Skocz do zawartości


czy ćwiczyć?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

GośćGuest_gość_*

Guest_gość_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

czy ćwiczyć?
witam mam małe pytanko: mam 20 lat i chciałbym zacząć ćwiczyć... Na siłowni bywałem bardzo rzadko... Jestem bardzo szczupły... Nie zależy mi na tym żeby wyglądać jak Arnold S. ale chciałbym jakoś wyglądać. I przede wszystkim chciałbym przytyć około 10 kg.
Jak uważacie czy powinienem ćwiczyć "na sucho" czy jednak jakieś odżywki wziąść? Albo w ogóle podarować sobie ćwiczenie?? tylko zacząć pić;)
Dzięki za opinie na ten temat

Adaś
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 581 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Przemyśl
  • Zainteresowania:militaria,sport(piłka nożna ,survival,wędkarstwo...

Napisano Ponad rok temu

Re: czy ćwiczyć?
Jasne że zacząć ćwiczyć bedziesz miał satysfakcje z osiąganych efektów.To czy bedziesz brał odżywki zależy też od Ciebie ,jeżeli stać Cie na nie i uważasz że Ci mogą znacznie pomóc to "se" kup .Z tego co piszesz wynika że najlepszy byłby gainer jakiś (Mass XXl) .Oczywiście odżywki to tylko dodatek najważniejsza i tak jest dieta,program ćwiczeń, no i oczywiście samozaparcie. :wink:
  • 0

Strongbart
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy ćwiczyć?
Oczywiście ćwiczenie pozwoli ci bardzo szybko przybrać na masie

najważniejsza jest dieta jedz około 2-2,5 g białka na 1 kg masy ciała 5-6 g węglowodanów na 1 kg masy ciała oraz 1-1,5 g tłuszczy(nienasyconych)
wszelkie niedobory białka i węglowodanów możesz uzupełniać gainerem. Staraj się unkiać stresu oraz nadmiernego wysiłku fizycznego(jeśli taki jednak będzie nieunikniony radzę zakupić antykatabolik typu L-glutamina, Tauryna)

na początku dla Ciebie najlepszy treningiem będzie trening obwodowy. Wybierz sobie jedno ćwiczenie na każdą grupę mięśniową i ćwicz wszystkie partie na jednym treningu. Powtarzaj trening 3 razy w tygodniu
(trenuj w ten sposób 6-8 tygodnii)

I pamiętaj w Twoim przypadku najważniejsza jest dieta i na niej skup swoją uwagę

powodzenia
  • 0
Pozdrawiam Strong

GośćGuest_gość_*

Guest_gość_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: czy ćwiczyć?
dzięki za szybką odpowiedź.
Mam jeszcze małe pytanko: czy mogę ćwiczyć przed snem? Tzn o 22 czy to nie jest wskazane?
Teraz będę zwracał uwagę na to co jem:) a wkrótce może kupię sobie tego gainera... ale na to jeszcze mam czas.

Adaś
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 581 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Przemyśl
  • Zainteresowania:militaria,sport(piłka nożna ,survival,wędkarstwo...

Napisano Ponad rok temu

Re: czy ćwiczyć?
Wydaje mi się że pora nie będzie zła tylko dbaj o to aby sen był długi no i oczywiście pozostaje kwestia abyś po całym dniu miał jeszcze siłe na trening.A tak w ogóle to Strongbart wie wszystko ;D
  • 0
Nie pozwól aby przypadek uformował Twoje ciało...
Pozdrowienia w podpisie za pomocą skryptów są nieszczere i prostackie

Strongbart
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy ćwiczyć?
Pora na trening każda jest dobra, niektórzy kulturyści ćwiczą nawet o 2 w nocy. Ale pamiętaj że po treningu trzeba jeszcze zjeść. Odrazu zjedz porcję węglowodanów szybkowchłanialnych(możesz zastosować carbo), a po 45 minutach zjedz porcję białka. Porcja białka powinna wynosić około 30g. z racji iż jest to stan niedoboru białka trzeba dostarczyć białko które szybko się wchłonie(np.serwatkowe) oraz(jeżeli niedługo będziesz szedł spać) białko wolnowchłanialne(np białko jajeczne)
  • 0
Pozdrawiam Strong

Adaś
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 581 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Przemyśl
  • Zainteresowania:militaria,sport(piłka nożna ,survival,wędkarstwo...

