Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gdzie po technikum


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

GośćGuest_hx_*

Guest_hx_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie po technikum

Mature tak, ale to tez zalezy od podejscia i poszczegolnych przedmiotow, pierwsze 3 lata z polskiego i anglika jechalismy programem z liceum profilowanego,


Zawsze się jedzie programem z liceum tylko masz mniej godzin na jego, zrealizowanie, bo dochodzą przedmioty zawodowe. Nie wierze, by ktoś był dobrze przygotowany na mature po technikum, bo to jest po prostu nie możliwe, z mniejszą ilością godzin w LO ledwo się przerabia wszystkie lektury mając 6h w tygodniu i do tego 2h blok stylistyczny studium językowe. Wystarczy sobie przejrzeć statystyki na jakim poziomie pisze maturę LO i Technikum by sobie zdać z tego sprawę.. to jest poprostu przepaść.

INEED$
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2079 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jail
  • Zainteresowania:Busine$$, killin'

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie po technikum
Technika to w naszym kraju bardziej mechanicy a oni wogole na szkole maja raczej wyjebane, chodza zeby do woja ich nie zawineli w wiekszosci, a w mojej klasie bylo troche inaczej, jedyny kierunek technikum nie zwiazany z pracami mechanicznymi w szeroko pojetym tego slowa znaczeniu ale bardzie mysle humanistyczny bo mielismy 4h polskiego co roku przez 4lata, 4lata historii, ale ostatnie 2 lata tylko po 1h tygodniowo ale to zawsze cos itp. I wedlug mnie takie szkoly daja przyszlosc tylko trzeba chciec.
W liceum jej nie widzialem bo starzy na bank nie utrzymywali by mnie ani godziny dluzej po maturze i teraz niczego nie zaluje.
  • 0
Gotta whole top diamond and tha bottom rowz gold

MIKOŁAJ BIERZE STERYDY

GośćGuest_maks_*

Guest_maks_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie po technikum
a gówno prawda hx bo program 3 letniego LO jest rozłożony na 4 lata i tyle więc w technikum masz więcej czasu na naukę i przyswojenie tego na co w LO masz 3 lata , też skończyłem technikum mam papier technika który obowiązuje tera w UE moge iść do pracy zarobić na siebie konkretnie , poczyniłem nawet ku temu pierwsze kroki i moge dostawać 1800pln na czysto jak na pierwszą prace to dobra płaca (a nie na zmywaku za 8zł/h) i moge myśleć spokojnie o studiach ;)
technikum dobra rzecz trzeba tylko umiejętnie wybrać kierunek ;)

GośćGuest_hx_*

Guest_hx_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie po technikum
Maksu niestety pierdolisz;

siatka godzin LO
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

technium
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

To jest mniej drastyczny przykład, bo w LO dochodzą jeszcze rozszerzenia, czyli chodzisz na podstawę osobno i osobno na rozszerzenie. Średnio jest w technikum o 2 godziny tygodniowo mniej zjęć w przeliczeniu na cały tok nauki co daje 100h w rok! Pomyśl ile to jest 100h mniej nauki, polskiego w technikum na rok! Jeszcze bez zajęć indywidualnych z nauczycielem.

krzychu1910
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:się biorą dzieci??
  • Zainteresowania:Seks Dragi Rap :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie po technikum
a ten znowu swoje :P
nie można się kłucić która szkoła lepsza on ktoś sobie wybiera tą która mu bardziej odpowiada i tyle i hx, nie skreslaj ludzi któzy sa w technikum ze na studia nie moga isc tylko doły kopać, znam wielu ludzi ktorzy sa po liceum i teraz nie maja co robić bo nie maja pojecia o konkretnych rzeczach jestes po liecum to albo studia albo kopanie dołów bo tutaj cie do zawodu nie przyucza :P
  • 0
To nie jeste jeszcze czas nieustających wakacji...

datulus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3363 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piwniczanka FC

