Skocz do zawartości


Zdjęcie

Początki treningów i spalanie tłuszczu. Każda rada się przyda :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

dominik992
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Początki treningów i spalanie tłuszczu. Każda rada się przyda :)
Witam :D

Na początku o sobie. Mam 19 lat, 180 cm wzrostu i ok 90 kg wagi. Od jakiegoś czasu postanowiłem wziąć się za siebie, od miesiąca chodzę na siłownie trenując normalnie (poniedziałek, środa, piątek poszczególne partie np plecy z tricepsem itd) Do tego od następnego tygodnia dojdzie wtorek i czwartek rowerek + brzuszki.

Na początek moim celem jest chyba jednak spalenie (nie małych ilości) tłuszczu.
Czytałem sporo na różnego rodzaju forach ale jakoś nie mogłem znaleźć satysfakcjonujących odpowiedzi dlatego postanowiłem tutaj opisać swój konkretny przypadek.

Jeżeli chodzi o dietę, to pole manewru jest trochę ograniczone ponieważ wolałbym jeść to co wszyscy domownicy nie robiąc problemów tylko po prostu nie jeść tłustego i jeść połowę tego co do tej pory. Oczywiście słodycze i inne cukry już dawno odrzuciłem.

Chciałem was zapytać o suplementy jakie mogą pomóc w spalaniu tłuszczu.

Pewnie będą to spalacze, ale moja wiedza na ten temat jest raczej nikła i tutaj każda rada się przyda. Co bierzecie/braliście co polecacie brac na początek z czym łączyć itd. Najlepiej jakby padały odpowiednie nazwy konkretnych produktów ( firma nie koniecznie, nie będziemy robić reklamy :D ) gdyż powiedzenie np. "bierz ZMA " nie wiele mi powie.

Na początku zastanawiałem się nad HMB ale troche na ten temat poczytałem i podobno nie warto. Nie wiem jak wasze opinie na ten temat. Ale chętnie poczytam :D

Kolejna jest kreatyna. Też niby czytałem że nie współgra i że na starcie nie warto ale mimo wszystko chciałbym wiedzieć coś więcej, ewentualnie wybijcie mi ten pomysł jak najszybciej z głowy :D

Może macie też jakieś rady co do treningu. Na co kłaść większy nacisk itd :D Na prawdę każda poważna informacja jest na wagę złota :D

No i jeszcze jedno. Jeżeli chodzi o koszty suplementów, żeby były takie z umiarem. Nie mówie tutaj o kosztach np 30 zł ale też żeby nie przesadzać :D

Użytkownik dominik992 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

dzieciol21

dzieciol21
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 3
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:trening
  • Staż [miesiące]:70+
  • Wzrost [cm]:190
  • Waga [kg]:107

Napisano Ponad rok temu

Re: Początki treningów i spalanie tłuszczu. Każda rada się przyda :)
czesc. co do diety to jest ona podstawa... spojrz w dziale dieta na przykaldowe diety redukcyjne badz tematy z nia zwiazane. na pewno potrzebujesz kupic bialko, to nie ulega watpliwosci. koszt dobrego bialka na miesiac do ok 120 zl tak mysle.

spalacz ok, na poczatek mzoe byc thermo speed OLIMP oraz przydadza sie aminokwasy bcaa, bierzesz je okolotreningowo i 500g to ok 60 zl. nic wiecej nie bedzie ci potrzebne poki co, chyba ze jakis kompleks witaminowy, np oliimp vita min czy jakos tak.


co do treningu to spojrz w dziale trening tematy podwieszone np przez kevin1984 masz kilka ciekawych tematow na ten temat;)


mysle ze pomoglem w pewnym stopniu

TRENUJE BO LUBIE


dominik992
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Początki treningów i spalanie tłuszczu. Każda rada się przyda :)
Białko ? Wydawało mi się , że białko jest na przyrost masy a masy (oczywiście nie mięśniowej) to ja mam aż nad to :D Jeszcze mi powiedz co rozumiesz przez określenie "dobre białko" :D

Ten Thermo Speed to jakiś silny środek ? Czy po prostu efekty adekwatne do ceny ? coś o jakimś Muscletech hydroxycut słyszalem że mocny, ale też cena powala trochę z nóg :D

Jeszcze takie pytanie. Któryś z wymienionych suplementów daje jakiegoś minimalnego kopa przed treningiem czy to raczej nie ta kategoria ? :D
  • 0

dominik992
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Początki treningów i spalanie tłuszczu. Każda rada się przyda :)

-Co ze spalaczami typu Thermo Speed?

