Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co wolno?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

marek1512
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Co wolno?
Witam!
Jestem nowym użytkownikiem także prosiłbym o wyrozumiałośc :)
Mam pytanie odnośnie diety, nimam możliości ograniczenia się do diet które znalazłem na forum, także prosiłbym kogoś o pomoc. A mianowicie mam 18 lat wzrostu jakies 175cm i waga 74-76kg. Chcialbym zrzucic kilka niepotrzebnych kilogramów i chcialbym wiedziec czego unikac, czego nie jesc w szczegolnosci co moge a czego nie? Czy może są jakieś nieszkodliwe wspomagacze umożliwiające zrzucenie wagi? Z góry dziękuje wszystkim za pomoc :]
  • 0

carlorozzi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:raczej nie balet :p

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wolno?

nimam możliości ograniczenia się do diet które znalazłem na farum

byś napisał że Ci sie nie chce i szukasz magicznego sposobu.
Poza tym przy takim wzroscie to wagi nie masz zlej wystarczy pocwiczyc jesli zle wygladasz i tluszczyk sam sie spali.
  • 0

marek1512
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wolno?
Nie szukam magicznego sposobu jak to ładnie napisałeś, poprostu nie zarabiam jeszcze i nie stac mnie zeby kupowac jak jest napisane w dietach tunczyki(choc wcale nie sa drogie) piersi z kurczaka, chleby razowe itp.. poprostu żywi mnie mama i nie bedzie dla jednej osoby gotowala osobnych posiłków.
  • 0

hepatil

    Moderator na okresie próbnym

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 758 postów
  • Pomógł: 1
3
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:wschodnie sztuki walk , zelastwo
  • Wzrost [cm]:190
  • Pas [cm]:82
  • Waga [kg]:98

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wolno?
przede wszystkim zacznij jesc regularnie , jesli masz mozliwosc to o stalych porach

jesli masz jakis wiekszy posilek to rozloz go sobie na 2 mniejsze , polowe zjadasz a polowe do pojemnika i pozniej

tak zeby zjesc np. 5-6 posilkow w ciagu dnia , lepiej mniejsze posilki a czesciej niz duze i rzadziej

cwiczysz cos ? silka , wschodnie sztuki walki czy cokolwiek ?
  • 0

marek1512
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wolno?
A co w posiłkach unikac bo np. do szkoly biore kanapki najczesciej szynka, ogórek, pomidor. Potem obiad przeważnie jakies mieso, ziemniaki i sałatka. A na kolacje różnie kanapka albo jakas sałatka. A cwiczyc narazie nie cwicze bo nie mialem czasu, pracowałem na budowie ale powoli prace sie koncza i bedzie czas :)
  • 0

carlorozzi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:raczej nie balet :p

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wolno?

ale powoli prace sie koncza i bedzie czas :)

chyba rozkrecaja :) ja myslalem ze sezon na budowie sie wlasnie otworzyl :)
zamiast ziemniaków ugotuj sobie ryż bedzie lepiej
  • 0

marek1512
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wolno?
A mam jeszcze pytanie, bo mnie wiecej wiem co i jak jeśc , jakie cwiczenia zastosowac chcac pozbyc sie tluszczyku na udach?
  • 0

Gorthin
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wolno?
Nie ma czegoś takiego jak spalanie na udach. Bo po prostu nie ma miejscowego spalania tłuszczu. Tak nie działa organizm. A szkoda :P

Zarzuć dietę na redukcje (w podwieszonych) i do tego siłownia + aeroby. I waga powinna lecieć w dół, jeśli będziesz robił wszystko sumiennie i niczego nie odpuszczał. Ot taki sport.
  • 0

marek1512
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wolno?
a aeroby to np. co bo zbytnio sie w tym nie orietuje. Nom szkoda, ze niemozna miejscowo zrzucic fatu :P
  • 0

Gorthin
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wolno?
Aeroby to wszelaka forma ruchu. Bieganie, pływanie, jazda na rowerze, steper, skakanka itd.

Najlepsze są biegi narciarskie, ale na to nie ma warunków :D
Polecam basen. 3,4 w tyg. Jeśli to jest za droga forma dla Ciebie, to pozostaje rower bądź bieganie. Biegaj zaraz po siłowni. 3, 4 razy w tyg. Do tego dobrze się odżywiaj i będzie dobrze.

Możesz też dodać hit do swoich zmagań.
http://www.fabrykasi... ... ight=hiit#
  • 0

TwojeZdrowie_or
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wolno?
Z aerobów również polecałbym basen, powiedzmy 3 razy w tygodniu żeby też nie przesadzić pod tym względem. Wszystko zależy jaki efekt chcesz osiągnąć,ale ćwiczenia aerobowe to skuteczny sposób na szczupłą sylwetkę i dobrą kondycję. Tak przynajmniej podziałały na mnie.
  • 0

Cavalier
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2540 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:kulturystyka:), panienki, auta, imprezy

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wolno?
Siemanko,

Najpierw zastanów się czy na pewno taki jest cel, tak jak napisał carlorozzi nie masz złej wagi względem wzrostu. Pytanie tylko czy jednak więcej tego mięcha czy tłuszczu. Także określ się czy ektomorfikiem, mezomorfikiem jesteś czy może endomorfikiem. Czy szybko nabierasz tłuszcz, czy jednak trzymasz wagę. I ważna odpowiedź na pytanie czy będziesz okazyjnie tylko ćwiczył czy jednak wciągniesz się.
Dopasujesz cel to będzie sukces hehe

Jaki masz staż? Od tego zależy trening, nie ma co się rzucać od razu na ostrą redukcję na siłowni jeśli dopiero zaczynasz.

Do diety dobierałeś już kiedyś suple?

A jak ze zdrowiem? Możesz narzucić tylko lekki trening czy nie ma przeciwwskazań do ćwiczeń czy sportów intensywnych?

Tak jak pisano już w temacie skup się na aerobach.
Aeroby+dieta to podstawa.
Ogólnie jeśli chcesz sylwetkę poprawić to sport się przydaje, daje satysfakcje i efekty

Jeśli jesz w domu głównie, to wystarczy odpowiednio dobierać składniki.
Możesz zaproponować jakieś posiłki matce do zrobienia? Możesz w domu zaproponować by np zamiast pić normalną herbatę zastąpić zieloną, w cenie prawie to samo. Jak już pijesz herbatę czy kawę to bez cukru. Nie pij napojów z dużą ilością węglowodanów (napoje kolorowe). Może spróbować kawę przed aerobami (jeśli zdrowie pozwala i pijesz kawę). Przerzuć się na wodę mineralną bądź nawet wodę gotowaną. Nie polecam fast foodów. Jedź dużo warzyw czy sałatek do obiadu np weź na talerz mniej ziemniaków a więcej sałaty :) ogólnie dieta to też styl życia i wybór czy zamiast jakiegoś napoju typu cola kupić sok czy po prostu wodę, jak już smakową to zawsze można luknąć na etykietę co ma mniej węglowodanów prostych w przypadku redukcji, unikaj potraw pieczonych okapających w tłuszczu. Na kolację nie jedz chleba czy potraw mających dużo węglowodanów i prostych i złożonych - nie będziesz miał kiedy je spalić. Proponuję kolację na 1-2h przed spaniem. Staraj się aby wielkość posiłków spadała wraz z czasem ich spożywania.

Proponuję multiwitaminę zakupić.

Na razie tyle.
  • 0
Be free.



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024