Skocz do zawartości


Cykl


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

GośćGuest_kar0l_*

Guest_kar0l_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Cykl
Witam!
Mam 18 lat, 180cm wzrostu, 73-75kg, staż około 1,5 roku(pomijając przerwy), dieta jest odpowiednia.
Odbyłem już wcześniej jeden cykl (rok temu): kreatyna - fitmax creapure, witaminy - qnt mega 100, białko - trec whey 100, qnt cla. Teraz po przerwie (4 miesiącach) z powodu problemów z sercem chciałbym zacząć drugi cykl. Tym problemem była bradykardia (tętno około 30-35). Jak na razie się trochę polepszyło i unormowało - oscyluje w granicach 60. Od powrotu na siłownię minęło 2,5 miesiąca. Co sądzicie o takim cyklu:
-kreatyna - fitmax creapure,
-nutrend whey core 55,
-activlab stamina boster,
-witaminy - qnt mega 100.
Proszę o opinie i ewentualną pomoc przy dawkowaniu.
Kreatyny mam sporo, więc proszę nie żalować przy rozpisce :).

Z góry dziękuję za pomoc! Pozdrawiam!

Użytkownik kar0l edytował ten post Ponad rok temu


kuba1000
  • Guests
  • PipPipPipPip
  • 8481 postów
  • Pomógł: 4
  • Lokalizacja:Poznań
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cykl
Fitmax Creapure 600 g
Białko C6
Stamina Booster ,fajny produkt :)
Wit ; Now Foods Multiple adam

GośćGuest_kar0l_*

Guest_kar0l_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Cykl
No dzięki. A mógłbyś się jakoś ustosunkować do tego cyklu? Bo to akurat mam już zakupione... :).
Ewentualnie mógłbyś polecić jeszcze jakieś dobre białko (kilogram do +/- 100zl)?

Wiesz... w teorii to jest mój drugi cykl, ale tamtego nie traktuję na poważnie, więc można powiedzieć że pierwszy. Od razu nie chcę walić z grubej rury, na to jest jeszcze czas :). Za jakieś 6-8 tygodni pomyślimy już nad czymś poważniejszym. Tym bardziej po moich kłopotach też nie chcę tak od razu "szarżować".

Zapomniałem dodać jeszcze mój cel: przede wszystkim siła i sucha masa mięśniowa.

kuba1000
  • Guests
  • PipPipPipPip
  • 8481 postów
  • Pomógł: 4
  • Lokalizacja:Poznań
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cykl
Wydaję mi się że podchodzisz do suplementów z zbyt dużym dystansem ,mówiąc że za mocne coś :)
Powiem ci z własnego doświadczenie ,że to nie są jakieś cud środki ,no i bez dobrego jedzenia niestety marnie wyjdzie .

Witaminy mogły by być ciut lepsze .
Core 55 to taki bardziej bulk ,swoją drogą nie jakiejś wysokiej klasy bo to koncentrat serwatki i maltodekstryna .
Mimo wszystko przyda ci się po treningu :)
Stamina bardzo fajny produkt :) Sam bym chętnie kupił

Generalnie masz fajny zestaw ,jak będziesz dobrze się odzywiał ,ostro zasuwał na treningu + dobra regeneracja to na pewno bedziesz bardzo zadowolony :)
Pamietaj o dobrym jedzenniu ,to najważniejsze :)

GośćGuest_kar0l_*

Guest_kar0l_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Cykl
Jak wspomniałem dieta jest ogarnięta :). Także dziękuję. Będę się odzywał i pisał na bieżąco co i jak.
Nie traktuję może suplementów jako cudów, ale też wolę zaczynać od słabszych rzeczy jeśli to na mnie będzie działało i później po wykorzystaniu potencjału tych słabszych przechodzić na mocniejsze. Uważam, że nie powinno "zatrzaskiwać sobie innych furtek" zaczynając od nie wiadomo jak mocnych wspomagaczy, bo później nie będzie żadnej alternatywy :).
-Jeszcze jakbyś mógł mi pomóc przy rozpisaniu tego, to byłbym wdzięczny. Tak jak pisałem - kreatyny mam sporo, więc nie trzeba oszczędzać przy dawkowaniu.
-A co sądzicie o kawie? Jest ona wskazana, czy raczej nie przy suplementacji? Można ją pić o każdej porze, czy raczej unikać przy spożywaniu jakiegoś suplementu?

