Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nietypowy problem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

robert_sk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Nietypowy problem
Kolega mnie prosił żebym wystawił ten temat a mianowicie::
Kolega ma 21 lat brał w grudniu XII.06 roku kreatyne zwykła w kabsach z olimpu i prowadził trening na mase 1 stycznia był na weselu i gdy wypił kieliszek szampana (wcześniej nic niepił jakieś 3 miesiace ) to koło oczu pokazały mu sie takie zaczerwienienia i mówił że czuł sie jakby mu ciśnienie skoczyło bardzo wysoko. Brał tą kreatyne w podwujnych dawkach niż było na opakowaniu, jak sobie mieżył wtedy ciśnienie to miał bardzo wysokie ponad wszystkie normy ale głowa go niebolała wiec uznał że to przejdzie obecnie już nic niebieże od tej ostatniej kreatyny, ciśnienie ma już unormowane, ale zostaje ten sam problem jak wypije piwo to musie robi takie zaczerwienienie w okolicach oczu i czuje że ma ciśnienie podwyższone boi sie że jak wypije wiecej piw to może wykorkować

jak ktoś wie co to może być to niech sie wypowie
  • 0
Cel MASA!!! Dużo masy

bikerider
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4676 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:bielsko-biała
  • Zainteresowania:fotografia: modowa i portretowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nietypowy problem
robert_sk, - wog. był u lekarza?? może być uczulony na alkochol- zaczerwienienie to własnie jeden z objawów!! Kreatyna raczej nie wywołuje nadciśnienia, szczególnie po jednym cyklu. kreatyne predzej może coś zrobićź z nerkami. niech idzie do lekarza j.w napisałem to może cos się wyjaśni!! ;)
  • 0

robert_sk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nietypowy problem
z tym lekarzem to chyba tak zrobił, a z tym uczulenie to raczej nie bo wcześnie pił niekiedy to nawet duzo ale to sporadycznie, jak robił cykl na krecie który trwał 1 miesiac to potem niepił jeszcze z 3 miesiace a potem jak sie napił piwo to pojawiały sie te zaczerwienienia, a z tym lekarzem to jaki był by najlepszy( specjalizacja)
  • 0
Cel MASA!!! Dużo masy

bikerider
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4676 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:bielsko-biała
  • Zainteresowania:fotografia: modowa i portretowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nietypowy problem
robert_sk, - ja bym na początku poszedł do zwykłego lekarza do ośrodka zdrowia i po konsultacji z nim wiedział bym na czym stoje. został bym skierowany do innego lekarza lub na badania!! ;)
  • 0

Peet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 664 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z domciu

Napisano Ponad rok temu

Re: Nietypowy problem
dupa a nie nerki, bikerider widze ze piszesz aby pisać... jeżeli ma się chore nerki to automatycznie ma się nadciśnienie, gdyż nadciśnienie jest samoistne, albo spowodowane chorymi nerkami
  • 0
What is defeat? Nothing, but education, nothing, but the first step to something better.

bikerider
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4676 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:bielsko-biała
  • Zainteresowania:fotografia: modowa i portretowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nietypowy problem
Peet, - akurat tu się mylisz. gadałem z moją siostrą która studiuje medycyne i mówi, że nie zawsze!!

jeżeli ma się chore nerki to automatycznie ma się nadciśnienie

^^MYLISZ SIĘ!!!!!!^^ ;)
  • 0

wojtek21
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1024 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:parter na prawo
  • Zainteresowania:sex

Napisano Ponad rok temu

Re: Nietypowy problem
gowno prawda ja nieraz mialem akcje ze sobie pozwolilem na cyklu i nic mi niebylo ;)
watpie zeby zwykla kreta miala cos do tego....
  • 0
i znow pelna k**** i znow film sie urwal.

PanWinstrolek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 167 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Koszalin
  • Zainteresowania:kulturystyka, strongman, muzyka

Napisano Ponad rok temu

Re: Nietypowy problem
wiemy ze kreatyna zatrzymuje wodę a co za tym idzie?? zwiększenie ciśnienia we krwi(tylko podczas cyklu, bo potem wszystko wraca do normy) :/
moze twój kolega ma jakies uczulenie...poprostu ma taki organizm ze wywołuje jakies objawy po połaczeniu kratyny z alkoholem - niech idzie do lekarza!
  • 0
PRZERWA!

