Skocz do zawartości


Zdjęcie

WITAMINA D


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

aniajlover
 • Moderator
 • PipPipPipPip
 • 3339 postów
 • Pomógł: 97
252
Wyśmienita
 • Lokalizacja:Puławy
 • Płeć:Kobieta
 • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
 • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
 • Klatka piersiowa [cm]:75
 • Pas [cm]:60
 • Udo [cm]:48
 • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

WITAMINA D

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

NIEDOBÓR WITAMINY D

ZESPÓŁ JELITA DRAŻLIWEGO

URAZY.

*** CO MA TO WSPÓLNEGO? ***

 

 

 

Zespół jelita drażliwego(IBS) jest najczęstszym zaburzeniem żołądkowo-jelitowym. Jest całkowicie odmienny od zapalnej choroby jelit (IBD) która jest chorobą autoimmunologiczną.

 

IBS_2.jpg

 

IBS jest zaburzeniem czynnościowym co oznacza, że nie ma istotnych warunków które przyczyniają się do problemu.

 

:shock: Typowe objawy dla IBS to:

dyskomfort, bóle brzucha, gazy, wzdęcia, biegunki, zaparcia.

 

IBS często leczone jest lekami przeciwskurczowymi, nawet przeciwdepresyjnymi. Choć leki mogą pomóc w kontrolowaniu objawów nie rozwiązują podłoża problemu, który związany jest z dietą.

:yes Zazwyczaj wystarczy wykluczyć gluten, ostatnie badania mówią nawet o suplementowaniu witaminą D.

 

Niedawny przegląd w European Journal of Clinical Nutrition zauważa, że niedobór witaminy D często występuje u osób z IBS.

 

 

"Dostępne dowody sugerują, że niski poziom witaminy D jest powszechny wśród populacji IBS i zasługuje na ocenę i rektyfikację wyłącznie z powodów związanych z ogólną opieką zdrowotną Sugeruje się odwrotną korelację pomiędzy nasileniem objawów witaminy D i nasilenia objawów IBS, a interwencje witaminy D mogą przynieść korzyści."

 

W innym badaniu dotyczącym ekspresji genów i zmian w szlakach serotoninowych stwierdzono, że pacjenci z IBS mają tendencję do niższych poziomów witaminy D a ekspresja genów biomarkerów genetycznych dla IBS jest modulowana przez witaminę D.

 

W podobnych wiadomościach, badania wykazały, że prawie 60% piłkarzy ma niski poziom witaminy D, co powoduje zwiększone ryzyko obrażeń.

 

mainpage_fill_witamina_d.jpg

 

56 osób z niedostatecznym poziomem tejże witaminy cierpiało na jakąś formę urazu stawu czy mięśnia podczas gry a 73% osób z ciężkim niedoborem witaminy kończyły grę z urazem mięśni.

 

W szpitalnym wydaniu wiadomości dr Brian Rebolledo, ortopeda specjalizujący się w medycynie sportowej w Klinice Scripps w La Jolla w Kalifornii i główny autor badania, powiedział:

 

 

"Byliśmy zainteresowani witaminą D w tej grupie osób, ponieważ wykazano, że odgrywa ona ważną rolę w funkcjonowaniu i wytrzymałości mięśni, co ma kluczowe znaczenie dla sportowców o wysokich osiągach. Większość wcześniejszych badań nad szkodliwym działaniem niskiej witaminy D skupiła się na  osobach w podeszłym wieku, ale stosunkowo niewiele badań zbadało to zjawisko u sportowców, co sugeruje, że monitorowanie i leczenie niedoboru witaminy D może być potencjalnie prostym sposobem zapobiegania niektórym uszkodzeniom mięśni. "

 

****************************************************

Problemy żołądkowo-jelitowe? Unikaj GMO!

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników][link widoczny dla zalogowanych Użytkowników][link widoczny dla zalogowanych Użytkowników][link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

 

***************************************************

 

Wracając do IBS prócz optymalizacji poziomu witaminy D, trzeba wziąć się za dietę. Jak wspomniano unikanie glutenu jest pierwszym krokiem w leczeniu tego schorzenia, ale unikanie GMO jest równie ważne.

 

 

"Jeśli ... cierpisz na przewlekły problem trawienny, powinieneś wiedzieć, że jedzenie, które wybierzesz do spożycia, może zawierać gen, który jest przeznaczony do celowego powodowania zerwania jelit. [GMO] żywność zawierająca toksynę Bt, wbudowaną w insektycydzie, który z natury działa, implikując żołądek istoty, która się z nim bawi, może równie dobrze przyczyniać się do twojego niepokoju w jelitach.''

