Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co zrobic po kontuzji ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

_kraK_
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Co zrobic po kontuzji ?
Witam!! No wiec moj problem polega na tym ze, zaczołem cwiczyc jakis rok temu wszystko szlo dobrze do czasu gdy przytrafila mi sie kontuzja kolana :? kontuzji nabawilem sie w marcu i od tamtego czasu nie cwiczylem ani razu :-( . I mam pytanie czy zaczac znow trening od ogolnorozwojowego czy cwiczyc tak jak przedtem ??
  • 0

dyndel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2498 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WROCŁAW

Napisano Ponad rok temu

Re: Co zrobic po kontuzji ?
kupe czasu minelo... :? byles u lekarza ?? jesli tak to co powiedzial... mysle ze mozesz zrobic ogolniaka ( mozesz go skrocic jesli chcesz )pozdro
  • 0
''... są oni z kamieniami w rękach ... ulica, która przed nikim nie klęka ...''

adrian88
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1038 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Co zrobic po kontuzji ?

kupe czasu minelo

dyndel zalezy od kontuzji,np. martwica kolana jest operacyjna a minimalna przerwa w treningach nawet bez krojenia to rok!!!dlatego _kraK_ powiedz z ktorej strony kolana byl ulokowany bol,czy byles u lekarza, przy jakim treningu sie to przytrafilo itp itd
  • 0
Szukasz supli na miarę XXI wieku? Pisz na pm

dyndel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2498 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WROCŁAW

Napisano Ponad rok temu

Re: Co zrobic po kontuzji ?
adrian88, no zgadza sie...jednak zwykły bol kolana spowodowany jakas tam kontuzja goi sie przewaznie nie dluzej niz miecha aczkolwiek nie ma na to reguly
  • 0
''... są oni z kamieniami w rękach ... ulica, która przed nikim nie klęka ...''

adrian88
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1038 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Co zrobic po kontuzji ?

jednak zwykły bol kolana spowodowany jakas tam kontuzja

nie chcem wchodzisz w klutnie ale...jak rozpoznasz zwykla kontuzje od bardziej zlozonej??nie wiem czy wiesz ale zlozone kontuzje czasami nie musza bardzo bolec.ale najpierw niech kolega krak odpowie na moje pytania i dalej bedzie mozna dyskutowac :-)
  • 0
Szukasz supli na miarę XXI wieku? Pisz na pm

dyndel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2498 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WROCŁAW

Napisano Ponad rok temu

Re: Co zrobic po kontuzji ?
rozpoznam po wizycie u lekarza...oczywiscie trza miec dobrego specjaliste bo wielu tnie w hu....a
  • 0
''... są oni z kamieniami w rękach ... ulica, która przed nikim nie klęka ...''

adrian88
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1038 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Co zrobic po kontuzji ?
dlatego mowie zeby chlopak powiedzial czy wogole byl u lekarza bez tego nie ma co wogole rad dawac ;-)
  • 0
Szukasz supli na miarę XXI wieku? Pisz na pm

_kraK_
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co zrobic po kontuzji ?
No więc kontuzji nabawiłem sie grając w piłke. Przeszedłem operacje (oderwana chrząstka) 3 miesiące chodziłem o kulach i miesiąc miałem gips. Do tej pory mam 4 śruby w kolanie :? Byłem u lekarza i powiedzial abym nie uprawiał sportów ekstremalnych :D A i jeszcze 1 nie moge dokonca kolana zginać :?
  • 0

dyndel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2498 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WROCŁAW

Napisano Ponad rok temu

Re: Co zrobic po kontuzji ?
to widze tylko jedno rozwiazanie...nie cwiczyc nog...reszte spokojnie mozesz ciagnac ale takze z zachowaniem ostroznosci
  • 0
''... są oni z kamieniami w rękach ... ulica, która przed nikim nie klęka ...''