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie po technikum
ja teraz skoncyzlem wlasnie liceum, niby fajnie ale co jak bym jeszcze raz wybieral na bank by to bylo technikum jakiees

planuje isc na filologia angielska (dobry wybor?) jak sie niedostane to bedzie hujnia (pisalem ang. podst, ale licze na ok. 100%) zreszta okaze sie bo w pon. wyniki xD

powodzenia dla wszystkich ktorzy do szkoly w pon rano ida xD pozdr


hx to mowi tak jak sylwusia z rozmow w toku: "liceum jest lepsze bo lepiej przygotowuje do studii" hahah
  • 0

GośćGuest_hx_*

Guest_hx_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie po technikum

a ten znowu swoje :P
nie można się kłucić która szkoła lepsza on ktoś sobie wybiera tą która mu bardziej odpowiada i tyle i hx, nie skreslaj ludzi któzy sa w technikum ze na studia nie moga isc tylko doły kopać, znam wielu ludzi ktorzy sa po liceum i teraz nie maja co robić bo nie maja pojecia o konkretnych rzeczach jestes po liecum to albo studia albo kopanie dołów bo tutaj cie do zawodu nie przyucza :P


pierdolisz, umiesz czytać ze zrozumiem? daje przykład jak przygotowuje cie do matury LO a jak Technikum, skoro kończysz LO to po to by studiować, Technikum jest głownie po to by dać ci zawód. Jak skonczysz LO i nie dostaniesz się na studia to chyba oczywiste ze nie masz zawodu i w zasadzie jesteś niewykwalifikowanym personelem, ale podobnie jest po technikum jak nie zdasz egzaminu na technika (tj jesteś wykwalifikowany ale bez uprawnień). Koleś w temacie odrzuca prace po technikum wiec chce iść na studia, skoro chce iść na studia to musi być dobrze przygotowany do matury i dobry z matmy, bo na uniwerek sie raczej i tak nie dostanie pozostają politechniki.

datilus możne cie wyprostować za to szczekanie? przejrzyj sobie statystyki jak pisza ludzie mature po LO a jak po technikum a nie pierdol, zero faktów tylko słodko pierdolisz, jasne ze komuś się moze udać ale tylko udać.

Cienias1418048771
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze śmietnika
  • Zainteresowania:Siłownia

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie po technikum

ja teraz skoncyzlem wlasnie liceum, niby fajnie ale co jak bym jeszcze raz wybieral na bank by to bylo technikum jakiees

planuje isc na filologia angielska (dobry wybor?) jak sie niedostane to bedzie ch*** (pisalem ang. podst, ale licze na ok. 100%) zreszta okaze sie bo w pon. wyniki xD

powodzenia dla wszystkich ktorzy do szkoly w pon rano ida xD pozdr


hx to mowi tak jak sylwusia z rozmow w toku: "liceum jest lepsze bo lepiej przygotowuje do studii" hahah



Typu nie skonkretyzował czy chcę isc na dzienne czy zaoczne. Mając zawód można pracować i studiować jednoczesnie prawda nie jest to majątek ale na czesne materialy i ksiazki styknie i jeszcze zostaje na wydatki. Tak sie składa że aktualnie i ja się uczę w technikum tyle że handlowym ale raczej zakończe edukacje i pójde do roboty...

Masz kilka wyjsc:

-olać swój zawód i próbowac na dzienne (szansa marna ale jest)
-pracowac w zawodzie lub pracy w nim zwiazanej i studiowac zaocznie (średnie rozwiązanie)
-możesz pracować i studiowac przez internet jak Joksiu.

Co do tego co Ci doradzic to za chuja nie wiem szukaj takiej szkoly i kierunku jaki interesuje cie.
  • 0
FanClub Joksa

Cel:
-biceps 50
-klata 128
-waga poniżej 100

INEED$
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2079 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jail
  • Zainteresowania:Busine$$, killin'

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie po technikum
Niewiem skad wyjebales ten program nauczania tech ekon bo ja mialem zupelnie cos innego, przedewszystkim mialem co roku 4h polskiego week, plus potem dodatkowe i jakos dalem rade na rozszerzony polski sie zdecydowac, mysle ze z dobrym wynikiem (czekam na wyniki - powodzenia maturzysci)

jasne ze komuś się moze udać ale tylko udać.

