Skocz do zawartości


Zdjęcie

4 pytania...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

G-Unit
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

4 pytania...
Witam !!!
Mam 18 lat i postanowiłem rozpocząć swą przygode z siłownią. Jestem niestety osobą dość otyłą. Waże 88kg i mierze 182cm. Postanowiłem zacząć ćwiczyć według tej rozpiski znalezionej na tym forum:
http://www.fabrykasi...opic.php?t=3558
Nurtuje mnie jednak kilka pytań:
1. Z racji tego że jestem osobą otyłą na jaki etap ćwiczeń mam zwrócić szczególną uwagę.
2. Jaki suplement zastosować przy poszczególnym etapie ( czyli co brac na mase, na rzezbe itp.)
3. Wiele osób mówiło mi że taką masywną budowę ciała jaką posiadam mozna bardzo łatwo wyćwiczyć i rezultaty będą widoczne bardzo szybko. Czy to prawda i czy rzeczywiście krempa budowa ciała decyduje w dużej mierze o rezultatach ćwiczeń?????
4. Moim głównym celem ćwiczeń jest zmiana wyglądu klatki piersiowej ( moje piersi sa troche przerosniete (tłuszczyk :D ) co mnie martwi najbardziej. Czy bedzie trudno to zmienic????). Ogólnie chciałbym zająć się górnymi partiami ciała czyli plecy, wspomniana klatka piersiowa, barki i ręce.

To było by wszystko. Prosił bym bardzo o odpowiedźi i z góry dziękuje.
  • 0

skiera
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1063 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano Ponad rok temu

Re: 4 pytania...
Chciałbyś zrzucić tłuszczyk czy zrobić duże miesnie? czy i to i to ? jesli tak to co najpierw...
  • 0
"Bycie Animal to nie tylko 120 kg mięsa i siła konia! To motywacja do tego, aby w życiu zawsze umieć wstać jak upadniesz..."

tigre0070
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2006 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Siłownia,Suple,MMA,SAA,GSM...no i moja Pani :-)

Napisano Ponad rok temu

Re: 4 pytania...

1. Z racji tego że jestem osobą otyłą na jaki etap ćwiczeń mam zwrócić szczególną uwagę.

zależy od celu.Jak chcesz zrzucić tłuszcz to skup się na redukcji.Jak chcesz nabrać jeszcze masy ,to skup się na treningu typowo masowym.

2. Jaki suplement zastosować przy poszczególnym etapie ( czyli co brac na mase, na rzezbe itp.)

na mase polecam ci gainery typu Mass XXL ,Vitalmax 1 , 2 i inne gainery z przewagą węglowodanów w składnie (oprócz Gainer 737 Megabola ,bo to shit) ,możesz też kupić białko w zależności od braków w diecie.

3. Wiele osób mówiło mi że taką masywną budowę ciała jaką posiadam mozna bardzo łatwo wyćwiczyć i rezultaty będą widoczne bardzo szybko. Czy to prawda i czy rzeczywiście krempa budowa ciała decyduje w dużej mierze o rezultatach ćwiczeń?????

zazwyczaj osoba o tęgiej posturze szybciej zauważa rezultaty i rzeczywiście większość tych osob cieszy sie dobrymi rezultatami ,jeżeli przyłożą się do diety.

4. Moim głównym celem ćwiczeń jest zmiana wyglądu klatki piersiowej ( moje piersi sa troche przerosniete (tłuszczyk :D ) co mnie martwi najbardziej. Czy bedzie trudno to zmienic????). Ogólnie chciałbym zająć się górnymi partiami ciała czyli plecy, wspomniana klatka piersiowa, barki i ręce.

Ważne jest całe ciało.Piszesz że masz tłuszczyk na cyckach.Pewnie to gino ,albo lipo.
Jak lipo to da się coś zrobić ,ale jak gino to już dłuższa praca .

Prosił bym bardzo o odpowiedźi i z góry dziękuje.

nie ma za co
  • 0

G-Unit
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 4 pytania...

Chciałbyś zrzucić tłuszczyk czy zrobić duże miesnie? czy i to i to ? jesli tak to co najpierw...


Tluszczyk ktorego chcialbym sie pozbyc to ten ktory znajduje sie na biodrach. Brzuszek tak aż mi nie przeszkadza i nie jest tutaj najwiekszym problemem (nie jest az tak widoczny i az taki duzy). Z reszta jestem osoba bardzo sklonna do tycia ( juz tak chyba mam w DNA albo h** wie w czym ) tak wiec meczenie sie rok z brzuchem czy nogami aby potem w 2 miechy utyc na nowo mija sie chyba z celem. Chcialbym glownie zwikszyc biceps, barki i nadac mej klatce piersiowej i plecom meskich ksztaltow.

Co do tego treningu masowego to nie do konca wiem chyba dokladnie o co chodzi. Czy ktos moze mi na czym polega taki trening masowy
  • 0

tigre0070
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2006 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Siłownia,Suple,MMA,SAA,GSM...no i moja Pani :-)

Napisano Ponad rok temu

Re: 4 pytania...

Co do tego treningu masowego to nie do konca wiem chyba dokladnie o co chodzi. Czy ktos moze mi na czym polega taki trening masowy

trening masowy ,polega na tym że na każdą partię mięśni wykonujesz 3-4 ćwiczenia po 3-4 serie od 6 do 10 powtórzeń.

Z reszta jestem osoba bardzo sklonna do tycia

tutaj to dieta gra kluczową rolę..musisz bardzo uważać na węglowodany
  • 0

WBD

    ziomal

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:pół­-światek
  • Zainteresowania:(: Cezar Project :)

Napisano Ponad rok temu

Re: 4 pytania...
Prostota rzeczy...
Skup się na treningu ogólnorozwojowym - Etap 1 w rozpisce... dieta redukcyjna i obserwuj efekty (w przypadku ich braku musisz ucinać kalorie z pożywienia). Daj więcej białka -> 2,5g na każdy kilogram masy ciała. Tłuszcze i węglowodany ogranicz - ale nie przesadź. Tłuszcze nie schodź poniżej 10-15% dziennego zapotrzebowania (tzn. 10-15% kalorii z całego dnia to mają być tłuszcze). Unikaj węglowodanów prostych. Odżywki na mase dla Ciebie to tzw. bulki - z równą ilością bialka i węglowodanów np. Top Mass z olimpa :-)
Ale jak już pisałem - skup się na treningu ogólnorozwojowym, diecie redukcyjnej i możesz dorzucić aeroby 2-3 razy w tygodniu po ok 30-60 minut.

  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024