Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co, kiedy brać


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

Warszaffski
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Piłka nożna
    Komputery
  • Staż [miesiące]:5
  • Wzrost [cm]:183
  • Biceps [cm] :36
  • Wyciskanie [kg]:75
  • Waga [kg]:73

Napisano Ponad rok temu

Co, kiedy brać
Mam pytanie. Mam do wykorzystania:
- kreatynę (~500g)
- hmb w tabletkach
- białko (750g)
- węglowodany (1000g)

I chciałbym się dowiedzieć co najlepiej brać przed treningiem, a co po, co rano, co wieczorem. Myślę że będziecie wiedzieć o co chodzi.
  • 0

VanEyden

VanEyden

    Kto łykał - będzie kuł , kto nie łykał - to łyknie

  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 1319 postów
  • Pomógł: 0
  • Lokalizacja:Polska
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:OFF
  • Staż [miesiące]:Rośnie
  • Wzrost [cm]:180
  • Biceps [cm] :ok.37
  • Klatka piersiowa [cm]:-
  • Pas [cm]:-
  • Udo [cm]:-
  • Przysiad [kg]:-
  • Wyciskanie [kg]:ok.90
  • Martwy ciąg [kg]:-
  • Waga [kg]:80

Napisano Ponad rok temu

Re: Co, kiedy brać
kreatyna 1 porcja rano przed sniadaniem , 2 po treningu
hmb nie ma po co jesc
białko wg braków w diecie
wegle przed/podczas/po treningu , jak wolisz , ja wolałem podczas treningu
Pomogłem Daj plus

http://www.youtube.com/watch?v=dRZ5pvJmf-w

dzieciol21

dzieciol21
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 3
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:trening
  • Staż [miesiące]:70+
  • Wzrost [cm]:190
  • Waga [kg]:107

Napisano Ponad rok temu

Re: Co, kiedy brać
+ bialko i wegle mozesz zmieszac 50/50 i pic BULKi potreningowe.

TRENUJE BO LUBIE


animatrix

animatrix
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Pomógł: 0
4
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:107
  • Wzrost [cm]:196
  • Biceps [cm] :31
  • Klatka piersiowa [cm]:102
  • Pas [cm]:80
  • Udo [cm]:49
  • Wyciskanie [kg]:48 cała seria
  • Waga [kg]:68

Napisano Ponad rok temu

Re: Co, kiedy brać
elo!

Jestem tutaj nowy, zarejestrowałem się bo widze ze na forum brak wiedzy i nie ma nikogo kto konkretnie zna sie na rzeczy i ma doswiadczenie, dlatego bede doradzal i poprawial powypisywane bzdury jak widze tez w tym temacie!

Czemu hmb nie ma po co jesc ?

Użytkownik animatrix edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Warszaffski
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Piłka nożna
    Komputery
  • Staż [miesiące]:5
  • Wzrost [cm]:183
  • Biceps [cm] :36
  • Wyciskanie [kg]:75
  • Waga [kg]:73

Napisano Ponad rok temu

Re: Co, kiedy brać

elo!

Jestem tutaj nowy, zarejestrowałem się bo widze ze na forum brak wiedzy i nie ma nikogo kto konkretnie zna sie na rzeczy i ma doswiadczenie, dlatego bede doradzal i poprawial powypisywane bzdury jak widze tez w tym temacie!

Czemu hmb nie ma po co jesc ?



Skoro tam bardzo cie bolą te "bzdury" to moze powiedz kiedy mam brać HMB a nie zadajesz nic nie wnoszące pytania.


Białko mam czekoladowe a węgle cytrynowe więc BULK z tego może wyjść niesmaczny, ale zobaczymy.
  • 0

animatrix

animatrix
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Pomógł: 0
4
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:107
  • Wzrost [cm]:196
  • Biceps [cm] :31
  • Klatka piersiowa [cm]:102
  • Pas [cm]:80
  • Udo [cm]:49
  • Wyciskanie [kg]:48 cała seria
  • Waga [kg]:68

Napisano Ponad rok temu

Re: Co, kiedy brać

Skoro tam bardzo cie bolą te "bzdury" to moze powiedz kiedy mam brać HMB a nie zadajesz nic nie wnoszące pytania.