Aha dwie rozszerzone matury na powyzej 70%(licze na wiecej ale z zalozenia zawsze trzeba lekko zanizyć) to szczescie, chlopie nie rob z siebie zacofanego czlowieka, a te twoje statystyki tez sa huya warte bo jak napisalem wyzej, technika teraz to szczegolnie jacys mechanicy a oni maja na nauke wyjebane, przyklad ? moj rocznik u mnie w szkole - jedna klasa ekonomiczna, ok 5 informatyka i reszta, ponad 15 mechanicy. Wiec takie porownanie niczego nie obrazuje, a tylko szufladkuje.
Podsumowywujac jak sie chce to da rade
  • 0
Gotta whole top diamond and tha bottom rowz gold

MIKOŁAJ BIERZE STERYDY

GośćGuest_hx_*

Guest_hx_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie po technikum
Chęci, chęciami ale jak jesteś w dupnym technikum to cudów nie będzie, nie oszukujmy się nie znam nikogo kto po powrocie do domu po 8-9 lekcjach technikum siadałby do książek, a tak się kończy zwłaszcza w 2 klasie gdzie jest odgrom kończących się biol/geog/fizyk/chem. Potem głownie zawodowe i w 4 powtórki. Statystyki masz zeszłego roku jeszcze Giertychowskie, zdawalność w LO matur to 92% w technikum 86% z tym, ze w technikum tylko 3/4 kończących naukę decydują się podchodzić do matury. Plus fakt, że z 35 osob w I klasie dociera do 4 tylko 15-20

Plany nauczania są takie same dla wszystkich szkół w polsce, publikowane w dzienniku ustaw. Jak miałeś inny to powiedz dokładnie jaki kierunek to zaraz znajdziemy.

Pokarz mi te 70% z rozszerzenia to pogadamy, bo tak samo to ja moge napisać, że mam 100% z rozszerzenia. Pułki co same inteligenty i elita..

krzychu1910
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:się biorą dzieci??
  • Zainteresowania:Seks Dragi Rap :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie po technikum

nie oszukujmy się nie znam nikogo kto po powrocie do domu po 8-9 lekcjach technikum siadałby do książek


To że nie znasz nie swiadczy ze tak jest :P ja akurat znam pare osób bo sam jestem w technikum i w mojej klasie jest pare osób które by sobie poradziłyby w liceum.
A tak ogólnie z jednej strony chcialbym isc do liceum ale nie dla matury tylko bo tam zawsze fajne dupy sa :)
  • 0
To nie jeste jeszcze czas nieustających wakacji...

INEED$
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2079 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jail
  • Zainteresowania:Busine$$, killin'

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie po technikum

Plany nauczania są takie same dla wszystkich szkół w polsce, publikowane w dzienniku ustaw. Jak miałeś inny to powiedz dokładnie jaki kierunek to zaraz znajdziemy.

Technik ekonomista specjalizacja rachunkowosci przedsiebiorstw i huya co takie same bo na tym samym kierunku w moim miescie ludzie mieli inaczej ulozone przedmioty na poszczegolne klasy i rozne ilosci godzin, kurwa nawet junior mial inaczej odemnie.

Pokarz mi te 70% z rozszerzenia to pogadamy, bo tak samo to ja moge napisać, że mam 100% z rozszerzenia. Pułki co same inteligenty i elita..

jak beda wyniki to sie pochwale, a tak wogole to kto to pisze, nie wiem czy tylko ja odnosze takie wrazenie ze grasz tu mr know it all
  • 0
Gotta whole top diamond and tha bottom rowz gold

MIKOŁAJ BIERZE STERYDY

MikolajWB3
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4061 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Europa
  • Zainteresowania:Bezpieczeństwo wewnętrzne, militaria, sporty walki, finanse

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie po technikum

4h polskiego co roku przez 4lata, 4lata historii, ale ostatnie 2 lata tylko po 1h tygodniowo ale to zawsze cos itp. I wedlug mnie takie szkoly daja przyszlosc tylko trzeba chciec.

