Skocz do zawartości


Zdjęcie

Osłonki Na Wątrobę FAQ


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

dream_killer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Dzieffczynky

Napisano Ponad rok temu

Osłonki Na Wątrobę FAQ
Szukałem tematu o podobnej treści lecz nie znalazłem dlatego postanowiłem go napisać sam. Ogólnie mam zamiar wziąć koks lecz zanim go wezmę muszę pogłębić swoją wiedzę. Dlatego radzę nie łykać np. mety jeżeli nie ma się wystarczającej wiedzy.


-Ogólnie wiadomo iż nie ma dobrego leku/osłonki na wątrobę. Cytuje w tym momencie słowa mojego lekarza (znajomego). Lecz istnieje kilka pseudo-leków które pomogą nam w jej ochronie.


-Wiadomo również że branie silnie toksycznych sterydów z grupy etylowo/metylowej (silnie toksycznych dla wątroby) bez osłonek nawet tych pseudo jest głupotą oraz prowadzi do nie odwracalnych uszkodzeń wątroby, które nam nie mile uprzykrzą życie. Do najbardziej szkodliwych substancji (sterydowych) zaliczamy te grane doustnie czyli: Metanabol, Wistrol, Anapolon.


-Osłonki na wątrobę sprzedawane są głównie bez recepty oraz są ogólnie dostępne, poza tym są niezwykle tanie dlatego warto je brać.

Do takich osłonek zaliczymy (najbardziej popularne):

Sylimarol
Dostępne dawki: 20mg, 35mg, 70mg (zależy od producenta)

Działanie:
Preparat o działaniu hepatoprotekcyjnym. Zawarta w preparacie sylimaryna stabilizuje błonę komórkową. Chroni wątrobę przed szkodliwym działaniem substancji toksycznych. przypuszcza się, że sylimayna także intensyfikuje toksyczne procesy syntezy białek, prowadząc do szybszej regeneracji nowych komórek wątroby oraz aktywności przeciw utleniaczy.

Wskazania:
Stany po rekonwalescencji po toksyczno-metabolicznych uszkodzeniach wątroby spowodowanych substancjami toksycznymi, oraz po spożywaniu trudno strawnych pokarmów.

Działania niepożądane:
Sporadycznie zaobserwowane działanie przeczyszczające.

Dawkowanie:
Dzienna dawka Sylimarol-u nie powinna przekraczać 400mg. Ogólnie zalecał bym dawkę w granicach 200-300mg (w kilku dawkach rano, popołudniu, wieczorem) ilość tabletek na dzień zależy od stężenia w jednej tabletce.

Cena: 7-8zł (30tab-75mg)

Zdjęcie poglądowe:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Hepatil
Dostępne dawki: 150mg, 200mg (zależy od producenta)

Działanie:
Zawiera aminokwas, biorący udział w powstawaniu mocznika z amoniaku zalegającego w wątrobie. Przyśpiesza odtruwanie w kanalikach znajdujących się w wątrobie. Zwieksza wydzielanie toksycznego amoniaku. Wspomaga również przemianę białek, tłuszczów raz węglowodanów

Działania niepożądane:
Dolegliwości układu pokarmowego (nudności, wymioty)

Dawkowanie:
Dzienna dawka Hepatil-u nie powinna przekroczyć 700mg. Zalecana dawka to ok. 450mg (w kilku dawkach rano, popołudniu, wieczorem) ilość tabletek na dzień zależy od stężenia w jednej tabletce. Hepatil sprzedawany jest również w saszetkach w postaci proszku rozpuszczanego w wodzie.

Cena: 8zł (20tab.-150mg) , 15zł (40tab.-150mg)

Zdjęcie poglądowe:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


LIverX
Dostępne dawki: Brak danych (zależy od producenta)

Działanie:
LiverX to produkt złożony z 8 substancji (zależy od producenta) wykazujących silne działanie antyoksydacyjne co wspomaga regeneracje wątroby. Głównym składnikiem jest acetyl-aminokwas cysteiny nazywany NAC. Jego działanie to udział w powstawianiu glutationu (składający się z cysteiny, glicyny iglutaminy). LiverX zawiera również Kwas lipidowy (ALA). Dzięki dużej ilości badań wiemy że jest to najwszechstronniejszy antyoksydant. Składający się z insomerów S i R. Wspomaga wachania innych antoksydantów, głównie witaminy c i e. Zwiększając przez to produkcje produkcje glutationu. Inne składniki to: cholina, wyciąg z mleka ostu, Picrorhiza kurroa, andographis oraz witaminy E i B12.[/size]

Skłąd przykładowego suplematu (MRM LiverX 60 kap.):

Skład 1 kapsułki (777 mg)

N-Acetyl-Cysteina (NAC) - 400 mg
Kwas Liponowy (ALA) - 100 mg
Cholina – 100 mg
BioSorb™ Sylimarin – 100 mg (w czym 32mg wyciąg z mleka ostu (milk thistle) zawierającego 80% sylimarolu)
Picrorhiza kurroa - 25mg
Andographis paniculata - 25mg
Witamina E – 40 IU
Witamina B12 (kobalamina) – 20 mcg.