Białko mam czekoladowe a węgle cytrynowe więc BULK z tego może wyjść niesmaczny, ale zobaczymy.

a skad mam wiedziec jak masz to jesc skoro nie raczyles napisac jakiej firmy te hmb, poza tym nie do ciebie pisalem ziomek
  • 0

Warszaffski
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Piłka nożna
    Komputery
  • Staż [miesiące]:5
  • Wzrost [cm]:183
  • Biceps [cm] :36
  • Wyciskanie [kg]:75
  • Waga [kg]:73

Napisano Ponad rok temu

Re: Co, kiedy brać
Dobra skończ minusie, bo widze że twoja wiedza jest jeszcze mniejsza niż moja. Pa.

PS. Jakoś inni mi mogli pomóc mimo że "nie podałem jakiej firmy" suple mam.
  • 0

animatrix

animatrix
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Pomógł: 0
4
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:107
  • Wzrost [cm]:196
  • Biceps [cm] :31
  • Klatka piersiowa [cm]:102
  • Pas [cm]:80
  • Udo [cm]:49
  • Wyciskanie [kg]:48 cała seria
  • Waga [kg]:68

Napisano Ponad rok temu

Re: Co, kiedy brać

Dobra skończ minusie, bo widze że twoja wiedza jest jeszcze mniejsza niż moja. Pa.

PS. Jakoś inni mi mogli pomóc mimo że "nie podałem jakiej firmy" suple mam.

no inni napisali ci ze sie zfrajerzyles bo kupiles hmb, a twoja wiedza jest wspaniala skoro nie wiesz jak dawkowac carbo ROTFL

elo!
  • 0

dzieciol21

dzieciol21
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 3
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:trening
  • Staż [miesiące]:70+
  • Wzrost [cm]:190
  • Waga [kg]:107

Napisano Ponad rok temu

Re: Co, kiedy brać
bez bulweros kolego;) zgodze sie z kolega, ma racje nie podales jakie masz suple a kolega van , domyslil sie o co chodzi i napisal dawkowanie, co do hmb to kolego animatrix zdanai sa podzielone, napewno na wiele godzin dyskuzji za i przeciw by sie znalazlo,

ps. PAnowie troche kultury, tutaj nie jest tolerowane chamstwo.

Użytkownik dzieciol21 edytował ten post Ponad rok temu

TRENUJE BO LUBIE


Warszaffski
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Piłka nożna
    Komputery
  • Staż [miesiące]:5
  • Wzrost [cm]:183
  • Biceps [cm] :36
  • Wyciskanie [kg]:75
  • Waga [kg]:73

Napisano Ponad rok temu

Re: Co, kiedy brać

no inni napisali ci ze sie zfrajerzyles bo kupiles hmb, a twoja wiedza jest wspaniala skoro nie wiesz jak dawkowac carbo ROTFL

elo!



"Zfrajerzyłem się" ?? Masz bardzo bujną siłę dedukcji..


Dobra tyle z mojej strony. Koniec kłótni.
  • 0

VanEyden

VanEyden

    Kto łykał - będzie kuł , kto nie łykał - to łyknie

  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 1319 postów
  • Pomógł: 0
  • Lokalizacja:Polska
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:OFF
  • Staż [miesiące]:Rośnie
  • Wzrost [cm]:180
  • Biceps [cm] :ok.37
  • Klatka piersiowa [cm]:-
  • Pas [cm]:-
  • Udo [cm]:-
  • Przysiad [kg]:-
  • Wyciskanie [kg]:ok.90
  • Martwy ciąg [kg]:-
  • Waga [kg]:80

