Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prawda-li to?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawda-li to?
Dzięki Kamikaze - miałem nadzieję, że ktoś to wreszcie dostrzeże.
  • 0

budo_bruce lee
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawda-li to?

uśmiech politowania...

wzbudzasz go we mnie ty i Jarek
  • 0

budo_bruce lee
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawda-li to?

czarne i ma rogi 2

śmiena prosto w oczy filmik jest urwany przed żekomym odrąbaniem rogu.
  • 0

budo_duzy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawda-li to?
napisze krotko
nie lubie czytac postow w stylu kolegi Bruca Lee
najprawdopodobniej kolega Bruce ma 12 gora 14 lat i dlatego wypisuje takie glupoty
pozdrawiam wszystkich kubus102
a ty Bruce dorosnij
  • 0

budo_mariusz radliński
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 921 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawda-li to?
Bruce Lee,

przylaczam sie w zupelnosci do opinii forumowiczow na temat wartosci Twoich wypowiedzi, a jako moderator tego forum nalegam (nie pierwszy raz zreszta) abys swoje dojrzale przemyslenia prezentowal w innym miejscu, nie tutaj. Dostales juz ostrzezenia od administratora, nastepnym krokiem bedzie zabanowanie Cie. Zrozum, ze Twa porazajaca blyskotliwosc przestaje juz nas bawic.

MRad.
  • 0

budo_bruce lee
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawda-li to?
A co ja niby takiego robie?Mówię że co niektórzy wciskają ściemę.
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawda-li to?
Problem jest taki Brus , ze forma w jaki sposob to wyrazasz , nie jest akceptowana przez normalnego dojrzalego czlowieka.
Nie przedstawiasz zadnych argumentow , tylko odzywki na poziomie 15 latka ( reszta 15 latkow prosze sie nie obrazac ).
W ramach samowerfikacji , proponuje , Brus, zobaczyc swoje ostanie post ( jest taka opcja).
Osobiscie chodzi mi o to ze potrafisz , rozpieprzyc kazdy ciekawy temat , wypisujac swoje "filozoficzne przemyslenia".
  • 0

budo_sliver
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawda-li to?

śmiena prosto w oczy filmik jest urwany przed żekomym odrąbaniem rogu.

Bo to jest wersja demo - za pełną musisz zapłacić :D
Kiedyś widziałem chyba dłuższy filmik, ale jakoś Kyokushin mnie nie bardzo fascynuje, więc nie wiem skąd go miałem a teraz znaleźć nie mogę :( Za to masz dowód, że jednak walki takie się odbywały a byki nie były jakieś młode i malutkie.
Chcesz zobaczyć złamane rogi biednego zwierzaka - poszukaj na necie a na pewno coś znajdziesz. W końcu Kyokushin jest bardzo popularne. Wiesz przynajmniej, że coś co szukasz w ogóle istnieje. No chyba, że nie interesuje Cie jak to było na prawdę a chciałeś tylko... no nie wiem - coś tam pewnie chciałeś.
Pozdrawiam
sliver
  • 0

budo_bruce lee
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawda-li to?

tylko odzywki na poziomie 15 latka

masz jakąś paranoje
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawda-li to?
...brawo Brus , nareszcie bez bledu , czegos sie jednak uczysz.
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawda-li to?
Brus nie obrażaj Seikena, zresztą nie wiem kto dał Ci prawo obrażać kogokolwiek. Ale co do jednego się zgadzam, każdy w wieku 15 lat ma okres buntu :D
  • 0

budo_bruce lee
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawda-li to?
Czyli rozumiem że masz 15 lat i twoja kyokushinka jest manifestem przeciwko skutecznym sztukom walki.Bo master oyama to głazy rozbijał i byki pokonywał a wiara góry przenosi :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
  • 0

budo_kamikaze
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z tej strony ekranu

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawda-li to?
Żal mi Ciebie Bruce, no ale cóż Einstein powiedział kiedyś że "są dwie rzeczy nieskończone, Wszechświat i głupota ludzka"
  • 0

budo_uczestnikforumwbrewwoli
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot i Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawda-li to?

Zastanawia mnie czy to prawda , czy totalna bzdura - jak sie do tego ustosunkowac?



Najwięksi mistrzowie japońskiego karate nie mogą mu wybaczyć książki "Advanced Karate", w której opisał - otoczone wcześniej tajemnicą - techniki specjalne wszystkich mistrzów.



Bzdura

A przecież wysoka samoocena uczniów Oyamy nie wzięła się z sufitu. Z przedstawicielami innych szkół toczyli oni wiele walk i to takich, w których obowiązywał tylko jeden przepis: pokonać przeciwnika.


Bzdura


Gdy w roku 1962 tajbokserzy wyzwali do walki całe japońskie karate, to oczywiście rękawicę podnieśli tylko uczniowie Oyamy i bez trudu rozgromili "twardzieli" z Bangkoku.



Prawda. Ale z tym "bez trudu" to bym uważał. :-)

Dlaczego wówczas w obronie honoru japońskiego karate nie stanęli przedstawiciele innych szkół? Ano pewnie dlatego, że mocni to oni są tylko w gębie.


