Skocz do zawartości


Zdjęcie

Aikido


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

RamzesII
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Aikido
elo ludziska zastanawiam sie nad zapisaniem sie na aikido ale nie wiem czy warto szukam jakiejs sztuki wali ktora sie przyda w zyciu.
  • 0

bikerider
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4676 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:bielsko-biała
  • Zainteresowania:fotografia: modowa i portretowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido
Ramzes17, mma, muay thai, kick boxing :P
  • 0

FranzMaurer4444
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krasnystaw
  • Zainteresowania:bjj/mma,kulturystyka,piłka nożna,wędkarstwo

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido

elo ludziska zastanawiam sie nad zapisaniem sie na aikido ale nie wiem czy warto szukam jakiejs sztuki wali ktora sie przyda w zyciu.

z jakiego miasta jestes?
muaythay,box,kickboxing- z uderzanych
bjj,zapasy,judo,luta livre,sambo- z chwytanych

mma

to nie jest sztuka walki.to jest formuła rywalizacji.
  • 0

RamzesII
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido
szukalbym czegos w Białej Podlaskiej celem jest samoobrona jakbym mogl to bym na kravke sie zapisal :P jak znajdziecie jakies fajne oferty bede wdzieczny glownie chce w stojce
  • 0

BLUE_ARMY
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4535 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KM, ALP, Diving

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido
Ramzes17, kravke możesz jako dodatek stosowac najlepiej MT lub KB
  • 0
ON
NBII + Shock + BCAA MC + Mio


It has been said that something
as small as the flutter of a butterfly's wing
can ultimately cause a typhoon
halfway around the world..
- Chaos Theory

MikolajWB3
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4061 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Europa
  • Zainteresowania:Bezpieczeństwo wewnętrzne, militaria, sporty walki, finanse

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido
boks
  • 0
Związek to znacznie więcej niż "sie przelecieć".
To cos jak karta stałego klienta w burdelu: kiedy chcesz i jak chcesz


rzeźba jest dla pedałów. trza rosnąć, być pierdolnym, wtedy budzi sie szacunek.


a gdy nadejdzie mój czas to jeśli sądzisz że będe siedział i błagał o życie to kurewsko się mylisz


te ściery kiedyś przerobie w młynku do mięsa i posypią sie monety.


FranzMaurer4444
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krasnystaw
  • Zainteresowania:bjj/mma,kulturystyka,piłka nożna,wędkarstwo

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido

jakbym mogl to bym na kravke sie zapisal

żeby trenowac kravmage,to trzeba znac podstawy jakiejs SW.to jest tylko dodatek

glownie chce w stojce

jak pod uliczne bicie sie,to niestety,potrzebny jest Ci także parter,ponieważ 90%walk konczy się na ziemi.a sprawne g&p z Twojej strony pomoże Ci rozwiązać sprawe :)
  • 0

husky1418048788
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 252 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido
Polecam karate tsunami :P :rotfl:


A tak poważnie to jak masz możliwość to zapisz się na bjj i uzupełnij to stójką
  • 0

RamzesII
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido
tak na powaznie panowie chce zaznaczyc ze ma to sluzyc samoobronie i z kolegami uznalem ze najlepsza bedzie kravka poniewaz kolega chodzi na karate koyokushin polecil mi jeno do samoobrony kravke chce czegos sie nauczyc szybko i z efektem a nie ze sie ucze 10 lat i umiem 19 ciosow pzdr czekam na dalsze wypowiedzi i oferty jesli ktos jest z bialej i ma oferty kravki prosze wklejac z gory thx
  • 0

szafik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3866 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielun
  • Zainteresowania:kulturystyka, sporty walki, film, muzyka

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido
Ramzes17 tak jak napisal Ci FranzMaurer4444 do kravki trzeba miec podstawy innej sztuki walki/sportu walki. Najszybciej i najskuteczniej nauczysz sie boksu, muay thai, kickboksingu. Opanujesz stojke to mozesz dorzucic podstawy parteru. Nie oszukujmy sie ale jaki odsetek ludzi potrafi sobie radzic w parterze??Wystarcza podstawy(czyli powiedzmy 2 lata treningow)parteru a wczesniej stojka tak zeby sie nie dac sprowadzic do parteru. Boks jest bardzo skuteczny, w tajskim dochodza Ci lokcie, kolana i KLINCZ co jest bardzo wazne jak sie ktos do Ciebie "przytuli". Nie wiem jakie kto prowadzi u Ciebie treningi ale te 3 sztuki walki ucza Cie najszybciej jak wyjsc na ring i umiec sie naparzac czyli to co misie lubia najbardziej :hyhy: tak ze 3 lata cokolwiek z tego(prawda jest taka ze po pol roku to ch.uja umiesz trenujac cokolwiek-co umiales po pol roku chodzenia na silke?)+pozniej 2 lata parter i zaden zwykly smiertelnik nie jest w stanie Cie ruszyc ;)

Ps. aikido o ktorym pisales wczesniej to...czysto rekreacyjna sztuka walki
  • 0

Chcesz być duży? wzbudzać respekt? Taki człowiek nie może bać się zastrzyków!


husky1418048788
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 252 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido
Jeśli chodzi o samoobronę to polecam Ci jakiś kurs w tym kierunku, może być polski styl combat 56.

