Skocz do zawartości


Zdjęcie

2 cykl


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
35 odpowiedzi w tym temacie

bikerider
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4676 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:bielsko-biała
  • Zainteresowania:fotografia: modowa i portretowa

Napisano Ponad rok temu

Re: 2 cykl
BODYGUARD,

dobre są jako anty katabolik, w podtrzymaniu masy

i własnie po to je chce

przecierz od czegoś mam diete! jak dla mnie to bedzie taki bajer tylko xD
styknie mi dieta+gainer do tego ka+shock therapy i masa leci :hyhy:
l-glutamina, tauryna, aminki to tylko dodatki
  • 0

BODYGUARD
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 7885 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Motoryzacja, kompy,sztuki walki, sex, kobitki, książki fantasy,muza techno

Napisano Ponad rok temu

Re: 2 cykl
Sorry jak ktos pisze że ma robic cykl na mase...

a pierdole nie wypowiadam sie nie mam nerwów do tego
niech Joks pisze odpowiedzi.
  • 0

bikerider
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4676 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:bielsko-biała
  • Zainteresowania:fotografia: modowa i portretowa

Napisano Ponad rok temu

Re: 2 cykl
BODYGUARD, -spokojnie bodziu xD spadki ze stresu będa :hyhy:

No własnie- ciekawe co powie o tym joks :P ??
  • 0

datulus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3363 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piwniczanka FC

Napisano Ponad rok temu

Re: 2 cykl
BODYGUARD, ty jeszcze nie ejstes taki madry jak joks :( pozdro body
  • 0
wakacyjne, bez spinki :)

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: 2 cykl
postaram sie udowodnic czy aminokwasy naprawde sa lepsze od zwyklego wpc/wpi

- zalozenie pierwsze wykorzystanie bcaa przy robieniu masy (wysoki poziom glikogenu)

Przyjmujac odpowiednia ilosc weglowodanow przed treningiem bedzie to o wiele lepszym i tanszym zrodlem energii dla miesni niz bcaa (wedlug schematu wpierw w hierarchii spalane sa przeciez weglowodany). a wiec co ma byc to sie zuzyje a katabolizm jest konieczny przy budowaniu masy bo bez uszkodzonych wlokien miesniowych nie byloby mozliwe budowania miesni.

- zalozenie drugie. czy warto brac bcaa przed treningiem wedlug standardowych schematow lub w trakcie treningu dla przecietnego pasjonata kulturystyki.

porcja przed da nam kopa, zwiekszy wytrzymalosc (nawet ze wzgledu na wiekosza ilosc kalorii ;) ), a kolejne porcje podczas treningu utrzymaja poziom tlenku azotu (zatrzymuja stopniowo katabolizm)

ale jak ma sie do tego bialko ?


w miejsce bcaa mozeby teraz wstawic kazde bialko szybkowchlanialne ktore utrzymuje sie w krwioobiegu do 2 godzin. wiadomo ze bcaa zostana szybciej wykorzystane niz serwatka (wystarczy wziasc 15 min przed treningiem) ale patrzac na porcje (sklad) to 50g wpc/wpi/wph (znajduje sie w tym 10-12g bcaa) mamy powolne stopniowe uwalniane aminokwasow do krwioobiegu, czyli efekt ten sam jesli odpowiednio wczesniej przed treningiem zarzyjemy porcje bialka.

tutaj jesli mamy bialko dobrej jakosci to wyjdziemy nawet lepiej niz przy aminkach poniewaz: biorac 2h-1h przed treningiem 40g bialka zapewniamy stala ilosci bcaa przez okres utrzymywania sie w krwioobiegu i np. izolat to 90 min co daje przewage nad bcaa i nie ma potrzeby stosowac metody przedstawionej wyrzej na powstrzymanie katabolizmu i zwiekszenie energii (uzupelnianie bcaa porcjami podczas treningu)

Teraz rozpatrzymy zalozenie nr 3 bcaa przy redukcji:

Brak lub minimalny poziom glikogenu (np na czczo, po treningu itd.) to konieczne zastosowanie bialka ale niekonieczne wyizolowanego bcaa. przy niskim poziomie glikogenu kazde dostarczone kilka gram jakiegokolwiek szybkowchlanialnego bialka zostanie wykorzystane na energie. bialko serwatkowe posiada do 28% bcaa tak wiec i tu i tu mamy bcaa. idac sladem pana kowalskiego nie bedacego na cyklu saa nie ma wiekszej roznicy z czego organizm bedzie czerpal energie. czy to bedzie izolowane bcaa czy proste bialko wpi/wpc. co mamy stracic podczas treningu to stracimy ani bcaa ani wpc nie zatrzyma katabolizumu a roznica miedzy stosowaniem jednego a drugiego nie bedzie zauwazalna


FINAŁ :rotfl:

wniosek:

bcaa mozna zastapic odpowiednia porcja bialka przyjetego odpowiednio wczesniej z racji dluzszej wchlanialnosci ale za to rownomiernej (stala krzywa we krwi)
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


bikerider
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4676 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:bielsko-biała
  • Zainteresowania:fotografia: modowa i portretowa

Napisano Ponad rok temu

Re: 2 cykl
Joks, :padam: :padam: :padam: fajny art! czyli nie ma różnicy czy białko czy aminokwasy- biore jednak (przynajmniej na ten cykl) aminokwasy :hyhy:

[ Dodano: 2008-01-09, 21:37 ]
Joks, - omg... to jednak chyba lepsze troche białko, ale droższe (na ten cykl juz sie nie zmiesci, bo i tak mnie wyniesie z 350-500 zł). jestem zmuszony na aminokwasy ;)