MeeHau
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 696 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nietypowy problem
ja po wódce dostaje czerwonych plam na twarzy ... to ma ponoc cos wspolnego z rozszerzaniem sie naczyn krwionosnych i to ponoc calkiem normalne jest ... cisnienie? nie wiem nigdy nie mierzylem ale agresor mi strasznie po wódzi skacze :D
  • 0

robert_sk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nietypowy problem
MeeHau, ja po wódce dostaje czerwonych plam na twarzy ... to ma ponoc cos wspolnego z rozszerzaniem sie naczyn krwionosnych i to ponoc calkiem normalne jest

no właśnie on to samo ma
  • 0
Cel MASA!!! Dużo masy

MeeHau
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 696 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nietypowy problem

"Od zawsze" obserowałem u siebie nadwrażliwość na alkohol, która objawia się wieloma czerwonymi plamami na ciele. Po wypiciu jakiegokolwiek alkoholu (piwo, wódka, wino), nawet w najmniejszych ilościach, natychmiast pojawiają mi się czerwone plamy - głównie na twarzy, w okolicach oczu oraz na szyi i klatce piersiowej. Do tego wszystkiego oczy robią mi się bardzo czerwone. Po chwili od wypicia mam zawsze (!) uczucie, jakby ciśnienie raptownie skoczyło mi do góry (zatykają mi się uszy, czuję pulsowanie w głowie). Mierzyłem je niejednokrotnie, ale badanie ciśnienia nic nie wykazuje. Plamy na klatce piersiowej czasami się powiększają, czasami przemieszczają. Do tego już się przyzwyczaiłem, ale ostatnio, po wypiciu nawet nieznacznej ilości piwa (innego alkoholu również), pojawiły się u mnie dość mocne duszności, które trwają jakieś 30-40 minut. Mam duże problemy z oddychaniem i zaczerpnięciem powietrza (nie wspominając już u plamach oraz uczuciu zwiększonego ciśnienia). Towarzyszy temu ciężki kaszel wykrztuśny. Tutaj muszę dodać, że od kilku lat, prawdopodobnie, cierpię na dość mocną alergię, której towarzyszą również bardzo mocne duszności, katar i swędzenie oczu - głównie w okresie pylenia brzozy. Stopniowo te objawy coraz mocniej się nasilały, ale w tym roku było mi naprawdę ciężko (głównie dusiłem się w nocy, w okresie od maja do lipca). W lecie zrobiłem pierwszy raz bezpłatne badania, które wykazały, że jestem uczulony na pyłki brzozy (10/10 ps) i trawy (10/10ps). Nikt nie potrafił mi jednak pomoc w sprawie uczulenia na alkohol. Niestety, nie stać mnie na badania prywatne, a z kolei na wizytę do lekarza alergologa musiałbym czekać dobrych parę miesięcy. Dodam, że takie same objawy (po wypiciu alkoholu) miał mój dziadek, występują także u mojego ojca i jego braci. Wizyta u lekarza kończy się stwierdzeniem, że nie można mieć uczulenia na alkohol i zawsze zostaje odesłany "z kwitkiem". Bardzo proszę o pomoc. Mariusz, lat 23, Warszawa

Panie Mariuszu. To trudna sprawa. Ale można by przecież nie pić alkoholu. Czy otrzymuje Pan leki antyalergiczne? Jednym z niewielu leków, który nie koliduje silnie z alkoholem jest Telfast. Może to Panu pomoże. Poza tym, jak się Pan domyśla, dość trudno mi pomóc pacjentowi korespondencyjnie. Może jednak Panu pomoże miejscowy alergolog po dokładnym badaniu, przecież lekarze "państwowi" też są lekarzami.

Pozdrawiam serdecznie,
dr hab. n. med. Joanna Domagała-Kulawik

dr hab. n. med. Joanna Domagała-Kulawik
28-06-2007
ZdroweMiasto.PL


  • 0

słaby
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1728 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nietypowy problem
a klepa po 2 piwach to choroba? mam tą ciekawą zdolność ze mam słabiutki łeb, testując leki,piwa czy energy drinki od razu moge powiedzieć co jak działa. a biorąc na przykład przypisaną dawke antybiotyków wysiadam jak bym brał kilka razy więcej.
po jednej kawie nawala mi pikawa i mam energii w h*j a jak jaram zawsze konczy sie przejaraniem po kilku buszkach, nie mówiąc o tym ze po kazdym na chwile mam zerowy kontakt z rzeczywistością :D ostatnio po dwóch buchach czystego tytoniu stracłem przytomność :D traktuje to jako plus, tania bania, mam nadzieje ze odżywki też będą lepiej wchodzić, ale może to początek czegoś poważniejszego?
  • 0
Trening jest niczym, wola jest wszystkim



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024