Skocz do zawartości


Zdjęcie

Efydryna


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

PATRYK6661418048765
 • Użytkownik
 • PipPipPipPip
 • 1108 postów
 • Pomógł: 0
0
Neutralna
 • Lokalizacja:JG

Napisano Ponad rok temu

Efydryna
Sluchajcie ja wiem tylko ze jest to skladnik jednego bardzo dobrego suplementu do spalania tluszczu, ktory dziala jak cholera... ale slyszalem ze jest to bardzo kontrowersyjny skladnik... DLACZEGO???... z góry dziekuje
 • 0
wracamy do żywych...

CIAwarez
 • Użytkownik
 • PipPip
 • 85 postów
 • Pomógł: 0
0
Neutralna
 • Lokalizacja:bialystok
 • Zainteresowania:tyranie !

Napisano Ponad rok temu

Re: Efydryna
wiadomo ... bo niejest dla wszystkich
dla ludzi z nadcisnieniem niepolecam,
jak ja zazucilem 4 tabletki TSE naczczo [na poczatku cyklu] to myslalem ze mi serce wyskoczy chodz niemam problemow z nadcisnieneim , no ale fakt ze w zyciu tak sie niewypocilem
 • 0

BUZZER
 • Użytkownik
 • PipPipPip
 • 123 postów
 • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Efydryna
heheh efedryna to jest cos jakby sztucznya adrenalina, tak to mozna w skrucie nazwac, o ile sie orientuje to nie jest to sprzedawane bez recepty itp, daje to niezłego kopa i pawera, i podobno służy tym samym spalaniu tłuszczu w szybkim czasie...a no i jeszcze podnosi koncentracje...sam z ciekawości poszukałem coś na necie i wyskoczył mi ciekawy artykuł napisany "pod natchnieniem" pracy niejakiego Davida Tolsona p.t. "Ephedrine Science"

1.Czym jest efedryna?

Efedryna jest jedną z najbardziej efektywnych a jednocześnie kontrowersyjnych substancji stosowanych w procesie odchudzania. Jest silnym czynnikiem utraty tłuszczu oraz stymulatorem centralnego układu nerwowego (szczególnie w połączeniu z kofeiną). Jest także skuteczna jako lek na astmę. Trzeba jednak wziąć pod uwagę istnienie wielu raportów o skutkach ubocznych wywołanych prawdopodobnie przez stosowanie efedryny które skłoniły wielu ludzi do zabiegania o prawne uregulowanie zasad jej stosowania (głownie o delegalizację).

Pod względem chemicznym efedryna to alkaloid, erytro-1-fenylo-2-
metyloamino-1-propanol. Środki stosowane w odchudzaniu zawierają jednak zwykle mieszaninę efedryny, pseudoefedryny i norefedryny i katyny (d-norpseudoefedryna). Naturalnym źródłem efedryny jest Ephedra (zwana także Ma Huang) - tradycyjne chińskie zioło zawierające różne koncentracje fenylopropanoloamin i innych alkaloidów. Zioło to stanowi surowiec do wytwarzania większości środków zawierających efedrynę dostępnych do niedawna bez recepty. W tradycyjnych medycynach efedrynę stosuje się od ponad pięciu tysięcy lat ze względu na jej właściwości pobudzające i antyastmatyczne.

Pomimo swej popularności efedryna jest substancją o działaniu nie w pełni zrozumianym, szczególnie pod względem farmakologicznym. Nieporozumienia wynikają również z braku rozróżnienia pomiędzy natychmiastowymi a długofalowymi efektami jej stosowania. Poniżej garść informacji na temat działania efedryny, jej efektów ubocznych oraz najlepszych sposobów ich minimalizacji.

2.Jakie są zastosowania efedryny?

Efedryna nie tylko przyspiesza tempo spalania tkanki tłuszczowej ale jednocześnie chroni mięśnie stając się tym samym idealnym środkiem pomocniczym dla kulturystów w okresie diety redukcyjnej.

·Odchudzanie - Jedną z najdokładniejszych analiz zastosowania efedryny w odchudzaniu jest ta opublikowana w The Journal of the American Medical Association. Analiza ta wykonana na zlecenie US Department of Health and Human Services zebrała wyniki 44 kontrolowanych eksperymentów z zastosowaniem efedryny w odchudzaniu. Ustalono że średnio efedryna pozwala ziekszyć tempo utraty wagi o 1,8 funta na miesiąc, a w połączeniu z kofeiną lub ziołami kofeinę zawierającymi średnio o 2,2 funta na miesiąc.