Działania niepożądane:
Nie zaobserwowano.

Dawkowanie:
1 kapsułka 2-3 razy dziennie po każdym głównym posiłku.

Dni treningowe i nietreningowe :

profilaktycznie, jako antyoksydant - 1 kapsułka po śniadaniu,

przy leczeniu chorób wątroby - w ramach regeneracji wątroby 2-4 kapsułki dziennie do posiłków w zależności od zaawansowania choroby,

przy cyklach saa doustnych - 3-4 kapsułki dziennie, po 1 kapsułce do każdego posiłku (stosować od początku cyklu do 2-3 tygodni po cyklu) .

Cena:90-140zł (w zależności od producenta)

Zdjęcie poglądowe:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników][link widoczny dla zalogowanych Użytkowników][link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Essential Forte
Dostępne dawki: 300mg (zależy od producenta)

Działanie:
Podawanie polienylofosfosfatydylocholiny poprawia produkcję nienasyconych kwasów tłuszczowych budowanych w błonie biologicznej. Pobudza aktywność lipazy lipoproteinowej oraz pobudza jej działanie w wątrobie, zwiększa metabolizm VLDL.

Działania niepożądane:
Dolegliwości układu pokarmowego (nudności, wymioty)

Dawkowanie:
Tabletki należy spożywać przed lub w trakcie posiłku. W pierwszych dniach leczenia nalezy spożywać w dawkach ok. 600mg x3 na dobę, w dalszym okresie 300mg x3 na dobę (na podtrzymanie). Tabletki należy spożywać prosto z opakowania, nie wskazane jest przechowywanie tabletek poza opakowaniem.

Cena:50 kaps. Cena 29.90

Zdjęcie poglądowe:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Liv.52
Dostępne dawki: Brak informacji (zależy od producenta)

Działanie:Pomaga w regulacji zawartości "złych enzymow" (oksyn: bakteryjnych, wirusowych i różnych substancji chemicznych w tym metali ciężkich i alkoholu) oraz optymalizuje przyswajalność enzymów i poprawić skuteczność działania wątroby.

W skład leku wchodzi 7 opracowany przez hinduskich zielarzy :D :

Himsra (Capparis spinosa) 17mg
Kasani (Cichorium intybus) 17mg
Kakamachi (Solanum nigrum) 8mg
Arjuna (Terminalia arjuna) 8mg
Kasamarda (Cassia occidentalis) 4mg
Biranjasipha (Achillea millefolium) 4mg
Jhavuka (Tamarix gallica) 4mg

Działania niepożądane:
Nie stwierdzono.

Dawkowanie:
2 x dziennie po 1-2 kapsułki przed posiłkiem

Cena:(100 tab-27 zł, 50 tab-17 zł)

Zdjęcie poglądowe:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Kolejne leki na których temat zbieram informacje postaram je z biegiem czasu opisać i umieścić w tym temacie:

-Esseliv (26zł 50caps)
-Rapacholin C oraz Rapacholin Forte (ten 1- 6,50zł, ten 2- 8zł)
-Verdin :D (10zł -24caps)

Jeżeli napisałem coś źle lub się z czymś nie zgadzacie napiszcie poprawię. Myślę że ten temat przyda się jakimiś początkującym Kox-ą. (w najbliższym czasie kilka kolejnych osłonek!!)

Temat napisałem sam i nie kopiowałem go z innego forum.


  • 0
..:: Tomorrow Never Dies ::..
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

zlotyy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1048 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: Osłonki Na Wątrobę FAQ
ale co napisałeś sam? wstęp? bo reszta to jest kopia ulotek z leków

"Łykamy sylimarynę najczęściej podczas cyklu, bo wtedy wątroba jest najbardziej obciążona. No i jak zwykle z biegiem czasu megamózgi z USA odkryli, że sylibinina (aktywny składnik sylimarolu) blokuje receptory androgenowe, co może być przydatne w terapii i profilaktyce raka prostaty. Dla Nas oczywiście nie jest to rewelacyjna wiadomość, bo na receptory androgenowe działa również testosteron. A z tym same zalety się wiążą, np. przyśpieszenie syntezy białek, zwiększenie czynnika wzrostu IGF-1 nawet o 22% (po testosteronie 3mg/kmc/week, czyli dla chłopa 100kg, 300mg enana/week daje radę).

