Skocz do zawartości


kolumny estradowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

GośćGuest_Łukaszek_*

Guest_Łukaszek_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

kolumny estradowe
witam!
topic dla osob znajacych sie na fachu, ale i zainteresowanych zapraszam! :)
otorz zakupilem 2 glosniki estradowe mocy 250watt rms
kolumny robione z tymi glosnikami maja 99dB :rotfl: :rotfl:
wiec sadze ze glosniki sa ok
do tego planuje tvr arz6608 i po dwa stx gdwt
co wy o tym sadzicie :) ??

GośćGuest_Hubii_*

Guest_Hubii_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: kolumny estradowe
spoko pomysl tylko wzmacniacz musisz miec w miare dobry... a jesli chcesz sie tym zajmowac to proponuje jeszcze mikser. i bedzie nowy dj. hehe ja sie troche tym interesuje. wiec jesli jeszcze masz jakies pytania to mow

GośćGuest_Łukaszek_*

Guest_Łukaszek_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: kolumny estradowe
koszta... poki co skupiam sie na naglosnieniu a odtwarzam z kompa, smigam virtualu i dobrze mi idzie ;)
chcialbym jakies podpowiedzi co do zwrotnicy...

GośćGuest_Hubii_*

Guest_Hubii_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: kolumny estradowe
zwrotnice sa dosc tanie zalezy jeszcze gdzie kupujesz... ale zawsze bierz wytrzymalsze zwrotnice od sprzetu tylko nie za duzo

GośćGuest_Łukaszek_*

Guest_Łukaszek_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: kolumny estradowe
zwrotnice robie sam bo taka jaka ja chce to nigdzie nie dostane, chyba ze na zamowienie
juz zczailem skad wziac czesci tylko teraz mam pytanie czy moge laczyc seregowo kondensatory lub zwojnice
np kondensator 1,5uF + 2uF zeby miec 3,5uF???
tak samo z cewkami... :looka:

Wojak1418048776
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 90 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubań

Napisano Ponad rok temu

Re: kolumny estradowe
Zacznijmy od tego jakiej firmy są owe głośniki 250 watt ? Standardowy estradowy głośnik powinien mieć 96-99 dbspl minimum na karcie. Wywnioskowałem ze robisz 3 - way więc jeżeli to mają być domowe głośniki to będziesz masochistą używając estradówek w domu :) Więc nie owijają w bawełnę powinieneś wysokotonowy kupić Visatona sc10. Na średniaka obowiązkowo Tonsil GDM 10/80/ lub Tonsil GDM 12/60/4. Pudło liczyć programem winisd. Zwrotnice niech ktoś Ci zaprojektuje pod konkretne głosniki. Powinno coś być na elektrodzie w dziale DIY lub Akustyka. Jeżeli nie wiesz dodam ze pudło liczy się pod głosnik Niskotonowy. Musisz sprawdzić szybkość głośnika przez co ustalisz czy robić BR czy nie. Wzmacniacz dostosuj do mocy kolumn. Wydaje mi się ze powinien być wzmak być dwa razy słabszy niż moc kolumn ale dobrze nie pamiętam. No to na koniec powodzenia i pokaż dzieło jak skończysz :)
  • 0
Jak nie wiesz co mowic to mow co wiesz ;)


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024