Skocz do zawartości


Zdjęcie

Combat - co to jest ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Combat - co to jest ?
Wielokrotnie spotykam się z reklamą combat - u w celach li tylko komercyjnych nie mającą odniesienia w programie nauczania. Ludzie, którzy propagowali np. karate combat, jiu jitsu combat często nauczali różnych technik samoobrony. jak wygląda combat, co to jest ? zapraszam do artykułów, które popełniłem na łamach m.in. MMS Komandos, Kug Fu czy Samuraj. Część tych opracowan znjanduje się na stronach www. m.in.
IMSzW Bushi [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
art. M. Dawidowicza - Combat, art. RJ - Kem Vo Combat
oraz na stronach [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] mag. Nei Jia, nr 15 - Inne systemy typu combat na świecie.
Combat jest tylko wycinkiem szkolenia w służbach mundurowych. Nie należy łączyć go czy porównywać ze sportem. Przykładowo: sportowiec może złoić d. komandosowi na macie, ale w ogólnym przygotowaniu i wykształeceniu zdolności motorycznych górą będzie ten ostatni. 8) 8)
  • 0

budo_ender
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat - co to jest ?
artykuł o innych systemach typu combat na świecie jest w 21numerze czasopisma Nei Jia.
pozdrawiam
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat - co to jest ?
Rysiek poruszyles dwie ciekawe kwestie : co jest combatem a co nie oraz czy combat jest naprawde skuteczny.
O ile to pierwsze pytanie to czyste dywagacje , o tyle drugie to prawdziwy problem.Slyszlem kiedys komentarz faceta zajmujacego sie stylem militarnym podczas ogladania UFC : " ci faceci naprawde walcza , ale czy to jest prawdziwa walka".
Osobiscie trudno mi odpowiedziec , z typowio militarnych systemow zetknolem sie z Defendu , KM i liznolem troche Sistiemy , ale nigdy nie mialem okazji sprawdzic tego w praktyce ( i mam nadzieje ze miec nie bede) .CZy podczas awatury w barze , kopne kogos w jaja ( pewnie, a jak ), czy wsadze mu palec w oko i rozerwe policzek ( hmm ..nie raczej nie).
JEzeli na turniejach NHB nie mozna uzywac "extremalnych" technik i przedstawicile "combatow" pozbawieni swojej broni przewodniej dostaja baty lub nie startuja , czy to znaczy ze np. KM , jest do dupy?
  • 0

budo_illuk
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat - co to jest ?
No wlasnie, wszyscy sadza, ze KM jest do dupy :evil: (no moze nie wszyscy)...
A co w starciu ze zwyklym "smiertelnikiem"... napewno lepsza KM niz nic...
Czekam na opinie...

Pozdro papieros
  • 0

budo_mangha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat - co to jest ?

No wlasnie, wszyscy sadza, ze KM jest do dupy :evil: (no moze nie wszyscy)...


Nie wszyscy. Kto tak sądzi (oprócz Boruty :grin: ) i dlaczego? Nie spotkałam się z taką opinią...
  • 0

budo_popey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pisz/Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat - co to jest ?
Jup

Nie jestem pewien , ale nawet Czart mowil o tym , ze nieskuteczna jest jedynie wersja "sprzedawana" w Polsce , dla cywilow... :-?
  • 0

budo_popey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pisz/Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat - co to jest ?
Jup

Na stronie

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Znajduje sie krotki opis roznych styli typu combat - BAS-3 , Combat 56 .. jest nawet BJJ :grin:
  • 0

budo_mangha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat - co to jest ?

Jup

Nie jestem pewien , ale nawet Czart mowil o tym , ze nieskuteczna jest jedynie wersja "sprzedawana" w Polsce , dla cywilow... :-?

No właśnie mówię - oprócz Boruty. Jego zdanie w tym temacie znam.
Ja natomiast zaczęłam ćwiczyć Krav Maga i jestem pod wrażeniem skuteczności technik w realnej walce. Co prawda nie miałam okazji zastosować w realu :grin: więc nie powinnam się wypowiadać na temat zastosowań na ulicy, ale wg mnie - świetne!
  • 0

budo_mangha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat - co to jest ?

To co jest świetne udowodniło swoją skuteczność w vate tudo i ufc oraz pride.

Z tego, co mi wiadomo, Krav Maga nie nadaje się do tych turniejów - po pierwsze dlatego, że nie jest spójnym systemem walki, a po drugie - występują w niej techniki zabronione w turniejach, np. gryzienie, "dłubanie" w oczach.
  • 0

budo_bruce lee
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat - co to jest ?
Gdyby nawet można było gryść i dłubać w oczach to i tak by KM w dupe dostało! papieros
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat - co to jest ?
Brus czyzbys przejol paleczke od naszego bylego kolegi , prawie to samo , tylko bledow ortograficznych robisz 10 razy wiecej.
Juz kilka razy ci proponowalem , nie masz nic sensownego do dodania to tylko czytaj , nic nie pisz.
  • 0

budo_ender
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat - co to jest ?
przy okazji
zgadzam się z tobą że sama krav maga to trochę za mało by czuć się pewnie. mimo że kravki nie ćwiczyłem, widziałem tylko kilka pokazów.
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat - co to jest ?
Brus personalnie odpisalem tobie na priva , publicznie uwazam ze powinienes na powaznie zajac sie gramatyka , a nie sztukami walki.

