Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prawda o suplach według Marqza - subiektywne odczucia vol. 1


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

Marqz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:ArmA

Napisano Ponad rok temu

Prawda o suplach według Marqza - subiektywne odczucia vol. 1
Kredka czyli temat stary jak świat.
Troche tej kredki zjadłem. Olimp, Hi-tec, Trec i kilka innych których już nazw nie pamiętam. A firmy powstawały, padały i kreatyne robił już chyba każdy z babcią Józią i Goździkową na czele. Na początku była to zwykła kredka monohydrat najczęściej w tabsach. Później germańce opatentowały nowoczesną super mega metode poprawiania wchłanialności kreatyny poprzez mikronizacje. Obecnie mamy nowe patenty czyli kre - alkalyn. Tak jak żarłem kilka lat temu drogą jeszcze wtedy zwykłą kredkę w tabsach tak teraz żre mikronizowane monyhydraty . I co ?. I nic zwykła stara kredka w tabsach dawała dokładnie tyle samo pary pompy i nabierania mini masy mięśniowej co mikronizowany monohydrat w proszku. Kre - alkalyn od razu odpuściłem zwykła ściema. Wniosek: kupuje czeską kreatynę nazwy nie podaje żeby nie było że coś reklamuje. 500g. za 46 zł. mam na dwa cykle zamiast wspaniałej hiper kre alkalyn olimpa za 65 zł. na chyba 1 cykl. Kre - dupa i inne mikronizacje to może i robią róźnicę w wyizolowanym środowisku w odpowiednich warunkach laboratoryjnych. W ludzkim organiźmie to działa tak samo jak stara dobra kredka sprzed kilkunastu lat. Mikronizacje i kre coś tam to kolejny sposób wyciągnięcia kasy z nas frajerów liczących że przybędzie o 1 cm więcej na cyklu kredki bo kre - hiper-mikro kosmos. To samo dekstrozy - d rybozy tauryny i inne. Dekstrozy i d - rybozy to zwykłe cukry proste. Macie w domu cukierniczke ? Zwykły rafinowany cukier powoduje taki sam wyrzut insuliny. To już lepiej popijać jakimś sokiem. Fruktoza ma przynajmniej jakieś składniki odżywcze. Tauryna ? Nic kompletnie mi nie daje. A wcinam cały czas, kredka działa tak samo jak bez tauryn dekstoz i innych a popijam zwykłą wodą.

Suple redukcyjne.
L - karnityna też stara jak świat. Żarłem dużo i różnych firm.
Hipoteza : winian l - karnityny lepszy niż l - karnityna baza.
Gówno próbowałem i jednego i drugiego. Działają obie ale pod warunkiem że je się przynajmniej 3g. dziennie i do tego aeroby. Bez aerobów karnityna nic nie daje.
ECA (Efedryna, Kofeina, Aspiryna) - jedyny supel redukcyjny z jakim się spotkałem który naprawde i uczciwie działa. Bez ściem. Ale to żadne odkrycie stosowały to nasze tatuśki dziadki i mnisi w sukienkach 2000 lat temu. Co najważniejsze stosowane systematycznie przywraca do właściwych wartości tempo przemany materii u osób otyłych i z nadwagą. Są oczywiście przeciwskazania ale stosowane nawet w większej dawce niż zalecana na opakowaniu jest całkowicie bezpieczna. W każdym razie trzeba uważać żeby nie przedawkować.
ALE efedryna dostała bana chyba 2 lub 3 lata temu najpierw w Stanach później w Europie i teraz kupujemy ją drożej w połowe mniejszych dawkach. Za to nasi wspaniali producenci supli zafundowali nam stacki efedrynopodobne które od ECA różnią się tylko tym że zamiast efki mają gurany synefryny i inne gówno. NIC nie dają oprócz opróżniania portfela i wkur...
Niestety stacki ECA są drogie.

Białka.
Zjadłem ładnych kilka kilo i róźnych. Ovoalbumin białek soi i innych różnych firm na przestrzeni lat. I co ? Standard czyli nic oprócz wzmożonych gazów . Zamiast tego wole kupić Tuńczyki w sosie własnym i piersi kurczaka i tą samą ilość białka jesć ze zwykłego pożywienia, lepiej smakują i lepiej można się najeść.
ALE ALE ALE i tu wyjątek izolat serwatki. Świetnie i szybciutko się wchłania, żadnych ekscesów jelitowych i jak na 2 cm. w bicu po tygodniu żarcia tego białka z kredką dietą i to na redukcji to całkiem całkiem. Drogie to prawda ale warte swej ceny.