·Ochrona mięśni - jednym z wielkich minusów odchudzania jest fakt że możemy oczekiwać co najmniej małych strat w masie mięśniowej. Samo tracenie wagi jest bardzo proste w porównaniu do tracenia wagi przy jednoczesnym zachowywaniu mięśni. Efedryna wspomaga spalanie tłuszczu oraz pomaga chronić beztłuszczową masę ciała. Zostało to potwierdzone w badaniach z pomiarami poziomu tkanki tłuszczowej. Dodatkowo odkryto że w krótkich okresach stosowania gdy nie wystąpił jeszcze spadek wagi, poprawił się bilans azotowy u badanych co sugeruje przyrost beztłuszczowej masy ciała. W innym badaniu grupa której podawano efedrynę i kofeinę straciła średnio 4,5 kg tłuszczu przy jednoczesnym przyroście 2,8 kg beztłuszczowej masy ciała, co sugeruje że efedryna może pomóc poprawić proporcje mięśni do tłuszczu bez utraty wagi.

3.Jak działa efedryna?

Jedną z przyczyn dla których efedryna jest tak potężnym środkiem jest fakt że działa ona poprzez szereg mechanizmów, wliczając w to podwyższanie poziomu norepinefryny, epinefryny, dopaminy oraz stymulując adrenoreceptory typu alpha i beta.

Ograniczanie apetytu - efedryna (poprzez ułatwienie uwalniania adrenaliny i noradrenaliny) stymuluje adrenoreceptory alpha(1), odpowiedzialne za redukcję łaknienia. Ocenia się że redukcja łaknienia jest źródłem 75-80% utraty wagi przypisywanej działaniu efedryny.

Zwiększone zużycie energii - 50 mg efedryny podane jednorazowo zwiększa całkowite zużycie energii o około 4%, podczas gdy 60 mg efedryny przyjmowanej regularnie podwyższa tempo metabolizmu o 10%. Chociaż wszystkie typy beta adrenoreceptorów odgrywają rolę w wywoływanej przez efedrynę termogenezie, (beta(1), beta(2), i beta(3)), dosyć szybko wytwarzana jest tolerancja na działanie efedryny w odniesieniu do efektów kardiowaskularnych, jednakże jej działanie termogeniczne wzrasta. Można to tłumaczyć bezpośrednim działaniem efedryny na adrenoreceptory beta(3) lub receptory "nietypowe", co odpowiada według badań za około 40% termogenezy wywoływanej przez efedrynę.

Zwiększona synteza białek - podobnie do clenbuterolu stosowanego dla utraty tłuszczu przy jednoczesnej ochronie mięśni efedryna jest antagonistą beta(2). Stymulując receptory beta(2) zwiększa syntezę białek i przeciwdziała katabolizmowi szczególnie częstemu przy dietach niskokalorycznych.

4.Jakie inne korzyści daje efedryna?

·Wydolność treningowa - efedryna może zwiększać wydolność treningową gdy jest przyjmowana przed treningiem. Spośród sześciu badań nad wpływem efedryny na wydolność treningową pięc potwierdziło jej pozytywne działanie. Połączenie efedryny z kofeiną poprawiało wydolność beztlenową oraz zwiększało możliwy czas ćwiczeń do wyczerpania sprawdzany w wielu okolicznościach - na cykloergometrze, w biegu na dwie mile z 11 kg ekwipunku, w superseriach wyciskania na ławce i nogami na maszynie. Badanie w którym efedryna zawiodła polegało na ocenie wytrzymałości w marszu w wysokich temperaturach.

·Poziom cholesterolu - utrata wagi zwykle wiąże się z obniżeniem poziomu tzw. "dobrego" cholesterolu. Efedryna nie tylko że temu zapobiega, ale również nieco odwraca ten proces, pozwalając na spadek "złego" cholesterolu o 10 mg/dl w ciągu sześciu miesięcy. Dla większości badanych był to spadek o 5-10%.

5.Jakie są skutki uboczne efedryny?

