Skocz do zawartości


Zdjęcie

Combat - co to jest ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

budo_dedi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat - co to jest ?

...Wiec od razu powinno sie mowic, ze Combat i KM nie nadaje sie do tego bo zostalo stworzone do czegos innego mimo, ze pozornie jest pokrewne.
...


A mógłbyś wyjaśnić do czego, wg Ciebie, zostało stworzone?
  • 0

budo_dedi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat - co to jest ?

Ja nie jestem Bjj-owcem (choć jego gorącym zwolennikiem) i też tak sądzę.


To chyba przejaw jakichś kompleksów, czy uprzedzeń.
  • 0

budo_bruce lee
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat - co to jest ?
Kompleksy to masz ty że twoja kraw maga jest nieskuteczna.
  • 0

budo_etiopczyk
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat - co to jest ?
Nieskuteczna w czym?
  • 0

budo_sandokan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat - co to jest ?

Nie ma czegoś takiego jak sama KM. Imi Lichtenfe\ld był zapaśnikiem i bokserem, więc są w KM techniki z boksu i zapasów oraz wielu innych stylów. KM jest kompiilacją - wybrane są najprostsze i najskuteczniejsze techniki i na tym polega siła tego systemu.


Przyznaje ze to chwytliwe haslo "Laczymy wszystkie najskuteczniejsze techniki z roznych sztuk walki". Mam jednak watpliwosci ? czy powstaly tak "zlepek" technik bedzie spojny pod wzgledem metodyki szkolenia i strategii walki ?

Podam przyklad tworzenia hipotetycznego "superstylu":
najwiecej knockoutow powoduja w boksie sierpy i proste z tylnej reki, wiec tylko je bierzemy z boksu. Z innych styli rownierz wykorzystujemy tylko techniki "konczace" (np. suplesy z zapasow, dzwignie i duszenia z judo i bjj itp.).

Ale powstaje pytanie jak to wszystko pozenic w spojny i kompletny system w krotkim czasie ? Czy porusznie sie wziac z boksu czy moze z zapasow ? Kazdy ze styli preferuje inny dystans, inny sposob dochodzenia do sytuacji, z ktorej mozna skutecznie wykonac technike. Czy nie jest tak, ze np. dzis modna jest walka w parterze to szybko dolaczmy pare technik parteru na krzyz i oglaszmy wszem i wobec "Nasz styl zawiera skuteczne techniki parterowe !".

Nie jestem wrogiem Karv Magi, uwazam ten styl za przydatny , ale jego podejscie wydaje mi sie nieco "marketingowe" i to budzi we mnie pewne watpliwosci. Moze ktos sproboje je rozwiac ?
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat - co to jest ?

Przyznaje ze to chwytliwe haslo "Laczymy wszystkie najskuteczniejsze techniki z roznych sztuk walki". Mam jednak watpliwosci ? czy powstaly tak "zlepek" technik bedzie spojny pod wzgledem metodyki szkolenia i strategii walki ?

Podam przyklad tworzenia hipotetycznego "superstylu":
najwiecej knockoutow powoduja w boksie sierpy i proste z tylnej reki, wiec tylko je bierzemy z boksu. Z innych styli rownierz wykorzystujemy tylko techniki "konczace" (np. suplesy z zapasow, dzwignie i duszenia z judo i bjj itp.).

Ale powstaje pytanie jak to wszystko pozenic w spojny i kompletny system w krotkim czasie ? Czy porusznie sie wziac z boksu czy moze z zapasow ? Kazdy ze styli preferuje inny dystans, inny sposob dochodzenia do sytuacji, z ktorej mozna skutecznie wykonac technike. Czy nie jest tak, ze np. dzis modna jest walka w parterze to szybko dolaczmy pare technik parteru na krzyz i oglaszmy wszem i wobec "Nasz styl zawiera skuteczne techniki parterowe !".


