Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co poleca mistrz? Czyli trening arnolda schwarzeneggera


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

Jodłowski Koks
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Co poleca mistrz? Czyli trening arnolda schwarzeneggera
Witam serdecznie nie dawno zakupiłem książkę "ARNOLD'S BODYBULIDING FOR MAN"
Znajduje sie tam instruktarz ćwiczeń siłowych Arnolda Schwarzeneggera. Oczywiście w pierwszych fazach to nie zabójcza dawka ćwiczeń jakie zwykł wykonywać Arnold ale treningi które poleca, zostały one podzielone na 3 fazy z tym że każda faza jest bardziej intensywna.
Arnold w swoich planach treningowy nie tylko wzioł pod uwagę trening z obciązeniem ale również:
-Rozciąganie
-Rozgrzewka
-Trening z ciężarkami
-Mięśnie brzucha
-Roztrenowanie
A wiec zaczynajmy oto pierwsza seria ćwiczeń którą przygotował dla nas Arnold. Te ćwiczenia są dla osób które zaczynają przygodę z kulturystyką. Ale jeżeli zaczynasz ćwiczyć według planu arnold po raz pierwszy to proponuje zacząć od serii I ponieważ schwarzenegger stawia w dużej mierz na intensywność treningu. a nie jak to nie którzy zwykli robić leniuchowanie miedzy seriami :hyhy:

Ćwiczenia podane niżej wykonujemy po jednej serii od 8 do 10 powtórzeń.
i gdy skonczymy trening, zostanie on jeszcze nam do wykonania dwu krotnie, juz z mniejsza iloscią serii

Polecam 10 9 8

SERIA I

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Ćwiczenia z obciążeniem w pierwszej serii wykonujemy jedno po drugim w danej partii(dawniej nazywało sie to super zestaw a teraz chyba super seria) czyli np:
Robimy wyciskanie na klate jedną serie a potem szybko też przechodzimy do rozpiętek też jedna seria(dawniej LATAJĄCE HANTLE :rotfl:)i odpoczywamy sobie nie co dłuzej i dalej robimy całą partie w super zestawie i odpoczynek idt. i gdy skonczymy cały trening po jednej serii został nam do wykonania jeszcze dwu krotnie juz w mniejszych ilościach serii

SERIA II

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Ćwiczenia z obciążeniem w tej serii są takie same z jednym ale :hyhy: WSZYSTKIE ĆWICZENIA WYKONUJEMY W SUPER ZESTAWIE czyli nawiasem mówiąc cały trening bez odpoczynku + dodatkowo nowe ćwiczenia na mięśnie brzucha.

SERIA III

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Gdy już cały trening z serii numer dwa bez odpoczynku to dla ciebie pestka Arnold nie popuszcza :D

Trening z serii numer 3 wykonujemy w taki sam sposób co trening z serii drugiej z tym ze nie mam do czynienia z dwoma ćwiczeniami na partię a czterema. i dodatkowo dodajemy jeszcze jedną serie treningu czyli mam ich 4

Sam Arnold mówi by nie przejmować się tym ze będziemy brali mniej na serie niż dotychczasowo i uświadamia to ze wielkość cięzaru to nie priorytet dla kulturysty tylko dla ciężarowca ważne by podczas treningu poddawać ciało maksymalnemu wysiłkowi. Intensywność treningu ma też wpływ na postępy jakie będziesz czynił a z czasem wykonywania takiego treningu znacznie wzrośnie również twoja siła. Sam sprawdź.