Mówi się wiele o skutkach ubocznych efedryny, zarówno tych prawdziwych jak i wymyślonych. Najczęstsze to suchość w ustach, bezsenność, bóle głowy oraz nerwowość - wszystkie one zmniejszają się wraz z długością czasu stosowania. Poważniejsze skutki uboczne pojawiają się przy niewłaściwym jej stosowaniu - w większych, jednorazowych, nieregularnych dawkach. Wiele osób nie wierzy że efedryna działa jeśli nie są w stanie jej "czuć" - nie wierzą w jej działanie gdy nie obserwują tzw. "kopa". Tymczasem najlepsze działanie termogeniczne efedryny pojawia się dopiero wtedy gdy organizm nabył już tolerancji na iine efekty uboczne, takie jak podniecenie, nerwowość, podwyższone ciśnienie itp.

Problemy sercowo-naczyniowe - stosowanie efedryny wiąże się ze wzrostem ciśnienia krwi oraz 2 - 3- krotnym wzrostem palpitacji serca. Liczby te jednak są odczytywane nieprawidłowo w odniesieniu do zastosowania efedryny w procesie odchudzania. Badania mierzące wpływ efedryny na symptomy kardiowaskularne takie jak ciśnienie czy puls pokazują że przy długotrwałym stosowaniu bardzo szybko wytwarza się tolerancja na te negatywne efekty, podczas gdy wpływ na utratę tłuszczu się utrzymuje. Wynika to prawdopodobnie z bezpośredniego oddziaływania efedryny receptory beta(3), podczas gdy tolerancja na efekt podwyższający wydzielanie noradrenaliny, adrenaliny i dopaminy rozwija się stosunkowo szybko. POMIMO TEGO ŻE BADANIA ZDAJĄ SIĘ POTWIERDZAĆ FAKT IŻ EFEDRYNA JEST ŚRODKIEM RELATYWNIE BEZPIECZNYM, OSOBY O WYSOKIM CIŚNIENIU ORAZ Z INNYMI PROBLEMAMI SERCOWO-NACZYNIOWYMI NIE POWINNY STOSOWAĆ EFEDRYNY, a szczególnie połączenia efedryny z kofeiną z wyjątkiem sytuacji gdy dzieje się to pod ścisłą kontrolą lekarską. Osobom zdrowym zaleca się częste i reglarne mierzenie ciśnienia podczas stosowania efedryny.

·Metabolizm glukozy - Efedryna może obniżać wrażliwość insulinową, przynajmniej na krótki okres. Dwa badania wykazały że efedryna podwyższa poziom insuliny we krwi, w tym jedno z nich wykazało również że efedryna zmniejsza wchłanianie glukozy przy jednorazowym podaniu w dużej dawce. Dwa inne badania nie wykazały różnic w poziomie insuliny i metaboliźmie glukozy, ale prowadzono je przy ciągłym stosowaniu efedryny z kofeiną. Wydaje się więc że i w tym przypadku tolerancja na ten efekt działania efedryny szybko powstaje, nie zmienia to jednak faktu że EFEDRYNY NIE POWINNY UŻYWAĆ OSOBY Z CUKRZYCĄ ORAZ ODPORNOŚCIĄ NA DZIAŁANIE INSULINY.

·Uzależnienie - wiele badań prowadzono w zakresie określenia wpływu efedryny na zwierzęta, porównując jej działanie do działania innych psychostymulantów takich jak kokaina czy amfetamina. Koncentrowano się głównie na badaniu uwalniania dopaminy. Podobnie jak kokaina czy amfetamina efedryna pobudza wydzielanie dopaminy. Jednakże wielką rolę odgrywa tu sposób podawania - kokainę pail się lub wdycha, efedrynę w procesie odchudzania stosuje doustnie. U małp rezusów efedryna wzmagała działanie kokainy a u uzależnionych szczurów działała jako jej zamiennik. Inne jednak badanie na szczurach zdawałoby się temu zaprzeczać gdyż nie odróżniały one roztworu efedryny od roztworu soli fizjologicznej.

A jak to wygląda jeśli chodzi o ludzi ? W jednym z badań mających na celu określenie wpływu pojedyńczej dawki efedryny, opartych na schemacie Addiction Research Centre Inventory (ARCI) stosowanym do pomiaru stopnia uzależnienia wywoływanego przez określony środek, jako podstawowy efekt psychologiczny zastosowania efedryny uznano "zmniejszone uczucie zmęczenia" i działanie efedryny nie zakwalifikowało jej do żadnej ze skal uzależnień, włączając tą typową dla amfetamin. W pełniejszym badaniu wpływ efedryny określono jako zwiększający euforię i niepokój, a natężenie tych efektów określono jako "o ponad połowę mniejsze niż w przypadku amfetaminy". Amfetamina dawała wyniki wyższe jeśli chodzi o euforię a niższe w odniesieniu do niepokoju. Autor badań określił negatywny wpływ efedryny jako niski i porównywalny do wpływu kofeiny w odniesieniu do możliwości uzależnienia się od przyjmowanego środka. Znajduje to potwierdzenie w rzeczywistości - pomimo iż efedryna jest na rynku legalnie od ponad 20 lat, zanotowano jedynie pojedyńcze przypadki krótko lub długoterminowego nadużywania, niestety jednak i ze skutkiem śmiertelnym.