kuba1000
  • Guests
  • PipPipPipPip
  • 8481 postów
  • Pomógł: 4
  • Lokalizacja:Poznań
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cykl
Ja kawę bardzo lubie i pije codziennie .
Zresztą mała czarna przed treningiem może nawet pomóc ,dodać kopa .
Nie wiem tylko czy u ciebie ,przy problemach z sercem będzie wskazana

Witaminy bierz rano
Kreatyna 5 g rano i 5 g po treningu
Core - Po treningu z 50-60 g
Stamina przed treningiem tak z 20 min

GośćGuest_kar0l_*

Guest_kar0l_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Cykl
Bo tam kiedyś czytałem, że kawa z kreatyną "się nie lubią". Ale widzę, że to jakiś mit :).

kuba1000
  • Guests
  • PipPipPipPip
  • 8481 postów
  • Pomógł: 4
  • Lokalizacja:Poznań
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cykl
Główna teoria w sprawię Kawy to wypłukiwanie Magnezu
Jednak nie przyglądałem się głebiej tej sprawię .
Ja tam piję i nie widzę przeszkód :)
Tym bardziej nie widze sensu odmawiania sobie kawy ,bo jestem na cyklu kreatynowym heh :)

GośćGuest_kar0l_*

Guest_kar0l_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Cykl
Jeśli chodzi tylko o magnez, to nie mam się o co martwić. Codziennie łyka 2 takie tabletki : [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , więc powinno być okej.

Wszystko brać aż się skończy, czy przez jakiś określony okres?

cynek89
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1229 postów
  • Pomógł: 0
59
Dobra
  • Lokalizacja:Płock
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:175

Napisano Ponad rok temu

Re: Cykl
bialko mozesz non stop a kreatyne dobrze jest zrobic z 4 tyg przerwy miedzy cyklami
  • 0
Jedyną Przegraną Jest Rezygnacja, Wszystko Inne Jest Krokiem Naprzód

GośćGuest_kar0l_*

Guest_kar0l_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Cykl
No tak... tylko pytałem jak długo to brać, a nie jakie przerwy robić :).

Rano kreatynę na czczo?

Użytkownik kar0l edytował ten post Ponad rok temu


cynek89
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1229 postów
  • Pomógł: 0
59
Dobra
  • Lokalizacja:Płock
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:175

Napisano Ponad rok temu

Re: Cykl
sorry:) kreatyne bierz od 6 tygodni wzwyz nawet do 12...
ja biore tak 20-30 min po sniadaniu bo na czczo mnie czysci ;p
  • 0
Jedyną Przegraną Jest Rezygnacja, Wszystko Inne Jest Krokiem Naprzód

GośćGuest_kar0l_*

Guest_kar0l_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Cykl
A jeszcze odnośnie tego białka, to moglibyście polecić coś dobrego? Żeby tak wychodziło do +/- 100zł za kilogram.

cynek89
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1229 postów
  • Pomógł: 0
59
Dobra
  • Lokalizacja:Płock
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:175

Napisano Ponad rok temu

Re: Cykl
Hi Tec Whey c-6, Scitec Whey isolate (zielone), Peak Whey Delicious celuj w ktores z tych
  • 0
Jedyną Przegraną Jest Rezygnacja, Wszystko Inne Jest Krokiem Naprzód

Botage
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Pomógł: 0
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cykl
kar0l - co do produktów to nie będę Ci pisał co i jak bo już koledzy wspomnieli, mogło być coś lepiej, ale nie ma źle ;) Przy ok 100zł za 1kg masz delicious whey z peak'a, isolate z sciteca, jak szarpniesz się ciut więcej to nawet [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] amixa dostaniesz (właściwie przeliczając na 1kg to masz 100zł).