Gainerów nie stosowałem bo są nie dla mnie.

Pozostałe.
HMB, Dibencozide, Testosterol inne.
Wielki członek. Nic. Jeżdżenie na frajerstwie i wyciąganie kasy. Pieprzeni handlarze obwoźni tak nie robią w Ch jak firmy które nam to wciskają.

To tylko ogólny zarys podstawowych supli ale na pozostałe szkoda czasu. Są oczywiście jescze trany, witaminy i inne przydatne żeczy ale to inna bajka.

Podsumowanie.
Zaznaczam że to moje subiektywne odczucie i nikt nie musi się z nim zgadzać ani traktować go jako jedyne źródło prawdy wiecznej. Czyli :
Kredka tania mikro mono 500g. 40 - 50 zł. Więcej nie warto
L -karnityna 1000mg. 30 szt lub 60 szt. 600mg. - 32 - 35 zł. Więcej nie warto
ECA w moim sklepie zielarkim można kupować na sztuki, nie trzeba płacić 150 zł. za 100 szt. od razu. 1,50 za 1 szt. Drogo ale warto
Białko izolat serwatki 2270g. z upustem u mojego zielarza 160 zł. Drogo ale warto.
Czyli na maske mięśniową 1 cykl białko + kredka 160zł. + 23zł. bo kredka na 2 razy = 183 zł.
Na redukcję już drożej 1 cykl karnityna + eca + białko 32 zł. + 80 zł. + 160 zł. = 272 zł.
Ale biorąc pod uwagę iż większość walczy o mase mięśniową to można powtarzać cykle które wcale tak drogo nie wychodzą.
Pozdrawiam.
  • 0
Świat jest zbyt duży żeby być małym. - A. Munzer

WojtekX
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2662 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:GTW
  • Zainteresowania:sport, dziewczyny i moj kochany piesek :D

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawda o suplach według Marqza - subiektywne odczucia vol. 1
hahah fruktoza ma skladniki odrzywcze
ahahah to taki sam cukier prosty jak glukoza

krealkalyn działa i to dobrze

l-karnityna w jakiej by nie byla postaci gowno daje

ahahahha od bialka 2cm w bicepsie powiadasz
i to w czasie redukcji hmmmm
lubie jak ktos ciekawie prawi opowiesci fantastyczne


temat nic nie wnoszący
  • 0
Anglia

Marqz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:ArmA

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawda o suplach według Marqza - subiektywne odczucia vol. 1
Oki pierwsze krytyki poszły.
To mówisz Wojtek że na redukcji nie można rosnąć tak ?
Białko + kredka i zdaje sobie sprawe że na dwa centy w bicku trzeba by chyba ogólnie z cztery kilo suchej masy ogółem. Ale tak to wygląda. Nie sądze żeby to było tylko naciągnięcie wody kredką. Za dużo kofy wcinam.
A czy nic nie wnoszący ?. Wnosi to że nie warto wydawać kasy na drogie suple jeżeli można mieć to samo taniej.
  • 0
Świat jest zbyt duży żeby być małym. - A. Munzer

Chousu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1043 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Sport, komputery

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawda o suplach według Marqza - subiektywne odczucia vol. 1
Na redukcji 2cm w bicu. Hmm niezła ta redukcja.
  • 0

GośćGuest_maks_*

Guest_maks_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawda o suplach według Marqza - subiektywne odczucia vol. 1
to jest mozliwe przy odpowiedniej suplementacji(ale raczej na taki efekt trzeba by było poczekac troche ) tylko w takim wypadku nie miał by co redukowac pewnie jak rosnie a nie maleje :hyhy: bo to znaczy ze tłuszczu nie miał ;)

ColoP
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 147 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:od bociana

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawda o suplach według Marqza - subiektywne odczucia vol. 1
nie jezdzicie tak. jestem na redukcji, nie jem suplementow na przyrosty masy, ani bialka i w 3 miesiace 2 cm w bicu dostalem.
  • 0
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawda o suplach według Marqza - subiektywne odczucia vol. 1

Wniosek: kupuje czeską kreatynę nazwy nie podaje żeby nie było że coś reklamuje

vitalmax :D a jak kiedys polecalem to mnie wysmiali hehe tlumaczylem ze to co tansze nie musi byc gorsze ale jest tansze bo z czech mamy tanszy transport i vitalmax ma produkty w polsce o wiele nizsze niz u siebie w kraju by wyrobic sobie marke. niektorzy czesi nawet w polsce kupuja produkty vitala bo maja taniej niz u siebie :rotfl:

Dekstrozy i d - rybozy

od dawna bylo wiadomo ze nie sa to transportery kreatyny. jednym z dobrych transporterow jest d-pintol. i co ciekawe mozna teraz go kupic razem z kreatyna w niektorych produktach :hyhy:

Zwykły rafinowany cukier powoduje taki sam wyrzut insuliny

nie do konca maja inne ig glukoza=100, cukier chyba 68 jak pamietam. pozatym cukier jest o wiele gorszy niz glukoza czy fruktoza jest to przeciez cukier nie oczyszczony!wiadomo przeciez ze cukier spożywczy jest pozbawiony wszelkich wit. i min. organizm, żeby to przyswoić musi zaczerpnąć brakujące składniki z własnych zapasów, (uszczuplić je).

L - karnityna

o tym juz z toba rozmawialem w treningu ze l-karnityna to co najwyzej dla kobiet. zreszta wojtek widze ujal to najlepiej :D

Zamiast tego wole kupić Tuńczyki w sosie własnym i piersi kurczaka

yop wiadomo wszem i wobec ze jedzenie jest najlepsze, a odzywki to tylko uzupelenie diety. odnosnie izolatu wtrace sie tylko tyle ze wydaje mi ze zawodowcem nie jestes by przeplacac na izolaty i ze dobry koncentrat tez ladnie cie porobi bo wiekszych znaczacych roznicy miedzy nimi niema
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


WojtekX
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2662 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:GTW
  • Zainteresowania:sport, dziewczyny i moj kochany piesek :D

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawda o suplach według Marqza - subiektywne odczucia vol. 1
marqz moj drogi przeczytaj jeszcze raz to co napisales w pierwszym poscie

oceniasz ze twoje postepy 2cm w bicepsie nastapily glownie dzieki bialku i to na redukcji. co jest nielada wyczynem.

oczywiste jest ze zawdzieczasz to nawodnieniu kreatyną.

wzrost czystych miesni to tak dlugotrwaly proces ze nie da rady na odrzywkach zbudowac 2 cm czystych miesni nawet w miesiac.


a nie wnosi do tematu nic bo to TWOJA WLASNA opinia ( jak sam pisales) i nie kazdy sie z nia zgadza ze nie warto kupowac drogich supli. i nie w kazdym przypadku jest ona wlasciwa

a co do bialka to efekt bedziesz mial taki sam na wpc jak i izolacie moj drogi

pozdr
  • 0
Anglia

Marqz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:ArmA

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawda o suplach według Marqza - subiektywne odczucia vol. 1

vitalmax :D a jak kiedys polecalem to mnie wysmiali hehe

strzał w 10 z tym Vitalmaxem Joks pewnie po cenie skumałeś albo to jedyna czeska kredka na naszym rynku he he nieźle.

marqz moj drogi przeczytaj jeszcze raz to co napisales w pierwszym poscie

oceniasz ze twoje postepy 2cm w bicepsie nastapily glownie dzieki bialku i to na redukcji. co jest nielada wyczynem.

Przeczytałem: ALE ALE ALE i tu wyjątek izolat serwatki. Świetnie i szybciutko się wchłania, żadnych ekscesów jelitowych i jak na 2 cm. w bicu po tygodniu żarcia tego białka z kredką dietą i to na redukcji to całkiem całkiem.

ubie jak ktos ciekawie prawi opowiesci fantastyczne

Drogi fantastyczny Wojtku jak widzisz napisałem że białko + kredka.

wzrost czystych miesni to tak dlugotrwaly proces ze nie da rady na odrzywkach zbudowac 2 cm czystych miesni nawet w miesiac.

Endomorficy mogą nabierać czystej masy mięśniowej nawet na redukcji, wszystko zależy od rodzaju organizmu. Nie zrozumcie mnie źle nie chwale sie i nie uważam za alfę i omegę ale troche już trenuje i to dużo dłużej niż mam w profilu. Specjalistą w dziedzinie kulturystyki nie jestem ale SIEBIE znam na tyle że potrafie i spalić troszke tłuszczyku i do tego zbudować troche mięśni. Zresztą jak bym napisał przy jakiej drakońskiej diecie i jakim ostrym wydatkowaniu energetycznym to byście wogóle nie uwierzyli :) Co do tych 2 cm to pamiętajcie o pamięci mięśniowej. Budujemy się i tochę spadamy ale później żeby wrócić do dawnych rozmiarów i nawet coś dołożyć nie trzeba się już tak bardzo męczyć.