Sluchaj, problem miksowanie i przenikanie sie styli jest stary jak samo cwiczenie. Oczywistym jest, ze zroznicowanie doswiadczenia i wszechstronnosc ma zalety i nikogo do tego przekonywac nie trzeba. Niestety podobnie jest ze specjalizacja - tez ma swoje plusy. :D
Problemem jest to, ze niestety wielu ludzi, ktorzy mienia sie ekspertami od crosstrainingu/miksowania/ponadstylowosci itd. itp. ograniczaja sie do pocwiczenia jakis czas kilku styli i mysla, ze to zapewni im nad kazdym "ograniczonym stylista" przewage. Niestety tak nie jest. Po prostu dlatego, ze po pierwsze nie wszystko sie da ze soba mieszac, po drugie - trzeba wiedziec JAK mieszac. I tu - zeby bylo smiesznie - okazuje sie, ze najpierw trzeba byc niezlym specjalista w jednej rzeczy, zeby moc do niej wrzucac kolejne elementy ukladanki. Inaczej bowiem wszystko nam sie delikatnie rzecz biorac popierdoli :o
Zobacz, co robia ludzie w roznych odlamach JKD. Ile czasu zajmuje im uczenie sie walki w roznych dystansach, a ile spedzaja na laczeniu tego, zeby razem funkcjonowalo! Okazuje sie, ze juz po wyuczeniu techniki trzeba poswiecic znaczna ilosc czasu na skladanie tego w spojna calosc...


Nie jestem wrogiem Karv Magi, uwazam ten styl za przydatny , ale jego podejscie wydaje mi sie nieco "marketingowe" i to budzi we mnie pewne watpliwosci. Moze ktos sproboje je rozwiac ?


A jakie ma miec? Reklama jest reklama, rynek jest rynek. BJJ tez ma stricte marketnigowe podejscie, zreszta trzeba przyznac, ze bardzo skutecznie dzialajace, sadzac po tym, jak preznie sie rozwija :grin:
Wydaje mi sie, ze sila KM nie polega na tym, ze sa wybrane akurat najprostsze i najskuteczniejsze techniki (nie wiem dlaczego, ale zawsze jakos bawi mnie to okreslenie) tylko raczej na praktycznym sposobie ich nauczania - duzo powtorzen prostych patentow, cwiczenia do walki w tlumie czy specjalistyczne cwiczenia, ktorych nie ma gdzie indziej (np. te, ktore podal Seiken).
Tak czy inaczej po prostu mowiac jezykiem reklamowym target jest inny. KM nie jest do klatki, tylko dla sluzb mundurowych. I do nauki prostej, skutecznej samoobrony. Wiec po prostu, jak cie to nie interesuje, to sie nie uczysz Krav.

K.
  • 0

budo_dedi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat - co to jest ?

Kompleksy to masz ty że twoja kraw maga jest nieskuteczna.


Nie mam kompleksów, bo nie krytykuję bezsensownie innych stylów (krytykuję aikido, ale nie bezsensownie), a KM jest skuteczna, bo gdyby nie była, to nie uczyliby jej komandosów z Lublińca, AT-ków, SG oraz innych tego typu służb w Polsce i za granicą. Chyba, że swoje zdanie nt. skuteczności wyrobiłeś sobie na podstawie wyników turniejów (ale "w tym temacie" nie masz szans przebić Boruty), albo na podstawie walki z jakimś leszczem po kilku treningach.
  • 0

budo_uczestnikforumwbrewwoli
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot i Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat - co to jest ?


Nie wszyscy. Kto tak sądzi (oprócz Boruty :grin: ) i dlaczego? Nie spotkałam się z taką opinią...

Wyjaśniałem w Budokanie moje zdanie. Nie wynikało z niego że jest "do dupy". Tylko że nie nadaje sie jako system walki.

zaczęłam ćwiczyć Krav Maga i jestem pod wrażeniem skuteczności technik w realnej walce. Co prawda nie miałam okazji zastosować w realu :grin: więc nie powinnam się wypowiadać na temat zastosowań na ulicy, ale wg mnie - świetne!

