Skocz do zawartości


Zdjęcie

Świeżak i sterydy.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

Demoz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:30
  • Wzrost [cm]:180
  • Przysiad [kg]:80
  • Wyciskanie [kg]:110
  • Martwy ciąg [kg]:130
  • Waga [kg]:76

Napisano Ponad rok temu

Świeżak i sterydy.

Witam. 

Na siłowni trenowałem rok a od 18 miesięcy trenuję StreetWorkout.

 

Zastanawiałem się nad zaczęciem zażywania sterydów, lecz chciałbym Was dopytać jak to dokładnie wygląda...
-Mam 20 lat

-76kg/180cm

-cel-Nauka elementów w street workoucie(siła, wytrzymałość), bardziej wysportowana sylwetka.

 

Zależy mi na zbudowaniu fajnych, widocznych mięśni i mam kilka pytań:

 

1. Po jakim czasie widać pierwsze efekty i jakie one są? (Wiem, że to zależy od organizmu, diety planu treningowego, ale jakie są Wasze spostrzeżenia).

 

2.Czy jest opłacalne branie sterydów bez diety? Kieruję się tylko zdrowymi nawykami życiowymi, których nie zawsze przestrzegam...

 

3.Jakie mogą wystąpić skutki uboczne?

 

4.Co się dzieje z organizmem po odstawieniu sterydów? Często się słyszy, że mięśnie robią się sflaczałe, lecz czy dałoby radę to odbudować?

 

5.W jakim stopniu jest to szkodliwe stosując się do odpowiednich dawek?

 

Przepraszam za stosunkowo "głupie pytania" lecz bardzo mi zależy na Waszej odpowiedzi. 

 

Pozdrawiam ;)


  • 0

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Świeżak i sterydy.
Efekt w dużej mierze zależy od diety bez diety sam koks Ci nic nie da do tego potrzeba diety i odpowiedniego treningu z ciężarami
Skutki uboczne to sprawa
Inwidulalna i nie ukazdego one wystapia zależą od dawki czystości danego środka i td oraz diety odpowiedniego odbloku i osłonek podczas cyklu oraz odpowiedniej wiedzy o dopingu
Jeśli trenujesz amatorsko dla siebie nie ma sensu na tym etapie siegac po doping
Sprubuj dobrych odzywek np jakaś kreatyna dobrej jakości i kilka innych suplemetow pomocnych w budowie sylwetki
  • 0

Demoz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:30
  • Wzrost [cm]:180
  • Przysiad [kg]:80
  • Wyciskanie [kg]:110
  • Martwy ciąg [kg]:130
  • Waga [kg]:76

Napisano Ponad rok temu

Re: Świeżak i sterydy.

Kreatyne zażywałem ale średnio odczuwałem jej działanie. Obecnie jestem na etapie zażywania spalacza tłuszczu i zobaczę co będzie :)


  • 0

lg team
  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 2
77
Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:180
  • Biceps [cm] :ok 50
  • Wyciskanie [kg]:ok 200
  • Waga [kg]:ok 105

Napisano Ponad rok temu

Re: Świeżak i sterydy.

w zasadzie to wszystkie opisy znajdziesz w necie po co ktos ma to tobie przepisywac ;)

 

 

co do samego brania, oczywiscie trzeba sie przylozyc do wszystkiego, same sterydy nie buduja miesni, miesni powtarzam bo retencja szybko sie pokaza a niekotrzy mysla ze to wlasnie miesnie,

 

trzeba przemyslec ta decyzje, mlody chlopak jestes, jak juz raz zaczniesz poleci przez lata, ciezko z tego wyjsc


  • 1
__________________________
masz sprawe pisz PW / e-mail...

Demoz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:30
  • Wzrost [cm]:180
  • Przysiad [kg]:80
  • Wyciskanie [kg]:110
  • Martwy ciąg [kg]:130
  • Waga [kg]:76

Napisano Ponad rok temu

Re: Świeżak i sterydy.

A jak to jest z tą teorią: "Gdy odstawisz sterydy to mięśnie Ci 'zflaczeją' " Ile jest w tym prawdy? Wiadomo, całe nie zflaczeją ale pewnie spotkaliście się z tym "powiedzeniem". 


  • 0

mocsilamotywacja
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 442 postów
  • Pomógł: 8
39
Neutralna
  • Lokalizacja:Giżycko
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kulturystyka
  • Staż [miesiące]:10
  • Wzrost [cm]:180
  • Biceps [cm] :39
  • Klatka piersiowa [cm]:100
  • Pas [cm]:89
  • Udo [cm]:60
  • Przysiad [kg]:150
  • Wyciskanie [kg]:100
  • Martwy ciąg [kg]:160
  • Waga [kg]:92

Napisano Ponad rok temu

Re: Świeżak i sterydy.

