Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prawda-li to?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

budo_pompka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawda-li to?
[quote name="budo_Bruce Lee"]twe marne kyokushin żadnych wyczynów nie dokonuje.
[/quote] ale w swoim czasie ten styl zrewolucjonizował sztuki walki.
Natomiast twój Oyama napewno żadnego byka by nie pokonał (no chyba że cielaczna świeżo po urodzeniu) bo żadnego rogu by ręką nie odrąbał (dlaczego to uzasadniłem wcześniej) nawet jak by byk był unieruchomiony a co dopiero w ruchu.
[/quote] skoro da się rozbijać głazy, to i można połamać rogi byka. ech brusik brusik zamiast marnować czas na wypisywanie bzdur weź się lepiej za trening czego kolwiek.
  • 0

budo_kamikaze
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z tej strony ekranu

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawda-li to?
Do Bruca:

Te "marne Kyokushin" było pierwszym stylem który zaczął traktować "sztuki walki" jako naprawdę związane z walką... i trochę wiecej szacunku dla człowieka któremu nawet w marzeniach nie dorastasz do pięt (Sosai Oyama) :evil:

A propos tego byczka to było to nagrane przez japońską telewizję.

Po drugie kolego, wypowiadasz się jakbys tam był... ta Twoja impertynenecja zaczyna być męcząca i denerwująca :evil:

Po trzecie wiele z Twoich argumentacji (ta chciażby o rogach) mozna "o kant tyłka potłuc".

Pojawiła sie wątpliwość ze strony Jarka- trzeba było kulturalnie odpowiedzieć, rozwiać je a nie gadać bez sensu (wygląda to tak jakbys nie znał takich argumantów i tylko umiał się odszczekiwać)

Trochę więcej pokory nikomu nie zaszkodzi
  • 0

budo_bruce lee
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawda-li to?

skoro da się rozbijać głazy

buhahaha wiesz co dziecko idź się utop lepiej
  • 0

budo_bruce lee
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawda-li to?

zamiast marnować czas na wypisywanie bzdur

i kto to muwi

weź się lepiej za trening czego kolwiek.

weź to ty się za trening wiązania sznurówek u butów dziecko
  • 0

budo_bruce lee
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawda-li to?

i trochę wiecej szacunku dla człowieka któremu nawet w marzeniach nie dorastasz do pięt (Sosai Oyama)

Bardzo podoba mi się twoja poezja ale za mało w niej rymów i za dużo marzeń.

A propos tego byczka to było to nagrane przez japońską telewizję.

Ten byczek to był cielak 450 kg i dodakowo ledwo na nogach stał.

Po drugie kolego, wypowiadasz się jakbys tam był... ta Twoja impertynenecja zaczyna być męcząca i denerwująca

rozumiem że ty tam byłeś?

Po trzecie wiele z Twoich argumentacji (ta chciażby o rogach) mozna "o kant tyłka potłuc".

o kant tyłka to można twojego oyame potłóc
  • 0

budo_kamikaze
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z tej strony ekranu

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawda-li to?

skoro da się rozbijać głazy


No z tymi głazami to przesada :grin: . To co rozbijał Oyama to otoczaki wieklości max. pięści (podłużne kamienie w kształcie jajka) prócz tego cegłówki, deski itp...
  • 0

budo_kamikaze
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z tej strony ekranu

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawda-li to?
Bruce Lee napisał:

[quote] rozumiem że ty tam byłeś?[/quote]

Nie, ale w odróżnieniu od Ciebie, nie próbuję pisać o rzeczach o których zupełnie nie mam pojęcia.

[quote] o kant tyłka to można twojego oyame potłóc [/qoute]

Znowu szczekasz, co panie bruce? :evil:

W jednym z Tobą się zgodzę że czasami ludzie wypisują tu dziwne rzeczy, ale jak juz napisałem mozna wytknąć błędy w inny sposób.