U mnie jest tak samo. Co do godzin przedmiotów, kumpel w LO w klasie mat fiz inf, ma 4h infy w tygodniu przez 3 lata. Ja w tech. inf. mam 9 inf. w pierwszej klasie w drugie coś koło 12-14, więc nawet jak ktoś chce iść na studia o tym że kierunku to na pewno już na samych studiach będzie lepiej przygotowany niż taki po LO (No chyba że w domu sam coś od siebie sie uczył). No ale hx wie lepiej jak jest.
  • 0
Związek to znacznie więcej niż "sie przelecieć".
To cos jak karta stałego klienta w burdelu: kiedy chcesz i jak chcesz


rzeźba jest dla pedałów. trza rosnąć, być pierdolnym, wtedy budzi sie szacunek.


a gdy nadejdzie mój czas to jeśli sądzisz że będe siedział i błagał o życie to kurewsko się mylisz


te ściery kiedyś przerobie w młynku do mięsa i posypią sie monety.


GośćGuest_hx_*

Guest_hx_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie po technikum

Plany nauczania są takie same dla wszystkich szkół w polsce, publikowane w dzienniku ustaw. Jak miałeś inny to powiedz dokładnie jaki kierunek to zaraz znajdziemy.

Technik ekonomista specjalizacja rachunkowosci przedsiebiorstw i huya co takie same bo na tym samym kierunku w moim miescie ludzie mieli inaczej ulozone przedmioty na poszczegolne klasy i rozne ilosci godzin, k**** nawet junior mial inaczej odemnie.

Pokarz mi te 70% z rozszerzenia to pogadamy, bo tak samo to ja moge napisać, że mam 100% z rozszerzenia. Pułki co same inteligenty i elita..

jak beda wyniki to sie pochwale, a tak wogole to kto to pisze, nie wiem czy tylko ja odnosze takie wrazenie ze grasz tu mr know it all


przecie możesz mieć inaczej ułożoną siatkę godzin tj w rożnych klasach inaczej niż podane jednak suma godzin nie możne być inna, bo co 5 lat kuratorom przyglądam się temu. Ja gram faktami, cała reszta gdybaniem, że słyszał, że coś tam.. a z faktami się nie dyskutuje, bo na maturach osoby po technikum wychodzą po prostu gorzej.

MikolajWB3 taki po LO będzie lepiej przygotowany by szedł na uniwerek, a taki po Technikum n na polibude, w sumie to są rzeczy oczywiste, wiec nie wiem czemu muszę wam to tłumaczyć. Jeden przysposabia się pod zawód, a drugi go już zdobywa.

BTW uczyłem się 2 lata w Technikum, potem przeniosłem się do LO.

INEED$
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2079 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jail
  • Zainteresowania:Busine$$, killin'

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie po technikum
Dy faktami ok. Przedmiot rachunkowosci przedsiebiorstw, ja go mialem po 7h w 3 i 4 klasie, kolega z innej szkoly mial w 2 i 3 klasie po 3 i 5h, towaroznawstwo, on mial w 2 i 3 klasie po 2h a ja tylko w 2 dwie godziny, ja mialem finanse, on ich wogole nie mial. To tylko pare, wymieniac wiecej ?

MikolajWB3 taki po LO będzie lepiej przygotowany by szedł na uniwerek, a taki po Technikum n na polibude, w sumie to są rzeczy oczywiste, wiec nie wiem czemu muszę wam to tłumaczyć. Jeden przysposabia się pod zawód, a drugi go już zdobywa.

Ja do polibudy nie mam po co isc i co uwazasz ze bede gorzej przygotowany niz zawodnicy ktorzy nigdy nawet na oczy nie widzieli chociazby podstawowego bilasnu ?