·Neurotoksyczność - w badaniach na szczurach odkryto że jednorazowe wysokie dawki efedryny dają efekt neurotoksyczny podobny do amfetaminowego. Małe dawki efedryny nie dają takiego efektu. Studiów na ludziach nie prowadzono, ale w badaniu w którym przed długiomi ćwiczeniami w podwyższonej temperaturze podawano 5 mg/kg kofeiny oraz 1 mg/kg efedryny odkryto że organizm sam broni się przed takimi efektami poprzez mechanizmy zwiększonej utraty ciepła. Najlepszą więc metodą uniknięcia możliwej neurotoksyczności jest niestosowanie dużych jednorazowych dawek oraz picie dużych ilości wody.

6.Jaka forma efedryny jest najlepsza?

Dwa głowne źródła efedryny to ekstrakty z ziół Ma Huang oraz syntetyczna efedryna HCl. Ekstrakty są popularniejsze gdyż nie odnosi się do nich wiele restrykcji prawnych w wielu krajach. Jednakże ekstrakty te pozostawiają wiele wątpliwości co do ich standaryzacji i w związku z tym mogą zawierac niekedy dodatkowe komponenty które mogą okazać się toksyczne. Każda z form ma więc swoje plusy i minusy.

Niestety w większości preparatów z ekstraktów efedryna stanowi od 30 do 90% wszystkich alkaloidów zawartych w preparacie, jedynie bardzo nieliczne zawierają samą efedrynę. Należy rozróżniać preparaty standaryzowane na zawartość efedryny od tych standaryzowanych na "zawartość alkaloidów efedrynowych" - większość z nich zawiera bowiem pseudoefedrynę, norefedrynę i norpseudoefedrynę. Kombinacja niektórych z tych alkaloidów, szczególnie z kofeiną może wywoływać efekty zatrucia. Na przykład methylefedryna (stanowiąca zwykle od 0 do 5% alkaloidów w ekstraktach) w połączeniu z kofeina działa metaamfetamina. Jest dosyć prawdopodobne że w ekstraktach występują inne alkaloidy które mogą być odpowiedzialne za odnotowane przypadki zatruć produktami zawierającymi efedrynę - jak choćby niedawne badania stwierdzające toksyczność niektórych preparatów z Ma-Huang nie wywołanymi jednak przez efedrynę. Inną ważną różnicą jest wolniejsze wchłanianie efedryny z ekstraktów niż czystej efedryny.

Na koniec pojawia się problem dokładności informacji podanych na opakowaniu. Badanie 20 suplementów opartych na ekstraktach pokazało że zawartość efedryny różniła się w nich o ponad 20% zarówno w dół jak i w górę w stosunku do informacji z opakowania. Tylko dwa produkty z 20 zawierały dokładnie tyle, ile podano na opakowaniu.
Mając na uwadze potencjalne zagrożenia płynące ze stosowania ekstraktów wiele osób uznaje preparaty z czystą efedryna za bezpieczniejszą alternatywę. Produkty takie jednak są sprzedawane głównie jako leki na astmę i inne zbliżone choroby. W wielu krajach produkty zawierające efedrynę podlegają kontroli państwa i regulacjom prawnym. Do niedawna boczną furtką były produkty stanowiące połączenie czystej efedryny z innym środkiem (jak Efedryna HCl).

7. Jak brać efedrynę?

Efedrynę bierze się z reguły dwa razy dziennie, w całkowitej dziennej dawce od 20 do 60 mg. Niektórzy preferują dwukrotnie wyższą dawkę poranną od popołudniowej (na przykład 20 mg rano i 10 mg po południu). Najczęściej stosowanym schematem jest branie 20 mg efedryny i 200 mg kofeiny dwa razy dziennie i wszystkie badania potwierdzają że jest to idealne połączenie. ABY UZYSKAĆ EFEKT ODCHUDZENIA SUPLEMENTACJA EFEDRYNĄ MUSI STANOWIĆ JEDYNIE DODATEK DO DIETY O OGRANICZONEJ LICZBIE KALORII ORAZ PLANU REGULARNYCH ĆWICZEŃ FIZYCZNYCH.

