Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomoc w wyborze sprzętu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

Tobik
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Pomoc w wyborze sprzętu
Witam

Postanowiłem wziąć się nieco za siebie i popracować nad swoim ciałem. Innym słowy wybrać się na siłownię i przybrać nieco na masie oraz nieco je wyrzeźbić. Pierwszy problem pojawił się zaraz na starcie, mam do siłowni nie po drodze i biorąc pod uwagę, że muszę poświęcić około 1,5h by się do niej dostać, a później jeszcze powrót, to mój zapał szybko się w tej kwestii skończył.
Dlatego postanowiłem kupić sprzęt do ćwiczeń w domu. Chcę na ten cel wydać około 800zł przy czym wolałbym by była to GÓRNA granica. Rozejrzałem się nieco w sieci i trafiłem na coś takiego:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
myślicie, że to dobry sprzęt? Nie znam się na tym w cale, a chciałbym wykonywać na zakupionym sprzęcie jak najwięcej ćwiczeń, stąd wybór padł na atlas.
Byłbym wdzięczny za opinie do tego sprzętu i wskazanie jego wad oraz zalet.


PS
Trafiłem też na coś takiego:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
nie licząc 10kg mniej obciążenia wygląda na identyczny sprzęt, a jest sporo tańszy.

Pozdrawiam
  • 0

S.O.S.

    CMAZ-WPADS/3m GZW

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 832 postów
  • Pomógł: 0
21
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraina 1000 jezior
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:rozkrecam sie po kontuzji :D
  • Wzrost [cm]:176
  • Biceps [cm] :?
  • Klatka piersiowa [cm]:?

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w wyborze sprzętu
Kup se lepiej normalna laweczke ze skosem,gryf prosty/łamany, hantelki bo na tym co zamiesciles nawet wyciskania nie porobisz. Najlepiej zainwestuj w dobrą laweczke z wyciągiem gornym, bo sie przydaje, chyba, ze masz miejsce aby przymontować sobie :geek:
  • 0
Bóg dał Ci ciało Teraz buduj z niego zbroje...
Dołączona grafika
Kiedy spojrzysz w oczy pięknej dziewczynie
nie odmowisz mi tych slow, ze jest zycie pozytywne...

Jedyne granice są w Twojej głowie !

Nie potrzebuje plusików, wazne jest to, że mogłem pomóc.

Tobik
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w wyborze sprzętu
No niby jest napisane, że wyciska się na siedząco. Pewnie to jest jakaś różnica niż na leżąco, bo ciężar nie leży cały czas na rękach, ale nie wiem czy aż tak wielka. Miejsce na sprzęt mam, tyle że nie ma za bardzo jak go mocować, lepiej by to było wszystko wolno stojące, by w razie potrzeby można było wszystko przenieść lub schować.
Zależy mi też by można było ćwiczyć uda i łydki (ogólnie nogi) a przy ławeczce, to raczej znikome ćwiczenia można wykonywać.
  • 0

r0cq
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
33
Neutralna
  • Lokalizacja:Chałupa
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Elektronika, matematyka, siłownia :) w tej kolejności :]
  • Staż [miesiące]:Nie wiem :P
  • Wzrost [cm]:188cm
  • Biceps [cm] :Za mały
  • Klatka piersiowa [cm]:nie mierzyłem dawno
  • Wyciskanie [kg]:Seria ~100kg :)
  • Martwy ciąg [kg]:oszczędzam kręgosłup
  • Waga [kg]:rośnie :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w wyborze sprzętu
Jeżeli chcesz wyglądać fajnie to kup sobie ławkę i potrzebne do tego obciązenie i gryfy... Atlas jest tylko uzupełnieniem... Nogi możesz ćwiczyć ze sztangą na barkach... czy też wykroki z hantlami i lepiej Ci to wejdzie niż na atlasie...
  • 0
Pomogłem? zapodaj plusika(+) w prawym dolnym rogu :)

Dołączona grafika


Dołączona grafika

Tobik
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w wyborze sprzętu
Nie chcę tutaj panowie negować waszej wiedzy w temacie, ale możecie dokładniej napisać dlaczego atlas jest gorszy od ławeczki? Wydawało mi się, że na atlasie będę mógł ćwiczyć więcej mięśni niż na ławeczce, bo to się w sumie ogranicza do wyciskania + akrobacji ze sztangą, gdzie nie daj boże przecenię swoje możliwości i wyląduję ze sztangą na ścianie lub co gorsza głową w dół :]
  • 0

Kelton_MK
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w wyborze sprzętu
na początek proponuje kupić obciążenie gryfy ławeczkę i stojaki zerknij na ten zestaw [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i na takim sprzęcie już możesz zacząć budować masę mięśniową :)
  • 0
Dołączona grafika

Fitness4you
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 398 postów
  • Pomógł: 0
7
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w wyborze sprzętu
Proponuję coś takiego [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i do tego obciążenie,cenowo wyjdzie w porządku,a sam sprzęt naprawde solidny.
  • 0

Major

    JDM Culture

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
10
Neutralna
  • Lokalizacja:Łańcut
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Siłownia, Honda, ASG
  • Staż [miesiące]:2
  • Wzrost [cm]:174
  • Biceps [cm] :38,5
  • Klatka piersiowa [cm]:NA
  • Pas [cm]:NA
  • Udo [cm]:NA
  • Przysiad [kg]:NA
  • Wyciskanie [kg]:100kg x2
  • Martwy ciąg [kg]:NA
  • Waga [kg]:67kg

