Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mono + carbo czy dextro ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

EXPERTO

EXPERTO
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 14273 postów
  • Pomógł: 5
  • Lokalizacja:P.O.T.C.O.A.W.M.B.W.
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:- Śliczne Panny.
    - Przyroda.
    - Kulturystyka.
    - Sztuki Walki.
    - Forum.
    - Samochody.
  • Staż [miesiące]:od 2003
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:100-102

Napisano Ponad rok temu

Re: Mono + carbo czy dextro ?
Ja jestem stara szkoła

Nie udzielam pomocy na PW / PM / Priv. Wszelkie pytania proszę pisać na forum, w temacie otrzymasz więcej opinii.


kuba1000
  • Guests
  • PipPipPipPip
  • 8481 postów
  • Pomógł: 4
  • Lokalizacja:Poznań
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mono + carbo czy dextro ?
Sorry ale jak słuchacie taki komercyjnych wypowiedzi dla MD to wiadomo że to ściema w 90 %
Tylko żeby napędzić sprzedaż FA ...
To że Słodek gada ,że Whey Protein Z FA jest super to też kupić bo on tak mówi ?
A każdy ogarnięty w temacie wie że to mega gówno ,te białeczko .
Tego antykatabolik co trzyma to także szajs ,najebany tylko glutaminą ... która w takich dawkach i tak nie wniesie nic specjalnego do organizmu
Także panowie to co gadają w takich fiilmikach ,tym bardziej na temat suplementacji z Dużym przymrużeniem oka odbierać .

No właśnie zagorzali dietetycy będą się trzymali kurczowo : zasady węgli po tren , maksymalnej ilości białka na posiłek 30-40 g , no i broń boże węgli na noc ;)

Użytkownik kuba1000 edytował ten post Ponad rok temu


EXPERTO

EXPERTO
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 14273 postów
  • Pomógł: 5
  • Lokalizacja:P.O.T.C.O.A.W.M.B.W.
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:- Śliczne Panny.
    - Przyroda.
    - Kulturystyka.
    - Sztuki Walki.
    - Forum.
    - Samochody.
  • Staż [miesiące]:od 2003
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:100-102

Napisano Ponad rok temu

Re: Mono + carbo czy dextro ?
Nie to nie oto chodzi... Czytałem wiele wypowiedzi i artykułów na temat węgli po treningu i znaczna część mówi aby brać. Jeśli chodzi o białko to głupotą jest pisanie jak Ty wcześniej napisałeś że organizm może wchłonąć jednorazowo ilość gram białka - a to gówna prawda, nie da się jednoznacznie określić ile może wchłonąć organizm, bo każdy jest inny. Hahahaha a po trzecie to ja mam swoją własną opinie na temat supli i odżywek i wiesz mi że ja wiem co kupować. I nie myl supli z dietetyką bo mi tu nie chodzi o sprzedaż jakich kol wiek odżywek (bo ja i tak nic z tego miał nie będę) a o to co jeść po treningu ;)

Nie udzielam pomocy na PW / PM / Priv. Wszelkie pytania proszę pisać na forum, w temacie otrzymasz więcej opinii.


kuba1000
  • Guests
  • PipPipPipPip
  • 8481 postów
  • Pomógł: 4
  • Lokalizacja:Poznań
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mono + carbo czy dextro ?
Artykuły w kolorowych gazetkach i ich badania na szczurach a Literatura fachowa + badania to niebo a ziemia.
Czytając kolorowe czasopisma kazdy artkykuł musisz brać z przymrużeniem oka .

Co do tego białka o któtrym wspomniałem ,to chyba nie zrozumiałeś w jakim sensie przytoczyłem ten temat .
Chodziło mi o to że trafią się typy co właśnie czytając te kolorowe gówna ,łykają takie info jak : Okreslona liczba białka na posiłek , konieczny brak węgli w porach wieczornych ( że niby spowoduje odkładanie się fatu ) , no i ta koneiczność ww po treningu .

Okey masz swoją własną toerie ,ale nie konieczna ona jest rzeczywista z prawdą i tym co twierdzą badania .

Polecam przeczytaj ciekawy art ,potwierdzony badaniami .
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Sorry za wklejanie art z innego forum ,ale może w końcu ktoś dowie się paru ciekawych rzeczy ,.