 

Rośliny Bt zostały genetycznie zmodyfikowane by mogły być wyposażone w gen z bakterii glebowych umożliwiając w ten sposób wewnętrzną produkcję toksyn. Pestycydy zawarte w roślinach są faktycznie zarejestrowane jako pestycydy w EPA. Co ważne toksyna Bt w roślinach nie ulega degradacji, ani nie może zostać usunięta/oczyszczona z żywności ponieważ jest zintegrowana z każdą komórką rośliny! Co sprawia, że te pokarmy GE są potencjalną przyczyną poważnych problemów zdrowotnych.

 

shutterstock_326492768-678x381.jpg

 

Toksyna Bt wbudowana w rośliny np. soi jest zwolniona z wymogu tolerancji toksyczności. Jest to na prawdę niezrozumiałe ze względu na potencjalne szkody. Uf!

 

Jeśli masz problemy z IBS lub innymi problemami z jelitami to unikanie wszelkiego rodzaju pokarmów GMO może być częścią drogi do sukcesu.

 

Jeśli chodzi o poziom witaminy D, badania sugerują, że 60 ng/ml może być bardziej idealne celu niż dawka 40 ng/ml. Zwiększenie do wyższego poziomu obniża ryzyko wszystkich nowotworów, więc wydaje się, że 40 ng/ml jest najniższym poziomem.

 

:yes O tym jak radzić sobie z IBS

 

* sprawdzenie stolca pod kątem pasożytów

*zwiększ udział zdrowych bakterii w jelitach

*zwiększ spożycie błonnika.

*stosowanie babki płesznika, siemia lnianego

 

:clover: Rola witaminy D w zapobieganiu chorobom :clover: 

 

Coraz więcej dowodów wskazuje na to, że witamina D odgrywa kluczową rolę zapobieganiu chorobom i utrzymaniu optymalnego zdrowia.

 

Istnieje około 30 000 genów w Twoim ciele, a witamina D wpływa na prawie 3 000 z nich.

 

Według najnowszych badań optymalne poziomy witaminy D mogą obniżyć ryzyko raka nawet o 60%, w tym raka trzustki, płuc, jajników, prostaty i skóry.

W jaki sposób testowanie wydajności witaminy D może zoptymalizować zdrowie.


Użytkownik aniajlover edytował ten post Ponad rok temu

 • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


aniajlover
 • Moderator
 • PipPipPipPip
 • 3339 postów
 • Pomógł: 97
252
Wyśmienita
 • Lokalizacja:Puławy
 • Płeć:Kobieta
 • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
 • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
 • Klatka piersiowa [cm]:75
 • Pas [cm]:60
 • Udo [cm]:48
 • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: WITAMINA D

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

USZKODZENIE UKŁADU KRĄŻENIA

MOŻNA ZAPOBIEC WITAMINĄ D

 

z17384892Q,Choroby-rozrostowe-ukladu-kra

 

Cholekalcyferol znany nam jako witamina D3 może zniwelować uszkodzenie układu sercowo-naczyniowego spowodowane przez kilka chorób w tym nadciśnienie, cukrzycę, miażdżycę tętnic.

 

 

"Zasadniczo witamina D3 kojarzy się z kośćmi, jednak w ostatnich latach w warunkach klinicznych ludzie dostrzegają, że u wielu pacjentów z zawałem serca występuje niedobór D3" - powiedział profesor Uniwersytetu Stanu Ohio, Tadeusz Malinski.

"Nie oznacza to, że niedobór spowodował atak serca, ale zwiększył ryzyko zawału serca".

 

Używamy nanosensorów, aby zobaczyć, dlaczego D3 może być tak korzystna, szczególnie w odniesieniu do funkcji i przywracania układu sercowo-naczyniowego.

 

Profesor Malinski i jego współpracownicy, Alamzeb Khan i Hazem Dawoud, opracowali unikalne metody i systemy pomiarów za pomocą nanoczujników, aby śledzić wpływ witaminy D3 na pojedyncze komórki śródbłonka, ważny element regulacyjny układu sercowo-naczyniowego.

 

witamina-d.jpg

 

Głównym odkryciem z tych badań jest to, że D3 jest silnym stymulatorem tlenku azotu, który jest główną cząsteczką sygnalizującą w regulacji przepływu krwi i zapobieganiu tworzenia się skrzepów w układzie sercowo-naczyniowym. Dodatkowo, D3 znacząco zmniejszyło poziom stresu oksydacyjnego w układzie sercowo-naczyniowym.

"Nie ma wielu, jeśli w ogóle, znanych systemów, które można wykorzystać do przywrócenia uszkodzonych komórek śródbłonka naczyń krwionośnych, a D3 może to zrobić" - powiedział profesor Malinski.

 

 

"To bardzo niedrogie rozwiązanie do naprawy układu sercowo-naczyniowego, nie musimy opracowywać nowego leku, już go mamy".


Użytkownik aniajlover edytował ten post Ponad rok temu

 • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020