big koksik
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co zrobic po kontuzji ?
To ze nie możesz kolana zginać do konca t5o normalne... musisz sie zapisać na jakąś rehabilitacje... nie wiem czy to teraz czy jak... lekarz powinien Ci takie cos zaproponowac...
Co do treningów... lepiej zapytać lekarza... chociaz on napewno powie, ze nie mozesz cwiczyć. Zrób sobie małą ogólnorozwojówke i się rozkręcisz ;)
  • 0
Zawsze Wrocław Zawsze Śląsk !!

cris1418048751
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1302 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co zrobic po kontuzji ?
Hymmm... to może powiem cos z własnego doswiadczenia!
Na początku roku szkolnego kiedy biegałem na w-f'ie bolało mnie kolano... poszedłem do lekarza, ona olała sprawe nawet kolana nie dotkneła przepisała jakąś tam maść! Jak to maść nie pomogła, poszedłem do następnego lekarza powiedział, ze koniecznie trzeba zrobić prześwietlenie... zrobiłem prześwietlenie... poszedłem do niego znów, stwierdził, ze to cos takiego jak nowotwór ale nie groźne i wogóle... stwierdził, ze trzeba usunąć operacyjnie, ale przed tym wysłał mnie na Tomografie Komputerową... No i z tym wynikiem badania poszełem do tego szpitala... Zrobili operacje, kilka dni i do domu. Miesiac o kulach, reszta roku szkolnego oczywiście zwolnienie z w-f. Niestety juz od samej operacji kolano nadal bolało... przez ten pierwszy miesiąc miałem spuchniętą nogę od kolana do stopy... cały czas zimna, czasem z bólu nie mogłem wytzrymać.
Po pewnym czasie znów zgłosiłem się do nastepnego lekarza, on dał mi skierowanie na jakieś tam zabiegi [ naświetlania, masarze] po nich jeszcze bardziej bolało, więc przerwałem je bez pytania o zdanie lekarza, czasem po zabiegu nie mogłem dojść do domu :? Poszedłem znów do niego, zrobił mi następne przeswietlenie i znowu cos wyszło... mówi, ze trzeba operacje... Troche sie bałem bo ta juz miała byc troche powazniejsza [po wycięciu kawałka kosci z kolana, mieli mi przeszczepić kosć z talerza biodrowego- nic przyjemnego] Moji rodzicie chcieli zapobiec operacji, pojechałem do lekarki spory kawałek od mojego domu, ta stwierdziła, nic mu nie jest, to przez to, ze rośnie i takie tam, przepisała jakieś leki [ jeden lek był taki ze sie rozpuszcza w wodzie taki proszek, 10 takich torebeczek kosztowało 250zł ] oczywiscie za wizyte skasowała 200 zł. Postanowiłem z rodzicami, ze pójde na tą operacje... zrobili mi jąpo operacji kolano nie bolało tak jk po pierwszej.. nie było spuchnięte, szybko się zagoiło... Od miesiąca bóle znów się nasilają, zwiedziłem sporo lekarzy, żaden nie wie co jest grane... A musze wspomnieć, ze po drugiej operacji przyszedł wynik badania histopatologicznnego [ to badanie tego co wycinają] wyszło na nim, że od momentu pierwszej operacji miałem zapalenie kości w kolanie... czyli pół roku chodziłem z zapaleniem! No nieźle...

Szukam pomocy wszedzie gdzie sie da ale nigdzie mi jeszcze nie pomogli... ostatnio byłem u lekarza to zadawał mi głupie pytania, zamiast zbadać... Pytał się, np. czy chodze do koscioła :|

Kolana mnie bolą ale tyram na siłowni i się nie oszczędzam... Nóg nie cwicze bo przy wysiłku strasznie bolą... I mysle, ze ty również mozesz spokojnie wrócić do treningów ;)
  • 0
Nie polecam szpitala :/

dyndel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2498 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WROCŁAW

Napisano Ponad rok temu

Re: Co zrobic po kontuzji ?
ej bez kitu wspolczuje :-(
  • 0
''... są oni z kamieniami w rękach ... ulica, która przed nikim nie klęka ...''

cris1418048751
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1302 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co zrobic po kontuzji ?
i przez to też przerwałem treningi karate... naprawde ciężko mi było się odzwyczaić... karate to moja pasja.... teraz na ścianie powiesilem sobie ochraniacze... dyplomy i certyfikaty :-(
  • 0
Nie polecam szpitala :/

adrian88
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1038 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Co zrobic po kontuzji ?