Napisano Ponad rok temu

Re: Co, kiedy brać
animatrix , podyskutujemy może ? ;) , napisałes 3 posty i nic nie wniosłeś do tematu , pokaż nam swoją wiedze :D
Pomogłem Daj plus

http://www.youtube.com/watch?v=dRZ5pvJmf-w

animatrix

animatrix
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Pomógł: 0
4
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:107
  • Wzrost [cm]:196
  • Biceps [cm] :31
  • Klatka piersiowa [cm]:102
  • Pas [cm]:80
  • Udo [cm]:49
  • Wyciskanie [kg]:48 cała seria
  • Waga [kg]:68

Napisano Ponad rok temu

Re: Co, kiedy brać

animatrix , podyskutujemy może ? ;) , napisałes 3 posty i nic nie wniosłeś do tematu , pokaż nam swoją wiedze :D

vamejden to dyskutuj, przedstaw te informacje ze hmb to bardziew, albo napisz od razu ze od ziomka na siłce co brał tydzien hmb uslyszales i po temacie ;)
  • 0

VanEyden

VanEyden

    Kto łykał - będzie kuł , kto nie łykał - to łyknie

  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 1319 postów
  • Pomógł: 0
  • Lokalizacja:Polska
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:OFF
  • Staż [miesiące]:Rośnie
  • Wzrost [cm]:180
  • Biceps [cm] :ok.37
  • Klatka piersiowa [cm]:-
  • Pas [cm]:-
  • Udo [cm]:-
  • Przysiad [kg]:-
  • Wyciskanie [kg]:ok.90
  • Martwy ciąg [kg]:-
  • Waga [kg]:80

Napisano Ponad rok temu

Re: Co, kiedy brać
Badanie numer jeden , badające wpływ 28-dniowej suplementacji HMB/placebo (0g; 3g; 6g HMB/d) na sportowców, pod kątem hamowania/powstrzymywania katabolizmu mięsniowego, wpływu na wzrost beztłuszczowej masy ciała, oraz siły/wytrzymałości w wybranych ćwiczeniach:

Calcium beta-hydroxy-beta-methylbutyrate (HMB) supplementation has been reported to reduce muscle catabolism and promote gains in fat-free mass and strength in subjects initiating training. However, whether HMB supplementation promotes these adaptations in trained athletes is less clear. This study examined the effects of HMB (as the calcium salt) supplementation during resistance training (6.9+/-0.7 hr x wk(-1)) on markers of catabolism, body composition and strength in experienced resistance-trained males. In a double-blind and randomized manner, 40 experienced resistance-trained athletes were matched and assigned to supplement their diet for 28 d with a fortified carbohydrate/protein powder containing either 0, 3 or 6 g x d(-1) of calcium HMB. Fasting venous blood and urine samples, dual energy X-ray absorptiometer-determined body composition, and isotonic bench press and leg press one repetition maximums (1 RM) were determined prior to and following 28 d of supplementation. HMB supplementation resulted in significant increases in serum and urinary HMB concentrations. However, no statistically significant differences were observed in general markers of whole body anabolic/catabolic status, muscle and liver enzyme efflux, fat/bone-free mass, fat mass, percent body fat, or 1 RM strength. Results indicate that 28 d of HMB supplementation (3 to 6 g x d(-1)) during resistance-training does not reduce catabolism or affect training-induced changes in body composition and strength in experienced resistance-trained males. (1)

PMID: 10606212 [PubMed - indexed for MEDLINE]

Wniosek : Nie zanotowano pozytwywnego wpływu HMB na zdolności wysiłkowe/skład ciała/hamowanie katabolizmu na grupę osób wytrenowanych suplementującą się HMB.



adanie numer dwa , badające wpływ HMB na wytrenowanych sportowców, którym podawano zależnie od grupy: 3g HMB w kapsułkach standardowych/ 3 g HMB w kapsułkach o przedłużonym wchłanianiu/ placebo.Test wykonany został metodą podwójnej ślepej próby i przeprowadzony był pod kątem wpływu w/w substancji na skład ciała i siłę zawodników.