Jeśli chcesz natomiast coś trenować dobre są sporty chwytane, ponieważ za techniki jakie są np. w krav maga, można mieć kłopoty z prawem, a wiadomo jak jest w Polsce, prawo chroni przestępcę. Więc jeśli ktoś Cię zaatakuje, a będziesz obcykanym chwytaczem to zdusisz takiego kolesia i nie będziesz miał żadnego przypału z prawem.

Jeśli chodzi o uderzane to muay thai bardzo skuteczne.
  • 0

spid3r
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:pochodzisz ?

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido
ja bym na aikido w życiu się nie zapisał, widząc jaką technikę maja będąc na stażu, bo mi nie dobrze się zrobiło, i jakie stroje mają to inną drogą...
ja chodzę na tai-jitsu [ [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ], możesz zacząć od jakieś samoobrony, albo Boxu Tahiskiego
  • 0

RamzesII
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido
chodzi mi panowie o to ze chce sie czegos nauczyc by moc sie obronic nie chce walczyc w klatce tylko chce czegos sie nauczyc by moc poradzic sobie w realnym swiecie przykladowo bjj jest ok ale czy w zyciu sie przyda kiedy idziesz spokojnie jednego chwycisz powyginasz a drugi nie bedzie sie gapil a walil w ryjca z kopa dlatego tez wczoraj z kolegami urzadzilismy sobie pogawedke na ten temat kolega chodzi na karate koyokushin juz jakis czas i mowil mi ze jezeli szukam czegos poprostu do obrony na ulice i zeby to szybko opanowac wmiare to kravka albo mt dlatego tych klubow bede szukal do kravki nie trza miec podstaw innych sztuk walki czytalem ze wszystko jedzie od podstaw tylko trza znalezc taki kurs, poza tym husky, co powiedziales o prawie zgodze sie z tym a nawet dodam czytalem ze jak juz sie tam zapisujesz to spisujesz umowe ze nie uzyjesz tej techniki w walce sobie o tak na ulicy bo potem konsekwencje nie sa za dobre. Tak wiec postanowione mt albo kravke bede szukal tych klubow chyba ze macie jeszcze jakies propozycje odnosnie sztuki walki ktora odrazu zaznaczam przyda sie w zyciu nie chce sie jak w kung fu rozwijac duchowo i te pier.doly chce czegos skutecznego i czegos czego mozna sie wmiare szybko nauczyc z laski swojej jak ktos by zarzucil jakies linki stronek klubow z BIALEJ PODLASKIEJ bede bardzo wdzieczny :P pzdr
  • 0

trancefxp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 880 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz
  • Zainteresowania:programowanie, siłownia, dziewczęta :P

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido
kravka jest dobra jeżeli chodzi o obronę a co do aikido to też dobre ale jak się dobrze opanuje a z intensywnością treningów aikido i aikibudo jest różnie. wiem bo sam chodziłem kiedyś
  • 0
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] fociaki Trancef'a

husky1418048788
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 252 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido
Jeśli nie trenowałeś nic wcześniej i zastanawiasz się nad MT i KV to wybierz MT.

przykladowo bjj jest ok ale czy w zyciu sie przyda kiedy idziesz spokojnie jednego chwycisz powyginasz a drugi nie bedzie sie gapil a walil w ryjca z kopa

z tym się nie do końca zgodzę, trochę ciężko jest walczyć z dwoma osobami na raz, nawet będą dobrze wyszkolonym.

Co do klubów to z tego co mi wiadomo w Białej Podlasce nie ma (a przynajmniej nie było) klubów MT czy KV więc musisz rozejrzeć się po okolicy, jest za to klub TKD
  • 0

RamzesII
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido
chuj jak nie bedzie zadnego klubu z MT i KV to pojde na TKD lepsze to niz nic, ale musze polazic i sam oblookac albo zapytam kolege co tam mieszka bo wiem ze klub aikido jest bo widzialem
  • 0

FranzMaurer4444
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krasnystaw
  • Zainteresowania:bjj/mma,kulturystyka,piłka nożna,wędkarstwo

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido

lokcie, kolana i KLINCZ

i lowkicki
  • 0

FranzMaurer4444
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krasnystaw
  • Zainteresowania:bjj/mma,kulturystyka,piłka nożna,wędkarstwo

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido

Więc jeśli ktoś Cię zaatakuje, a będziesz obcykanym chwytaczem to zdusisz takiego kolesia i nie będziesz miał żadnego przypału z prawem.

to jest kolejny plus.
  • 0

Peet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 664 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z domciu

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido
bikerider, boże idioto mma to nie sztuka walki, co za debil i spamer, to juz sie wytrzymac nie da, zero wiedzy jego posty to "aby cos odpowiedziec" ...

boks jest najlepszy do samoobrony, wiem po sobie :P najłatwiej się nauczyć, a technika nauczona na treningach zostanie na całe życie
  • 0
What is defeat? Nothing, but education, nothing, but the first step to something better.

BLUE_ARMY
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4535 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KM, ALP, Diving

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido
Ramzes17, mowie MT i jako dodatek kravka..
  • 0
ON
NBII + Shock + BCAA MC + Mio


It has been said that something
as small as the flutter of a butterfly's wing
can ultimately cause a typhoon
halfway around the world..
- Chaos Theory



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024