Skocz do zawartości


Zdjęcie

Odżywki i suplementy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

Emperor
  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 542 postów
  • Pomógł: 2
3
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Odżywki i suplementy

Witam,
temat ten ma na celu usystematyzować kilka kwestii będących z jednej strony nieco oczywistymi rzeczami, z drugiej zaś - w gąszczu reklam, natłoku internetowych "mędrców" i wszędobylskiej niekompetencji lub bezmyślnego powtarzania utartych tekstów - mało pamiętanymi.

Podstawowa kwestia. Kiedy sięgamy po odżywki i suplementy oraz czym one właściwie one są?

Odżywki i suplementy jak sama nazwa mówi są to DODATKI. Do czego? Dodatki do jedzenia i treningu. Suplementy wspomagają wzrost mięśni, regenerację, komfort treningu itd itd. Odżywkami (białka, gainery, węglowodany, bulki) uzupełniamy nasze braki w jedzeniu. Właśnie - w jedzeniu. Należy pamiętać iż podstawą jest dieta, gdyż to właśnie z jedzenia organizm zbuduje nasze mięśnie. Suplementy jedynie przyspieszą ten efekt, jednak bez odpowiedniego jedzenia rezultaty nie będą na pewno takie jakich oczekujemy.

Wszelkie kwestie dotyczące diety powinniśmy omawiać w odpowiednim dziale. Każdy kto sięga po odżywki i suplementy powinien wiedzieć iż są to dodatki - niekiedy bardzo cenne - ale jednak dodatki.

Kiedy więc sięgamy po odżywki?

Zazwyczaj wtedy gdy nie jesteśmy (nie mamy czasu, nie mamy apetytu, możliwości, bądź po prostu z lenistwa) w stanie dostarczyć odpowiedniej ilości budulca z naszego jedzenia/jadłospisu/diety czy zwał jak zwał. Odżywki nie powinny stanowić więcej niż 40% naszego jedzenia w ciągu dnia.

Kiedy natomiast sięgamy po suplementy?

Jeśli mamy zapewnione odpowiednie odżywianie - dietę. Suplementów nie można zastąpić jedzeniem, choć często bywa że na początku samo jedzenie, ew. uzupełniane odżywkami w pełni wystarcza by osiągać satysfakcjonujące efekty. Suplementy mają za zadanie przede wszystkim (również upraszczając, gdyż gdybym chciał zagłębiać się we wszelkie kwestie, uwierzcie, napisać można by kilka książek) przyspieszyć efekt który chcemy osiągnąć.

Także zadając pytania w tym dziale, warto mieć już zapamiętane te kwestie, dzięki czemu łatwiej i bezproblemowo będzie można doradzić, a osoba pytająca otrzyma bardziej kompleksową i trafną odpowiedź.


  • 16

drukarka
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 88 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:189

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywki i suplementy
mam nadzieje że temat zostanie podwieszony , a nie zniknie w gąszczu tematów na następnej stronie :P
  • 0

kuba1000
  • Guests
  • PipPipPipPip
  • 8481 postów
  • Pomógł: 4
  • Lokalizacja:Poznań
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywki i suplementy

Świetna robota   :P Może co niektórzy raczą to przeczytać przed utworzeniem tematu :)

Pozdro



daniel18x2
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:NIdek
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:187
  • Waga [kg]:74

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywki i suplementy
Dzięki:P
  • 1

BratKoala
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Pomógł: 0
29
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Sport:)
  • Wzrost [cm]:186
  • Biceps [cm] :36+
  • Waga [kg]:83

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywki i suplementy
Łapaj plusa bo zaslużyłeś.
  • 1

RISTA
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywki i suplementy
Witam.Mam takie pytanie w zakresie odżywki...Czy picie koktajlii białkowych czy innch i nie cwiczac z braku czasu majac ciezka siłowa prace czy nabierze sie jakies masy. Jem naprawde czesto i duzo ale mam bardzo szybka przemiane materii i tak sie zastanawiam czy pomagajac sobie wlasnie odżywkami dalo by szybciej przytyć.Jesli TAK to można prosić jaka by była odpowiednia do tego odżywka by to zadziałalo,pieniadze nie graja roli. Dziekuje.
  • 0

Gutaj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 418 postów
  • Pomógł: 2
29
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Grafika, Webmastering, WebDesign, Sztuki Walki, Kulturystyka
  • Staż [miesiące]:7
  • Wzrost [cm]:186
  • Biceps [cm] :37
  • Klatka piersiowa [cm]:105
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:59
  • Przysiad [kg]:10x120
  • Wyciskanie [kg]:85
  • Waga [kg]:82,5

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywki i suplementy
No namierze się masy...jeżeli będziesz do tego trzymał odpowiednią diete, zapewne pracujesz na budowie a to jest świetnie rozwojowa praca.
  • 0

"Kiedy coś sobie obiecujesz, nie możesz się poddać. Gdy jesteś na siłowni musisz wypełnić obietnice jaką sobie złożyłeś. Ludzie, którzy potrafią się motywować w każdej dziedzinie to przeważnie Ci którzy wygrywają."