wydaje mi ze zawodowcem nie jestes by przeplacac na izolaty i ze dobry koncentrat tez ladnie cie porobi bo wiekszych znaczacych roznicy miedzy nimi niema

Całkiem możliwe koncentratu nie próbowałem ale dla mnie im lepsze i szybciej wchłanialne białko tym lepiej z racji tego że mam wolny metabolizm. Długowchłanialne białka dłużej się trawią i mam nieprzyjemności jelitowe. Zresztą mam czyściutki izolat z hamerykańskiej firmy NOW sports 2270g. za 160 zł (niczego nie reklamuje hehe) a to chyba nie tak drogo. Polecił go mój zielarz bo mówił że hamerykańskie odżywki od niedawna wchodzą na nasz rynek w związku ze zniesieniem ograniczeń Dyrektyw Unijnych w stosunku do produktów dietetycznych z tamtejszego rynku i podobno są i dobre i bardzo tanie. Ja na ten izolat nie narzekam za to na wcześniejsze odżywki białkowe jak najbardziej. Po ovoalbuminach czy białkach soi tylko gazy i ból w jelitach. Zaznaczam że były to odżywki wyłącznie białkowe nie białkowo-węglowe bo takie mnie nie dotyczą.

A TERAZ ANTYKATABOLIKI.
To ci dopiero ściema. Zjedz Maciusiu antykataboliczka to twój bicepsik nie będzie się rozpadał. Jak Ch*j. Katabolizm po trenigu jest tak czy siak grunt żeby doprowadzić do pozytywnego bilansu azotowego a taki występuje gdy ilość syntezowanych białek jest większa od ilości ulegającej rozpadowi. Czyli ilość dostarczanych kalorii musi być większa niż ilość kalorii spalonych i przede wszystkim ILOŚĆ BIAŁKA musi wynosić conajmniej 2g. /kg masy ciała chociaż to zależy czy dla endo/mezo/ektomorfika bo najlepiej to 3g/kg.
  • 0
Świat jest zbyt duży żeby być małym. - A. Munzer

WojtekX
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2662 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:GTW
  • Zainteresowania:sport, dziewczyny i moj kochany piesek :D

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawda o suplach według Marqza - subiektywne odczucia vol. 1
kolego ale fizycznie niemozliwe jest zbudowanie 2cm miesni w bicepsie w ciagu tygodnia!!

i nie zawdzieczasz ich bialku tylko nawodnieniu kreatyna
  • 0
Anglia

Ampuł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 604 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawda o suplach według Marqza - subiektywne odczucia vol. 1
ja moze krótko omoich odczuciach, trzeba też pamiętać ze kazdy suplement ma każdą inną rolę w organizmie.

MONOCHYDRAT KREATYNY działa za pierwszym razem najlepiej, potem stowany zbyt często, słabiej ale stary dobry mono działa, czy są takiesame wszystkie chmm specy od kreatyn twierdząze zalezy to od przemiany kreatyny w kreanityne.
ja po moich odczuciach zauważyłem ze tansze kreatyny czescie powodują siedzenie na kiblu.
ale niejest to reguła

Jabczan cytrian, pyruvat kreatyny myśle szczerze ze te kreatyny są troche przereklamowane solo dzialają ale trzeba brać duzą ilosć a to wszystko przemawiaze cenowo stack jest o
wiele lepszym rozwiążaniem niezłym rozwiązaniem jest połączenie z monochydratem.

staki kreatynowe - świetna sprawa , wada ceny


hmb drogi i słaby antykatabolik choc ostatnio gostosowalem po cyklu z saa 3miesiaće moim zdaniem daje troche siłyi dziala umiarkowanieantykartabolicznie. cenowo nie opłacalny.

L-Glutamina dobry antykatanolik regeneracja zdrowie trzena brać dużo przedewszystkim na cyklach vczy po cyklach saa nie chorwałem n aniej szybko regenerowalamnie zawsze,
co do przyrostumięsni niestety tylko antykatabolik ale mozna smiao ciągnąć po cyklach z krety pozatym tez nawadnia tak jak mono działasynergicznie.

bcca sam stosowany gówno daje zamiast bcaa, lepsze są kompletne białka serwatki, mających dużo bcca słaby antykatabolik jak ktos ma kase tzn kosmetyk , ale zauważy lem trochę regernacji po treningu podobno korzystnie brać z glutaminą przed spaniem ale jakis
szczególnych efektow nie zauważyłem.

