Skocz do zawartości


Zdjęcie

Natrol Memory Complex


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

Ankieta: memory complex (1 użytkowników oddało głos)

Jak oceniasz suplement ?

  1. Bardzo dobry (1 głosów [100.00%])

    Procent z głosów: 100.00%

  2. Dobry (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  3. Średnia odżywka (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  4. Słaby (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

Ocenia działania

  1. Masa (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  2. Siła (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  3. Wytrzymałość (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  4. Działanie prozdrowotne (1 głosów [100.00%])

    Procent z głosów: 100.00%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

Emperor
  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 542 postów
  • Pomógł: 2
3
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Natrol Memory Complex

Memory Complex - to zaawansowany i złożony suplement  przeznaczony przede wszystkim dla osób obciążonych wysiłkiem umysłowym, narażonych na stres, składający się z trzech wysoce efektywnych substancji wspomagających umysł i pracę układu nerwowego.
 

  • Znacznie polepsza procesy myślowe i zapamiętywania
  • Poprawia koncentację
  • Wzmaga skupienie
  • Ułatwia dotlenienie i odżywienie mózgu
  • Nie pobudza, nie rozprasza i nie rozdrażnia

W swoim składzie zawiera najwyższej jakości substancje wspomagające funkcjonowanie mózgu, dbające o jego odpowiednie odżywienie i dotlenienie, poprawiające nastrój oraz znoszące stres. Wwoje wyjątkowe działanie zawdzięcza następującym składnikom aktywnym:
 

Huperzyna A występuje w Huperzia Serrata - związek hamujący działanie enzymów odpowiedzialnych za biodegradację Acetylocholiny - ważnego neurotransmitera, obecnego w mózgu i centralnym układzie nerwowym, odpowiedzialnego za prawidłowy przebieg procesów uczenia się oraz zapamiętywania.
 
Miłorząb japoński jest obecnie przedmiotem zainteresowania wielu farmaceutów i lekarzy reprezentujących różne gałęzie medycyny. W jego liściach wykryto obecność licznych, unikatowych substancji czynnych, z których każda działa na organizm w inny sposób. Nic więc dziwnego, że zakres działania leczniczego miłorzębu japońskiego jest tak szeroki.
 
Flawonoidy to największa grupa związków chemicznych, zawartych w liściach. Dzięki swym silnym właściwościom oksydoredukcyjnym - już w małych dawkach przerywają reakcje łańcuchowe zapoczątkowane przez wolne rodniki tlenowe. W efekcie wspomagają mechanizmy obronne organizmu w walce ze współczesnymi chorobami cywilizacyjnymi. Zespół terpenów miłorzębu - szczególnie ginkolid B - skutecznie hamuje działanie czynnika aktywującego płytki (PAF), który bierze udział w takich procesach patologicznych, jak reakcje alergiczne, procesy zapalne czy odrzucenie przeszczepów. Ponadto PAF jest czynnikiem silnie uwalniającym wolne rodniki, bezpośrednio kurczy mięśnie gładkie, zwiększa agregację płytek krwi oraz nasila przepuszczalność naczyń krwionośnych. Na szczęście miłorząb, blokując receptory PAF, skutecznie zapobiega tym niekorzystnym procesom. 
 
Ginkgo Biloba często nazywany jest roślinnym eliksirem młodości, ponieważ pozwala dłużej zachować sprawność umysłową i fizyczną, zwłaszcza w okresach zwiększonego obciążenia organizmu. Jego związki czynne wykazują właściwości chroniące system nerwowy, tzn. spowalniają postępującą degenerację tkanki nerwowej, związaną nieodłącznie z procesem starzenia się organizmu. Taka pomoc natury jest bezcenna zwłaszcza dla tych osób, które skarżą się na szum w uszach, zawroty głowy, zaburzenia równowagi, osłabienie pamięci czy zmienność nastrojów. Na szczególną uwagę zasługuje jego działanie przeciwobrzękowe zarówno pochodzenia naczyniowego, jak i cytotoksycznego (np. po radioterapii). Wykazano również korzystne właściwości ochronne na trwałość osłonek mielinowych włókien nerwowych.
 