RISTA
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywki i suplementy
A jaka byłaby najlepsza odżywka do tego? Mozna prosic o taka odpowiedz,kasa nie gra roli. I to nie na budowie.
  • 0

emaila1988
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywki i suplementy
Witam, piszę mgr o odzywkach dla sportowców w sportach siłowych i szybkościowo-siłowych. Jak stosujesz jakieś odzywki to wypełnij ankietę klikając na link, będę bardzo wdzięczna. Z góry dziękuje za pomoc i pzdr Dołączona grafika

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

Bartekn21
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywki i suplementy

Witam.Mam takie pytanie w zakresie odżywki...Czy picie koktajlii białkowych czy innch i nie cwiczac z braku czasu majac ciezka siłowa prace czy nabierze sie jakies masy. Jem naprawde czesto i duzo ale mam bardzo szybka przemiane materii i tak sie zastanawiam czy pomagajac sobie wlasnie odżywkami dalo by szybciej przytyć.Jesli TAK to można prosić jaka by była odpowiednia do tego odżywka by to zadziałalo,pieniadze nie graja roli. Dziekuje.

szczerze mówiąc wątpie..nabierzesz masy, ale to raczej nie będzie sucha masa mięśniiowa..możesz spróbować, ale jest mozliwość zalania sie tłuszczem..pracując w takich zawodach jak przeprowadzki, czy budowa, nie wykonujesz ruchów pobudzajacych w odpowiedni sposób wszystkie mnieśnie..jak chcesz nabrać masy, polecam znaleść czas na siłownie;)
  • 0

karollo
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywki i suplementy
czy ktos moze mi powiedziec gdzie moge kupic METADROL,dodam ze jestem narazie za granica w anglii i najlepiej byloby zalatwic to przez internet...
  • 0

Borys83
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:181
  • Biceps [cm] :47
  • Waga [kg]:105

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywki i suplementy
witam,mam pytanko..?jaka polecacie dobra odzywke bialkowa...?musi byc tez dobra w smaku,wiadomo.
  • 0

dzieciol21

dzieciol21
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 3
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:trening
  • Staż [miesiące]:70+
  • Wzrost [cm]:190
  • Waga [kg]:107

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywki i suplementy
Zaloz swoj wlasny temat kolego w dziale odzywki, i tam dostaniesz odpowiedz

TRENUJE BO LUBIE


ice
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywki i suplementy
witam,przejde od razu do tematu.Prosilbym o pomoc jak brac odzywki (kiedy,o jakich porach itd) Suplementy ktore kupilem to-glutamina kaps,bcaa proch,whey protein 80,carbonox wszystko ze stajni olimp.Cwiczylem 5 lat ale mialem przerwe okolo 5 lat i teraz cwicze od 8 miesiecy troche brzuch jest zatluszczony reszta nie najgorzej trenuje 4 razy w tygodniu,dieta jest.Prosze o porade jak rozpisac ta suplementacje,dzieki.
  • 0

dzieciol21

dzieciol21
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 3
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:trening
  • Staż [miesiące]:70+
  • Wzrost [cm]:190
  • Waga [kg]:107

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywki i suplementy
czy ty nie potrafisz czytac?? post przed twoim upopinalem jednego a ty dalej swoje? ...


zaloz wlasny temat kolego ...

TRENUJE BO LUBIE


jma
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywki i suplementy
Witam kolegow,
jako "nowy" ....dodam dwa slowa o sobie ..lat 46 ale dobrze utrzymany, nie bity , z malym przebiegiem.
A teraz juz powazniej, moja wiedza z zakresu suplementow zakonczyla sie na latach 88-90.czyli zdobywany Portagen i Nutramigen, syf, rzecz jasna , ale na owe czasy wydawalo sie ze jest OK. ...a zatem prosze mlodych, zaznajomionych z wspolczesnymi cudami chemii o pomoc.
Czy ponizszy sklad w linku uznalibyscie za OK ? kolumna 2 to zawartosc w 30g a trzecia to w 100g

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Użytkownik jma edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

luter23
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Szczęśliwi nie liczą.
  • Wzrost [cm]:Za mało.
  • Biceps [cm] :Za mało.
  • Klatka piersiowa [cm]:Jest dobrze.
  • Pas [cm]:Za dużo.
  • Udo [cm]:Za mało.
  • Przysiad [kg]:Za mało.
  • Wyciskanie [kg]:Za mało.
  • Martwy ciąg [kg]:Za mało.
  • Waga [kg]:Jest dobrze.

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywki i suplementy
Mam pytanko, czy ktoś już próbował Massacry z olimpa? Link ---> [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Warto? Polecacie ktoś :) ?
  • 0

"and just pull that shit out of you, and get that motivation to not give up"


szaroniebieskie
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywki i suplementy
Witam :) wszedzie mnóstwo odżywek i suplementów dla mężczyżn.. a w związku z tym że jestem kobietą potrzebuje znaleźć coś dla siebie. Boję się że wiekszość poprostu może być zbyt silna. Szukam czegoś naturalnego, przyspieszającego spalanie tkanki tłuszczowej i dodającego energii :) Dodam też że łączę to z dietą i ćwiczeniami. Dzięki za odpowiedź :) Pozdrawiam.

Użytkownik szaroniebieskie edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

marcinputer
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywki i suplementy

A wczesniej juz cos brałes ? Ja na poczatku poleciłbym Met-Rx Thermo Crush

No ale moze sa bardziej doświadczeni w temacie, dla mnie to zupełnie wystarczyło.


  • 0

Kamilka
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywki i suplementy

Witam, jestem tu nowa ale jeśli mogę ci coś polecić to suplement GO! SLIM to preparat przyśpieszający spalanie tkanki tłuszczowej. Tak jak szukasz ;) W skład witaminowy się nie zagłębiałam.. Stosowałam w czasie wzmożonego wysiłku (musiałam zrzucić kilka kg ;/ ) i pomogło.


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024