Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kretka?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

rbkt666
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kulturystyka, motoryzacja, elektronika, akustyka, muzyka.
  • Staż [miesiące]:X
  • Wzrost [cm]:168
  • Waga [kg]:69

Napisano Ponad rok temu

Kretka?
No siema. Mam 18 lat. Mój obecny staż na siłowni wynosi jakieś 2,5 miecha, z czego konkretnych ćwiczeń 1,5miecha (od początku tego roku). Poza tym ćwizyłem w sumie może z pół roku, ale to tak w dużych przerwach, np. styczeń ćwiczenia, potem dopiero lipiec, następnie listopad i grudzień... itd. Ogólnie, trochę bezsens.

Piszę, bo albo źle trenuję, albo nie wiem co, ale ostatniego czasu siła na duże partie mięśniowe (tj. klatka i plecy w ogóle nie idą. Tzn. idą, ale bardzo powoli. Na biceps zwiększam ciężar co tydzień i daję radę (na inne partie też). Od miesiąca siły na klaty nie przyszło nic a nic. Trochę już ćwiczyłem na siłce i chciałbym wziąć coś, co w końcu dałoby trochę siły. Dzisiaj próbowałem wycisnąć 70kg, ale nic z tego. 65kg także, nie poszło, ale podejrzewam, że gdybym próbował to wycisnąć wcześniej to poszłoby spokojnie (probowałem wycisnąć po 3 seriach na płaskiej i starcie pod 70kg). Trening na klatkę wygląda tak:

rozgrzewka trwająca z 5 minut

wyciskanie na płaskiej:
-40kg 12x
-45kg 10x
-50kg 8x

tutaj robię od miesiąca tymi samymi ciężarami i staram się zwiększyć liczbę powtórzeń lecz nic z tego.

wyciskanie na skosnej w górę:
-40kg 12x
-45kg 8x
-45kg 8x

wyciskanie na smithie w skosie w dół:
-5kg na strone 12x
--||-
--||-

Ściąganie linek na bramie 3serie.

Ćwiczenia raczej wykonywane dobrze, bo pompa jest lux.

To jakieś genetyczne ograniczenia czy co? Nie wiem, zmienić trening? Po prostu wnerwia mnie, że nie ma żadnego progresu. Na resztę partii nie narzekam. No może na plecy, które moim zdaniem są cięższe od treningu nóg (ale to już chodzi o sam trening, przydałby się jakiś pobudzacz :))... Brakuje mi siły. Tak jakby paliwo szybko się kończyło w mięśniach czy coś. A przecież dieta w miarę jest (nie jest to typowa kulturystyczna dieta, bo kulturysta ze mnie taki jak z psa kot - dążę po prostu do tego by uzyskać w miare dobrą nabitą sylwetkę coś typu Vin Diesel). W każdym bądź razie, moja dieta wygląda tak:

śniadanie: 2 jajka i micha płatków
2 śniadanie: 6 kanapek (chleb słonecznikowy) z szynką, ogórkiem i pomidorem
obiad (przedtreningowy): tu róznie, zależy co w domu zrobione na obiad, w każdym razie w dni treningowe zazwyczaj są to ryży, marakony, czasem ziemniaki) do tego mięcho jakieś i surówka/buraki/kapusta itp.
po treningu banan
w godzine po treningu zawsze oprozniam lodówkę (jajka, jakas szynka, to co zostanie z obiadu, jakis serek wiejski, jogurt, ryba jakaś itp.
przed snem twaróg, oliwa z oliwek i... mleko.

Myślę dieta najgorsza nie jest, szczególnie, że wyglądać jak kulturysta nie chce :blush:

P.S. Dzisiaj po treningu klata + bic (spokojnie, nogi też ćwiczę :) ) po krupniku na pompie miałem w łapie o 2cm więcej niż normalnie ;)

Myślicie, że kreayna to dobry pomysł? Swoją drogą cykl i tak najszybciej zacząłbym w kwietniu ;)

Moje wymiary:
klata 98cm na wdechu i napince
bic 34cm
przedramie 28-29cm
pas 81cm
biodra 93cm
kark 38cm
uda 57-58cm
łydki 37-39cm
66kg wagi
168cm wzrostu (więcej nie będzie, taka genetyka ;) , ale swoje plusy też to ma ;) )

Ogólnie, trochę się napaliłem na tą kreatynę, tylko interesuje mnie kilka rzeczy. Ponoć jabłczan nie powoduje zmiany kreatyny w kreatynine, co z tym idzie nie obciąża nerek (?). Która kretka poza tym będzie najlepsza?

Dziękuję tym, którzy sensownie odpowiedza na ten temat ;) Aha, każdą partię mięsniową ćwiczę raz w tygodniu (klata+bic, plecy+tric, nogi+barki - brzuch to zależy kiedy mi się chcę, czasem w ogóle, czasem 3x w tygodniu. P.S Ogólnorozwojówek już się narobiłem w tych przerwach (z 4-5 miechów by było).
  • 0

Botage
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Pomógł: 0
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kretka?
mozesz kupic mono, nie bedzie wielkiej roznicy miedzy nim a jablczanem
http://forum-kultury...90-fitmax-mono/

a jak masz wiecej sianka to wedlug mnie ta kreatyna jest najlepsza na rynku posrod pojedynczych form
http://forum-kultury...x-crea-mission/

sila idzie bardzo mocno w gore

dzieciol21

dzieciol21
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 3
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:trening
  • Staż [miesiące]:70+
  • Wzrost [cm]:190
  • Waga [kg]:107

Napisano Ponad rok temu

Re: Kretka?
nie zwiekszaj liczby powtorzen tylko zwiekszaj ciezar.

TRENUJE BO LUBIE


rbkt666
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kulturystyka, motoryzacja, elektronika, akustyka, muzyka.
  • Staż [miesiące]:X
  • Wzrost [cm]:168
  • Waga [kg]:69

Napisano Ponad rok temu

Re: Kretka?
Wolałbym chyba kreatynę w prochu... Botage według tej recenzji co dałeś lipne opakowanie.

###### to się nada na pierwszy cykl?
  • 0

Botage
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Pomógł: 0
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kretka?
opakowanie? smak ma ochydny o opakowaniu chyba nic nie pisalem, w sumie w zyciu bralem bodajze dwa matriksy kreatynowe creatine xplode oraz crea bomb ten drugi zdecydowanie lepszy w smaku i działaniu

tutaj relacja i opis ze sklepu do ktorego dales link wczesniej
http://forum-kultury...h__1#entry88237
http://forum-kultury...h__1#entry87798
######

Użytkownik Botage edytował ten post Ponad rok temu


rbkt666
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kulturystyka, motoryzacja, elektronika, akustyka, muzyka.
  • Staż [miesiące]:X
  • Wzrost [cm]:168
  • Waga [kg]:69

Napisano Ponad rok temu

Re: Kretka?
Nie będzie to za mocne na pierwszy cykl czy coś?
  • 0

GośćGuest_Triceps.pl_*

Guest_Triceps.pl_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Kretka?

Nie będzie to za mocne na pierwszy cykl czy coś?


Na pierwszy cykl zacząłbym od monowodzianu... Ewentualnie jabłczan jeśli się uprzeć. Bardziej jestem zwolennikiem zasady "po kolei, powoli, do celu" ;]

Wersja tańsza (aczkolwiek nie jest zła - nie mylić) :

Vital Max:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Wersje uznawane za jedne z najlepszych (droższe) :


Universal:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Multipower:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Co do czegoś mocniejszego, to na przykład Cell Pump jeśli się uprzesz:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Ale przede wszystkim trzymaj michę ;)


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024