Natomiast twój ostatni tekst o Oyamie obraźliwy dla wszystkich ćwiczących Kyokushin
  • 0

budo_pompka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawda-li to?
sorki chodziło mi o kamienie, a co do twoich treninguw bruce to mam powody sądzić że nic nietrenujesz, a napewno nieuprawiasz thai boksu.
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawda-li to?
Brusik - próbowałeś kiedyś rozbijać deski ? Ja próbowałem, robię to regularnie. Przeciętna deska do łamania ma 2.5 cm grubości. Ja łamię 5 sztuk ręką i 7 techniką nożną. I wiesz co, zawodowo zajmuje się finansami. Wyobraż sobie, że codziennie zamiast do roboty w garniturku idę trenoiwać, co wówczas mógłbym zrobić. Odrąbać główę takim naiwniakom jak ty ? Ręką oczywiście.

Wg mnie Bruce Lee, nigdy od nikogo nie zebrałeś w czasie walk. Mam podejrzeni po tym co piszesz, że nigdy z nikim nie walczyłeś. Jedynie co potrafisz to szczekać. Szło jakoś tak: wiesz dlaczego dzwon głośny ? bo w środku jest pusty :grin:
  • 0

budo_kamikaze
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z tej strony ekranu

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawda-li to?
pozwoliłem sobie przekleić fragment postu Piotrka123, dotyczy tej dyskusji (mam nadzieję, że nie będzie mi miał tego za złe :D )

Dedykuję to w szczególności jednemu "znawcy" :evil:

[b]Piotrek123 napisał:[b]
A wracajac do tematu, rownoloegle byla dyskusja o Sosai M. Oyama i jego walkach z byczkami. W rozwiazaniu problemu znowu przychodzi nam nauka, a dokladniej anatomia zwierzat. Mam znajomego, ktory jest weterynarzem i potwierdzil, ze mozna reka zlamac rog byczkowi i nie jest to zaden wyczyn, poprostu ( nie pamietam w ktorym miejscu ) jest takie miejsce na rogu w ktore jak sie uderzy, to powoduje pekniecie rogu, nic dodac nic ujac, wszystko jest mozliwe, jak sie wie jak to zrobic:-)))))
Piotrek

  • 0

budo_bruce lee
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawda-li to?

nie próbuję pisać o rzeczach o których zupełnie nie mam pojęcia.

Więc zamilcz dziecko
  • 0

budo_bruce lee
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawda-li to?

próbowałeś kiedyś rozbijać deski ? Ja próbowałem, robię to regularnie. Przeciętna deska do łamania ma 2.5 cm grubości. Ja łamię 5 sztuk ręką i 7 techniką nożną.

Nie prubowałem ale mam co do tego podejżenia.Jak widziałem jak rozbijali deski to jak się łamały to miały takie dziwnie gładkie krawędzie i pojejżewam że są z takiego drewna żeby łatwo pękały.Prawdziwą sosnową deskę 2.5 to uwierz mi że siekierą nie tak łatwo złamać bo czasem siekira potrafi się poprostu odbić.I jak się taką prawdziwą deskę łamie to ma postrzępione krawędzie.
  • 0

budo_bruce lee
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawda-li to?

Odrąbać główę takim naiwniakom jak ty ? Ręką oczywiście.

odrąbać to sobie możesz co jakwyżej swoją fujare.Ręką oczywiście.

Wg mnie Bruce Lee, nigdy od nikogo nie zebrałeś w czasie walk. Mam podejrzeni po tym co piszesz, że nigdy z nikim nie walczyłeś. Jedynie co potrafisz to szczekać.

to samo myśle o tobie
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawda-li to?
Mimo wszystko bardzo Cię żałuję. Ja, podobnie jak wielu innych ludzi już Cię osądziło i jak by to powiedzieć, raczej nie na Twoją korzyść. Swoją ripostą jedynie potwierdziłeś, że wiedza z zakresu sztuk walki jaką możesz się pocieszyć jest zaczerpnięta z filmów z Bruce'm Lee :grin:
Odwiedź mnie kiedyś, opowiesz jedną z tych swoich bajek.
  • 0

budo_kamikaze
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z tej strony ekranu

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawda-li to?

