Skocz do zawartości


Zdjęcie

Andrzej Bryl - twórca BAS 3


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
265 odpowiedzi w tym temacie

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Andrzej Bryl - twórca BAS 3
Obrońca
Owi cinkciarze jak ich określano w tamtych czasach to dzisiaj szanowani właściciele kantorów wymiany... :)
  • 0

budo_charlie
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PL\KRK\NH

Napisano Ponad rok temu

Re: Andrzej Bryl - twórca BAS 3
czy ktoś z was może mi zinterpretować zdanie które widnieje na zdjęciu Bryla na 1 stronie tego tematu:
"Można być zawodowcem, pilnując psiej budy" ?

Czy jemu chodzi
a) o to że obojętnie co teraz robisz, jeśli byłeś zajebisty (zawodowcem) to dalej nim pozostaniesz robiąc cokolwiek (pilnując psiej budy)
B) ironia - dużo teraz "zawodowców" którzy nic nie umieją (pilnują psiej budy)

??


trochę to zakręcone, ale myśle że wiecei o co mi biega 8)

pzdr
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Andrzej Bryl - twórca BAS 3
charlie
można na to jeszcze spojrzeć z innej strony...
można pilnować psiej budy brać kasę i wtedy też jest się zawodowcem...
:)
wg mnie zawodowiec i profesjonalista to dwie różne osoby.
  • 0

budo_maddrajwer
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Andrzej Bryl - twórca BAS 3
Mimo ze osobiscie nie znam Bryla to mysle ze pare spraw moge wyjasnic. Byc zawodowcem pilnujac psiej budy ma oznaczac ze nie jest wazne czego pilnujesz, wazne bys robil to jak nalezy.
Co do tematu baru 4. Moim osobistym zdaniem ten gosc w dlugich wlosach i okularach, to jeden z najlepszych fajterow tego kraju. Osobiscie mialem okazje go pozanc i zobaczyc (rowniez i poczuc) co potrafi.I jest to dobry przyklad zeby nie oceniac ludzi po wygladzie.Poza tym przeciez nie chodzilo tam o to zeby tych barowiczow pokasowac. W prawdzie nie ogladalem programu ale jaki by mialo sens pokazywanie w telewizji jak taka gwiazdka reality show pada na glebe zaraz po komendzie start ??
Bardt - nie wiem co widziales w tv ale ja robilem jakis czas w delcie i mialem bardzo konkretne treningi. min. 2 razy w tyg i ostry wycisk. Potem zapisalem sie do tego samego trenera (pracownika delty) na sekcje.
  • 0

budo_zbyszekk
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw-Sitard

Napisano Ponad rok temu

Re: Andrzej Bryl - twórca BAS 3
Witam wszystkich bioracych udzial w dyskusji o p.A.Brylu.
Od jakiegos czasu czytam sobie rozne wypowiedzi dotyczace m.in. w/w pana i stwierdzam moim skromnym zdaniem, ze znajomosc tematu u wiekszosci jest nikla...
Mialem i mam ta przyjemnosc znac dr.Bryla i mysle , ze takie wypowiedzi na Jego temat Go smiesza...ale oczywiscie kazdy ma prawo sie wyskamlac (lacznie ze mna).
A propos tej niemoznosci spotkania i jak mysle skonfrontowania sie z ,,naukami'' pana Andrzeja to wcale dla chcacych tego bardzo nie jest to takie trudne...
Zapraszam do centrali Centrum Szkolenia Specjalnego we Wroclawiu na ul.Ciepla lub do osrodka treningowego CSS w Wlosciejewkach pod Poznaniem gdzie wszyscy zainteresowani tematem moga sie sami przekonac o ...
Ludzie zwiazani z panem Brylem sa mu bardzo oddani (czytaj wierni) i sluza rada i pomoca w tych osrodkach...sam tak tam trafilem i sie przekonalem , ze jak sie chce to sie ma...
Zapraszam!
...i tyle...
  • 0

budo_maddrajwer
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Andrzej Bryl - twórca BAS 3
W sumie to Brylowi wlasnie o to chodzi zeby nie bylo o nim glosno - bo i poco. A do zdania ze ma plotki na swoj temat w glebokim ... powazaniu , sie przyloacze. Co do jego ludzi, tez sie zgodze mialem okazje dosc sporo trenowac z jednym z jego uczniow. Nie za bardzo chce mi sie za to wierzyc zeby kazdy ot tak mogl sie z nim zmierzyc. Trzeba sobie na to zasluzyc.