Nie chodzi o teoretyczną skutecznośc, a o możliwość praktycznego opanowania w treningu. Juz Jigoro Kano udowodnił że pozornie "zabójcze techniki" sa mało wartościowe bo nie możesz opanować ich stosowania w formie walki treningowej.

Z tego, co mi wiadomo, Krav Maga nie nadaje się do tych turniejów - po pierwsze dlatego, że nie jest spójnym systemem walki,

Otóż to. Cos co nie jest spójne nie nauczy Cię walczyć.

a po drugie - występują w niej techniki zabronione w turniejach, np. gryzienie, "dłubanie" w oczach.

I co z tego? Jeśli jakiś system po pozbawieniu go jednej czy dwóch technik traci kompletnie urzyteczność, to jak chcesz go stosować w walce? Wystarczy aby przeciwnik też potrafił zneytralizowac te techniki i jesteś bezbronna.

Nie jestem pewien , ale nawet Czart mowil o tym , ze nieskuteczna jest jedynie wersja "sprzedawana" w Polsce , dla cywilow... :-?

Nigdy nic takiego nie mówiłem. W bajeczki o sekretnych technikach znanych tylko wtajemniczonym to w XXI wieku tylko dzieci wierzą. Stwierdziłem że być moze w Izraelu trening ma więcej sensu za sprawą Sambo przybyłego wraz z emigrantami z byłego ZSRR.

Mam pytanie czym charakteryzuje się kombat, czym samoobrona i tak zwane sztuki walki, jakie systemy się do nich zaliczają bo ja w tym temacie jestem raczej ignorantem.

Combat to słowko-wytrych. Nazywaja tak, z niewiadomych mi względów wojskowe skrócone kursy walki wręcz. Co ciekawwe nigdy nie spotkałem sie z takim nazewnictwem w krajach anglojęzycznych. Mozna tam sie spotkać z Combatives, Military H2H Combat. Jeden z czołowych wojskowych instruktorów amerykańskich urzywa sformułowania US Army Combatives system.
O różnicach pomiędzy samoobrona i walka pisał Marek w pierwszym Budokanie.
Zaś sztuki walki to zbyt obszerne i wieloznaczne pojęcie by móc bawic sie w definicje.
  • 0

budo_uczestnikforumwbrewwoli
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot i Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat - co to jest ?
Oczywiscie to napisala Mangha a nie Illuk. Zostalo jak wklejalem stare qute, a jak widze ktoś podjąl "mądrą inaczej" decyzję u uniemozliwianiu na forum poprawiania błędów. :-(
  • 0

budo_bronson
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Włocławek

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat - co to jest ?

Oczywiscie to napisala Mangha a nie Illuk. Zostalo jak wklejalem stare qute, a jak widze ktoś podjąl "mądrą inaczej" decyzję u uniemozliwianiu na forum poprawiania błędów. :-(


Nie piekl sie. Dobrze sie stalo bo ludzie zaczeli wycinac zdania i okazywalo sie, ze dyskusja nie ma sensu. Niestety nie karzdy uzywal do literowek czy pomylek jak twoja. Dlatego zostaje sprostowanie ale za to nie ma manipulacji.
  • 0

budo_uczestnikforumwbrewwoli
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot i Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat - co to jest ?
Wystarczyłaby jak w starej wrsji informacja że post został zmieniony i data kiedy.
  • 0

budo_bronson
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Włocławek

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat - co to jest ?

Wystarczyłaby jak w starej wrsji informacja że post został zmieniony i data kiedy.


