Skocz do zawartości


Zdjęcie

OLEJ Z KRYLA STYMULUJE ANABOLIZM. BADANIA NAUKOWE


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

OLEJ Z KRYLA STYMULUJE ANABOLIZM. BADANIA NAUKOWE
OLEJ Z KRYLA STYMULUJE ANABOLIZM. BADANIA NAUKOWE

 

 

Wykorzystanie źródeł  omega 3 w diecie sportowca zazwyczaj powiązane jest z działaniem prozdrowotnym kwasów tłuszczowych, które przynosi szereg korzyści m.in. dla układu sercowo-naczyniowego. Jednak najnowsze badania wskazują, że dzięki olejowi z kryla można zyskać również mięśnie.

Badanie

W badaniu wzięło udział 18 studentów, którzy to posiadają 3-letni staż treningowy. Otrzymali oni identyczny plan treningowy, który musieli wykonywać przez 8 tygodni. Połowa studentów otrzymywała dodatkowo 3 g oleju z kryla, natomiast druga połowa placebo.

Studenci otrzymywali produkt, który posiadał w składzie 1,3 g fosfolipidów, 963 mg kwasów omega 3 (240 mg DHA, 383 EPA). Porcja 3 g oleju z kryla zawierała również 0,54 mg astaksantyny.

Wyniki

Osoby wspomagające swoje treningi olejem z kryla zbudowały 1,4 kg beztłuszczowej masy ciała, grupa placebo z kolei 0,3 kg. Co więcej, uczestnicy stosujący olej z kryla stracili więcej tłuszczu i zbudowali większą siłę mięśniową, jednak różnice te nie były statystycznie istotne.

Wnioski

Naukowcy przyglądając się badaniom w probówkach z komórkami mięśniowymi odkryli, że fosfatydylocholina z oleju kryla stymulowała aktywność mTOR. Oznacza to, że zastosowanie oleju aktywowało szlaki metaboliczne wspomagające syntezę białek na podobieństwo leucyny.

Źródło: J Nutr Metab. 2018 kwi 26; 2018: 7625981.

 

za: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: OLEJ Z KRYLA STYMULUJE ANABOLIZM. BADANIA NAUKOWE

Baardzo przydatne info :)

Dzięki Rychu! 


  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024