Skocz do zawartości


Zdjęcie

jak?????


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

lobosk8
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 73 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

jak?????
Witam. Lekarze przypuszczają że mam Reumatoidalne zapalenie stawów. Bule wykluczają u mnie jakikolwiek sport. By nastąpiła poprawa muszę ćwiczyć, ruszać się. Zakupiłem więc Universal Animal Flex oraz lek od stanów zapalnych, teraz poszukuję odpowiedzenie treningu regenerującego stawy. Jest to dla mnie niezmiernie ważna sprawa ponieważ jestem osobą aktywną fizycznie i nie chcę dopuścić do pogorszenia sytuacji. Jeżeli ktoś z was ma pomysł na trening lub inny sposób złagodzenia choroby (maści, leki itp) prosił bym o podanie go. Dziękuje za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam :)
  • 0

RamzesII
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak?????
mowa jest o jakis konkretnych stawach czy wszystkie?
  • 0

lobosk8
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 73 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak?????
Więc zacznę od dołu:

-kostki (słabe objawy, lekkie strzykanie od czasu do czasu)
-kolana
-nadgarstki
-łokcie
-barki
-plecy (cała okolica koło łopatek)

PS. Będę Ci niezmiernie wdzięczny za pomoc w rozpisaniu planu. Jeżeli potrzebujesz jakichkolwiek informacji napisz :) Z góry dziękuje :)
  • 0

RamzesII
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak?????
wsumie to ja bym ci odradzil jakiegokolwiek treningu zw z silka bo tam jak wiadomo jest lipa wsio musi byc ok jesli chcesz zaczynac z tym sportem ja bym polecal jazde na rowerze,basen(podstawa), przykladowo na przedramie to sciskacze se mozesz kupic uzywam i polecam, jesli nie chcesz byc kaleka to zapomnij o silce stawy to nie zabawa jak sie ma kkontuzje danego stawu sie laczy jak pare miechow do paru lat w zaleznosci od stopnia uszkodzenia mozesz robic taki o to trening jedynie nie jest on za ciezki nie obciaza az tak stawow nie trza sprzetu a robic go mozesz codziennie

  • 0

lobosk8
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 73 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak?????
ja już mam za sobą pewien starz treningowy. więc może zróbmy tak że napisał byś mi jak powinien wyglądać trening regeneracyjny tzn. :
-ilość powtórzeń
-ilość serii
-ilość ćwiczeń
-ilość partii na jednym treningu
-ilość dni treningowych w tygodniu

ps. mam nadzieję uzyskać pomoc :) z góry dziękuje :)
  • 0

dropsik2008
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KRAKóFFFFF

Napisano Ponad rok temu

Re: jak?????
sluchaj lekarza
albo zglos sie do rechabilitanta

cwiczyc zawsze mozna ale z mniejszym obciazeniem - widomo-stawy

mniejszy ciezar i wcale niewiecej powtorzen

cos kosztem czegos

bynajmniej na rzezbe pojdziesz :)))
  • 0

lobosk8
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 73 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak?????
1. mój lekarz to idiota
2. rechabilitacja w poniedziałek
3. prosił bym o konkrety :)

pozdrawiam i czekam na dalesze wypowiedzi :)
  • 0

dropsik2008
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KRAKóFFFFF

Napisano Ponad rok temu

Re: jak?????
podstawowe pytanie
co chcesz osiagnac?
mase?
rzezbe?


bo dlaatywy fizycznej to mozesz i 0.5 kg hantelka machać ze 20 razy i nie wyskoczysz z biegu kondycji :P

a konkrety to tylko u rehabilitanta
no chyba ze tu jakis sie znajdzie :PP
  • 0

RamzesII
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak?????
lobosk8, wiesz choroba ktora masz nie jest zabawna takze roznego rodzaju cw z pozoru wygladajace na proste i nieszkodliwe moga zaszkodzic ja ci proponuje cos takiego zapytaj rehabilitanta o swoj stan i czy mozesz troszke se rekreacyjnie cwiczyc albo 2 opcja bierzesz badania i idziesz do lekarza sportowego on na bank ci powie czy mozesz czy zagadaj czy mozesz se rekreacyjnie pykac na bicka tricka zadnych przysiadow martwych ciagow itp. a i przy okazji rozumie sie ze kazdy z tych stawow masz jednakowo na tym samym etapie? czy ktorys jest "bardziej" dowalony? bo to tez wazne najpierw bym zrobil z tymi lekarzami i z rehabilitantem jesli uzyskasz pozwolenie moge cos ci zaproponowac ale pierw musze znac ktory staw badz ktora czesc stawow jest bardziej dowalona czyli w nieza dobrym stanie gorna - od pasa w gore dolna od pasa w dol, dodatkowo glukozamina, wapn, zelazo to podstawo diety i duzo wit C
  • 0

lobosk8
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 73 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak?????
Czy możemy się umówić że po wizycie u rehabilitanta i lekarza sportowego napiszę do Ciebie na priv i pomyślimy co dalej ?
  • 0

RamzesII
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak?????
ok wtedy jak co zalozysz temat i ci napisze
  • 0

skiera
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1063 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano Ponad rok temu

Re: jak?????
ogólna zasada na poprawe stanu stawów - mały ciężar, duuużo powtórzeń...

nie wiem jak to jest przy Twojej chorobie, wizyty u wyżej wymienionych panów konieczne i ich pytaj jak masz ćwiczyć.
  • 0
"Bycie Animal to nie tylko 120 kg mięsa i siła konia! To motywacja do tego, aby w życiu zawsze umieć wstać jak upadniesz..."



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024