Skocz do zawartości


Zdjęcie

Witaminki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

tommy117
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Witaminki
Witam,
zastanawiam sie czy mozna przedawkowac witaminy? :) (wiem ze nie mozna wit C ale co z innymi takze takimi typu cynk czy magnez?) I jak to jest z tym procentem dziennego zapotrzebowania. Czy 100% wystarczy, czy jak np zjem 300% w ciagu dnia to wchlonie sie tyle, czy zostanie tylko to 100% i nie ma sensu wiecej brac? I czy to sie tyczy kazdego czlowieka czy ludzie cwiczacy potrzebuja wiecej niz te standardowe 100%? I jeszcze pytanie dotyczace testosteronu. Zakupilem sobie buzer testosteronu tribuactive b6 i myslalem zeby do tego przed snem jeszcze sobie zapodawac ZMA (tylko chcialem kupic osobno cynk,magnez i b6 i odpowiednio podzielic tak jak przeczytalem na forum zeby bylo taniej). Tylko czy to nie bedzie za duzo? Mam 21 lat, wczesniej tego nie bralem. Jakie moga byc skutki jesli wezme za duzo? Z gory dzieki za odpowiedzi. Pozdrowka
  • 0

togis
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok
  • Zainteresowania:Anatomia człowieka i odżywanie

Napisano Ponad rok temu

Re: Witaminki

zastanawiam sie czy mozna przedawkowac witaminy? :) (wiem ze nie mozna wit C ale co z innymi takze takimi typu cynk czy magnez?)


Zamieszcze tu witaminy wazne dla sportowców czyli:

B6 Skutki nadmiaru w organizmie

Zapalenie nerwów, trudności w poruszaniu się (przy mega dużych dawkach przez wiele lat)

B12 Skutki nadmiaru w organizmie

Niekiedy podawana w dużych dawkach w zastrzykach wywołuje reakcje alergiczne

Cynk - nadmiar

Spożywanie żywności bogatej w cynk nie stwarza zagrożenia jego przedawkowania ponieważ cynk nie kumuluje się w tkankach a jego nadmiar jest wydalany z kałem oraz w niewielkich ilościach z moczem. Nadmierne spożycie cynku jest związana przede wszystkim z wtórnym deficytem miedzi i nie wywołuje objawów specyficznych. Nadmierna ilość cynku może ograniczyć wchłanianie miedzi i żelaza oraz przyspieszyć wydalanie żelaza z organizmu co może być przyczyną niedokrwistości.

Przedawkowanie cynku występuje bardzo rzadko i przeważnie tylko w wypadku stosowania syntetycznych preparatów cynku w dawkach 80 – 150 miligramów. Zatrucia ludzi cynkiem następują głównie w wyniku spożycia owoców lub warzyw opryskiwanych preparatami cynkowymi lub produktów przechowywanych w naczyniach cynkowych.

Niech te skutki Cie niezniecheca do przyjmowania tych składników :P bo są one bardzo wazne szczegłolnie w budowie masy miesniowej. Łatwo mozna zauwazyc jak w roznych suplach czesto wystepuja witaminy z grupy B, a cynk harmonijnie wspołpracuje z kreatyna w organizmie :hyhy:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Witaminki
widze ze togis znalezlismy to samo :) wiec edytuje swoja wypowiedz nie bede wklejal tego co juz jest zostawiam tylko magnez bo on wchodzi w sklad zma

Nadmiar magnezu może powodować biegunkę. Długotrwałe przyjmowanie dużych ilości magnezu może być toksyczne w przypadku jednoczesnej wysokiej dawki wapnia i fosforu lub w przypadku niewydolności nerek.
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


anar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biala Podlaska
  • Zainteresowania:psycha :D

Napisano Ponad rok temu

Re: Witaminki

zastanawiam sie czy mozna przedawkowac witaminy?

mozna ;)

Czy 100% wystarczy, czy jak np zjem 300% w ciagu dnia to wchlonie sie tyle, czy zostanie tylko to 100% i nie ma sensu wiecej brac? I czy to sie tyczy kazdego czlowieka czy ludzie cwiczacy potrzebuja wiecej niz te standardowe 100%?

zalezy od czlowieka, jego sposobu zycia i diety - rozni ludzie rozne zapotrzebowania.
Ludzie cwiczacu potrzebuja zdecydowanie wiecej niz wynosi zapotrzebowanie czlowieka , ktory stroni od aktywnosci fizycznej.
  • 0
[you]
pozdro :P

tommy117
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Witaminki
Ale zeby przedawkowac to trzeba tego łykac ekstremalnie duzo i przez wiele miesiecy? Czy np jesli bede walil 300% zalezanego spozycia dziennie przez dwa miechy to moze sie cos stac? Pewnie zalezy to od witaminy czy mineralu, mi chodzi glownie o magnez. I jeszcze pytanie o wit E. W podwieszonym temacie w artykule o witaminkach przeczytalem ze u sportowcow zapotrzebowanie jest nie mniejsze niz 30-50mg, ale w nawiasie jest ze niektorzy podaja nawet 100-300. Jak uwazacie ile moge dziennie tego wchlonac zeby nie przedawkowac? Pasowaloby mi tak 60-70mg, nie przesadze? Dzieki za odpowiedzi do tej pory. Pzdr.
  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Witaminki
tommy117, jezeli rozchodzi Ci sie o magnez to najwyzej dostaniesz biegunki od jego nadmiaru...jak pisalem wyzej wiec ta witaminka nie musisz sie przejmowac :)
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


dyndel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2498 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WROCŁAW

Napisano Ponad rok temu

Re: Witaminki
polecam stronke [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0
''... są oni z kamieniami w rękach ... ulica, która przed nikim nie klęka ...''



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024