Skocz do zawartości


Zdjęcie

BULK, kreatyna, białko.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

mac91
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:18
  • Wzrost [cm]:170
  • Waga [kg]:75

Napisano Ponad rok temu

BULK, kreatyna, białko.

Cześć, właśnie przymierzam się do zakupu małego zestawu. Chciałbym zrobić jeszcze w tym roku powiedzmy 30 dniowy cykl.

Kreatynę właściwie już wybrałem - Trec CM3. Chciałbym jakiejś porady co do BULK'a i białka.

 

Padło na BULK'a ze względu na moją tendencję do natychmiastowego zalewania się.

BULK'a chciałbym stosować 2 x dziennie, jako drugi posiłek (nie mam niestety czasu na jedzenie, jedynie wypicie czegoś w "biegu"). Śniadanie jem koło 5:30, następny posiłek mogę zjeść koło 11, więc koło tej 8 chciałem pić BULK'a. Drugi raz bezpośrednio po treningu. 

 

Białko jako uzupełnienie diety, rano do śniadania przede wszystkim. Może dorzuciłbym coś do "obiadu" (posiłku przed treningiem).

 

Treningi 4 x tydz. Ostatnio brak aerobów, czy innej aktywności poza siłownią. Obecnie wracam na boisko 2 x tydz., może dorzucę basen 1-2 x tydz. za jakiś czas.

 

Dieta jest, niestety nie zawsze mogę trzymać się godzin...

 

Co do BULK'a dobre opinie czytałem o MHP Up Your Mass, UNS Bulk 50 i Trec Hard Mass, ten ostatni niestety odpada ze względu na cenę....

Może ktoś polecić jakieś sprawdzone produkty ? Może lepiej kupić gainera i dodawać białka ? Byle mnie nie zalało. 

 

Z góry dzięki ! 

 

Chodzi o ten produkt: http://www.fabrykasi...s-750g-2,p.html


  • 0

23Viper23
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 6950 postów
  • Pomógł: 206
443
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: BULK, kreatyna, białko.

30 dni na kreatyne to mało, krete powinno sie brac conajmniej 6-8 tygodni


  • 0

TKWM


mac91
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:18
  • Wzrost [cm]:170
  • Waga [kg]:75

Napisano Ponad rok temu

Re: BULK, kreatyna, białko.

Czyli zmiana planu na powiedzmy 45-50 dni. 


  • 0

Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

Re: BULK, kreatyna, białko.

Od dawna nie robią już ludzie cykli kreatynowych. Ten suplement można brać całorocznie nie ma to znaczenia dla jego efektywności tutaj organizm nie ma się do czego przyzwyczaić bo kreatyna nie jest mu obca nawet gdy nie dostarczamy jej w postaci suplementu.


Mateusz Pawlak ;)


lezu
  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 4945 postów
  • Pomógł: 65
381
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Motoryzacja
  • Wzrost [cm]:190
  • Pas [cm]:78
  • Martwy ciąg [kg]:4x170
  • Waga [kg]:91,5 1.06.14

Napisano Ponad rok temu

Re: BULK, kreatyna, białko.

Dokładnie, dostarczając kreatyne w postaci suplementu zwiększasz jej ogólny poziom w organiźmie.


  • 0

Dołączona grafika
"Mogę zaakceptować swoją porażkę, ale nie zaakceptuje tego, że nie próbowałem"
~ Michael Jordan


mac91
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:18
  • Wzrost [cm]:170
  • Waga [kg]:75

Napisano Ponad rok temu

Re: BULK, kreatyna, białko.

No tak, i organizm nie wykorzystuje jej jako budulca ? Tzn. jak jest jej więcej to jest pompowana do mięśni i mamy żądany efekt (w uproszczeniu). Czy po danym okresie nie następuje przesycenie i nie działa ona już jak na początku cyklu ?


  • 0

Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

Re: BULK, kreatyna, białko.

Nie wykorzystuje jej bo jest jej na tyle mało, poza tym kreatyna niczego nie buduje bo to nie jest białko. Nie widziałem żadnych wyników badań które mówiłyby o przesyceniu czy przyzwyczajeniu sie organizmu do kreatyny.