Sukcesu nie gwarantuje Ci ja czy kolega z siłowni ale gwarantuje sam Arnold
Schwarzenegger



Życzę przyrostów i pozdrawiam Kicek666 :padam:
  • 0

RamzesII
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co poleca mistrz? Czyli trening arnolda schwarzeneggera
na 3 zdjeciu nic nie widac daj lepsze, ladnie ladnie ale jak dla mnie to za duzo cw na brzuch.
  • 0

MeeHau
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 696 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co poleca mistrz? Czyli trening arnolda schwarzeneggera
patrzac na skriny rozumiem to nieco inaczej, nie 3 serie w kazdym cwiczeniu tylko 1... jakos sobie nie moge wyobrazic, ze robie 3 serie 1 po 2 z tym samym ciezarem no chyba ze sama sztanga macham :D

pozatym samo zalozenie superserii jest takie, ze macha sie 1 serie np biceps potem 1 serie triceps i dopiero odpoczynek
  • 0

Jodłowski Koks
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co poleca mistrz? Czyli trening arnolda schwarzeneggera
Miałem też pewne wątpliwości bo tu chyba chodzi oto by zrobic cały trening po jednej serii i potem od nowa cały trening po jednej serii i jeszcze raz. ale nie jestem pewien
  • 0

szafik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3866 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielun
  • Zainteresowania:kulturystyka, sporty walki, film, muzyka

Napisano Ponad rok temu

Re: Co poleca mistrz? Czyli trening arnolda schwarzeneggera
Czytalem kiedys o treningu Arnolda na klate i plecy. Wszystko bylo w jednej wielkiej gigantserii..Wiecie co to oznacza? To ze wykonywal 1 cwiczenie na klate, przechodzil od razu do plecow, po skonczeniu wracal na lawke i tak az do konca treningu..Jak znajde tego flexa w ktorym byl o tym temat to napisze cos wiecej. Pamietam ze mial 5 cwiczen na klate i na plecy i wszystko robil bez przerw. Bylo od razu pod tym napisane ze wielu dzisiejszych zawodowcow nie znioslo by tego treningu. Wielu probowalo i albo konczyli mdlejac albo z tym co zjedli przed treningiem na podlodze.. ;) No coz genetyka, koksy i odpowiednia opieka robia swoje :P

Ps. Arnold w ciagu chyba 5 lat ze 100cm w klacie urosl do 145 albo 147 czyli tylu ile ma pudzian..Jego klatka jest jedna z najlepszych klatek wszechczasow :)
  • 0

Chcesz być duży? wzbudzać respekt? Taki człowiek nie może bać się zastrzyków!


bikerider
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4676 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:bielsko-biała
  • Zainteresowania:fotografia: modowa i portretowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Co poleca mistrz? Czyli trening arnolda schwarzeneggera
Kicek666, ciekawa metoda, ale wole mojego splita :P
ps: ile dałes za ta ksiązke?
  • 0

Jodłowski Koks
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co poleca mistrz? Czyli trening arnolda schwarzeneggera
A wiec tak jak myślałem po porstu robimy cały trening w jednej serii a potem wracamy i od poczatku to samo 9 razy i znowu potem jak skonczymy spowrotem to samo 8 razy uwzględniając to ze cwiczenia na daną partje robimy "super zestaw"

Ps. za ksiazke dalem 6 zl wylicytowalem na allegro + przesylka 10 zl :chytry:
  • 0

RamzesII
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co poleca mistrz? Czyli trening arnolda schwarzeneggera
bo nie wiem czy zauwazyliscie ale od arnolda to juz kupa czasu minela i te systemy co on stosowal to rzadko kto tera juz stosuje tera kazdy ma albo swoje albo systemy stosowane przez kulturystow ktorzy tera sa na topie.
  • 0

szafik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3866 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielun
  • Zainteresowania:kulturystyka, sporty walki, film, muzyka

Napisano Ponad rok temu

Re: Co poleca mistrz? Czyli trening arnolda schwarzeneggera
Zgadzam sie z Toba Ramzes17 -kazdy ma swoj system. Poprostu im sie dluzej cwiczy tym lepiej sie poznaje swoje cialo i dzieki temu mozna stosowac coraz lepsze systemy, bazujac na tych juz znanych. Frank Zane dopiero po kilkudziesieciu latach nauczyl sie dobrze trenowac swoje lydki a wiec widac jakie jest trudne poznanie swojego ciala tak zeby najefektywniej wykorzystac dana nam genetyke ;)
  • 0

Chcesz być duży? wzbudzać respekt? Taki człowiek nie może bać się zastrzyków!




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024