUBie - dobre pytanie sam chciałęm je jeszcze zadać :)
ale mnie uprzedziłęś więc mam pytanko do ciebie ... jakiej firmy masz ochraniacze i jak wyglądają?
  • 0

budo_aklaw
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 599 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Polskie zawody jj albo bjj
mam pytnie o zasady jj widzalem kiedys na mistrzostwach europy w jj we francij jak koles za silno kopnol drugiego w wontrobe i zostal zdyskfalifikowany(walka finalowa) jak to jest z tymi uderzneniami w stojce mozna kopac po glowie loły sadzic czy to jest zabronione ?



(ulica jest mym domem streetfighting jest mym zyciem)
  • 0

budo_aklaw
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 599 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Polskie zawody jj albo bjj
mam pytnie o zasady jj widzalem kiedys na mistrzostwach europy w jj we francij jak koles za silno kopnol drugiego w wontrobe i zostal zdyskfalifikowany(walka finalowa) jak to jest z tymi uderzneniami w stojce mozna kopac po glowie loły sadzic czy to jest zabronione ?



(ulica jest mym domem streetfighting jest mym zyciem)
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Polskie zawody jj albo bjj

mam pytnie o zasady jj widzalem kiedys na mistrzostwach europy w jj we francij jak koles za silno kopnol drugiego w wontrobe i zostal zdyskfalifikowany(walka finalowa) jak to jest z tymi uderzneniami w stojce mozna kopac po glowie loły sadzic czy to jest zabronione ?


to jest dzial BJJ i Grappling - pytania zwiazane z ju-jitsu sportowym prosze raczej zadawac w dziale ju-jitsu
W zawodach BJJ nie ma uderzen ale na ten temat niech sie lepiej osoby wypowiadaja ktore sie na tym znaja

W wiekszosci zawodow ju-jitsu sportowego jest light kontakt - ale czesto krew sie lala i ludzi znosili ;)
Glownie to zalezy od sedziow na ile pozwalaja
Low Kicki dopuszczone sa na zawodach MFMJJ w glogowie ale za to tam nie ma uderzen rekoma na twarz
przepisy sportowego ju-jitsu znajdziesz na trzech stronach w zaleznosci od organizacji
PZJJ - [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
POJ - [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
MFMJJ - [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Pozdrawiam
martius
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Polskie zawody jj albo bjj

... jakiej firmy masz ochraniacze i jak wyglądają?


mam takie: Brute "Quad Tech" Earguard
poszperaj w sieci to je znajdziesz.

jeszcze ich nie uzywalem w czasie walki tylko przymierzalem - uczucie dziwne ale mam nadzieje ze spelnia swoje zadanie

pozdr,
jakub
  • 0

budo_edipro_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Polskie zawody jj albo bjj
ja mam asics'a :) te twarde tzn plasrikowe ... chyba najbardziej rozpowszechnione - bo mają też takie ze styropianu ale jakoś gorsze mi się wydają :( oro moje "http://www.asicstiger.com/pgs/acc/xlg/zw900_zw802_43.jpg" :)
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Polskie zawody jj albo bjj
moje sa troche podobne
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

cwiczyles juz w nich czy jeszcze nie?

pozdr,
jakub
  • 0

budo_edipro_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Polskie zawody jj albo bjj
Witam ponownie
Tak "jakubie" ćwiczyłem i dlatego te pytanie na forum - wiem ze raz zajmując pozycje wypłaciłem kumplowi w głowe z nich i troszke go zabolało - po mimo że otoczone są gumą - niestety takie ochraniacze mają wady - uszy siępocąi to bardzo szybko po mimo tych otworków na nausznikach, komfort walki - głównie wyjść z trzymań jest dużo gorszy - no i jak wspomniałeśprzeciwnik troszke może je wykorzystać przeciw nam - ale główna zaleta pozostaje - świetnie uszy chroni wkońcu bez obawy można sięciorać na macie :)
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Polskie zawody jj albo bjj
mam nadzieje ze juz niedlugo i mi uda sie je wyprobowac na treningu.
napisze wtedy swoje wrazenia

pozdrowienia_nausznikowe :D rotfl
jakub
  • 0

budo_zales200483
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Plock, UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Polskie zawody jj albo bjj
:-)
  • 0

budo_aptekarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Polskie zawody jj albo bjj
Ja pierdole ale z Ciebie archeolog :)
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Polskie zawody jj albo bjj
Ponoć to bot.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

5 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024