Prawda

Sam Oyama wsławił się nie tylko przerabianiem na befsztyki znanych mistrzów sztuk walki,


Bzdura


ale przede wszystkim stoczeniem kilkudziesięciu walk z bykami.


Bzdura. Jedyna próba walki z bykiem zakończyła sie dlań w szpitalu. Reszta to pokazy z cielakami.

Wcześniej przez 1,5 roku samotnie, bez jakichkolwiek kontaktów z ludźmi, trenował od świtu do nocy w górach. Po powrocie postanowił przeprowadzić test swoich możliwości poprzez walkę z bykiem, który był dla niego uosobieniem siły i waleczności.


Bzdura. Chodziło o zwykła reklamę. I wcale sie z tym nie krył wówczas.

W sumie Oyama stoczył i wygrał walki z 52 bykami, zabijając trzy z nich na miejscu.


Bzdura.


A jednak wszelkie znaki na niebie i na ziemi wskazują na to, że to właśnie Masutatsu Oyama, naturalizowany Koreańczyk, którego prawdziwe nazwisko brzmi Hyung Yee Choi, stworzył jedyną szkołę walki, która oparła się powojennemu załamaniu ducha Japończyków i kultywuje bushido - prawdziwą drogę samurajów.


Bzdura.

A co do rozbijania głazów. Kiedyś na jakiejś zadymie potrzebowaliśmy rozbić coś takiego. I za chiny nie szło. Az podszedł jakis dziadek. lekko uniósł i rzucił na glebe. A kamień sam się rozpadł. My w szoku, co się iokazało? Dziadek przez 50 lat był kamieniarzem i powiedział że naturalna skała ma tez swoje "słoje" i wystarczy odpowiednio stuknąc.
  • 0

budo_k.o.
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawda-li to?
Pawel trzeba bylo za nim podazac :grin: :grin:
  • 0

budo_druid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 995 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawda-li to?

No nie powiem panie Rysku , tez sobie wyjolem splowiala naszywke Kykoushinu , Made in Krakow i popatrzalem na stare zdjecia i lezka sie w oku zakrecila.
Wracajac do terazniejszosci , posiadalem "Advanced karate " przez lata i nic tajemniczego tam nie wyczytalem , zeby bylo smieszniej , ludzie wierza w legendy i przed swietami sprzedalem to na eBay za 480 $ US !!!.
Kyokushin i inne style , pamietam All Japan i walke Matsui z o 2 glowy nizszym , i 30 kilo lzejszym Ashima ,przedstawicielem Goyu -ryu ( Jarek , jest to na kasecie plynacej do ciebie) , minuty mijaly , a juz wtedy lansowany na fightera #1 Matsui , nic mu nie nie mogl zrobic , ryk fanatykow kyokushin , wsciekolosc na twarzy Matsui( tak tam widac jak mu nerwy puscily) i przyjacielski usmieszek na twarzy Ashimy i jego niesamowite bloki i uniki to trzeba zobaczyc.

Animozje pomidzy Kykushin , byly i beda , i jak Nostrodamus przepowiadam , zniszcza ten styl.
Notabene , kilka lat temu shihan Sjaak Van de Velde z Holandii , zrobil zjazd Kyokushinu , bez wzgledu na numer IKO , oczywiscie nikt z kierownictwa nie przyjechal ( choc zapewnine byly bilety i hotel) , ale fighterzy sie tlumnie pojawili ,byl Wedel i Thomson , Randolph James i William Oliver i wielu innych .Stary dobry Kyokushin

Jezeli chodzi o Oyame to juz po raz kolejny polecam tekst holendra Jona BLuminga ( 10 dan Kyokushin) , ktorego chyba przedstawiac nie trzeba ( mistrzu , jest jak"Big" Sandulescu legenda) , co ciekawe panowie shihanowie , specjalnie nie protestowali.To naprawde trzeba przeczytac !!!
Tekst sprowadza legendy o Mas Oyama , troche blizej zycia.

>>> [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] <<<


Bardzo bym był zainteresowany walka Oyamy z karateką Goju-ryu. Czy możesz mi na pm powiedziec jak ja zdobyc?
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawda-li to?
A może tekst o Blumingo co sobie nadał 10 dan w kyokushin co ? :)
  • 0

budo_mawajo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawda-li to?

pamietam All Japan i walke Matsui z o 2 glowy nizszym , i 30 kilo lzejszym Ashima ,przedstawicielem Goyu -ryu ( Jarek , jest to na kasecie plynacej do ciebie)


Co to za kaseta i które to mistrzostwa Japonii ?
Mógłby mi ktoś podesłać tą kasetkę ??? (Inne też mile widziane za rozsądną cenę - poproszę wszelkie info na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników])
  • 0

budo_best
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 148 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawda-li to?
Skoro Kiokushin jest tak wspaniałe to dlaczego nie ma żadnej sekcji na Okinawie-może Okinawańscy mistrzowie nie dorośli jeszcze do Kiokushin?
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawda-li to?
W Pefekturze Okinawa jeski kilka dojo kyokushin wejdz na japońskie stony i poczytaj sobie koleś w wersji angielskiej :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

4 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024