Nie prubowałem ale mam co do tego podejżenia.Jak widziałem jak rozbijali deski to jak się łamały to miały takie dziwnie gładkie krawędzie i pojejżewam że są z takiego drewna żeby łatwo pękały.Prawdziwą sosnową deskę 2.5 to uwierz mi że siekierą nie tak łatwo złamać bo czasem siekira potrafi się poprostu odbić.I jak się taką prawdziwą deskę łamie to ma postrzępione krawędzie.


Deski te cięte są wzdłuż słoi (wygląda to z góry tak, że słoje idą pionowo) dlatego pękają "z góry na dół" a powierzchnia pękięcia jest w miarę równa. uderzenie które opisujesz (siekierą) idzie w poprzek włókien- datego sprężynuje. (a deski są sosnowe). Cała filozofia.
  • 0

budo_bruce lee
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawda-li to?

jest zaczerpnięta z filmów z Bruce'm Lee

nie sugerój się moim nickiem w ocenianiu mnie.Ja nie walę takich głópot jak ty o jakimś oyamie.
  • 0

budo_bruce lee
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawda-li to?

Deski te cięte są wzdłuż słoi (wygląda to z góry tak, że słoje idą pionowo) dlatego pękają "z góry na dół" a powierzchnia pękięcia jest w miarę równa. uderzenie które opisujesz (siekierą) idzie w poprzek włókien- datego sprężynuje. (a deski są sosnowe). Cała filozofia.

no i właśnie na tym polega ich łamanie desek niech sprubuje choć jedną złamać z takich co opisywałem.
  • 0

budo_sliver
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawda-li to?
Zanim niektórzy z nas dojdą do wniosku, że Oyama w ogóle nie istniał, w ogóle nic nie ćwiczył a byków i kamieni to na oczy nawet nie widział... proponuje zobaczyć sobie poniższe filmiki.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
A teraz nie pozostaje mi nic innego jak tylko czekać na dyskusje pomiędzy hodowcami bydła na temat rasy, wieku, wagi i agresji tego zwierza z pierwszych dwóch filmów, geologów na temat tego okrągłego cuda i stolarzy na temat ostatniego filmiku.
Pozdrawiam
sliver
  • 0

budo_kamikaze
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z tej strony ekranu

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawda-li to?

Deski te cięte są wzdłuż słoi (wygląda to z góry tak, że słoje idą pionowo) dlatego pękają "z góry na dół" a powierzchnia pękięcia jest w miarę równa. uderzenie które opisujesz (siekierą) idzie w poprzek włókien- datego sprężynuje. (a deski są sosnowe). Cała filozofia.

no i właśnie na tym polega ich łamanie desek niech sprubuje choć jedną złamać z takich co opisywałem.


Na tym polega każde łamanie desek !!! inaczej sie nie da- fizyka!!!

A jeśli uważasz że złamanie kilku desek takich jakie opisywał Jarek (20x30x2,5- standardowe stosowane do tameshiwari w Kyokushin) to "pikuś" to sam spróbuj- tylko licz się z tym że będziesz duzo wolniej pisał na komputerze- jedna ręką w gipsie nie można pisać- też fizyka :evil:
  • 0

budo_kamikaze
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z tej strony ekranu

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawda-li to?

nie sugerój się moim nickiem w ocenianiu mnie.Ja nie walę takich głópot jak ty o jakimś Oyamie.


Jak dotychczas to Ty "waliłeś" same "głópty": rzeczy które w żaden sposób nie dały się obronić, a brak wiedzy kryłeś za szczeniackimi (lub przedszkolnymi- jak wolisz) tekstami, które wzbudzały tylko uśmiech politowania...

Powtarzam jescze raz nie każdy musi wiedzieć wszystko- normalne.
Tylko że mądry człowiek się spyta i poprosi o wyjaśnienie, a głupi będzie próbował zakrzyczeć swoją niewiedzę.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

4 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024