Organizm nie jest w stanie naturalnie utrzymać dużych ilości mięśni, więc po odstawieniu towaru na pewno jakieś tam spadki są, ale wcale nie muszą być aż tak makabryczne, jak się niektórym wydaje. Dobra dieta + trening i można naprawdę sporo mięsa utrzymać.


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Świeżak i sterydy.

Nie mam nic do tego jak ktoś trenuje ciężko, trzyma dietę, stosuje suplementy przez 5, 7, czy 10 lat i po 10 latach nie ma już dobrych efektów i wtedy ktoś zaczyna stosować sterydy - jego sprawa.

Ale całkowitym nieporozumieniem, wręcz IDIOTYZMEM jest stosowanie dopingu farmakologicznego przez kogoś kto ma 20 lat i zaledwie dwa i pół roku treningów za sobą, w tym treningów stricte z ciężarami rok.

Poćwicz na siłowni minimum 5 - 7 lat i dopiero wtedy możesz rozważać sięgnięcie po mocniejsze zabawki.

Jak to napisał _Knife_ z forum Body-Factory:

 

Słowo wstępu - SAA nie są dla debili.


Jeśli masz:

• 1,7 m wzrostu i ważysz mniej niż 75-80 kg,
• 1,8 m wzrostu i ważysz mniej niż 85-90 kg,
• 1,9 m - mniej niż: 95-100 kg,
• 2,0 m - mniej niż: 105-110 kg,

POSZUKAJ ODPOWIEDNIEGO SKLEPU SPOŻYWCZEGO, NIE STERYDÓW.

Dodatkowo:

• Jeśli masz mniej niż 25 lat,
• Trenujesz regularnie mniej niż 3-4 lata,

• Wyciskasz mniej niż 120% masy ciała,
• Siadasz mniej niż 150% masy ciała w przysiadzie tylnym (PEŁNYM, DUPĄ DO ZIEMI),
• Podnosisz mniej niż 180-200% masy ciała w martym ciągu,
• Robisz mniej niż 50% masy ciała na poręczach (w seriach),
• Robisz mniej niż 30% masy ciała w podciąganiu na drążku,
• Robisz mniej niż 60-70% masy ciała w wyciskaniu żołnierskim,
• mniej niż 100-110% masy ciała w push press,

... to jest ZA WCZEŚNIE NA DOPING. Zajmij się treningiem i jedzeniem. Dotąd traciłeś czas na siłowni.

Przykład- na forum loguje się 18-latek, 53 cm obwodu uda (tyle co mają kobiety!), biceps 35 cm (niewiele więcej od kobiet), waga 70 kg przy 178 cm wzrostu (znaczna niedowaga), wyciska 90 kg na klatkę - a potem pisze, że
 
"bardzo ciezko mi zrobic przeskok w wadze dlatego sięgam po doping"
Jeśli nie masz pojęcia o jedzeniu i treningu, DOPING NIC CI NIE POMOŻE. Na "sucho" ten młodzieniec jest w stanie zbudować jeszcze 15-20 kg! Po co doping? Żeby zniszczyć sobie zdrowie? Zacznij trenować i jeść, doping nie jest dla debili. Co zrobisz po cyklu, jak zaczną się gigantyczne spadki? Co zrobisz z gigantycznymi rozstępami? Co z brakiem erekcji i problemami z HPTA? 

za: forum Body-Factory, artykuł Macieja Sulikowskiego (_Knife_)

Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 2
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

lg team
  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 2
77
Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:180
  • Biceps [cm] :ok 50
  • Wyciskanie [kg]:ok 200
  • Waga [kg]:ok 105

Napisano Ponad rok temu

Re: Świeżak i sterydy.

Organizm nie jest w stanie naturalnie utrzymać dużych ilości mięśni, więc po odstawieniu towaru na pewno jakieś tam spadki są, ale wcale nie muszą być aż tak makabryczne, jak się niektórym wydaje. Dobra dieta + trening i można naprawdę sporo mięsa utrzymać.

 

 

dosyc cenna uwaga, organizm utrzymuje tyle miesnia ile jest mu potrzebne to prawidlowego funkcjonowania, z kazda nadwyzka walczy i to sie nazywa w bb - spadki

 

tak samo jak nadmierne zalewanie sie woda jak to mlodzi ludzie robia jak zaczynaja trenowac, kazda nadwyzke organizm i tak wydali bo jest zbyteczna dla niego


  • 0
__________________________
masz sprawe pisz PW / e-mail...

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Świeżak i sterydy.

Aby rosły mięśnie musi być zapewniona nadwyżka kaloryczna wynosząca ok. 10 - 15% względem tego jakie jest zapotrzebowanie kaloryczne (które musi uwzględniać ilość wysiłku w tygodniu), a także odpowiednia ilość białka, tj. 20 - 25 % wartości kalorycznej diety, ok. 20 % mogą stanowić tłuszcze, a resztę powinny stanowić węglowodany.