Są to na tyle słabe środki, że wydawanie na nie, co prawda nie dużych pieniędzy - jest ich stratą,
jeżeli ktoś naprawdę boi się czegoś mocniejszego - listek TSE na próbę będzie dobrym rozwiązaniem.



Nie wiem co sądzisz na ten temat ? Biore się za lekturę o dietach i o treningu :D
  • 0

UnDeRoS
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1738 postów
  • Pomógł: 0
138
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:18
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Początki treningów i spalanie tłuszczu. Każda rada się przyda :)
Bialka wlasnie najwiecej na redukcji sie bierze. Na pewno tluszczu od tego Ci nie przybedzie. Dobre bialko, czyli musisz troche kasy wydac. O konkretnych produktach niech znawcy sie wypowiedza. Thermo Speed to raczej taki podstawowy, a hydroxycut to najwyzsza polka (sam Cutler tego uzywal). Spalacz moze dac Ci lekkiego kopa, ale jest to nizsza polka, wiec nie wiem czy bedzie az tak pobudzajaco dzialal.
  • 0

dzieciol21

dzieciol21
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 3
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:trening
  • Staż [miesiące]:70+
  • Wzrost [cm]:190
  • Waga [kg]:107

Napisano Ponad rok temu

Re: Początki treningów i spalanie tłuszczu. Każda rada się przyda :)
na poczatek kiedy jest duzo tluszczu slabszy spalacz jest ok.... kiedy bierzesz sie z wycinke porzadna to wtedy chyba zainwestowac mozna w cos konkrtnego? ja na TSE w 4-5tyg zrzucilem ponad 10kg... spalcz jest tylko dodatkiem a nie podstawa. dieta i trening to podstwa

TRENUJE BO LUBIE


kuba1000
  • Guests
  • PipPipPipPip
  • 8481 postów
  • Pomógł: 4
  • Lokalizacja:Poznań
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Początki treningów i spalanie tłuszczu. Każda rada się przyda :)
Ile masz siana konkretnie ?
Bcaa + spalacz + omega 3 + wit + Białko jak masz tyle siana i braki z zarcia

Dokładnie spalacz sam tłuszczu nie spali . Musisz trzymac żarcie i zapieprzać na siłce

dominik992
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Początki treningów i spalanie tłuszczu. Każda rada się przyda :)
Ile konkretnie, myślę że w granicach 200 zł +/- delikatne odchylenia od tej kwoty :D Czyli coś już wiem :D Oczywiście nie liczyłem na to że mogę żreć ile chce i siedzieć na fotelu i wezmę magiczną kapsułkę i będe 5 kilo chudszy :D

Tak też zrobie kupie białko, bcaa i thermo speeda i powinno wystarczyć. Witaminki to tylko tak w celu uzupełnienia diety chyba ? dobrze rozumiem ?

A co daje omega 3 ? :D

Dzięki za dotychczasową pomoc :D
  • 0

Mexyk

Mexyk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPip
  • 219 postów
  • Pomógł: 0
  • Lokalizacja:Białystok
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Początki treningów i spalanie tłuszczu. Każda rada się przyda :)
Mi ostatnio bardzo przypasowały suple Peak'a. Bardzo skuteczne. Ze spalaczy polecam Hellburner, niestety nie wiem czy jest jeszcze dostępny na rynku, kiedyś szukałem i niestety nie było już. BCAA TST z Peaka nie dość że smaczne, wydajne to także nie zawierają zbędnych dodataków typu glutamina ani zbędnych wypełniaczy. Do tego Omega-3 Olimp i masz skuteczny komplet za jakieś 250zł



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024