Jezeli chodzi o "kolege" , to gdzie napisalem ze go nie lubie ?
  • 0

budo_popey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pisz/Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat - co to jest ?
Jup

Nie zamieszczam tego na forum , gdyz straaasznie to dlugie... Ale poczytajcie sobie - takie tam ogolniki , ale zawsze dobrze cos sie dowiedziec

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat - co to jest ?
Powiem ze roznice pomiedzy Combat i np zawodnikiem shootfighting ( poslugujac sie najblizszym mi podworkiem) mozna porownac do militarnych sposobow walki nozem i szkol czysto cywilnych.
Jezli np.(wojskowy) Applegate uczy jak jednym pchnieciem zabic faceta, o tyle(cywilny) Keating pokazuje jak pozbawic przeciwnika mozliwosci dalszego ataku.
Cywilne sztuki walki zawsze byl oddzielone od militarnych , czy to w czasach wspolczesnych czy czasach hiszpanskich Spaniard , dlatego stwierdzenie ze Combat "X" nie do dupy bo nikt nie startuje w turnieju "XYZ" i zawodnik stylu "ABC" na pewno by go w tym turnieju pokonal , nie ma co najmniej sensu.

Jeszcze z innego podworka , gwarantuje ze czolowy team SAS , nie mial by szans na olimpiadzie w konkurencji strzelania sportowego , tak iteam mistrzow olimpijskich nie pozyl by dlugo po zamianie miejsc.
Inna specifika treningu i inne cele.
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat - co to jest ?
Witam Seiken,
Dwoma "ręcami" się podpisuję. Musimy jednak pamiętać, że z braku odpowiedniej info wielu dyletantów nie rozumie tych kwestii. Sport to sport, UFC, Pride czy inne tego typu turnieje to też inna sprawa, rekreacja czy MA też inna. Ci wielcy eksperci przestraszony ( nie rzucam tu nazwiskami, bo nie chodzi mi tu o personalia ) nie za bardzo kumają co do czego. Najchętniej widzieli by Komandosa typu Rambo, który rozwala wszystko. papieros W procesie nauczania combat jako taki nie zajmuje wiele miejsca ani w szkoleniu grup specjalnych, ani Policji czy Wojska. Poza tym te działania ( w polu walki ) zależą od grupy i mistrz nie wiem jakich turniejów i kierunków MA musi sluchać rozkazów i podporządkować się grupie, tam nie ma miejsca na indywidualistów. Trochę inaczej wygląda szkolenie np. Ochraniarzy czy Straży Miejskiej - te formacje mószą działać zgodnie z prawem ( Policja oczywiście również ).
Na ten tenat piszę już od lat, ale jak grochem o ścianę . Od prawie 15 lat nauczam na różnych kursach słuzby mundurowe. Moje artykuły jak już nieskromnie wspominałem są i na internecie jak również w starszych rocznikach Komandosa.
Pytanie czy Krav Maga jest skuteczna czy nie zostawiam bez odpowiedzi, ten system sam się obroni. Gdyby był do d.. nie byłby tak rozpowszechniony. I to byłoby na tyle.
pozdro
  • 0

budo_etiopczyk
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat - co to jest ?
Nie neguję skuteczności KM, ale

Pytanie czy Krav Maga jest skuteczna czy nie zostawiam bez odpowiedzi, ten system sam się obroni. Gdyby był do d.. nie byłby tak rozpowszechniony.

nie jest warunkiem ani wystarczającym ani koniecznym do stwierdzenia że KM jest skuteczna lub nie.
Trzeba chyba rozpatrywać do jakich celów coś zostało stworzone i czy sprawdza się w tym do czego zostało przeznaczone.
Moim zdaniem KM nie została stworzona do walki raczej do samoobrony i miała być prosta i szybka w nauce. A do walki sportowej to chyba się nie nadaje.
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat - co to jest ?
Moim zdaniem KM nie została stworzona do walki raczej do samoobrony i miała być prosta i szybka w nauce. A do walki sportowej to chyba się nie nadaje.

Dlatego też stale powtarzam co jest sportem, co combatem a co samoobroną. ważne jest co kto chce ćwiczyć i w jakim celu.
Ja np. lubię tradycyjne sztuki walki, rajcuje mnie trening form. Szybko biegam i nie boję się łobuzów :lol:


  • 0

budo_etiopczyk
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat - co to jest ?
Mam pytanie czym charakteryzuje się kombat, czym samoobrona i tak zwane sztuki walki, jakie systemy się do nich zaliczają bo ja w tym temacie jestem raczej ignorantem.
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat - co to jest ?
Zapraszam do lektury
IMSZW Bushi [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
art Combat - Marcian Dawidowicza
art Kem Vo Combat - tam wyjaśniam różnice pomiędzy sportem, MA itd. ten artykuł ukazał się Komandosie, chyba 2 lata temu.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
nr 21
art. Inne systemy typu combat na świecie. To jeden z rozdziłów z mojej ksiązki Kem Vo CVOmbat - techniki walki bronią ( sorry z krptoreklamę )
POZDRO 8)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

4 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024