L karnityna najbardziej marketingowy niby spalacz u mnie powodowala poprawe nastroju w duzych dawkach i energie egfektow redukcnych podczas aerobow niezauwazyłem moze kwestia dawki długości brania ale są tanie sprwdzone sposoby jak eca.

Bialko/gainery material budulcowy podczas brania saa, niezbedna jest podawanie bialka i
i gaineru wzaleznosci od celu, podczas brania kreatyny też bialko [lub i gainer tez mile widziany, nadmiar bialka jest toksyczny do wątroby i nerek to są potrzebne przerwy i zastąpowanie suplemebntów dietą- podstawa kazdego pakiera , jaksieniezapelni bialka i weglowodanow tony saa i stakow nie ruszą nas z miejsca, jak sie ma braki w diecie.

biosterol, dryboza, , testosterol, vanadyl, dibencozyd magnum SZAJS niewarte wydania 2zł.

Tauryna -no cóż jaka cena taka odzywka , sama suplemacja tauryna nic nie daje.

zma cynk magnez regeneracja , tzn kosmetyk ale waznym elementem pakierow jest regeneracja duzo osob tzn domowej roboty zma , nie helatowane, moim zdaniem jeszcze za drogie co do efektow.
Tribulus ma inne zadania napewno daje kopa jak sie niechce cwiczyc szczególnie u osób niestosujących saa, poprawia libido po cyklach wskazany pomocniczo na pct.
moim zdaniem moze będe kontrowersyjbny przy obecnych cenach warto jak sie ma takie cele jw masy mięsni czy sily nie podnosi sam w sobie, jak ktos ma takie zalozenie bedzie nie mile zaskoczony.

Opisalem to trochę haotycznie wyłącznie na moich subiektywnych odczuciach,i opiniach znajomych, jest jeszcze masa supli jak cla, omega3, ala które bardziej dzialją zdrowotnie niż anabolicznie , uwagi i krytyka mile widziana.
  • 0
GKS KATOWICE ANABOL BOYS 1964

Marqz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:ArmA

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawda o suplach według Marqza - subiektywne odczucia vol. 1

kolego ale fizycznie niemozliwe jest zbudowanie 2cm miesni w bicepsie w ciagu tygodnia!!

Racja głupio palnąłem może raczej szybko wróciłem do wcześniejszej formy.
  • 0
Świat jest zbyt duży żeby być małym. - A. Munzer

Marqz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:ArmA

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawda o suplach według Marqza - subiektywne odczucia vol. 1

ja po moich odczuciach zauważyłem ze tansze kreatyny czescie powodują siedzenie na kiblu.

Jade teraz na kredce i białku dużo bo redukcja i w pracy często latam do kibla sie odlać troszke szczapa ale co tam.

L karnityna najbardziej marketingowy niby spalacz u mnie powodowala poprawe nastroju w duzych dawkach

Racja też zauważyłem działanie euforyzujące a jak ostro skatuje kilka grup po sobie i dużo endorfin się wydziela to mam troche mini haj wszystko mnie pier....li hehe. Ale jak zacząłem później dorzucać ECA to efka skisiła cały klimat i raczej mam na efce doła.

Tribulus ma inne zadania napewno daje kopa jak sie niechce cwiczyc szczególnie u osób niestosujących saa, poprawia libido po cyklach wskazany pomocniczo na pct.

Jeden znajomek stary kox mówi że stosuje do dzisiaj mimo że już nie koxuje bo mu pomaga na libido. 10 lat temu to raczej sie chłopaki nie odblokowywały hehe i teraz ma. Jak niedrogie to może spróbuje czy dodaje chęci do treningów choć normalnie na lenia to ECA lub chociaż kawa.
Jeszcze pytanko stosował ktoś hydrolizat serwatki jeżeli tak to opiszcie wrażenia.
  • 0
Świat jest zbyt duży żeby być małym. - A. Munzer

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawda o suplach według Marqza - subiektywne odczucia vol. 1

Jabczan cytrian, pyruvat kreatyny myśle szczerze ze te kreatyny są troche przereklamowane solo dzialają ale trzeba brać duzą ilosć a to wszystko przemawiaze cenowo stack jest o
wiele lepszym rozwiążaniem

dokladnie patrzac na cene aero2 biogenixa wole kupic nitro2 gdyz ma lepszy sklad a cena prawie ta sama :)

Jeszcze pytanko stosował ktoś hydrolizat serwatki jeżeli tak to opiszcie wrażenia

zal mi jest pieniedzy na takie cos, wole kupic wiadro wpc
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024