A jak to bylo w "Zawodowcu" : Psy szczekaja a karawana idzie dalej.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Andrzej Bryl - twórca BAS 3
maddrajwer, a ja juz stracilem nadzieje, ze kiedykolwiek zobacze BAS, tak jak moge ogladac (takze na nosnikach elektronicznych) walki i techniki bjj, judo, Combat 56, boksu i milion innych. Acha... Biegi za quad'em, czy jak przezyc trzy dni bez jedzenia (a nawet dluzej) i snu, juz zaliczylem wiele lat temu.
Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_goran
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Andrzej Bryl - twórca BAS 3
Kubuś ,ale Ty znasz BAS doskonale po co Ci go jeszcze oglądać ?!?
Z technikami miałeś przyjemność obcować na Kravce .W BASie tych technik jest mniej i nie są usystematyzowane .Najpopularniejsze cele ataków to oczy, szyja ,jądra .Po roku 95 system przestał się rozwijać .Pod tym względem Kravka jest daleko z przodu. Większość forumowiczów nieobcykanych w temacie spodziewa się chyba jakiś czarów-marów .A tu lipa. Jedynie Ci ,którzy nigdy nie mieli doczynienia z technikami czysto combatowymi mogliby piać z zachwytu .Tyle jeśli chodzi o techniki .A teraz Kubusiu coś o specyfice prowadzenia treningu BAS .Wydaje mi się ,że jako osoba o dużym stażu w SW również ocierałeś się wielokrotnie o trening bliski formule BAS .Jako instruktor sam możesz na najbliższym treningu zaaplikować go swoim uczniom .Niech kilku z nich nie dotrwa końca rozgrzewki ,kilku niech zarzyga sale z wyczerpania ,z kilku niech się trochę krwi poleje .A po treningu niech większość czołga się w stronę wyjścia z lekkim przerażeniem w oczach i wielką ulgą na twarzy ,że to już koniec .A techniki to jak już wspominałem vale tudo +kravka .I minimalna ilość ochraniaczy. To dla większego realizmu .Ot i cały BAS. Poważnie .Tylko pozostaje jeszcze kwestia p. Bryla. Cóż tego gościa nie da się podrobić .Naprawde warto go poznać osobiście.Jego ,a nie BAS. Bo to jest człowiek wielkiego formatu .
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Andrzej Bryl - twórca BAS 3
Dzieki Goran, ktos w koncu co sensownego powiedzial. Spodziewalem sie tego, bo coz innego mozna jeszcze wymyslec?

Ja takie eksperymenty z krancowym, wyczerpaniem, zyganiem, walka na pelny kontakt, nie spaniem, nie jedzeniem po dwa tygodnie - to juz mam za soba. (Np. dawny, bardzo dawny kyokushin, kiedy byl jeszcze w Polsce bardziej sztuka niz sportem tez lubil takie eksperymenty - szukania swoich granic).
Kiedys tez mi sie wydawalo, ze tak trzeba. (I moze rzeczywiscie trzeba? W pewnym wieku, na pewnym etapie zaawansowania?) Ze trzeba podkrecac realizm walk. Zostalo mi po tym troche wspomnien i mnostwo uszczerbkow (niektorych groznych) na zdrowiu.
Dzis wiem, ze np. jakbym sparowal nie na kazdym treningu na 100 proc. i bez ochraniaczy, ale tak jak dzis np. w muay thai amatorskim, w "pelnym oporzadzeniu" to rozwinalbym sie trzy razy szybciej i bylbym znacznie lepszy i zdrowszy.
K_P
PS. Ja osobiscie uwazam temat BAS za zamkniety.
  • 0

budo_maddrajwer
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Andrzej Bryl - twórca BAS 3
HE HE !! Ja osobiscie raczej zamknal bym temat ze wzgledu na brak wypowiedzi ludzi ktorzy rzeczywiscie trenowali BAS. Nie chce tutaj nikogo urazic. Ale z tego co czytalem wynika ze nie bylo tu nikogo kto bylby w stanie rzeczowo i w pelni kompetentnie sie w temacie wypowiedziec. A szkoda bo chetnie bym poczytal wypowiedz osoby znajacej temat "od podszewki", chyba sie kolo tego zakrece....
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Andrzej Bryl - twórca BAS 3
Moje zdanie patrz, wypowiedz wczesniej.
K_P
  • 0