Branie efedryny jako "dopalacza" na treningach bez wczesniejszego wyrobienia sobie tolerancji na jej uboczne działania jest błędem. Chociaż badania pokazują że pozwala zwiększyć to intensywność treningu, jednocześnie stwarza RYZYKO GWAŁTOWNEGO WZROSTU CIŚNIENIA KRWI MOGĄCEGO PROWADZIĆ DO ŚMIERCI.

Najbezpieczniejszym sposobem przyjmowania efedryny jest przyjmowanie długotrwałe, tak długo jak długo waga ma spadać - jednak maksimum do sześciu miesięcy gdyż dłuższe przyjmowanie nie było badane. Większość producentów zaleca przyjmowanie krótsze, do trzech miesięcy. Dodatkowo, przyjmowanie należy zacząć od połowy zalecanej przez producenta dawki przyjmując ją przez kilak dni do czasu wywołania tolerancji na większość skutków ubocznych, jak również w podobny sposób należy kończyć branie efedryny. Nie ma dowodów że branie efedryny cyklicznie (np. 5 dni z 2 dniami przerwy) jest bardziej efektywne niż branie ciągłe, co więcej zwiększa to ryzyko wystąpienia efektów ubocznych szczególnie w pierwszym dniu każdego nowego cyklu (głownie w postaci bezsennosci i niepokoju). Duża liczba badań potwierdza natomiast że długotrwałe stosowanie małych dawek daje dobre efekty przy minimum skutków ubocznych.

8.Co należy brać wraz z efedryną?

Wraz z efedryną branych jest wiele suplementów, te podane poniżej wspomagają jej działanie:

·Kofeina - badania wielokrotnie potwierdziły że kofeina wzmaga termogeniczne działanie efedryny. Dzieje się tak gdyż jednym z głównych negatywnych efektów po aktywacji przez efedrynę adrenoreceptorów jest wzrost poziomu enzymu fosfodiestrazy, której kofeina jest inhibitorem. Fosfodiestraza jest enzymem rozkładającym cAMP, a wzrost stężenia cAMP jest jednym z ostatnich kroków w procesie spalania tłuszczy inicjowanym przez efedrynę.

·Aspiryna - inny mechanizm negatywny mogący zniwelować efekt termogeniczny polega na uwalnianiu prostaglandyny. Teoretycznie wymyślono że taki inhibitor prostaglandyny jakim jest aspiryna potencjalnie może zwiększać efekt termogeniczny działania efedryny. Wyniki badań w tym zakresie są sprzeczne. Synergistyczny efekt aspiryny potwierdzają badania na szczurach, na ludziach jedynie w niektórych przypadkach osób otyłych. Ponadto antyzapalne właściwości aspiryny mogą zakłócać syntezę białek. Z tego też powodu uznaje się że dodatek aspiryny działa dwustronnie - z jednej strony wspomaga spalanie tłuszczu ale równocześnie wywołuje katabolizm mięśni.

·Johimbina - jest jeden zasadniczy problem z którym nie radzi sobie efedryna, a mianowicie kwestia receptorów alpha(2)-adreno. Jest to kolejny przykład negatywnego sprzężenia zwrotnego - gdy poziom norepinefryny wzrasta, aktywuje to receptory alpha(2) które w efekcie blokują norepinefryny. Obszary "upartego tłuszczu" zwykle posiadają większe zagęszczenie receptorów alpha(2), tak więc zapobieżenie takiemu niekorzystnemu sprzężeniu jest istotne. Chlorowodorek johimbiny jest potężnym antagonistą alpha(2) i zapobiega wywoływaniu przez efedrynę negatywnego sprzężenia z alpha(2) receptorami. Taka kombinacja powinna jednak być stosowana bardzo ostrożnie gdyż może ona dodatkowo skomplikować i podwyższyć kardiowaskularne efekty działania efedryny. Alternatywą dla podawanych doustnie preparatów z johimbiną mogą być środki stosowane miejscowo co pozwala na unikniecie opisywanych wyżej efektów ubocznych związanych z doustnym stosowaniem.