Napisano Ponad rok temu

Re: czy ćwiczyć?
Mam kilka pytań:
-czy po trerningu dobra będą do jedzenia banany(zawirają chyba glukoze i fruktoze czyli cukry proste)?
-czy na noc w moim przypadku jeżeli jestem szczupły (183 cm i 57 kg) też będą dobre banany ,a jeżeli nie to co jeść na noc?
-ile gramów tłuszczów,białka i węglowodanów paowałoby jeść w moim przypadku?
-czy gainer (mass xx) może spowodować że będe "tłusty"na twarzy?
Z góry dzięki!
  • 0

Strongbart
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy ćwiczyć?
banan posiada indeks glikemiczny 52 więc nie jest za wysoki
najlepsze zaraz po treningu jest carbo (jeśli nie masz to kup glukoze)

na noc najlepsze jest białko więc tutaj z pożywienia polecam tuńczyka w sosie własnym około 120 g albo odzwkę białkową

ważysz 57 kg więc białko ponieważ jesteś ektomorfikiem(typy budowy bedą niedługo umieszczone na stronie głównej) polecam 2,5 gram na 1 kg masy ciała czyli 142.5 gram białka; węglowodany 6 gram czyli 342 gramy; tłuszcz 1.5 grama czyli 85.5 grama oczywiście nie musisz dokladnie tyle dostarczać organizmowi ale w tych granicach

jeżeli nie masz tendecji do tycia(a to jest raczej pewne sądząc po Twojej wadze) nie nabierzesz od gainera masy tłuszczowej.

pozdrawiam
  • 0
Pozdrawiam Strong

Adaś
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 581 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Przemyśl
  • Zainteresowania:militaria,sport(piłka nożna ,survival,wędkarstwo...

Napisano Ponad rok temu

Re: czy ćwiczyć?
Czy podane wartości to zapotrzebowanie na cały dzień?I jeszcze jedno co mogę zjeść zamiast glukozy na noc?:)

Pozdrawiam
  • 0
Nie pozwól aby przypadek uformował Twoje ciało...
Pozdrowienia w podpisie za pomocą skryptów są nieszczere i prostackie

GośćGuest_gość_*

Guest_gość_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: czy ćwiczyć?
to jeszcze raz ja:)
Zastanawiałem się już nad treningiem i dietą...
Czytałem też dużo o białkach serwatkowych i innych "prochach". Dla mnie rzeczywiście chyba najardziej przydatny byłby gainer. Zawiera on zarówno białko oraz węglowodany. Ale na początek chciałbym to zażywać jednak tylko raz dziennie, po treningu, a gdy nie będę trenował to wieczorem. Jednak czy taka mała dawka da jakiekolwiek efekty? I czy w każdym momencie będę mógł przerwać branie tej odżywki? Czy jeżeli zjem 1 lub 2 kubełki tego pokarmu to mogę później zaprzestać tego? (Ćwiczyć jednak będę dalej ale tylko na początek chciałbym sobie pomóc tym gainerem). Czy jest w ogóle sens kupowania tego jeśli zamierzam zjeść tylko 1 lub 2 kubełki??:)
Na niektórych pisze że podczas jednego cyklu można przybrać ileś tam kg masy mięśniowej ale taki cykl ile trwa?? Czy to zależy od zjedzonego białka??
Wiem że pytań jest wiele i że niektórym mogą się wydawać one śmieszne jednak gdyby ktoś chciał się podzielić swoją wiedzą na ten temat to byłbym wdzięczny:)
Niech noc będzie z Wami;)

Strongbart
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy ćwiczyć?
Adaś podane wartości są na cały dzień, gdzie wyczytałeś glukoze na noc, nie bierze się jej bo ona obciąża układ pokarmowy i zakłóca wchłanianie białek na noc bierz czyste białko !

W uzyciu gainera radze jeśli chcesz 1 porcję dziennie stosować(choć 2 będzie lepiej) w dni treningowe po treningu a nietreningowe między posiłkami ale nie na noc. Efekty będą ale pamiętaj dieta musi byc do tego odpowiednia bo gainer to tylko uzupełnienie diety. Przerwać możesz kiedy chcesz nie ma to wpływu na osiągnięci treningowe Oczywiście możesz kupić go na początek a potem go zaprzestać brać nic nie zaszkodzi (tylko jeszcze raz przypominam o diecie). Nie wiesz do końca w to co piszą na opakowanich, przy diecie rzeczywiście można przybrać dużo lub mało(to zależy od indywidualnych predyspozycji) na początku będziesz widział duże efekty Cykl trwa 6-8 tygodni(tyle co trening)
  • 0
Pozdrawiam Strong



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024