This investigation evaluated the effects of oral beta-hydroxy-beta-methylbutyrate (HMB) supplementation on training responses in resistance-trained male athletes who were randomly administered HMB in standard encapsulation (SH), HMB in time release capsule (TRH), or placebo (P) in a double-blind fashion. Subjects ingested 3 g x day(-1) of HMB or placebo for 6 weeks. Tests were conducted pre-supplementation and following 3 and 6 weeks of supplementation. The testing battery assessed body mass, body composition (using dual energy x-ray absorptiometry), and 3-repetition maximum isoinertial strength, plus biochemical parameters, including markers of muscle damage and muscle protein turnover. While the training and dietary intervention of the investigation resulted in significant strength gains (p < .001) and an increase in total lean mass (p = .01), HMB administration had no influence on these variables. Likewise, biochemical markers of muscle protein turnover and muscle damage were also unaffected by HMB supplementation. The data indicate that 6 weeks of HMB supplementation in either SH or TRH form does not influence changes in strength and body composition in response to resistance training in strength-trained athletes.(2)

PMID: 11599506 [PubMed - indexed for MEDLINE]

Wyniki testu: negatywne. Nie zanotowano wpływu HMB (niezależnie od formy podania, czy to w standardowej otoczce, czy w kapsułce o przedłużonym uwalnianiu) na skład ciała i siłę zawodników.



ostatnie badanie , badające podobnie jak poprzednie wpływ suplementacji HMB na siłę (wyciskanie na ławie, przysiad, zarzut) i skład ciała futbolistów (35 osob, 16 podawano placebo, 19 - HMB w dawce 3g/d) , poddanych 20 godzinom treningu na tydzień. Badanie trwało 4 tygodnie.

This study assesses the effects of daily beta-hydroxy beta-methylbutyrate (HMB) supplementation on muscular strength (bench press, squats, and power cleans) and body composition (body weight and body fat) among collegiate football players undergoing a strenuous exercise program. Subjects were collegiate football players (n = 35) training under the supervision of certified strength coaches averaging 20 hours of weekly exercise. In the first supplementation period, 16 of the 35 subjects were supplemented with 3 g of HMB per day for 4 weeks; the other 19 received a placebo followed by a 1-week washout period and then a second supplementation period in a randomized double-blind crossover, placebo design. There were no significant changes (p > 0.05) in muscular strength, including bench press, squats, and power cleans, among the subjects. There were also no significant changes (p > 0.05) in body composition, including body fat and body weight. Very little clinical evidence exists for supplementing HMB in athletic populations.

Wyniki: nie zanotowano satysfakcjonujących różnic pomiędzy obiema grupami, tak w wynikach siłowch, jak i w różnicach dotyczących składu ciała. Wnioski oficjlane autorów badań: "Są bardzo nikłe przesłanki ku temu by stosować HMB u sportowców."


Wydaje mi sie że Twoja wiedza jest naprawde minimalna kolego wiec nie napinaj sie tu bo twoje marne wypociny ci nic nie dadza ;)

Użytkownik VanEyden edytował ten post Ponad rok temu

Pomogłem Daj plus

http://www.youtube.com/watch?v=dRZ5pvJmf-w

VanEyden

VanEyden

    Kto łykał - będzie kuł , kto nie łykał - to łyknie

  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 1319 postów
  • Pomógł: 0
  • Lokalizacja:Polska
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:OFF
  • Staż [miesiące]:Rośnie
  • Wzrost [cm]:180
  • Biceps [cm] :ok.37
  • Klatka piersiowa [cm]:-
  • Pas [cm]:-
  • Udo [cm]:-
  • Przysiad [kg]:-
  • Wyciskanie [kg]:ok.90
  • Martwy ciąg [kg]:-
  • Waga [kg]:80