·L-Tyrozyna - L-Tyrozyna, prekursor katecholamin, znacząco wzmaga działanie efedryny na ośrodkowy układ nerwowy (takie jak ograniczenie apetytu), nie wzmaga natomiast działań obwodowych (takich jak termogeneza). Efekt ściśle zależy od dawki. Może być stosowana w połączeniu z efedryną dla wzmocnienia efektu anorektycznego, lecz równocześnie może wywoływac negatywne skutki uboczne w ośrodkowym układzie nerwowym.

UWAGI KOŃCOWE - status prawny efedryny w Polsce reguluje USTAWA z dnia 6 września 2001 r. o zmianie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz o zmianie innych ustaw. W jej świetle efedryna oraz jej sole (czyli i HCl) należą do tzw. grupy prekursorów I-R i w związku z tym mają do niej zastosowanie wszelkie przpisy dotyczące obrotu, przechowywania, posiadania i utylizacji środków zaliczanych do tej grupy.
Pozdros no i miłej lekturki...ogólnie to ciekawe rzeczy :]
 • 0

PATRYK6661418048765
 • Użytkownik
 • PipPipPipPip
 • 1108 postów
 • Pomógł: 0
0
Neutralna
 • Lokalizacja:JG

Napisano Ponad rok temu

Re: Efydryna
kur... moim zdaniem nie warto sie w to pakowac... mozna sie przejechac :/ ale kusi strasznie bo dziala... jak cholera :padam:
 • 0
wracamy do żywych...

BUZZER
 • Użytkownik
 • PipPipPip
 • 123 postów
 • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Efydryna
heh słuchaj powiem Ci tak...wszystko jest dla ludzi tylko trzeba to mądrze wykorzystywać...wiadomo, że jakbyś zaczął to szamać przysłowiowymi garściami to napewno byś nie wyszedł na lepsze a wręcz przeciwnie, pikawa i Twój mały pewnie stanęli by raz na zawsze :] ale jak byś brał to mądrze tak jak jest zalecane urzywanie tego typu syntetyków to myślę, że efekty mogły by być eleganckie, jak bys to brał to daj znać jak na ciebie podziałało pod względem spalania tłuszczyku, strzałeczka :]
 • 0

PATRYK6661418048765
 • Użytkownik
 • PipPipPipPip
 • 1108 postów
 • Pomógł: 0
0
Neutralna
 • Lokalizacja:JG

Napisano Ponad rok temu

Re: Efydryna
troche boje sie brac cos co moze wywolac skutki uboczne i podwyzsza cisnienie... jeszcze do tego w domu moi rodzice nawet nie chca slyszec o nitrobolonie mam kategoryczny zakaz brania nitrobolona, a tu jeszcze Thermal Pro masakra...
 • 0
wracamy do żywych...

CIAwarez
 • Użytkownik
 • PipPip
 • 85 postów
 • Pomógł: 0
0
Neutralna
 • Lokalizacja:bialystok
 • Zainteresowania:tyranie !

Napisano Ponad rok temu

Re: Efydryna
jesli niemasz nadcisnienia, problemow z sercem itp [i oczywiscie masz glowe na karku ] mozesz smailo to braac
zacznij od malych dawek zeby zobaczyc jak na tobie dziala i dalej jedz wg ustalonego cyklu
oczywiscie przy braniu tego strategia "co mnie niezabije to wzmocni" niejest wskazana ;)
 • 0

hachi
 • Użytkownik
 • PipPipPipPip
 • 865 postów
 • Pomógł: 0
0
Neutralna
 • Lokalizacja:CICHA 6
 • Zainteresowania:aktualizacja 16.12.06

Napisano Ponad rok temu

Re: Efydryna
ja walilem i nie ma zadnego problemu :) dochodzilem do dawek 75mg na dzien :) , tam samo sobie przed jakimis sprawdzianami albo czyms zarzuce 30mg i jest ladne ;) oprocz tego ze sie bardziej pocisz i masz wieksze tetno nic innego nie zauwazylem.
 • 0

Chousu
 • Użytkownik
 • PipPipPipPip
 • 1043 postów
 • Pomógł: 0
0
Neutralna
 • Zainteresowania:Sport, komputery

Napisano Ponad rok temu

Re: Efydryna
To jest pochodna amfetaminy, wiec ma podobne dzialenie. W suplementach nie jest dodawana bez celu i w odpowiednich dawkach. Jeśli Thermal pro jest w sprzedazy to pewnie nie jest niebezpieczny :)
 • 0