No wlasnie nie bo nie wiesz co zostalo zmienione i odpowiadajacy wychodzi na glupka. Zreszta nie kloc sie. Tak jest dobrze a nawet lepiej. :)
  • 0

budo_uczestnikforumwbrewwoli
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot i Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat - co to jest ?
po to jest cytat aby nie wychodzil. Wychodzi ten co zmienia. W ostatecznosci mozna zrobic jak na SFD ze mozna zmieniać pos na który nikt jeszcze nie odpowiedział.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat - co to jest ?
Czesc Boruta! Akurat sie z Toba zgadzam. Powinna byc mozliwosc poprawiania bledow. Nie raz sam sie spiesze i robie ich mnostwo, chcialbym to poprawic, a tu nie mozna.
Pozdrawiam K_P
  • 0

budo_mangha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat - co to jest ?


Nie wszyscy. Kto tak sądzi (oprócz Boruty :grin: ) i dlaczego? Nie spotkałam się z taką opinią...

Wyjaśniałem w Budokanie moje zdanie. Nie wynikało z niego że jest "do dupy". Tylko że nie nadaje sie jako system walki.

zaczęłam ćwiczyć Krav Maga i jestem pod wrażeniem skuteczności technik w realnej walce. Co prawda nie miałam okazji zastosować w realu :grin: więc nie powinnam się wypowiadać na temat zastosowań na ulicy, ale wg mnie - świetne!

Nie chodzi o teoretyczną skutecznośc, a o możliwość praktycznego opanowania w treningu. Juz Jigoro Kano udowodnił że pozornie "zabójcze techniki" sa mało wartościowe bo nie możesz opanować ich stosowania w formie walki treningowej.

Z tego, co mi wiadomo, Krav Maga nie nadaje się do tych turniejów - po pierwsze dlatego, że nie jest spójnym systemem walki,

Otóż to. Cos co nie jest spójne nie nauczy Cię walczyć.

a po drugie - występują w niej techniki zabronione w turniejach, np. gryzienie, "dłubanie" w oczach.

I co z tego? Jeśli jakiś system po pozbawieniu go jednej czy dwóch technik traci kompletnie urzyteczność, to jak chcesz go stosować w walce? Wystarczy aby przeciwnik też potrafił zneytralizowac te techniki i jesteś bezbronna.

Nie jestem pewien , ale nawet Czart mowil o tym , ze nieskuteczna jest jedynie wersja "sprzedawana" w Polsce , dla cywilow... :-?

Nigdy nic takiego nie mówiłem. W bajeczki o sekretnych technikach znanych tylko wtajemniczonym to w XXI wieku tylko dzieci wierzą. Stwierdziłem że być moze w Izraelu trening ma więcej sensu za sprawą Sambo przybyłego wraz z emigrantami z byłego ZSRR.

Mam pytanie czym charakteryzuje się kombat, czym samoobrona i tak zwane sztuki walki, jakie systemy się do nich zaliczają bo ja w tym temacie jestem raczej ignorantem.

Combat to słowko-wytrych. Nazywaja tak, z niewiadomych mi względów wojskowe skrócone kursy walki wręcz. Co ciekawwe nigdy nie spotkałem sie z takim nazewnictwem w krajach anglojęzycznych. Mozna tam sie spotkać z Combatives, Military H2H Combat. Jeden z czołowych wojskowych instruktorów amerykańskich urzywa sformułowania US Army Combatives system.
O różnicach pomiędzy samoobrona i walka pisał Marek w pierwszym Budokanie.
Zaś sztuki walki to zbyt obszerne i wieloznaczne pojęcie by móc bawic sie w definicje.


  • 0

budo_mangha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat - co to jest ?
Na początek sorki za to u góry, to przez dzisiejsze problemy z powolnością Internetu. Coś się wysłało... Samo... Jeśli można, proszę o wykasowanie tego pomyłkowego postu.

Wyjaśniałem w Budokanie moje zdanie. Nie wynikało z niego że jest "do dupy". Tylko że nie nadaje sie jako system walki.