Napisano Ponad rok temu

Re: Co, kiedy brać
Jeśli chesz to Ci moge podać pare takich badań na temat innych środków , będziesz świecił wiedzą , ale na innym forum .
Pomogłem Daj plus

http://www.youtube.com/watch?v=dRZ5pvJmf-w

animatrix

animatrix
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Pomógł: 0
4
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:107
  • Wzrost [cm]:196
  • Biceps [cm] :31
  • Klatka piersiowa [cm]:102
  • Pas [cm]:80
  • Udo [cm]:49
  • Wyciskanie [kg]:48 cała seria
  • Waga [kg]:68

Napisano Ponad rok temu

Re: Co, kiedy brać

Jeśli chesz to Ci moge podać pare takich badań na temat innych środków , będziesz świecił wiedzą , ale na innym forum .

mozesz tez wkleic mase badan w ktorych pisze ze dziala, tylko po co jak ci pisalem ze nie masz pojecia o czym mowisz a tym bardziej co przeklejasz z innego forum

kup hmb stosuj dwa miesiace w solidnych dawkach to zobaczysz dzialanie tak jak ja, albo zakup ostrowie + carbo i jazda na silke opowiadac fanaberie
  • 0

VanEyden

VanEyden

    Kto łykał - będzie kuł , kto nie łykał - to łyknie

  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 1319 postów
  • Pomógł: 0
  • Lokalizacja:Polska
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:OFF
  • Staż [miesiące]:Rośnie
  • Wzrost [cm]:180
  • Biceps [cm] :ok.37
  • Klatka piersiowa [cm]:-
  • Pas [cm]:-
  • Udo [cm]:-
  • Przysiad [kg]:-
  • Wyciskanie [kg]:ok.90
  • Martwy ciąg [kg]:-
  • Waga [kg]:80

Napisano Ponad rok temu

Re: Co, kiedy brać
Nasza dalsza konwersacja nie ma najmniejszego sensu merytorycznego albowiem egzystujesz w zbyt płytkim brodziku intelektualnym, a twoja elokwencja nie jest adekwatna do mojej erudycji - co koliduje z moimi imperatywami . Jedz HMB i ćwicz dalej ;) Pozdrawiam nie serdecznie :D
Pomogłem Daj plus

http://www.youtube.com/watch?v=dRZ5pvJmf-w

kuba1000
  • Guests
  • PipPipPipPip
  • 8481 postów
  • Pomógł: 4
  • Lokalizacja:Poznań
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co, kiedy brać
Van nie wiedziałem że potrafisz tak pięknie operować Polszczyzną :D ;)

animatrix

animatrix
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Pomógł: 0
4
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:107
  • Wzrost [cm]:196
  • Biceps [cm] :31
  • Klatka piersiowa [cm]:102
  • Pas [cm]:80
  • Udo [cm]:49
  • Wyciskanie [kg]:48 cała seria
  • Waga [kg]:68

Napisano Ponad rok temu

Re: Co, kiedy brać
no tylko sie osmieszyl ze nie potrafi sam od siebie zdania skleic, a ponownie ctrl+c ctrl+v jak to ma w zwyczaju
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

brawo mistrzu intelektu, dla mnie koniec tematu ;)
  • 0

kurenzo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co, kiedy brać
Panowie a jeśli mam Multipower Creapure - 500 gram - mija pierwszy tydzień nasycenia ( 2 x 5 gram ) a w następnych tygodniach mam brać 2 gramy czyli plaska lyżeczka to kiedy ją brać? Rano, przed czy po treningu???? Treningi ok 18:00
  • 0

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Co, kiedy brać
Panowie panowie wtrace sie troche. Jesli chodzi o hmb najnowsze badania pokazuja ze ma mizerne skutki. Lepiej dziala na poczatkujacych niz na wytrenowanych. A czykolwiek jesli chcesz juz jesc to Hmb zalecana dzienna porcija to 3 gramy. A stosuje sie rano na czczo. Po treningu i przed snem. Po jedym gramie. Czyli np jesli twoje tabl maja zawartosc 500 mg w tabl to jesz 3 x po 2 tabl. Jesli natomiast np 1tabl to 1 gram to jesz 3x po 1 tab.
  • 1



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024