Litwin81
 • Użytkownik
 • PipPipPipPip
 • 3380 postów
 • Pomógł: 40
146
Bardzo Dobra
 • Lokalizacja:Gdynia
 • Płeć:Mężczyzna
 • Zainteresowania:Różne
 • Staż [miesiące]:Długi
 • Wzrost [cm]:168
 • Biceps [cm] :40
 • Klatka piersiowa [cm]:105
 • Pas [cm]:82
 • Udo [cm]:65
 • Przysiad [kg]:170/15*120
 • Wyciskanie [kg]:140/19*100
 • Martwy ciąg [kg]:185/10*150
 • Waga [kg]:85

Napisano Ponad rok temu

Re: Efydryna
Jeżeli chcesz brac Thermala od cybera to możesz smiało,bo tam nei ma efki.Jade na jego "najmocniejszym"blascie i kupa.Wziełem nawet 2 na raz i lekkie tylko pobudzenie(a to 64 mg efki)ta ilość z tusii mnie niszczyła,a jak wiadomo chlorowodorek efedryny z tussi jest słabszy jakościowo od ma huanga
 • 0
"Lepiej umrzeć na stojaco niż żyć na kolanach."

ma
 • Użytkownik
 • PipPipPipPip
 • 581 postów
 • Pomógł: 0
0
Neutralna
 • Zainteresowania:kung fu, siłownia

Napisano Ponad rok temu

Re: Efydryna
ja mam ciśnienie bliskie górnej zdrowej granicy, ważę ok.90kg i za tydzień zaczynają mi sie zalki i egzaminy. co sądzicie? mógłbym szamać efedryne? w jakich ilościach i w jakich porach dnia? (tzn zaraz przed nauką i zaraz przed egzaminem czy jak?) PROSZĘ o pomoc!
 • 0

Litwin81
 • Użytkownik
 • PipPipPipPip
 • 3380 postów
 • Pomógł: 40
146
Bardzo Dobra
 • Lokalizacja:Gdynia
 • Płeć:Mężczyzna
 • Zainteresowania:Różne
 • Staż [miesiące]:Długi
 • Wzrost [cm]:168
 • Biceps [cm] :40
 • Klatka piersiowa [cm]:105
 • Pas [cm]:82
 • Udo [cm]:65
 • Przysiad [kg]:170/15*120
 • Wyciskanie [kg]:140/19*100
 • Martwy ciąg [kg]:185/10*150
 • Waga [kg]:85

Napisano Ponad rok temu

Re: Efydryna
Jak masz takie cisnienie to ucz się naturalnie.Albo kup sobie Cerebro z Syntraxa.
 • 0
"Lepiej umrzeć na stojaco niż żyć na kolanach."

hachi
 • Użytkownik
 • PipPipPipPip
 • 865 postów
 • Pomógł: 0
0
Neutralna
 • Lokalizacja:CICHA 6
 • Zainteresowania:aktualizacja 16.12.06

Napisano Ponad rok temu

Re: Efydryna
a jak koniecznie chcesz brac efke to wez sobie jakies 30 min przed nauka , i z rana tez mozesz po przebudzeniu. no i ok 1h przed egzaminem :)
 • 0

BUZZER
 • Użytkownik
 • PipPipPip
 • 123 postów
 • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Efydryna
hachi a ty co brałeś przed nauką??i jak to działa??nie rozprasza sie rpzy tym człowiek za bardzo??da sie powkuwac?? heh sesje mam za pasem wiec z ciekawości pytam :]
 • 0

BLUE_ARMY
 • Użytkownik
 • PipPipPipPip
 • 4535 postów
 • Pomógł: 0
0
Neutralna
 • Zainteresowania:KM, ALP, Diving

Napisano Ponad rok temu

Re: Efydryna
Panowie, macie tutaj cos dobrego i ciekawego do nauki:

Lecitan (pliva kraków) 350ml wg opakowanie stosowac
Pluszzzz Activ (nieprzekraczac dawki 3tab na dzien)
Filomag b6 3x2tab

Ew. speed 8, neuro speed !! ale to droższe zabawki,
Stosowalem taki zestawik co wyzej z neuro jeszcze i powiem ze b.dobre
Polecam bieganie do tego, aby przewietrzyc umysł od nauki :P
 • 0
ON
NBII + Shock + BCAA MC + Mio


It has been said that something
as small as the flutter of a butterfly's wing
can ultimately cause a typhoon
halfway around the world..
- Chaos Theory