Kolana mnie bolą ale tyram na siłowni i się nie oszczędzam... Nóg nie cwicze bo przy wysiłku strasznie bolą... I mysle, ze ty również mozesz spokojnie wrócić do treningów ;)

stary to czy trenujesz to twoja decyzja ale ja wiem z doswiadczenia ze lepiej odpuscic niz miec pozniej operacje ja bede mial kapoplastyke calkowita stawow biodrowych.wiadomo ze odpuscic nie mozna do konca ;-) ale poprostu przerzucic sie na inny sport, ja ide na kajakarstwo klasyczne
  • 0
Szukasz supli na miarę XXI wieku? Pisz na pm

_kraK_
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co zrobic po kontuzji ?
Dzięki Panowie za rady :-P. Bede teraz troche mniej ćwiczył . A jak cos nie pójdzie z ćwiczeniami zapisze sie na Szachy :mrgreen: :D
  • 0

cris1418048751
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1302 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co zrobic po kontuzji ?

stary to czy trenujesz to twoja decyzja ale ja wiem z doswiadczenia ze lepiej odpuscic niz miec pozniej operacje ja bede mial kapoplastyke calkowita stawow biodrowych

Nie przesazajmy... 8)

Dzięki Panowie za rady Razz. Bede teraz troche mniej ćwiczył . A jak cos nie pójdzie z ćwiczeniami zapisze sie na Szachy Mr. Green

Ćwicz narazie spokojnie... jak nie będzie bolało zwiększ intensywność ćwiczeń. Będzie dobrze! Niech masa bedzie z Tobą. 8)
  • 0
Nie polecam szpitala :/

adrian88
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1038 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Co zrobic po kontuzji ?

Nie przesazajmy... 8)

z czym mamy nie przesadzac??sport na niskim poziomie ma byc dla ludzi zdrowiem co innego gdy zarabia badz ma kontrakt.moze chcesz powiedziec ze teraz nie odpusciles treningow sobie na partie kontuzjowane??jesli nie to...ehhh nie ma sensu uzywac slow nieparlamentarnych
  • 0
Szukasz supli na miarę XXI wieku? Pisz na pm

cris1418048751
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1302 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co zrobic po kontuzji ?

Kolana mnie bolą ale tyram na siłowni i się nie oszczędzam... Nóg nie cwicze bo przy wysiłku strasznie bolą... I mysle, ze ty również mozesz spokojnie wrócić do treningów Mruga 2

Napisałem to wcześniej, następnym razem przeczytaj dokładnie i nie używaj stwierdzeń

jesli nie to...ehhh nie ma sensu uzywac slow nieparlamentarnych

8)
  • 0
Nie polecam szpitala :/

adrian88
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1038 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Co zrobic po kontuzji ?
chodzilo mi o stwierdzenie "nie przesadzajmy"uzyte przez ciebie,a jakie ja stwierdzenie uzylem :D ?przeklnalem?urazilem kogos na forum?
  • 0
Szukasz supli na miarę XXI wieku? Pisz na pm

cris1418048751
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1302 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co zrobic po kontuzji ?
zupełnie bezsensu, gdybyś przeczytał temat od góry do dołu z uwagą to nie było by tej rozmowy. Jeszcze raz Ci napisze! Nie cwicze kolan, wogóle nóg nie cwicze, tyle że czasem przejade sie troche na rowerze! A wogóle to zaknczmy bezsensowną rozmowe!
  • 0
Nie polecam szpitala :/



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024