Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ćwiczenia domowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

paragraf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1430 postów
  • Pomógł: 2
119
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Ćwiczenia domowe
Z racji małej ilości wolnego czasu i porozsypywanych zajęc na uczelni od rana do wieczora trenuję w domu. Robię to codziennie oprócz niedziel. Jeśli się da to 3 razy dziennie. Wygląda to tak:
5-6 serii po 8 podciągnięc na drążku (2 razy nachwyt, 2 razy podchwyt i 2 razy z drążkiem między rękami) i tak 2 razy dziennie
5x20 pompek wieczorem i z każdym tygodniem +2 na serię.
Mam pytanie czym mogę swoj trening poprawic oprocz ilosci powtórzen i serii? Czy powinienem robić więcej dni bez cwiczen skoro nie czuje zmeczenia, znurzenia ani słabej regeneracji mięsni?Na razie nie narzekam bo prze niewiele ponad miesiac przybyłem 5cm w bicepsie i 10cm w klatce.
  • 0
Dołączona grafika

UnDeRoS
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1738 postów
  • Pomógł: 0
138
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:18
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia domowe
Po pierwsze to szkoda czasu na taki "trening", a po drugie 5cm i 10cm w klatce to takie bajki nie tutaj ;)
  • 0

paragraf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1430 postów
  • Pomógł: 2
119
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia domowe
zacząłem dopiero ćwiczyć i stąd wzięły się zapewne dobre wyniki. Sugerujesz że lepiej pojsc na siłkę niż bawić się w ćwiczenia w domu?
  • 0
Dołączona grafika

UnDeRoS
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1738 postów
  • Pomógł: 0
138
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:18
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia domowe
I niby ile w tym bicepsie teraz masz?? 32?? Oczywiscie ze na silce badz zakup sprzet do domu. Dla mnie takie cos, co napisales to strata czasu.
  • 0

paragraf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1430 postów
  • Pomógł: 2
119
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia domowe
W przeciągu miesiąca będę miał gryf krótki + jekieś obciążenie, potem drugi, a na sztangę będą musiał zbierać ;) No w bicepsie mam 35cm mówiłem, że zacząłem dopiero. Dbam też w miarę możliwości o dietę. dzięki za rady.
  • 0
Dołączona grafika

UnDeRoS
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1738 postów
  • Pomógł: 0
138
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:18
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia domowe
Od razu pomysl tez o lawce, bo to wazne - moze jakis zestaw na allegro znajdziesz, duzo jest uzywanych.
  • 0

paragraf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1430 postów
  • Pomógł: 2
119
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia domowe
Dzięki Underos za rady. Poszedłem na siłownię i widzę różnicę zwłaszcza na plecach i nogach, w bicepsie też. Muszę przyznać że w klatce widzę jedynie róznice w sile. Potrafię już zrobić pompki na jednej ręce, na skosie wyciskam 1,5 razy więcej niż na starcie. Nie chodzi mi o jakąś sylwetkę koksa tylko sportową sylwetkę jaką mają np. zawodnicy sportow walki. W tym celu zwiększam mase z 68 (zaczynałem) i ważę już 77kg po 6 tygodniach. Celem jest ok. 85kg.Mam pytanie: czy jeśli mam większe braki w jakiejś partii mięśni to mogę tę partię ćwiczyć np. 2 razy w tygodniu a nie raz? Podchwyciłem plany z forum i sporo poczytałem, m.in czego nie łączyć, a co łączyć można. Czekam na odpowiedź a propos nadrabiania zaległości (chodzi o klatkę i grzbiet, bo inne mięsnie pleców są przyzwoite.)

Użytkownik paragraf edytował ten post Ponad rok temu

  • 0
Dołączona grafika

UnDeRoS
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1738 postów
  • Pomógł: 0
138
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:18
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia domowe
Zawodowcy tak robia, ale skoro nie uzywasz SAA ani nawet odzywek to nie polecam Ci treningu danej partii dwa razy w tygodniu. Sprobuj treningu FST-7 na slabsze partie (rozciaganie miedzy seriamii i na koniec 7 serii cwiczenia rozciagajacego z 30-45sekund przerwy), jak dla mnie dziala.
  • 0

paragraf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1430 postów
  • Pomógł: 2
119
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia domowe
Pozostaje jeszcze kwestia tego jak dany organizm reaguje na ćwiczenia. Dajmy na to biceps rósł mi znacznie szybciej od klatki. Uda miałem zawsze dość porządne bo przez 4 lata trenowałem siatkówkę, dlatego głównie utrzymuję nogi i nie skupiam się aż tak na nich bo pomimo, że to duża partia 2 ćwiczenia po 3 serie wystarczają. Wspominałem, że czekam na stypendium i wtedy zainwestuję w sztangielki, odżywki i inne cuda :D

Użytkownik paragraf edytował ten post Ponad rok temu

  • 0
Dołączona grafika

UnDeRoS
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1738 postów
  • Pomógł: 0
138
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:18
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia domowe
To jest oczwywiscie kwestia genetyczna - jednemu szybciej nogi rosna a innemu klata.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024