Także pojawia się dylemat czy nie zainwestować w droższe środki typu Essentiale / Liv-52, bo z osłonek zrezygnować raczej nie wolno wchodzić na cykl, a Sylimarol nie ma co ukrywać, ale poprostu działa słabo, jeżeli w ogóle działa (też macie takie odczucie?). Za to Essentiale nie zawiódł mnie ani razu. Nawet zdarzało mi się 8 tyg po 40mg mety dziennie Do tej pory żyje i mam się dobrze. Dopiero teraz skojarzyłem najnowsze badania i najstarsze rady starej daty koksiarzy, żeby nie brać Syli, "bo za mocno wątrobę osłania i blokuje działanie mety". Faktycznie osłabi działanie, ale nie z powodu osłony wątroby tylko "zapchania" receptorów androgenowych. "

powyższy tekst jest autorstwa e0r'a
  • 0
Nie udzielam porad na PW. Masz pytanie? Pisz na forum!

dream_killer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Dzieffczynky

Napisano Ponad rok temu

Re: Osłonki Na Wątrobę FAQ
Prześlij mi chociaż jedną ulotkę w której kopiowałem text "słowo w słowo" daje co 10zł odrazu!
Nie kopiowałem wzorowałem się w sumie na książce o lekach ale nic nie przepisywałem chciałem żeby było ładnie i przejrzyście...
  • 0
..:: Tomorrow Never Dies ::..
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

zlotyy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1048 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: Osłonki Na Wątrobę FAQ

Prześlij mi chociaż jedną ulotkę w której kopiowałem text "słowo w słowo" daje co 10zł odrazu!

no dobra, nie skopiowałeś słowo w słowo, ale stresciłęś zawartość ulotki... tego co napisałeś z ulotki mozna bylo sie dowiedziec a nawet wiecej... a sylimarol gówno daje i nie ma sensu go umieszczac w takim temacie nawet. jak chcesz zabłysnać napisz o liv52, essentiale forte i esselive
  • 0
Nie udzielam porad na PW. Masz pytanie? Pisz na forum!

dream_killer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Dzieffczynky

Napisano Ponad rok temu

Re: Osłonki Na Wątrobę FAQ
Przepraszam już nie będę nic pisał jeżeli każde próby pomocy są negowane. Nie tylko ty wszystkie rozumy zjadłeś. Potrafisz tylko ludzi z błotem mieszać. A ty dlaczego nie napisałeś żadnego FAQ może jesteś zbyt leniwy? :/ bez sensu.. Napisałem coś czego tu nie było... na dodatek napisałem że to pseudo osłonki... Ale widocznie nie przeczytałeś... albo nie rozumiesz słowa pseudo...
  • 0
..:: Tomorrow Never Dies ::..
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

zlotyy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1048 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: Osłonki Na Wątrobę FAQ

A ty dlaczego nie napisałeś żadnego FAQ może jesteś zbyt leniwy?

bo nie jest to moim obowiązkiem

na dodatek napisałem że to pseudo osłonki


tak, ale dokładnie napisałeś:

istnieje kilka pseudo-leków które pomogą nam w jej ochronie

a syli może co najwyżej zaszkodzić.
poza tym co to za faq jak opisales tylko 2 leki... i to jedne z najmniej skutecznych...
wyluzuj troche, poczytaj jeszcze a wiedzą się podzielisz jak bedzie troche bardziej obszerna.

ave
  • 0
Nie udzielam porad na PW. Masz pytanie? Pisz na forum!

dream_killer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Dzieffczynky

Napisano Ponad rok temu

Re: Osłonki Na Wątrobę FAQ
Chętnie dodam jeszcze Essential Forte jeżeli znajdę obszerne informacje narazie mam tyle więc taka ilością się podzieliłem (poza tym niema aż tylu leków na wątrobę jak np. kreatyn). Ten temat napisałem głównie po to żeby już nikt nie pytał jakie osłonki i gdzie kupić żeby Ciebie i Innych nikt nie denerwował... :(
  • 0
..:: Tomorrow Never Dies ::..
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

crh1906
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Sport

Napisano Ponad rok temu

Re: Osłonki Na Wątrobę FAQ

a syli może co najwyżej zaszkodzić.
poza tym co to za faq jak opisales tylko 2 leki... i to jedne z najmniej skutecznych...
wyluzuj troche, poczytaj jeszcze a wiedzą się podzielisz jak bedzie troche bardziej obszerna.