Mateusz Pawlak ;)


mac91
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:18
  • Wzrost [cm]:170
  • Waga [kg]:75

Napisano Ponad rok temu

Re: BULK, kreatyna, białko.

To widzę niedouczony jestem w tym temacie.

 

A co z BULK'iem i białkiem ?


  • 0

Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

Re: BULK, kreatyna, białko.

Zasada jest prosta tam gdzie nie da rady zjeść normalnego posiłku trzeba sie wspomóc suplementami. Bulk jak bulk węgle + białko w miarę po połowie jesz według braków w diecie a tych ja ci nie rozpisze bo ty wiesz jaki masz rozkład posiłków makroskładników i jaka jest kaloryczność twojej diety ;)

 

Ważne aby ten bulk to nie były same cukry proste + białko bo taki bulk to sam byś taniej zrobił dosypując do bezsmakowej serwatki cukru i kakao... :E

 

Ja jak miałbym zrobić bulka to wolałbym kupić dobre WPC i dosypywać do niego zmielone płatki owsiane z cukrem i miec mieszankę taka w szejkerze na czarną godzinę, dolewasz wody mieszasz pijesz.

 

Gdybym ja miał kupić postawiłbym na UNS-a bo składowo prezentuje to co droższe firmy a jest tańszy. Białka UNS potwierdziły już swoja jakość na rynku.


Mateusz Pawlak ;)


mac91
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:18
  • Wzrost [cm]:170
  • Waga [kg]:75

Napisano Ponad rok temu

Re: BULK, kreatyna, białko.

UNS Bulk 50 / 700g kosztuje około 40 zł więc na prawdę nie dużo.

 

Zawartość jednej dawki :

 

Białko 24,8 g
Węglowodany 20,1 g
Tłuszcz 0,8 g

 

Stosunek B:W jest prawie 1:1, więc mi odpowiada.

 

Co do białka, czy jest sens jeszcze je dokupić ? Mam pewne braki w diecie co do białka, ale myślę że używałbym go jedynie do uzupełnienia śniadania, tak jak pisałem może obiadu.

 

Jakie białko osobiście polecasz ? 


  • 0

Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

Re: BULK, kreatyna, białko.

A nie da rady zjeśc rano jednego jajka więcej czy do obiadu kawałka mięsa więcej?

 

Dla siebie gdybym stosował kupiłbym [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

 

Nie pimpuje tutaj firmy UNS. Ale nie da sie ukryć że ceny białek w stosunku do jakości maja bardzo dobre. Smaki jak smaki to już kwestia gustu.


Mateusz Pawlak ;)


mac91
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:18
  • Wzrost [cm]:170
  • Waga [kg]:75

Napisano Ponad rok temu

Re: BULK, kreatyna, białko.

Ok dzięki za pomoc ;)

 

Poszukam żeby wszystko z jednego sklepu kupić.

 

Mam jeszcze pytanie co do kreatyny. Jak prowadzić stałą suplementację to też w podziale DNT 5g i DT 10 g ?

 

Przy klasycznych cyklach kreatynowych np. bierzemy kreatynę 40 dni, potem podobny okres "odpoczywamy" czy też "utwardzamy" mięsień. Jak wygląda ta regeneracja przy stałej suplementacji kreatyną ? Parę razy słyszałem że jest to określane w sposób : Przez 40 dni mięśnie ładują się wodą poprzez kreatynę, dlatego są spuchnięte i czujemy że są napompowane. Żeby utrzymać wzrost mięśni trzeba przestać brać kreatynę po tych powiedzmy 40 dniach, odpoczywamy podobny okres czasu, w którym nagromadzona woda "zmienia" (?) się w mięsień. Organizm odzwyczaja się od kreatyny i możemy powtórzyć cykl. Mięśnie znowu stają się większe itd.

Jak się odnieść do tego przy stałej suplementacji kreatyną ?

 

 Jak wygląda sprawa picia kawy/energetyków itd. Kawa odwadnia, kreatyna potrzebuje wody, czy to się nie gryzie ?