Nie chce mi się przytaczać konkretnych info , bo i tak będziecie wiedzieli lepiej , także poczytajcie sobie .

pzdr

Użytkownik kuba1000 edytował ten post Ponad rok temu


EXPERTO

EXPERTO
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 14273 postów
  • Pomógł: 5
  • Lokalizacja:P.O.T.C.O.A.W.M.B.W.
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:- Śliczne Panny.
    - Przyroda.
    - Kulturystyka.
    - Sztuki Walki.
    - Forum.
    - Samochody.
  • Staż [miesiące]:od 2003
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:100-102

Napisano Ponad rok temu

Re: Mono + carbo czy dextro ?
Dzięki Kuba ale ja nie czytam właśnie takich kolorowanych artów, nawet nie wiesz jakie głupoty nieraz pisali o praktycznie wszystkim. Nie mówię że akurat na tym forum piszą głupoty, ale nie daje wiary we wszystko co piszą. Zapraszam Cię do poczytania Sobie artów na zagranicznych stronach niezależnych badań laboratoryjnych przeprowadzanych na ludziach. Ale wydaje mi się że mam racje w tej kwestii, jeśli się mylę to przepraszam. Ale jestem przekonany o tym że węgle wraz w z białkiem są niezwykle potrzebne do najszybszej regeneracji, powstrzymania stanu katabolicznego i nakręcenia anabolizmu zaraz po skocznym treningu.

Nie udzielam pomocy na PW / PM / Priv. Wszelkie pytania proszę pisać na forum, w temacie otrzymasz więcej opinii.


EXPERTO

EXPERTO
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 14273 postów
  • Pomógł: 5
  • Lokalizacja:P.O.T.C.O.A.W.M.B.W.
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:- Śliczne Panny.
    - Przyroda.
    - Kulturystyka.
    - Sztuki Walki.
    - Forum.
    - Samochody.
  • Staż [miesiące]:od 2003
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:100-102

Napisano Ponad rok temu

Re: Mono + carbo czy dextro ?
Ja dalej stoję twardo przy swoim :butcher:



I bicepsy rosną :strongbench:

Nie udzielam pomocy na PW / PM / Priv. Wszelkie pytania proszę pisać na forum, w temacie otrzymasz więcej opinii.


michał.k
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Pomógł: 0
15
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mono + carbo czy dextro ?
Wstawiacie Michała Karmowskiego który jest twarzą FA wiec logiczne że będzie Ci wmawiał że musisz jeść węglowodany po treningu bo inaczej Cie katabolizm zje J, nawet wmówi Ci ze glutaminę potrzebujesz i najlepiej jak byś cały asortyment ich wykupił.
Co do zasady 30-40g białka to trzeba brać kupę czynników pod uwagę
– czyli źródło białka: izobat/hydrolizat daje szybkie wejście aminokwasów do krwi , pytanie czy wątroba nie uzna tego „za zanieczyszczenie krwi” i dalej to juz wiadomo albo przemiana w glukozę albo mocznik. Liczy się też jakość odzywki, bo nie jedna będzie się trawić tyle co stały posiłek
- jeśli podamy z proteiny postaci posiłku to wymagają one dłuższego czasu trawienia, stąd mamy stopniowe uwalnianie aminokwasów do krwi.
- daje to kwestia stosowania dopingu
- wielkość masy mięśniowej
- metabolizm
- kwestia jakie rodzaje białek podajemy jeśli zjemy rano produkt nabiałowy(ser biały) to na przez długi okres czasu będzie on zalegał w żołądku stąd nie jako blokujemy procesy trawienne kolejnego posiłku gdzie również podaliśmy produkt bogaty w białko.
- stan ukł. pokarmowego
Itd.
Po treningu najlepsza odpowiedz anaboliczną podobno daje białko+węglowodany+leucyna J
  • 0

EXPERTO

EXPERTO
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 14273 postów
  • Pomógł: 5
  • Lokalizacja:P.O.T.C.O.A.W.M.B.W.
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:- Śliczne Panny.
    - Przyroda.
    - Kulturystyka.
    - Sztuki Walki.
    - Forum.
    - Samochody.
  • Staż [miesiące]:od 2003
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:100-102

Napisano Ponad rok temu

Re: Mono + carbo czy dextro ?
No cały czas do tego dążę przecież...

Nie udzielam pomocy na PW / PM / Priv. Wszelkie pytania proszę pisać na forum, w temacie otrzymasz więcej opinii.




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024