Okey, tnx:)

Nie chodzi o teoretyczną skutecznośc, a o możliwość praktycznego opanowania w treningu. Juz Jigoro Kano udowodnił że pozornie "zabójcze techniki" sa mało wartościowe bo nie możesz opanować ich stosowania w formie walki treningowej.

Masz trochę racji. Niestety, nie wszystko da się przećwiczyć na treningu, niektóre techniki można tylko symulować. Trudno mi powiedzieć, na ile takie symulowane techniki (niekoniecznie zabójcze :wink: ) będą skutecznie w realnej walce, ale IMHO jest to uwarunkowane osobniczo.
  • 0

budo_pawel drozdziak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat - co to jest ?
Masz trochę racji. Niestety, nie wszystko da się przećwiczyć na treningu, niektóre techniki można tylko symulować. Trudno mi powiedzieć, na ile takie symulowane techniki (niekoniecznie zabójcze :wink: ) będą skutecznie w realnej walce, ale IMHO jest to uwarunkowane osobniczo.[/quote]

podstawowy problem z takimi technikami polega na tym, ze jak ich nie mozesz na treningu sprobowac zrobic na sto procent, to Twoj partner nie moze przeciwdzialac tej technice kiedy jest na sto procent robiona i w efekcie Ty cwiczac to nigdy sie nie dowiadujesz, jak taka technika moze byc nawet przez nieszkolonego przeciwnika odruchowo neutralizowana, kiedy on czuje, ze to mu autentycznie zagraza. Na przyklad kopanie w kolano do tylu kiedy ktos Cie z tylu mocno trzyma na misia. Jedyny sposob w jaki cos takiego mozna cwiczyc to unoszenie nogi i markowanie tego pchniecia w tyl przez lekkie nacisniecie na kolano przeciwnika. Poniewaz z zalozenia robisz to wolno i spokojnie, partner temu nie przeciwdziala. A przeciwdzialac moglby na przyklad przez szarpanie Toba w taki sposob, ze bedziesz tracila rownowage po uniesieniu nogi, albo przez zmiane pozycji swoich nog tak, ze uderzenie tylko otrze sie o kolano, piszczel lub udo itd. Sa to odruchowe sposoby przeciwdzialania, ktore jednak moga zostac uruchomione tylko wtedy, kiedy bys sprobowala to swoje kopniecie wykonac na sto procent. Czego oczywiscie nie zrobisz, bo za duze jest ryzyko ze facet jednak tego nie zatrzyma i zlamiesz mu noge. Efekt jest taki, ze Ty robisz technike w sposob umowny a on w sposob umowny przyjmuje, ze kolano jest zlamane.
To samo jest z wszelkimi lamaniami palcow, wbijaniem paluchow do oczu,
waleniem w gardlo, czy technikami dzwigni na male stawy wykonywanymi w stojce. Na przyklad dzwignie nadgarstkowe. W pozycji stojacej nie wykonuje sie wolnej walki z zastosowaniem tych dzwigni na sto procent, bo zbyt duze jest niebezpieczenstwo, ze przeciwnik sie glupio zaprze i nadgarstek poleci. No i tego raczej nie ma co zmieniac. Ale efekt jest taki, ze po prostu nigdy sie nie dowiadujesz co by bylo, jakby on faktycznie nie mial zyczenia dac sie rozzabic na ziemi za pomoca takiej dzwigni.

Cwiczenie takich elementow zawsze jest w jakis sposob umowne. A ja z doswiadczenia wiem, ze pomimo znajomosci calego mnostwa fajnie wygladajacych i w zasadzie sensownych technik w realu jestem w stanie wykonac tylko te rzeczy, ktore wykonywalem w jakiejs formie walki sparingowej, przeciwnik im aktywnie przeciwdzialal, ja przechodzilem na inne itd.

