Skocz do zawartości


Zdjęcie

Białko sojowe.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

thor
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Białko sojowe.
Własnie przeanalizowałem zamieszczone na forum przykładowe diety i nasuwa mi sie kilka pytan:
1.Zastanawiam się nad białkiem sojowym, bo w przykladowych dietach bialko głownie jest typu zwierzęcego (kurczak, tuńczyk). A dobrym rozwiązaniem są np kotlety sojowe, bo 100g produktu zawiera 50% bialka, 25% węglowodanów i znikome ilisci tłuszczu. Słyszalem, ze bialko sojowe jest tak samo pełnowartoścoiwe jak białka zwierzece, moze sie myle?? Prosze o wypowiedz kogoś kompetentnego.

2.Podajecie tez, płatki owsiane. A co z kukurydzianymi albo przennymi, czy stanowią gorsze zródlo weglowodanów??

3.I jeszcze pytanie o tuńczyka (oczywiscie z puszki). Zastanawiam sie czy mozna sobie urozmaicac jadlospis innymi rybami z puszki np makrela w sosie pomidorowym lub rybami smazonymi ??

4.Posiłek potreningowy. Jeśli nie uzywam odzywki węglowodanowej po treningu, to czy moge dostarczyc ww prostych w postaci np. owoców, soków lub słodyczy?? (No i oczywiscie potem własciwy posilek potreningowy w duzą iloscią bialka).
  • 0

avanger
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3006 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:kobiety %-)

Napisano Ponad rok temu

Re: Białko sojowe.
1. bialko sojowe samo w sobie nie jest najlepszym rozwiazaniem, gdyz jak wszystkie produkty pochodzenia roslinnego nie ma wystarczajacych ilosci aminokw. egzogennych ktore z kazdym posilkiem powinny byc dostarczane org. (gdyz nie potrafimy magazynowac aminokw.), u soi sa to 2-3 takie aminokw., dodatkowo bialko poch. rosl. jest trudniejstrawne niz to poch. zwierzecego gdyz najczesciej duza czesc tego bialka jest uwieziona w kom. otoczona celulozowa sc. kom. i przechodzi nietknieta przez przewod pokarmowy. Dobrze byloby laczyc b. roslinne z b. zwierzecym by dostarczyc wszelkie aminokw. egzogenne (jak np. masz to u nas w dietach, tj. makaron + ser bialy, ryz + piersi z kurczaka) lub gdy znasz aminogram danych prod. roslinnych mozesz pokusic siem o specjalne posilki skl. siem z takich prod. ros. w takich prop. zeby wszysktie aminki dostarczyc (np. ryz + fasola)

2. owsiane sa stosunkowo dobrze przyswajane, maja odpowiedni IG, itp. (musialbym tamte sprawdzac, a nie mam czasu), ogolnie od czasu do czasu mozesz urozmaicac (szczegolnie na sniadanie, przed tr. trzeba bardziej uwazac na IG)

3. mozna odpowiednia iloscia tak przygotowywanymi rybami by jak najmniej tr. wartosci odzywczych i byly dobrze przyswajalne

4. mozesz kupic glukoze, jak nie, raczej by;lbym za uzupelnianiem glikogenu miesniowego np. kasza gryczana :P
  • 0
nawet najtwardsi maja chwile kiedy potrzebuja kleknac...
Daj mi, Panie, mestwo, abym chcial zmienic to, co mozliwe. Daj mi cierpliwosc, abym potrafil zniesc to, czego zmienic nie moge. Daj mi tez rozum, abym umial odroznic jedno od drugiego.

dla wlasnego dobra czytajcie regulamin !! nieznajomosc nie usprawiedliwia wykroczen;
regulamin forum odzywianie: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

thor
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Białko sojowe.
Dziękuje za szybką odpowiedz i pozdrawiam.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024