Jak jest z alkoholem, wiadomo ćwiczysz - nie pijesz. Chodzi mi o wpływ alkoholu na zachowanie się organizmu na cyklu oraz podczas suplementacji kreatyną. Czy wcześniej wspomniana woda zostaje usunięta z mięśnia przez alkohol i wszystko idzie na marne czy nie ma to znaczenia ?

 

Jeżeli są to bzdury to przepraszam. 

 

Z góry dzięki za odpowiedź !


  • 0

23Viper23
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 6950 postów
  • Pomógł: 206
443
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: BULK, kreatyna, białko.

Ok dzięki za pomoc ;)

 

 Żeby utrzymać wzrost mięśni trzeba przestać brać kreatynę po tych powiedzmy 40 dniach, odpoczywamy podobny okres czasu, w którym nagromadzona woda "zmienia" (?) się w mięsień. Organizm odzwyczaja się od kreatyny i możemy powtórzyć cykl. Mięśnie znowu stają się większe itd.

Jak się odnieść do tego przy stałej suplementacji kreatyną ?

 

Woda nie  może się zamienić w mięsień . Kreatyna nie jest jakim super środkiem tylko dodatkiem . Teorie, że organizm się przyzwaczaja do kreatyny są tylko po to by kupować coraz bardziej zaawansowane formy kreatyny, ale tak naprawde efekt mają podobny, zupełnie inna sprawa jest z stackami i przedtreningówkami, które mają więcej składników niż tylko kreatyna

 

Od dawna nie robią już ludzie cykli kreatynowych. Ten suplement można brać całorocznie nie ma to znaczenia dla jego efektywności tutaj organizm nie ma się do czego przyzwyczaić bo kreatyna nie jest mu obca nawet gdy nie dostarczamy jej w postaci suplementu.


  • 0

TKWM


mac91
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:18
  • Wzrost [cm]:170
  • Waga [kg]:75

Napisano Ponad rok temu

Re: BULK, kreatyna, białko.

Napisano 30.10.2014 - 15:06

mac91, dnia 30 Paź 2014 - 13:17, napisał:

    Ok dzięki za pomoc ;)

    
     Żeby utrzymać wzrost mięśni trzeba przestać brać kreatynę po tych powiedzmy 40 dniach, odpoczywamy podobny okres czasu, w którym nagromadzona woda "zmienia" (?) się w mięsień. Organizm odzwyczaja się od kreatyny i możemy powtórzyć cykl. Mięśnie znowu stają się większe itd.

    Jak się odnieść do tego przy stałej suplementacji kreatyną ?

    

Woda nie  może się zamienić w mięsień . Kreatyna nie jest jakim super środkiem tylko dodatkiem . Teorie, że organizm się przyzwaczaja do kreatyny są tylko po to by kupować coraz bardziej zaawansowane formy kreatyny, ale tak naprawde efekt mają podobny, zupełnie inna sprawa jest z stackami i przedtreningówkami, które mają więcej składników niż tylko kreatyna

 

Grammatikk, dnia 30 Paź 2014 - 11:45, napisał:

    Od dawna nie robią już ludzie cykli kreatynowych. Ten suplement można brać całorocznie nie ma to znaczenia dla jego efektywności tutaj organizm nie ma się do czego przyzwyczaić bo kreatyna nie jest mu obca nawet gdy nie dostarczamy jej w postaci suplementu.

 

 

 

OK, teraz to jest jasne, a co z resztą ? Jak to wygląda ?

 

Jak wygląda sprawa picia kawy/energetyków itd. Kawa odwadnia, kreatyna potrzebuje wody, czy to się nie gryzie ?

Jak jest z alkoholem, wiadomo ćwiczysz - nie pijesz. Chodzi mi o wpływ alkoholu na zachowanie się organizmu na cyklu oraz podczas suplementacji kreatyną. Czy wcześniej wspomniana woda zostaje usunięta z mięśnia przez alkohol i wszystko idzie na marne czy nie ma to znaczenia ?

 

Z góry dzięki za wyjaśnienia !


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024