Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sen polifazowy, a trening.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

Enter
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Sen polifazowy, a trening.
/!tl;dr:/
Jak się ma trening do snu?
Ile godzin snu po treningu potrzeba organizmowi na regeneracje, tak by przyrosty były porównywalne do normalnego funkcjonowania ( ~8h snu na 24h) ?

/tl;dr!/

Witam,

Mam 22 lata, mój staż na siłowni wynosił trochę ponad pół roku. Z 70 kg doszedłem do 80 kg w maju. Nie była to czysta masa mięśniowa, lecz byłem zadowolony z rezultatów, siły, energii... z brzuchem troche gorzej, ale redukcja była dopiero przede mną więc nie martwiłem się tym.

Niestety od maja, kiedy to przestałem ćwiczyć, regularnie jeść, gorzej sypiać ( sprowadziło mnie do tego wiele czynników takich jak ogromny stres na chyba wszystkich możliwych płaszczyznach życiowych czyli: kobieta, praca, szkoła, rodzina, wszystko jednocześnie dało mi nieźle popalić ). Teraz mamy listopad. Ważę 67 kg(przy 170 cm wzrostu, tak, karzełek ze mnie), od dwóch tygodni robię a6w, od tygodnia się rozciągam, wczoraj zacząłem robić pompki z podobną rozpiską narastającą jak w przypadku a6w.
Staram się więcej jeść... nie... WPIER**LAĆ wręcz, bo jestem przerażony ubytkiem w wadze, chociaż zbiega się to z moim marzeniem o tzw. kaloryferze.

Sprawa kolejna - mianowicie sen. Sypiam niedużo. Po 4 - 5 godzin, cierpię na bezsenność. Świetnym rozwiązaniem na bezsenność byłoby dla mnie spróbowanie snu polifazowego (sen ok. 30 min co 4 godziny), jednak czy to nie będzie się kłócić z moją chęcią do
a) dokończenia marzenia o sprawnych plecach i brzuchu (min. a6w)
:D przybrania na wadze
c) nabrania siły i masy w odpowiednich dla faceta partiach.

Na siłownie póki co nie mam czasu. Muszę ćwiczyć w domu. Kupienie sprzętu nie wchodzi w gre przez najbliższy miesiąc. Sądze, że będę mógł się pokusić o nabywanie ciężarów od stycznia.

Uprzedzam porady i pytania dotyczące lekarzy - w sprawie ubytku wagi i bezsenności owszem jak tylko znajdę chwilę, wybieram się na wszystkie podstawowe badania.

Czy gainer i kreatyna już teraz ma jakiś sens jeżeli moim pierwszym celem jest mocny, wyrzeźbiony brzuch, a dopiero później masa ?

Sorka za chaotyczny post, pozdrawiam.
  • 0

UnDeRoS
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1738 postów
  • Pomógł: 0
138
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:18
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Sen polifazowy, a trening.
Czyli spisz w nocy te 4-5 godzin i w dzien po 30 minut drzemki?? Jezeli nie masz sprzetu to masy nie zbudujesz, takze podstawowy sprzet jest niezbedny. Narazie mozesz robic brzuch, ale wiadomo ze jak bedziesz duzo jadl to Cie prawdopodobnie zaleje. Gainer jest typowo na mase, wiekszosc z nich to mnostwo cukru, kreatyne czesto zaleca sie na redukcji ale jest to produkt typowo masowy. Wiec mozesz robic najpierw redukcje, a jak bedziesz mial juz sprzet to zaczniesz mase.
  • 0

Enter
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sen polifazowy, a trening.
Problem z moim snem jest taki, że śpie 4-5 godzin w nocy(więcej zwyczajnie nie daje rady, budze się i nie moge już zasnąć, chociaż czuje się zmęczony), a w dzień nie mam drzemek żadnych, przez co chodze jak zdechlak.
Usłyszałem o takim "spaniu" po pół godziny co 4 godziny na dobe, co w efekcie daje więcej czasu w dobie przy świetnym "odświeżeniu" i bezproblemowemu skupieniu.

Nie wiem jak takie spanie drzemkowe odbije się na ćwiczenia, możliwości przyrostów? W końcu mięsień odrasta tylko przy odpoczynku.

Moja zagwozdka wynika z tego, że nie wiem jak głęboki sen ma się do regeneracji mięśni, może wystarczy po prostu odpoczynek od wysiłku?
  • 0

UnDeRoS
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1738 postów
  • Pomógł: 0
138
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:18
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Sen polifazowy, a trening.
Teraz wielu kulturystow nie sypia po 8 godzin na raz, Branch spi tylko 6 i bez zadnych drzemek w ciagu dnia. Jednak takie drzemanie jest bardzo popularne i uwazam ze musisz na pewno kilka razy sie przespac w ciagu dnia. Wazne zebys nie byl zmeczony, bo tak bedzie ciezko z przyrostami.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024