Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gainer na masę ?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
6 odpowiedzi w tym temacie

Bonaventura
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Gainer na masę ?

Jestem ektomorfikiem i od dawna chciałbym przytyć. Od 5 lat ważę ciągle tyle samo, średnio jem 3 posiłki dziennie plus różne dodatki. Mój wzrost to 176 cm przy wadze 55 kg . Kiedyś zwiększyłem (w wakacje, bo miałem na to wtedy czas) ilość posiłków do 5 dziennie, ale przez tydzień nawet 1 kg nie przytyłem. Jako że nie mam czasu na tworzenie sobie zbilansowanych posiłków, ani też pieniędzy, podobno najlepszą opcją jest zakup gainera. Póki co ćwiczę tylko w domu podstawowe ćwiczenia jak brzuszki,pompki czy przysiady, bo chyba bez sensu byłoby iść na siłownię jak mam taką wagę. Także pytanie ostateczne brzmi, czy moje 3 posiłki plus różne dodatki i 4 szklanki dziennie gainera, spowodowały by przytycie ? 


  • 0

Whitelionn
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Pomógł: 3
10
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gainer na masę ?

Jakie dodatki? 

Zwiększ bilans kaloryczny bo więcej kalorii to większa masa. Musisz także zwiększyć udział białka i węglowodanów w diecie. Posiłki najlepiej 5 razy dziennie, Trudno, musisz rozpisać. 

Najlepiej jedz dużo kurczaka, serka białego, jajecznice itp. Ryb dużo zjadaj, bo posiadają dużo dobrych kwasów omega 3.

Zainwestuj też w witaminy i zwykłe białko, np. jakieś WPC.

 

Polecam także zacząć chodzić mimo wszystko na siłownię. Głównie staraj się robić trening siłowy. Aeroby możesz sobie odpuścić w początkowym etapie.

Gainera nie bierze się na żadne szklanki:P tylko na porcje.

Polecam Jumbo od Scitec, ponieważ porcje i kaloryczność jest bardzo duża i posiada także wiele dodatków, np kreatynę itp. Na pewno przytyjesz po nim, ale musisz kontrolować mimo wszystko wagę, aby nie obrastać w zbędny tłuszcz.

 

Ogólnie zapraszam abyś poszedł na siłownie i poradził się trenera w sprawie treningu na masę i diety. Powinni Ci tam pomóc


  • 0

Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

Re: Gainer na masę ?

Zakup gainera to akurat najgorsze co mozna zrobić. Gainer = cukier puder a co cukru w sklepie ci brakuje? Do tego kilka x tańszy ;)

 

nie stać cie na ryż który w markecie kosztuje 3zł za kg? nie stac cie marketowe jajka po niecałe 4zł za 10 szt? nie stac cie na makaron co można za 2.90 kupić 1kg? 

 

Nie jedz "dodatków" pod którymi kryja sie fast foody i słodycze nie pal nie pij i będziesz miał na diete.

 

Ilośc posiłków nie ma znaczenia, liczy sie dodatni bilans kaloryczny. Oblicz sobie zapotrzebowanie, ustal diete pod to i patrz czy przez tydzień dygnie choc 1 gram jak nie dowalasz więcej kalorii...

 

PS: Olej słonecznikowy czy rzepakowy spozywany na zimno jest zdrowy a 100g ma aż 880kcal , przy cenie butelki niecałe 5zł. Dlatego pieprzenie że nie mam na diete ale mam na gainera jest smieszne. Nie chce ci sie podstaw ogarnąć i łapiesz sie za supelki które sa zwykłym badziewiem.


Mateusz Pawlak ;)


Bonaventura
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gainer na masę ?

Co do kasy, napisałem że nie mam bo mój znajomy wydaje na jedzenie zbilansowane 900zł miesięcznie, możliwe że przesadza, ale sądziłem że 300-400 trzeba wydać. Poza tym, jeśli miałbym ciągle jeść ryż kurczaki itd to bym chyba padł ze znudzenia. Wydaje mi się, że w moim obecnym stanie najważniejsze jest chyba przytycie, kalorie nieważne skąd. Nie wyobrażam sobie żebym nagle zrobił się gruby. A jak zacznę tyć to wtedy zacznę ćwiczyć, co chyba powinno zapobiec tworzeniu się zbędnego tłuszczu. A co do siłowni, nie stać mnie i na to i na to. Powiedzmy że mam 180 zł miesięcznie na to. A czasu na dużą ilość posiłków też nie mam (studia i praca).


  • 0

Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

Re: Gainer na masę ?

Przytycie w tłuszcz w żadnym stanie nie jest potrzebne. Kalrie nie wazna skąd ok ale bez białka w odpowiedniej ilości nie zrobisz mięsa z kości ;)


Mateusz Pawlak ;)


zyc kulturystyka
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gainer na masę ?

ja teraz biorę Mass 20 firmy Scitec Nutrition i jestem na prawdę zadowolony, rozpuszcza się elegancko, bez grudek, pez piany :)

Wiesz, ja też sobie mówiłem, że pierw przytyje a pozniej zaczne chodzic na silownie, ale nie wytrzymalem i poszedlem ( całe szczescie ). Ja również nie zarabiam, ale trzeba kombinować.

BEZSENSU to jest to, że nie chcesz isc teraz na siłownie. Zacznij ćwiczyć i więcej jeść, a zobaczysz, że efekty przyjdą :)

 

 

Chodzi o ten produkt: http://www.fabrykasi...-4000g-2,p.html


  • 0

23Viper23
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 6950 postów
  • Pomógł: 206
443
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gainer na masę ?

kolego zanim coś napiszesz to patrz na daty


  • 0

TKWM




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024