Litwin81
 • Użytkownik
 • PipPipPipPip
 • 3380 postów
 • Pomógł: 40
146
Bardzo Dobra
 • Lokalizacja:Gdynia
 • Płeć:Mężczyzna
 • Zainteresowania:Różne
 • Staż [miesiące]:Długi
 • Wzrost [cm]:168
 • Biceps [cm] :40
 • Klatka piersiowa [cm]:105
 • Pas [cm]:82
 • Udo [cm]:65
 • Przysiad [kg]:170/15*120
 • Wyciskanie [kg]:140/19*100
 • Martwy ciąg [kg]:185/10*150
 • Waga [kg]:85

Napisano Ponad rok temu

Re: Efydryna
Dokładnie,pobiegac sobie przed wkuwaniem albo jakieś inne areoby dobrze wpływają na mózg,jest wtedy lepiej dotleniony i szybciej sie uczysz.
 • 0
"Lepiej umrzeć na stojaco niż żyć na kolanach."

ma
 • Użytkownik
 • PipPipPipPip
 • 581 postów
 • Pomógł: 0
0
Neutralna
 • Zainteresowania:kung fu, siłownia

Napisano Ponad rok temu

Re: Efydryna
dzięki, właśnie o to mi chodziło żeby sie z czyjegoś doświadczenia dowiedzieć co i jak. prawde mówiąc odzwyczaiłem sie od zakuwania i teraz na studiach ciężko mi to idzie. postaram sie robiś jakieś aeroby. oprócz tego jem energon i magnez, może dorzuce filomaga albo neuro speeda. po sesji pozwole sobie odświeżyć tego posta i powiem jak mi poszło :) pozdrawiam...
 • 0

Litwin81
 • Użytkownik
 • PipPipPipPip
 • 3380 postów
 • Pomógł: 40
146
Bardzo Dobra
 • Lokalizacja:Gdynia
 • Płeć:Mężczyzna
 • Zainteresowania:Różne
 • Staż [miesiące]:Długi
 • Wzrost [cm]:168
 • Biceps [cm] :40
 • Klatka piersiowa [cm]:105
 • Pas [cm]:82
 • Udo [cm]:65
 • Przysiad [kg]:170/15*120
 • Wyciskanie [kg]:140/19*100
 • Martwy ciąg [kg]:185/10*150
 • Waga [kg]:85

Napisano Ponad rok temu

Re: Efydryna
Pamietam co mi bosman powiedział w woju.Tam nei było że nei można się czegoś nauczyć,wbrew pozorom było tam duzo zakuwania.Powiedział tak:"...nauka to nic innego jak wielokrotność powtarzania materiału,tak żeby weszło to w nawyk" i to jest prawda.Jeżeli doda się do tego dużą mobilizacje(chęć wyjazdu do domu na świeta)to idzie wszystkiego się nauczyć na blache,zalicyzłem okret w 2 tygodnie ucząc się po 8-10 godzin dziennie,był czas że głowa mi o mało nie wybuchła od natłoku obowiązków i wiedzy ale dałem rade więc i ty dasz.
 • 0
"Lepiej umrzeć na stojaco niż żyć na kolanach."

ma
 • Użytkownik
 • PipPipPipPip
 • 581 postów
 • Pomógł: 0
0
Neutralna
 • Zainteresowania:kung fu, siłownia

Napisano Ponad rok temu

Re: Efydryna
jak pisałem wcześniej załączam małe info dla ciekawych wspomagania przy nauce

jestem po sesji, wszystko poszło dobrze, do przodu :)

zdecydowałem się w czasie intensywnego zakuwania brać energon 3 kaps dziennie oraz neuro speeda 4 kaps dziennie - POLECAM

z początku wielkich różnic nie było ale po czasie zauważyłem lepszą koncentrację i szybkość zapamiętywania - może to przez codzienną pracę pamięć się polepszyła ale suplementy swoje robiły skoro w krótkim czasie zauważyłem różnice

tak więc do intensywnych wysiłków umysłowych i nie tylko (bo po energonie zauważyłem też wzrost siły przy podciąganiu na drążku) polecam wspomniane suple

jeb.ć efedryne, fete i inne wynalazki

pozdrwiam...
 • 0

MisHa1418048765
 • Użytkownik
 • PipPipPipPip
 • 884 postów
 • Pomógł: 0
0
Neutralna
 • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Efydryna

zdecydowałem się w czasie intensywnego zakuwania brać energon 3 kaps dziennie oraz neuro speeda 4 kaps dziennie - POLECAM


jakich to firm jest, gdzie to zakupiles - w aptece normalnie mozna?
 • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023