Skocz do zawartości


Zdjęcie

shidokan na ulicy?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

budo_doktor
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

shidokan na ulicy?
No wlasnie - co sadzicie o skutecznosci tego stylu na ulicy? Czy ktos moglby mi powiedziec jaki jest tam stosunek chwytow/parteru do uderzen? No i jeszcze jedno - czytalem gdzies, ze czerpia rozne techniki z roznych stylow: rece z boksu, nogi z taja, parter z bjj....mhm..to dlaczego to sie nazywa karate? Pozdrawiam
  • 0

budo_sliver
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: shidokan na ulicy?
Pewnie zaraz MRad Ci wszystko ładnie wytłumaczy, ale dzisiaj wyjątkowo mnie naszło na pisanie, więc też coś dorzucę 8)

No wlasnie - co sadzicie o skutecznosci tego stylu na ulicy?

Eeee... podobno b. dobry (np. Boruta polecał - jeśli dla Ciebie to autorytet). Ja sam nie miałem jeszcze przyjemności zastosować swoich umiejętności :cry: a może raczej :grin: ale jak coś się w tej materii zmieni to chętnie napiszę.

Czy ktos moglby mi powiedziec jaki jest tam stosunek chwytow/parteru do uderzen?

Eeee.. w grapplingu jeśli się przewrócisz to walczysz w parterze. Tyle jeśli chodzi o walkę sportową. Jeśli chodzi o ulicę i treningi to jest to raczej styl dla uderzaczy niż chwytaczy. Wszelkie walki rozpoczynasz od stójki - jak dojdzie do zwarcia i wylądujesz na glebie no to walczysz dalej :wink: Nie wiem czy da się to jakoś ując procentowo - głównie stójka, a na wszelki wypadek parter... tak mi się wydaje.

No i jeszcze jedno - czytalem gdzies, ze czerpia rozne techniki z roznych stylow: rece z boksu, nogi z taja, parter z bjj....mhm..to dlaczego to sie nazywa karate?

Nazywa się karate, by wywodzi się z Kyokushin. Ale niektórzy (np. szef mojego brata) twierdzi, że "te wszystkie nowoczesne style to takie tam mordobicie i z karate nie ma nic wspólnego". Dla mnie tam nazwa nie jest ważna - jeśli nie lubisz słowa karate mów, że trenujesz shidokan a nie karate shidokan :D :D :D
pozdrawiam
sliver
  • 0

budo_doktor
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: shidokan na ulicy?
Wielkie dzieki za informacje. Pozdrawiam
  • 0

budo_mariusz radliński
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 921 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: shidokan na ulicy?
No, sliver - w koncu cos napisales. :grin:
Statystyka ilosci Twoich wypowiedzi na forum wciaz jednak pozostawia wiele do zyczenia. Odwagi, sliver, odwagi. Acha - tylko sie nie rozpedz za bardzo. :D


Przy okazji pozdrawiam.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

8 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024