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w wyborze sprzętu

Nie chcę tutaj panowie negować waszej wiedzy w temacie, ale możecie dokładniej napisać dlaczego atlas jest gorszy od ławeczki? Wydawało mi się, że na atlasie będę mógł ćwiczyć więcej mięśni niż na ławeczce, bo to się w sumie ogranicza do wyciskania + akrobacji ze sztangą, gdzie nie daj boże przecenię swoje możliwości i wyląduję ze sztangą na ścianie lub co gorsza głową w dół :]


Idź gdzieś gdzie jest i ławeczka i atlas, zrób przykładowo rozpiętki na atlasie i na ławce, ja osobiście na atlas nia siadam bo uważam że to mnie ogranicza i źle mi się ćwiczy. Na atlasie 100kg poszło 4 razy a na ławce 100kg z pomocą znajomego trzeba ruszyć. Atlas to uzupełnienie a nie fundament. Ale od biedy będzie ... lepszy atlas niż nic, ale ja proponuję ławeczkę ze skosem i z prasą na nogi. To taka podstawa i zrobisz wiele ćwiczeń a i jeszcze są z modlitewnikiem.
  • 0
"W moich żyłach płynie Rocket Fuel a nie jakieś tam dziadostwo !"
"Double Blast potem Rocket Fuel i nie ma opierdalania się"
"Nie ma lipy ! Hardcorowo !"
"Dzisiejsza waga 128kg i TAKA forma ! KTO JEST LEPSZY ? Ja takich nie znam !"
Robert Burneika

Major

    JDM Culture

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
10
Neutralna
  • Lokalizacja:Łańcut
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Siłownia, Honda, ASG
  • Staż [miesiące]:2
  • Wzrost [cm]:174
  • Biceps [cm] :38,5
  • Klatka piersiowa [cm]:NA
  • Pas [cm]:NA
  • Udo [cm]:NA
  • Przysiad [kg]:NA
  • Wyciskanie [kg]:100kg x2
  • Martwy ciąg [kg]:NA
  • Waga [kg]:67kg

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w wyborze sprzętu
A co do ofert Panów wyżej, to dziwi mnie cena z oferty firmy Fitness4you, troszkę dużo jak za taką ławeczkę.

Co do firmy Kelton to mogę powiedzieć jedno. Drogo tam jak diabli ! Ale MOIM zdaniem to najlepszy sprzęt jaki widziałem i na jakim ćwiczyłem ! Wiec w sumie cena do jakości odpowiednia.

Ja bym proponował to : [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] masz tu w subie cały zestaw jaki ławeczka może posiadać. Do tego jest masę rzeczy do rozbudowy. Modlitewnik, prasa na nogi i pewnie dało by się zamontować wyciąg, wszystko można dokupić no i gwarancja obciążenia a do tego pełna regulacja w wyskości i szerokości a z własnego doświadczenia wiem, że to jest BARDZO ważne, sam mam ławeczką z FitnessPro i nie jestem z niej zadowolony, wybuliłem 440zł i żaden z gryfów nie pasował na szerokość, a do tego tam gdzie powinno się łapać za gryf mam stojaki i muszę ćwiczyć albo wąsko albo szeroko.

Sam sie zastanawiam nad kupnem tej ławki ...
  • 0
"W moich żyłach płynie Rocket Fuel a nie jakieś tam dziadostwo !"
"Double Blast potem Rocket Fuel i nie ma opierdalania się"
"Nie ma lipy ! Hardcorowo !"
"Dzisiejsza waga 128kg i TAKA forma ! KTO JEST LEPSZY ? Ja takich nie znam !"
Robert Burneika

Piter_21
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Motocykle, Sport, Grafika
  • Wzrost [cm]:178
  • Biceps [cm] :39,5
  • Klatka piersiowa [cm]:108
  • Pas [cm]:92
  • Waga [kg]:85

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w wyborze sprzętu
Siema,

A czym się różni ta ławka [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] od tej którą proponuje kolega Major?

Pytam z ciakawości bo sam chcę kupić i mam dylemat którą wybrać. Z góry dzięki za podpowiedź.


A co do ofert Panów wyżej, to dziwi mnie cena z oferty firmy Fitness4you, troszkę dużo jak za taką ławeczkę.

Co do firmy Kelton to mogę powiedzieć jedno. Drogo tam jak diabli ! Ale MOIM zdaniem to najlepszy sprzęt jaki widziałem i na jakim ćwiczyłem ! Wiec w sumie cena do jakości odpowiednia.

Ja bym proponował to : [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] masz tu w subie cały zestaw jaki ławeczka może posiadać. Do tego jest masę rzeczy do rozbudowy. Modlitewnik, prasa na nogi i pewnie dało by się zamontować wyciąg, wszystko można dokupić no i gwarancja obciążenia a do tego pełna regulacja w wyskości i szerokości a z własnego doświadczenia wiem, że to jest BARDZO ważne, sam mam ławeczką z FitnessPro i nie jestem z niej zadowolony, wybuliłem 440zł i żaden z gryfów nie pasował na szerokość, a do tego tam gdzie powinno się łapać za gryf mam stojaki i muszę ćwiczyć albo wąsko albo szeroko.

Sam sie zastanawiam nad kupnem tej ławki ...


  • 0
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

LuckyOne
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 54 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Kino
    Foto i Photo;)
    Playstation 3;)
  • Staż [miesiące]:12+
  • Wzrost [cm]:184

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w wyborze sprzętu
Różnią się dopuszczalnym obciążeniem.
  • 0

Fitness4you
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 398 postów
  • Pomógł: 0
7
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w wyborze sprzętu
Atlas to spora inwestycja i za 800zł ciężko będzie znaleźć coś dobrego. Co innego ławeczka,w tej cenie kupisz już z obiążenie,do tego gryf prosty tak jak piszą forumowicze. To rozwiązanie wydaje mi się najlepsze. Szukaj w sklepach internetowych,często można wyhaczyć jakąś promocje.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024