Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak zwiekrzyc szybkosc ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

sprite666
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Pomógł: 0
4
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Jak zwiekrzyc szybkosc ?
Siema !
Mam takie pytanie . Jakimi cwiczeniami moge zwiekrzyc szybkosc zadawanych ciosow ? Chcial bym zebyscie napisali mi po kilka cwiczen , ktore pomoga zwiekrzyc szybkosc ciosow rekami i nogami :siema:

A drugie pytanie to takie : myslicie o basenie ? Chodze 2 - 3 razy w tygodniu i plywam dosc sporo " basenow " , zwiekrzy to szybkosc ? A jak nie szybkosc to moze wytrzymalosc ?

Dzieki i pozdro !
  • 0
_______________________________________________________________________________________________________________

koksu123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3648 postów
  • Pomógł: 0
125
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:SW, siłownia, motoryzacja.
  • Staż [miesiące]:Ciągle rośnie :)
  • Wzrost [cm]:172
  • Waga [kg]:76

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zwiekrzyc szybkosc ?
Szybkość jest to również technika, musisz mieć wypracowaną dobrą technikę i wtedy będą to szybkie ciosy i na pewno skuteczne ;) Możesz poćwiczyć walkę z cieniem też trochę poprawisz przez to szybkość i uważaj koniecznie na technikę :hurra:

Co do basenu jak najbardziej jest dobry :siema: Szybkości chyba nie wyrobisz za bardzo pływaniem ale kondycję i wytrzymałość z pewnością tak ;)

Z ciekawości : co trenujesz i ile czasu ?:)
  • 0
Uwierz w swoje możliwości i osiągnij swój cel ! ;)

sprite666
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Pomógł: 0
4
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zwiekrzyc szybkosc ?
Troche trenowalem taekwondo , jednak przerwalem poniewarz zalozylem sobie aparat na zemby :siema: . Troche lipa . Sciagam go dopiero po wakacjach , ale juz chce zaczac sie przygotowywac , zeby zaczac w dobrej formie :hurra: . Jednak chce sprubowac czegos innego , a konkretnie mysle o tajskim boksie.

Jezeli ktos ma jeszcze jakies pomysly co do spida to prosze pisac :)

Pozdrawiam !
  • 0
_______________________________________________________________________________________________________________

koksu123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3648 postów
  • Pomógł: 0
125
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:SW, siłownia, motoryzacja.
  • Staż [miesiące]:Ciągle rośnie :)
  • Wzrost [cm]:172
  • Waga [kg]:76

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zwiekrzyc szybkosc ?
Ja trenuję Muay Thai i powiem że jak dla mnie to KONKRET!! :hurra:
Możesz jeszcze biegi krótko dystansowe sprintem spróbować :siema:
  • 0
Uwierz w swoje możliwości i osiągnij swój cel ! ;)

sprite666
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Pomógł: 0
4
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zwiekrzyc szybkosc ?
dzieki za odp . Biegi sobie chyba daruje , bo aktualnie bije mase :hurra: . Zostane przy basenie i walce z cieniem :) :siema:
  • 0
_______________________________________________________________________________________________________________

dzieciol21

dzieciol21
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 3
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:trening
  • Staż [miesiące]:70+
  • Wzrost [cm]:190
  • Waga [kg]:107

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zwiekrzyc szybkosc ?
2-3 sesje aero przyspiesza metabolizm i dadza troche tlenu wiec wg mnei nie warto rezygnowac....

co do szybkosci wiadomo trening treningiem ale technika odgrywa rowniez bardzo wazna role;)

TRENUJE BO LUBIE


sprite666
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Pomógł: 0
4
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zwiekrzyc szybkosc ?
A znacie jeszcze jakies cwiczenia poprawiajace szybkosc ? Jak chodzilem na taekwnodo , to trener kazal nam np. polozyc sie na plecach i na jego znak , wstac i jak najszybciej dobiec na 2 koniec sali , bylo ich jeszcze kilka , ale moze wy znacie jakies ktore stosujecie podczas swoich treningow :siema: ?
  • 0
_______________________________________________________________________________________________________________

koksu123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3648 postów
  • Pomógł: 0
125
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:SW, siłownia, motoryzacja.
  • Staż [miesiące]:Ciągle rośnie :)
  • Wzrost [cm]:172
  • Waga [kg]:76

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zwiekrzyc szybkosc ?
Na treningach Muay Thai mamy dużo wytrzymałościówek ale na szybkość najczęściej walkę z cieniem.
Możesz położyć się na plecach i na czyjś znam przewrócić się szybko na brzuch i wstać do pozycji gardy, następnie szybko na plecy i od nowa :siema:
Rób przeskoki w gardzie nogami i zmiana ręki :)
Wyznacz sobie jakiś czas np. 60sekund i w tym czasie zadaj jak najwięcej uderzeń prostych.
Próbuj robić 3 kopnięcia pod rząd low kick - midel kick - high kick jak najszybciej nie tracąc pozycji walki :hurra:

Ile czasu trenowałeś Taekwondo?
  • 1
Uwierz w swoje możliwości i osiągnij swój cel ! ;)

sprite666
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Pomógł: 0
4
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zwiekrzyc szybkosc ?
ooto mi wlasnie chodzilo ! Wielki dzieki i lap plusa :siema:
  • 0
_______________________________________________________________________________________________________________

koksu123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3648 postów
  • Pomógł: 0
125
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:SW, siłownia, motoryzacja.
  • Staż [miesiące]:Ciągle rośnie :)
  • Wzrost [cm]:172
  • Waga [kg]:76

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zwiekrzyc szybkosc ?
Nie ma sprawy :siema: Jak jakieś pytania to wal śmiało, bardzo lubię SW :hurra:
  • 0
Uwierz w swoje możliwości i osiągnij swój cel ! ;)

damien
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Lubie zapi***alać
  • Wzrost [cm]:195
  • Biceps [cm] :36
  • Klatka piersiowa [cm]:104
  • Waga [kg]:89

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zwiekrzyc szybkosc ?
Kolego, aparat na zębach, nie przeszkadza w uprawianiu żadnego sportu. Jeżeli masz aparat na obu łukach kupuj podwójną szczenkę, co tez nie jest do końca konieczne. Jeżeli źle Ci się oddycha możesz kupić więcej wosku i nakładać na dolną część, żeby nie raniło wargi od wewnątrz bo się będzie partolić potem.
Aparat w żadnym stopniu nie bedzie Cię ograniczać :D
  • 0

PlayerOne
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zwiekrzyc szybkosc ?
Jeśli masz dostęp do worka to rób sobie krótkie serie 30sekund bijesz w worek, później 30 odpoczywasz i tak 4 serie, później kolejne 4 z nogami. Zahacza o wytrzymałościówke ale jeśli nie będziesz bił mocno tylko starał się punktować worek to będzie szybkość. Ciosy mają być wyprowadzane szybko ale nie mają to być bomby tylko dotyk worka, z nogami jest to samo. Możesz sobie pokombinować z tym czasem jeśli nie będziesz wytrzymywał.
  • 0

sprite666
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Pomógł: 0
4
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zwiekrzyc szybkosc ?

Kolego, aparat na zębach, nie przeszkadza w uprawianiu żadnego sportu. Jeżeli masz aparat na obu łukach kupuj podwójną szczenkę, co tez nie jest do końca konieczne. Jeżeli źle Ci się oddycha możesz kupić więcej wosku i nakładać na dolną część, żeby nie raniło wargi od wewnątrz bo się będzie partolić potem.
Aparat w żadnym stopniu nie bedzie Cię ograniczać :D


Nie przeszkadza ? Ja mam aparat ktorego nie moge sciagac , kiedy chodzilem na taekwondo zdarzalo mi sie dostac troche po ryju na sparingach , co na bank uszkodzilo by aparat . A nie mam zamiaru wywalac tyle kasy na nowy ( 1400 zl )

UP

Player no niestety chwilowo nie mam dostepu do worka ;/ . Moze w przyszlosci zakupie ale dzieki za pomoc :D
  • 0
_______________________________________________________________________________________________________________

damien
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Lubie zapi***alać
  • Wzrost [cm]:195
  • Biceps [cm] :36
  • Klatka piersiowa [cm]:104
  • Waga [kg]:89

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zwiekrzyc szybkosc ?
Ja też tylko o takim mówię, jeżeli masz ochraniacz to nic się nie stanie, jeżeli mi nie wierzysz możesz zapytać swojego ortodonty i poszukać na necie pełno tego :D
Mój aparat wytrzymał bez ochraniacza :D rozumiem, że masz metalik ? mój jest estetik:P
  • 0

sprite666
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Pomógł: 0
4
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zwiekrzyc szybkosc ?
no to musze sie kolo tego zakrecic , skoro tak mowisz . A z tym metalikiem a estetykiem nie wiem o co ci chodzi :D . Mam bez kolorowych gumek jezeli o to pytasz :D
  • 0
_______________________________________________________________________________________________________________

damien
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Lubie zapi***alać
  • Wzrost [cm]:195
  • Biceps [cm] :36
  • Klatka piersiowa [cm]:104
  • Waga [kg]:89

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zwiekrzyc szybkosc ?
a maaa [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

metalik to rodzaj zamka :D a ja mam kryształowego, ostatni w całej tabelce :D i dał radę od paru bombkach :D
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024