Co do kawy to oczywiście zwykłą kawę przed treningiem możecie sobie darować, kofeiny dla organizmu jest za mało (chyba, że genetycznie bardzo szybko metabolizujecie kofeinę - wówczas inne efekty), a zanieczyszczenia znajdujące się w kawie mogą (nie muszą) wpływać negatywnie na inne substancje przyjmowane przed treningiem. Trochę o tym tutaj: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] No i kofeina wypłukuje magnez, więc musisz uzupełniać. Nie wiem jaki to rodzaj magnezu co tam podałeś (mleczan, chelat, cytrynian itp.) ale nie wróże dobrej jakości. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] olimpu, bądź swansona powinien "zrobić robotę" przy większych ilościach kofeiny.

Co do [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] to bardzo dobry produkt (90% substancji aktywnych, bez dodatków śmieciowych - jedyne czego możnaby sobie życzyć to to, aby była carnosyn, no i osobiście wolałbym jabłczan cytrulliny zamiast argininy), jednak trzeba uprzedzać przed efektem beta-alaniny, bo sam zapomniałem i klient mówił, że ma chyba uczulenie na ten produkt :D (mój błąd :/)

Oczywiście wszelkie suplementy i odżywki radziłbym konsultować z lekarzem, ze względu na problemy zdrowotne.

Użytkownik Botage edytował ten post Ponad rok temu


GośćGuest_kar0l_*

Guest_kar0l_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Cykl
Dzięki, dzięki.

Białko wołowe? Pierwszy raz o tym słyszę :). Czym ono się różni od normalnego? Rozumiem, że jest lepsze.

Botage
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Pomógł: 0
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cykl
Jest sporo białek,niektóre są pozyskiwane z soi, pszenicy <- źródła roślinne, charakteryzują się one niepełnym profilem aminokwasów, dodatkowo problem związany ze zwiększaniem poziomu estrogenu przy ich stosowaniu przez dłuższy okres. Inne pozyskiwane ze źródeł zwierzęcych (np. białka serwatkowe i białka wołowe) charakteryzują się pełnym profilem aminokwasów, przewaga białka wołowego nad białkiem serwatkowym (i innymi) jest ich bardzo dobry profil aminokwasowy, jest doskonały dla osób ćwiczących i pragnących zbudować masę mięśniową. O takim białku nie ma za dużo, bo niewiele firm ma w ofercie (m.in. Muscle Meds - carnivor), ale patrząc na typ (monster beef to 'hydrolizat') jest on najlepszym białkiem jakie obecnie można kupić. Trochę o źródłach białka przeczytasz tutaj: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Aha, co do Twoich wymagań dotyczących białka to się trochę pomyliłem bo piszesz o białkach do 100zł, a nie 100zł/kg :) Za pomyłkę przepraszam, praca i nowy artykuł trochę odwracają uwagę...

GośćGuest_kar0l_*

Guest_kar0l_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Cykl
Nie, nie pomyliłeś się. Właśnie chodziło mi o 100zł/kg.(mniej wiecej +/- 100zł za kilogram, 200zł za 2 kilo itd.) :).

Jeszcze jedno pytanie. Ile kreatyny organizm może wchłonąć na raz? Bo wszyscy sugerują 5g. To jest optymalna porcja, czy można trochę więcej?

No to dzięki jeszcze raz. Na następny cykl spytam jeszcze Was o radę :).

Użytkownik kar0l edytował ten post Ponad rok temu


GośćGuest_kar0l_*

Guest_kar0l_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Cykl
Ponawiam pytanie odnośnie kreatyny i chciałbym się Was jeszcze spytać co sądzicie o tym: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Przepraszam, że dodaję post pod postem, ale nikt nie chiał odpowiedzieć. Wybaczcie :).

cynek89
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1229 postów
  • Pomógł: 0
59
Dobra
  • Lokalizacja:Płock
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:175

Napisano Ponad rok temu

Re: Cykl
przy twojej wadze 5-8g 2 razy dziennie to jest naprawde wystarczajaco. Pamietaj ze czasami wiecej nie znaczy lepiej :)
  • 0
Jedyną Przegraną Jest Rezygnacja, Wszystko Inne Jest Krokiem Naprzód



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024