[ Dodano: 2008-01-09, 21:38 ]
Joks, -ACHA- NAJWAŻNIEJSZE- ODP: KTÓRE AMINOKWASY BRAĆ Z OLIMPA??? :looka:
  • 0

BODYGUARD
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 7885 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Motoryzacja, kompy,sztuki walki, sex, kobitki, książki fantasy,muza techno

Napisano Ponad rok temu

Re: 2 cykl
Z tym ze w jednej porcji białka jest tyle aminów co w kilku porcjach
aminków w tabsach czy kapsach wiec jak dla mnie wniosek oczywisty i jednoznaczny.
  • 0

Blackzone
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1952 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:siłownia
  • Zainteresowania:[][][]-----[][][]

Napisano Ponad rok temu

Re: 2 cykl
Bikerider ja po wyciągnięciu wniosków zastosuję i to i to. W godzinach około treningowych aminki a po przebudzeniu i przed snem białeczko. A aminki myśle że warte uwagi są te w promocji z kreatyna.pl ; Anabolic Amino 720 kaps
  • 0

bikerider
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4676 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:bielsko-biała
  • Zainteresowania:fotografia: modowa i portretowa

Napisano Ponad rok temu

Re: 2 cykl
Blackzone, - ja mam jeszcze taniej! zastosował bym to i to, ale kasy nie styknie ;/ fuckkkk....

TO JAKIE AMINIKI BRAC Z OLIMPA??
  • 0

datulus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3363 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piwniczanka FC

Napisano Ponad rok temu

Re: 2 cykl
jak masz te je.bane pkt z olimpa to bierz te je.bane AMINKI Z OLIMPA....... ile mozna ciagnac temat o "jakie aminki wziasc" to tak jak niedawny temat o mecie ktory mial 5 stron... smiech.. narka
  • 0
wakacyjne, bez spinki :)

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: 2 cykl

Z tym ze w jednej porcji białka jest tyle aminów co w kilku porcjach
aminków w tabsach czy kapsach wiec jak dla mnie wniosek oczywisty i jednoznaczny.


jak napisalem: w 50g bialka znajduje sie ~10-12g bcaa co odpowiada (przy mega capsach olimpu w zaokrągleniu juz 1 tab do 1,3g) 9 tabsa bcaa. czyli jesli zamierzasz brac np 4 tab bcaa przed treningiem to tak jakbys bral 25g bialka (puszka tunczyka). bialko ostrowia jest np bardzo tanie wiec musisz policzyc co bardziej sie oplaci. dodatkowo niebylbym soba jakbym nie napisal jednej waznej rzeczy :rotfl:

wezmy dla przykladu przecietnego pana kowalskiego ktory chcialby zwiekszyc mase miesniowa a dowiedzial sie ze bcaa sa istota jej budowania. do niedawna kazdy wiedzial ze izoleucyna jest najwazniejsza. cos sie jednak zmienilo...okazalo sie ze izoleucyna wykorzystywana jest jedynie w celach energetycznych (wiec po co nam ona w kulturystyce - kupujac bcaa placimy 1/3 za "mega" drogie zrodlo energii). ostatnie badania wykazuja jednoznacznie ze leucyna jest kluczem do sukcesu. dawka 7-10g leucyny zostala sprawdzona przez duzą ilosc osob i jednoznacznie wskazuje na bezsens uzywania izoleucyny i waliny do budowania masy miesniowej (2 pozostalych skladnikow bcaa). a wiec tak naprawde budujac mase miesniowa wykorzystujemy tylko 1 aminokwas z bcaa, dwa pozostale to energia. i w 50g izolatu mamy az 5g leucyny. porownanie kosztow ile musialbys tabsów bcaa wziasc by uzyskac te 5g leucyny (~jakies 10 tabsow) wygrywa napewno odzywka bialkowa

czyli jakies 100g bialka (10g leucyny) = 20 bcaa (10g leucyny).

a wiec co kupisz taniej 1,5kg bialka czy 300 tabs bcaa ?. raczej z bialkiem wychodzisz sporo na plusie :), jesli juz sie pytasz jakie bcaa, przedmowca napisal dobrze. masz pkt olimpu bierz olimpu
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


bikerider
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4676 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:bielsko-biała
  • Zainteresowania:fotografia: modowa i portretowa

Napisano Ponad rok temu

Re: 2 cykl

jesli juz sie pytasz jakie bcaa, przedmowca napisal dobrze. masz pkt olimpu bierz olimpu

wiem- tylko które? bcaa mega caps?

datulus, - cicho tam. nie wnosisz nic do tematu. jak chcesz to napisz cos madrego jak joks, a nie spamuj :wstyd:
  • 0

RamzesII
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 2 cykl
albo OLIMP Amino Anabolic 5500 Mega Caps
  • 0

bikerider
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4676 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:bielsko-biała
  • Zainteresowania:fotografia: modowa i portretowa

Napisano Ponad rok temu

Re: 2 cykl
Ramzes17, - no własnie- nie wiem, które lepsze, bo w tych co dales jest więcej rodzaji aminkow, ale za to mało tej leucyny. chyba wezme to bcaa mega caps.
  • 0

datulus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3363 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piwniczanka FC

Napisano Ponad rok temu

Re: 2 cykl

datulus, - cicho tam. nie wnosisz nic do tematu.

jesli juz sie pytasz jakie bcaa, przedmowca napisal dobrze. masz pkt olimpu bierz olimpu


a wiec chyba cos wnioslem nara dzieciaku
  • 0
wakacyjne, bez spinki :)

GuZu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2691 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Piła
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: 2 cykl
Temat do zamkniecia.

ja pierdole a wasza dwojka znowu swoje... :zdegustowany:
  • 0
Everybody wants to be a bodybuilder but nobody wants to lift so heavy ass weights



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024