Winpocetyna poprawia krążenie krwi, poma­gając tym samym dostarczać tlen mózgowi. Winpocetyna to substancję pochodzenia roślinnego (Vinca minor - barwinek pospolity) o działaniu rozkurczającym na naczynia ośrodkowego układu nerwowego. Winpocetyna rozszerza naczynia krwionośne w obrębie mózgu, nie wpływa na krążenie obwodowe. Poprawia mikrokrążenie mózgowe i obniża opór naczyniowy. U osób starszych usprawnia metabolizm tkanki mózgowej, również w warunkach niedotlenienia. Zwiększa wykorzystanie glukozy i tlenu, zwiększa wytwarzanie ATP, zwiększa stężenie cAMP, poprawia parametry fizykochemiczne składników krwi. Okres półtrwania winpocetyny wynosi 2-3 godziny. Wydalana jest w postaci nieaktywnych metabolitów.
 
W badaniu zrealizowanym w Uniwersytecie Surrey w Wielkiej Bry­tanii 203 osoby z problemami z pamięcią otrzymywały winpocytynę al­bo placebo. To oraz inne badania wykazały znaczną poprawę zdolno­ści kognitywnych u ludzi przyjmujących ten środek. Co godne odnotowania, poprawę w zakresie koncentracji, przywoływania pamię­ci i uczenia się stwierdzono już po jednej dawce. Pewne podwójnie śle­pe badanie wykazało istotną poprawę pamięci w godzinę po zażyciu 40 mg winpocetyny.
 
Zioło to jest wskazane dla osób, które zaobserwowały u siebie osła­bienie pamięci, koncentracji, szybkości uczenia się, koordynacji nerwowo-mięśniowej i refleksu lub też słuchu albo wzroku. Badania ukazują jednak, że winpocetyna jest szczególnie przydatna w przypadkach osła­bienia krążenia krwi w mózgu, zwykle z powodu stwardnienia tętnic móz­gowych (stanu, w którym nagromadzenie blaszek zatyka tętnice) lub pod­czas mikrowylewu. Podobnie jak miłorząb, winpocetyna może być korzystna również w razie występowania szumów usznych (tinnitus), któ­re mogą powstawać z powodu problemów z krążeniem.
 
Liczne są powody sukcesów winpocetyny w potęgowaniu zdolności umysłowych i pamięci. Jak miłorząb, hamuje ona agregację trombocytów, powstrzymując komórki krwi od sklejania się ze sobą i tamowania naczyń krwionośnych. Badania dowodzą również, iż rozszerza ona naczy­nia w mózgu, usprawniając tym samym krążenie, co pozwala czerwonym krwinkom, niosącym tlen, łatwiej przechodzić przez wąskie tętnice.
 
Ale komórki mózgu wymagają nie tylko ciągłego dobrego zaopatrze­nia w tlen. Potrzebują także energii. Winpocetyna okazała się wzmagać jej wytwarzanie w neuronach mózgu. Przyspieszając transport glukozy i tlenu do mózgu oraz ich spożytkowanie, może ona redukować skutki wylewów czy mniej drastycznych mikrowylewów, które niekiedy prowa­dzą do demencji.
 
W końcu stwierdzono, że winpocetyna stymuluje neurony noradrenergiczne w obszarze mózgu, zwanym miejscem sinawym (locus coeruleus). Neurony te wpływają na funkcjonowanie kory mózgowej – par­tii mózgu aktywnej w rozumowaniu, planowaniu, działaniu. Z wiekiem spada ich liczba, co osłabia koncentrację, bystrość umysłu oraz tempo przetwarzania informacji.

  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024