budo_zbyszekk
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw-Sitard

Napisano Ponad rok temu

Re: Andrzej Bryl - twórca BAS 3
Jezeli cos jeszcze mozna dodac w tym temacie to nie sadze, ze temat jest juz wyczerpany...moge pokusic sie o stwierdzenie, ze nawet tak naprawde nie zostal nawet glebiej lizniety...
Zgadzam sie rowniez, ze BAS jako system nie jest z Marsa i wiele technik, patentow jest do siebie zblizonych i wychwytywalnych w innych systemach(ale to nie znaczy, ze chodzi tu tylko o lepsze czy gorsze kopie) ale kregoslupem tematu jest czlowiek... p.A.Bryl, ktory jest lokomotywa calosci i kazdy kto mial mozliwosc obcowania z tym czlowiekiem nie zostal obojetny na jego osobowosc przez duze O!
Nawet najlepsza reklama nie utrzyma sie dlugo jezeli nie ma argumentow...
Jako wskazowke proponuje opracowany system z pomoca p.Bryla, ktory byl i jest wdrazany w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie dotyczacy dynamicznych technik interwencyjnych z ktorych korzystaja operatorzy policyjni i wojskowi w wielu jednostkach...
Owszem oficjalnie program jest zatwierdzony i autoryzowany nazwiskami , ktore jesli ktos temat nie zna nic mu o p.Brylu nie muwia.
Kolejna propozycja popatrzenia/podpatrzenia sobie na takie udoskonalenia jest dostepna na roznych szkoleniach czy warsztatach, ktore jesli sie chce to sie wie gdzie i jak... np. pokaz w Poznaniu przed znanym francuzem z Krav-ki przez instruktora(Tomasza Maczuge) z w/w centrum szkoleniowego.
Jesli poszuka sie dalej to takie imiona i nazwiska jak :
1.Jaroslaw Bielan.
2.Wojtek Zmija.
itd.
... nie sa zadna tajemnica, ze sa uczniami,instruktorami A.Bryla i oficjalnie szkola z zakresu systemu BAS.
Dla chcacego nic trudnego...tendencyjne ale prawdziwe.

Pozdrawiam.
  • 0

budo_sław
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Andrzej Bryl - twórca BAS 3
Dużo naczytałem sie o bas3 i dr A Brylu.Wypowiadają się wszyscy Ci którzy czytali Zawodowca lub coś tam słyszeli wyśmiewany był też street boxing.Jeśli ktokolwiek chce coś uśłyszeć na ten temat chętnie odpowiem i nie będą to opowieści z mchu i paproci.Pozdrawiam
  • 0

budo_charlie
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PL\KRK\NH

Napisano Ponad rok temu

Re: Andrzej Bryl - twórca BAS 3
slaw dawaj na grupę wszystko co wiesz 8)
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Andrzej Bryl - twórca BAS 3
chetnie posluchamy i prownamy wiedzeo micie wiekszym niz fakty:) dawaj
  • 0

budo_maddrajwer
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Andrzej Bryl - twórca BAS 3
NO !!! pisz pisz !!! ja tez chetnie zwerfikuje to co slyszalem
  • 0

budo_sław
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Andrzej Bryl - twórca BAS 3
Prosze o konkretne pytania.Obiecuje kilka zdjęć z Brylem jakice zrobiłem w trakcie szkolenia i egzaminu kadry dr Bryla na wyższe stopnie mistrzowskie.To właśnie tam zdawał na 2gi dan Grzegorz "cichy" M.Oficer spec jednostki i wyśmiewany w innym poście instruktor stret boxingu.Dla chętnych mogę zorganizować walkę z "cichym:czego nie polecam
  • 0

budo_sław
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Andrzej Bryl - twórca BAS 3
A co powiecie na to że można trenować walke uliczną opartą na bas3 +elementy taekwondo?Prowadzi ją instruktor Bryla .Przewinęlo sie przez tą szkółkę masę osób z czego większośc zakończyło karierę na puerwszym treningu. :) :) :) :) :)
  • 0

budo_sław
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Andrzej Bryl - twórca BAS 3
Jakiś rok temu zszokowany policjant opowiadał o bramkarzu którego skasował 24 letni uczeń tej szkółki.Zadziwił go sposób w jaki to zrobił.
  • 0

budo_sław
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Andrzej Bryl - twórca BAS 3
Czekam na konkretne pytania nie odpowiem na żadne zaczepki itp badziewia
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

6 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024