Pawel
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_sycylian
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat - co to jest ?
Racja jest to skuteczny system, sądze że jest wzorowany na stylu Bruce Lee i to od niego jest zaczerpnięych wiele idei, ruchów. (jeżeli nie wierzycie przeczytajcie "Tao Of Jeet Kune Do")Jednak nie da się nauczyć skutecznie bić w ciągu 12 tygodniowego treningu jak to jest napisane w książce Davida Khana. Niby można się szybko i skuteczie nauczyć samoobrony(Krav Maga), to dlaczego wytrenownie instruktorów zajmuje całe lata??
BO prawdą jest, że potrzeba conajmniej kilku lat treningu aby zakodować w głowie i intuicyjnie korzystać z form Krav Magi i innych sztuk walki. A poza tym co z kondycją, sprawnością,którą trzeba utrzymywać by byc skutecznym??.
Nie ma tego JEDYNEGO stylu, każdy jest dobry, ale tylko w ramach tego stylu, a gdyby pozbyć się nazw Krav Maga, BJJ, Karate, Kickboxing...itp. to co by było najskuteczniejsze :?: :?: :)
  • 0

budo_lewro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat - co to jest ?
nie do końca moge sie zgodzic , w systemie combat56 staramy sie dac cwiczacemu taka sytuacje nieprzewidywalna zeby zaczął działac instynktownie . Nie skupiamy sie na dzwigniach bo to wogóle nie wychodzi w walce realne a tym bardziej nadgarstki. Szkolenie skupia sie na twarzo czasce i kroczu i tylko na tym / oczywiscie w swojej wojskowej formie / . Jak napewno sam zaobserwowałeś sa typowe ataki na ulicy i nie ma ich tak wiele , trzeba tylko wyrobic schemat który i tak kazdy go zna bo robi to intuicyjnie , w czasie treningu to partner informuje drugiego cwiczącego naile technika została wykonanani czy go to przekonuje czasem trzeba złamac reke zeby uczeń sie nauczył ulica to nie sala treningowa i cepłe dresiki i koszulki , to brutalna rzeczywistośc jak tego nie damy na miastki na treningu to całe szkolenie mozemy sobie w dupe wsadzic . W systemie combat56 nie dbamy o ilośc cwiczacych tylko o jakośc wole miec na treningu 10 konkretych niz 50 co płaca, to nie sa czasy ze na prowadzeniu sekcji sie zarabia robi sie to bo sie to lubi i to jest pasja , dla tego uwazam szkolenie kobiet za bez sensu , nauka socjotechnik , mnemotroniki, zachowań ,ale kopanie po jajach lub wkadanie palców w oczy strata czasu
  • 0

budo_wodnik szuwarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodnia Stolica Przemytu
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat - co to jest ?

BO prawdą jest, że potrzeba conajmniej kilku lat treningu aby zakodować w głowie i intuicyjnie korzystać z form Krav Magi i innych sztuk walki. A poza tym co z kondycją, sprawnością,którą trzeba utrzymywać by byc skutecznym??.
Nie ma tego JEDYNEGO stylu, każdy jest dobry, ale tylko w ramach tego stylu, a gdyby pozbyć się nazw Krav Maga, BJJ, Karate, Kickboxing...itp. to co by było najskuteczniejsze :?: :?: :)


wojownik jest skuteczny wtedy gdy potrafi walczyć dlatego Ktoś z BJJ, karate, judo, zapasów, boksu, kickboksingu przez to, że na treningach często sparruje wie jakie techniki potrafi wykonać poprawnie i .. błyskawicznie na przeciwniku "kumatym" i oporującym..
Dlatego na ulicy raczej też będzie umiał sobie poradzić..
natomiast z combatem jak to już powiedział(napisał) pan Paweł Ziółkowski jest ten problem, że techniki najbardziej dla niego charakterystyczne (te brutalniejsze) są trenowane na pół gwizdka, wiadomo z jakich względów..
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

4 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024