BTW uczyłem się 2 lata w Technikum, potem przeniosłem się do LO.

co to za liceum skoro cie do niego po technikum przyjeli, przeciez technikum takie huyowe jest...
  • 0
Gotta whole top diamond and tha bottom rowz gold

MIKOŁAJ BIERZE STERYDY

GośćGuest_hx_*

Guest_hx_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie po technikum

Dy faktami ok. Przedmiot rachunkowosci przedsiebiorstw, ja go mialem po 7h w 3 i 4 klasie, kolega z innej szkoly mial w 2 i 3 klasie po 3 i 5h, towaroznawstwo, on mial w 2 i 3 klasie po 2h a ja tylko w 2 dwie godziny, ja mialem finanse, on ich wogole nie mial. To tylko pare, wymieniac wiecej ?


Skąd wiesz, może dużo godzin wyleciało i dlatego tak zrobili:P Ja dla przykładu miałem Ekonomie i Filozofie, której wcale mieć nie powinienem i z wymaganych 2 rozszerzeń miałem 6 - infa, wos, geo, hist, fizyka, polski;] W 2 klasie miałem matematyke ale jak babka poszła rodzić nie miałem. Za to w kolejnej klasie miałem 2 razy tyle matmy

Ja do polibudy nie mam po co isc i co uwazasz ze bede gorzej przygotowany niz zawodnicy ktorzy nigdy nawet na oczy nie widzieli chociazby podstawowego bilasnu ?


Sądzę, że będzie Ci się dużo trudniej dostać, choć jak dostaniesz się powinieneś być bieglejszy w pewnych sprawach.


co to za liceum skoro cie do niego po technikum przyjęli, przecież technikum takie huyowe jest...

1. nigdzie nie napisałem technikum jest hujowe, bo takie nie jest, tylko trudniej po technikum dobrze napisać maturę (bo sie skupiasz na zdobyciu zawodu - technika a nie matury)

2. Z 2 klasy technikum przenieśli mnie do 2 klasy LO tj ukoncyzłem drugą i jeszcze raz w drugiej wylądowałem, z tym że LO i nadrabiałem materiał (głownie polski i angielski, i zrezygnowałem z rozpoczętego niemickiego w technikum i zacząłem od zera francuski i włoski w LO - z francuskiego zrezygnowałem po semestrze). Zdawalność matur w tym LO to 100%,w technikum 87% z tym, że tam połowa to giertychowske i tak na poziomie 30-40%

aurelia1418048771
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 641 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Koszalin/Glasgow
  • Zainteresowania:język francuski oraz mój facet pit81

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie po technikum

z francuskiego zrezygnowałem po semestrze


A szkoda bo to piękny język :D
  • 0
Nie ma co koledzy, jedziemy na sztangach ku lepszemu światu :D

GośćGuest_hx_*

Guest_hx_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie po technikum

A szkoda bo to piękny język :D


a trudny jak cholera;D

INEED$
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2079 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jail
  • Zainteresowania:Busine$$, killin'

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie po technikum

Skąd wiesz, może dużo godzin wyleciało i dlatego tak zrobili:P

Brak mi slow. Gdybym nie byl pewien to bym tego nie napisal, a wiem na bank jak inni mieli bo mialem praktyki z ludzmi z roznych szkol i sie gadalo.

Sądzę, że będzie Ci się dużo trudniej dostać, choć jak dostaniesz się powinieneś być bieglejszy w pewnych sprawach.

Wygralem indeks w olimpiadzie wiedzy ekonomicznej. "powinienes byc w pewnych sprawach" nie moge, dlaczego nie przyjmuja do pracy po liceum ? bo niczego taki czlowiek zawodowo nie potrafi. Nie no ublizyles mi w tym momencie.
  • 0
Gotta whole top diamond and tha bottom rowz gold

MIKOŁAJ BIERZE STERYDY

GośćGuest_hx_*

Guest_hx_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie po technikum

Wygralem indeks w olimpiadzie wiedzy ekonomicznej.

to się niem pochwal i maturą to docenię, bo ja wygrąłem tylko certfikat na nbportal;]



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024