Skocz do zawartości


Zdjęcie

Moje prawa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

słaby
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1728 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Moje prawa
Witam, hmm.. moze zaczne od tego że pobili mojego kumpla, a ja jestem świadkiem.Dzisiaj zeznawałem w szkole przy 2 policjantach, problem w tym że złożyłem 9 różnych zeznań ponieważ wszystko nagrała kamera, a ja o tym niewiedziałęm, psy czepiały sie o rózne drobne szczegóły i za każdym razem jak coś ściemniłem lub pomyliłem zaczynaliśmy od początku ;]. I moje pytanie brzmi: czy mieli oni prawo do przesłuchiwania mnie bez powiadomienia rodziców?(mam 16 lat), czy jeżeli kłamałem, mogą mi coś zrobić? jeżeli tak to co?? I po co im świadek skoro wszystko jest nagrane?
  • 0
Trening jest niczym, wola jest wszystkim

Mlody1488
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 197 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:silka kobiety muzyka ksiazki

Napisano Ponad rok temu

Re: Moje prawa
tak nie mieli prawa przesluchiwac Cie bez obecnosci rodzicow,mnie pytali czy maja kogos zaiwadomic (mam 19 lat)lecz i tak mogli mnie przesluchac zalezy ile dni po pobicu byles przesluchiwany to mozesz powiedziec ze moglo Ci sie poplatac itd.. a no i zalezy z czym naklamales ale znajac zycie to ci goscie tez beda kalmac (Ci co go bili)
mysle ze nic Ci nie zrobia
  • 0

JuniorWB3

JuniorWB3
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Pomógł: 0

Napisano Ponad rok temu

Re: Moje prawa

czy jeżeli kłamałem, mogą mi coś zrobić? jeżeli tak to co??


mogą cie oskarżyć za składanie fałszywych zeznań...

a jeżeli nie pasuja Ci zeznania to zgłoś się na policje z rodzicami powiedz że byłeś napiętnowany i wymuszano na tobie takie zeznania i chciałbys je przy obecności rodzicó zmienić...

adrian88
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1038 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Moje prawa

I moje pytanie brzmi: czy mieli oni prawo do przesłuchiwania mnie bez powiadomienia rodziców?(mam 16 lat)

Mieli

czy jeżeli kłamałem, mogą mi coś zrobić? jeżeli tak to co??

tak, przewaznie kara w zawiasach lub godzinki

I po co im świadek skoro wszystko jest nagrane?

potrzebne sa zeznania,im wiecej wiarygodnych swiadkow tym lepiej dla uwierzytelnienia postepowania
  • 0
Szukasz supli na miarę XXI wieku? Pisz na pm

Mlody1488
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 197 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:silka kobiety muzyka ksiazki

Napisano Ponad rok temu

Re: Moje prawa
jak nas przesluchiwali w szkole to mnie i kumpla normalnie przesluchali bo bylismy pelnoletni a zeby przeslucahc goscia (17 lat) czekali na rodzicow i nic nam nie zrobili a kazdy znas sciemnial jak tylko mogl(zadnej odpowiedzialnosci karnej) a glownym zazutem bylo pobicie 4 osob w tym jedna miala powazny uszczerbek na zdrowiu gosc stracil sluch na jakies 2 tygodnie
  • 0

adrian88
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1038 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Moje prawa
Osoba pelnioca nad toba obowiazek opiekuna musi byc w wypadku gdy jestes oskarzonym/pokrzywdzonym a nie swiadkiem,wasze zeznania byly brane pod uwage na rozprawie sadowej?
  • 0
Szukasz supli na miarę XXI wieku? Pisz na pm

Mlody1488
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 197 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:silka kobiety muzyka ksiazki

Napisano Ponad rok temu

Re: Moje prawa
a no tak fak ja bylem jako oskarzony sory zwracam honor nigdy nie bylem swiadkiem

nie bo goscie zrezygnowali chyba niewiem bo wyrzucili nas ze szkoly i po tym nic nie bylo juz o tym slychac czyli nie wniesli sprawy rodzice tych typkow na nasze szczescie :D
  • 0

adrian88
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1038 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Moje prawa
to macie szczescie bo mozna bylo wniesc sprawe na mocy KPK z urzedu
  • 0
Szukasz supli na miarę XXI wieku? Pisz na pm

GośćGuest_KoT_*

Guest_KoT_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Moje prawa
miales mozliwosc odmowy skladania zeznan jestes nieletni i musial byc ktos z rodzicow po 2 przysluguje ci darmowy papuga z urzedu imo milczenie jest najlepsze niechcesz skladac zeznan w tej sprawie i policja nie ma prawa cie zmusic do tego,
jesli maja na kamerze wszytsko to dla policji wystarczajacy dowod , widocznie nie maja tasmy skoro cie magluja .

słaby
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1728 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Moje prawa
świadek chyba nie potrzebuje papugi, chyba że mnie wezmą jako oskarżonego ..Nie przedstawili mi swoich praw ani nic więc raczej nie powinni sie czepiać że ścieniałęm.A jak już sie okaże że zeznania są ważne i będe miał sie z tego wytłumaczyć, co im powiedzieć?
  • 0
Trening jest niczym, wola jest wszystkim

adrian88
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1038 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Moje prawa

miales mozliwosc odmowy skladania zeznan jestes nieletni i musial byc ktos z rodzicow

czytaj wyzej

po 2 przysluguje ci darmowy papuga z urzedu

on jest swiadkiem a nie oskarzonym mylisz pojecia

jesli maja na kamerze wszytsko to dla policji wystarczajacy dowod

niekoniecznie
  • 0
Szukasz supli na miarę XXI wieku? Pisz na pm



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024