ave


Byłbym wdzięczny gdybyś wypisał jakieś inne, najbardziej skuteczne leki, oslonki na wątrobe z góry thx
  • 0

Ampuł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 604 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Osłonki Na Wątrobę FAQ
Sylimarol działa w końcu to środek zalecany od stuleci jak sie bierze toksyczne leki może być nie odczuwalne w sposób subiektywny, ale działa, z tym że on tylko minimalizuje toksycznośc orali, i jest trochę faktycznie przeceniony.
Esential faktycznie zbiera coraz lepsze opinie na cklu moze warto rozważyć połączenie tych dwóch osłonek.
Co do innych środków to na regeneracje i osłaniajaćo działają.
-Rapacholin
- Hepatil
- Hepa Mertz
- Ala
- L arginina
-Aloes na przewód pokarmowy.
-na żołądek proboityki jak lakcid i wiele innych.
Przedewszystkim na oralach trzeba zwrócić uwagę o wyeliminowanowaniu alkocholu
i diete nisko tłuszczową

Złooty a teraz czekam na soga. :hyhy:
  • 0
GKS KATOWICE ANABOL BOYS 1964

dream_killer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Dzieffczynky

Napisano Ponad rok temu

Re: Osłonki Na Wątrobę FAQ
(przepraszam pomyliłem się)
  • 0
..:: Tomorrow Never Dies ::..
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Ampuł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 604 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Osłonki Na Wątrobę FAQ
człowieku wiesz co piszesz przepisujesz slogany z książek jak rapacholin to lek na zołądek to gratuluje wiedzy.
HEPA MERTZ drogi fachowcu ma identyczny skład co hepatil jest w aptekach od x lat zastanów sie zanim zrobisz nastepny zonk, bo narazie to robisz super zonki.
bez odbioru.
  • 0

Ampuł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 604 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Osłonki Na Wątrobę FAQ
L arginina tak to suplement dobrze że mnie uświadomiłes.
Temu panu dziekujemy najsłabsze ogniwo kurtyna w dół.
  • 0
GKS KATOWICE ANABOL BOYS 1964

dream_killer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Dzieffczynky

Napisano Ponad rok temu

Re: Osłonki Na Wątrobę FAQ
Przepraszam pomyliłem się dopiero teraz się doczytałem masz rację... Robie update tematu...
  • 0
..:: Tomorrow Never Dies ::..
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Real tMQ
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Osłonki Na Wątrobę FAQ
syli i hepatil na śmieci... 1.5 pierwszego i z 8g drugiego trzeba by było brać... esselive lub essentiale w wersji forte 3x dziennie po 2kaps
  • 0
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - kalkulatory kalorii, HST, FWB, 1MAX...

dream_killer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Dzieffczynky

Napisano Ponad rok temu

Re: Osłonki Na Wątrobę FAQ

syli i hepatil na śmieci...

Ja też tak uważam. Właśnie dodałem inne leki. Mam nadzieje że nie wszyscy jesteście tak sceptycznie nastawieni (jeszcze mało wiem) ale postaram się to nadrobić. Mam również nadzieje że ten temat pomoże użytkownikom/modertorą i skończą się głupie tytanie jaka osłonkę wziąć?? :padam:
  • 0
..:: Tomorrow Never Dies ::..
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Real tMQ
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Osłonki Na Wątrobę FAQ
tak, ale zapominamy tu o prostacie, sercu...
  • 0
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - kalkulatory kalorii, HST, FWB, 1MAX...

dream_killer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Dzieffczynky

Napisano Ponad rok temu

Re: Osłonki Na Wątrobę FAQ
Co do serca to słyszałem ze wystarczy Acard (niezwykle tani 4zł chyba). Nie wiem takie doszły mnie słuchy mój ojciec bierze to na serce ma coś z lewą komorą...
  • 0
..:: Tomorrow Never Dies ::..
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Boncek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Osłonki Na Wątrobę FAQ
to co w końcu jest najlepszą osłonką jak sie bierze mete???????
  • 0

dream_killer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Dzieffczynky

Napisano Ponad rok temu

Re: Osłonki Na Wątrobę FAQ
Ogólnie najbardziej polecane to:

-Essential Forte / Essential
-LIverX
-Esseliv (którego jeszcze nie opisałem)

Pozdrawiam
  • 0
..:: Tomorrow Never Dies ::..
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024