Tak to powinno wyglądać na diecie wysokowęglowodanowej.

Czyli ktoś potrzebuje 3000 kcal, aby waga stała w miejscu, więc aby urosnąć musi dostarczać minimum 3300 kcal.

 

Tak w ogóle, to poziom umięśnienia jest zależny nie tylko od tego jak silnym bodźcom treningowym poddawany jest organizm w czasie treningów siłowych, ale również od diety, a co za tym idzie od poziomu hormonów.

Autorze tematu - chcesz mieć w naturalny sposób dużo testosteronu i gh ? Zainteresuj się ebookami/książkami, których autorami są dr Mauro Di Pasquale, oraz Lyle McDonald.

Jeśli znasz angielski na poziomie średniozaawansowanym, to powinieneś poradzić sobie z przeczytaniem tych książek.


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 1
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Świeżak i sterydy.
Nadwyżka kaloryczna swoją drogą ale najważniejsze by rosły mięśnie to jet to by uzyskać DODATNI BILANS AZOTOWY
a to gwarantuje odpowiednia podaż aminokwasow z dostarczanego białka..
Tylko w stanie dodatniegiego bilansu azotowego
Organizm jest w stanie budować nowe miesnie
  • 1

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Świeżak i sterydy.

Haroldek48 - tak się składa, że wystarczającą w zupełności ilością białka dla niekoksującego adepta kulturystyki jest 20 - 25 % wartości kalorycznej.

Czyli jak ktoś ma zerowy bilans 3000 kcal, a w diecie na masę ma 3300 kcal dodatni bilans, to 660 - 825 kcal powinny w jego diecie stanowić kalorie z białka.

Już takie ilości zapewniają skuteczny rozwój muskulatury - więcej białka wcale nie musi oznaczać lepszych efektów.

W przypadku osób, które nie mogą zwiększyć masy mięśniowej lub zwiększają z trudem (tzw. hardgainerzy/ektomorficy) najczęściej czynnikiem ograniczającym możliwość budowania mięśni nie jest niedobór białka w diecie (a co za tym idzie brak dodatniego bilansu azotowego) tylko niedobór węglowodanów i tłuszczów.

Nadmierna podaż białka u osób z wyjątkowo szybkim metabolizmem może...utrudniać budowanie masy mięśniowej.

 

Maciej Sulikowski (_Knife_) pisał w artykule na forum SFD tak:

Na koniec chciałbym dodać, iż stosowanie u człowieka pojęcia kalorii, kilokalorii jest rażącym uproszczeniem. 1g białka ma teoretycznie tyle samo kcal co węglowodany, w praktyce węglowodany tuczą, a nadmierna podaż protein ... odchudza (wielokrotnie pisałem o tym w przeszłości, wystarczy poszukać). W badaniach Jose Antonio z 2014 roku [8] wykazano, iż nawet duża ilość protein w diecie (4,4 g na kilogram masy ciała) – czyli pięciokrotnie więcej niż zalecana średnia dzienna podaż, nie tylko nie prowadzi do gromadzenia tkanki tłuszczowej, a wręcz owocuje wyraźną redukcją tkanki tłuszczowej u badanych. Tłuszcze mają o wiele więcej energii w 1 g w porównaniu do węglowodanów – tymczasem diety wysokotłuszczowe znakomicie odchudzają np. VLCKD. Dodatkowo wiele badań wskazuje na to, iż znaczenie ma nie tylko pora spożywania posiłku, ale nawet jego układ.


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 1
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Świeżak i sterydy.
O ile mi wiadomo Knife
Bazuje na temat tego gościa co ja jeśli chodzi o autorytet zarówno w treningu jak i białka co ja
Tu daje link do jego artykułu niech każdy sam wnioski wyciągnie
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Świeżak i sterydy.
POLIQUIN
Jest jednym z autorytetoow knifa tak samo jak i moim
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Świeżak i sterydy.

Zawsze jak ktoś powołuje się na to, że jakiś autorytet pisze, że tego białka trzeba tyle i tyle, to trzeba najpierw wziąć pod uwagę fakt, czy ten ktoś podaje ilość białka zalecaną dla naturali (tych, którzy nie stosują dopingu) czy dla koksiarzy.

 

W temacie napisanym przez Knife'a pt. "Największe mity treningu siłowego" na forum Body-Factory  zostało napisane tak:

[...]Wnioski i zalecenia praktyczne?


  1. Im mniej masz aktywności fizycznej, tym mniej białka potrzebujesz,
  2. Trenując umiarkowanie, amatorsko z reguły nie potrzebujesz więcej niż 1,8-2.5 g protein na każdy kilogram masy ciała. W literaturze spotyka się dużo niższe rekomendacje (nawet 1.5-1.8 g białka na kg m.c.).
  3. Im częściej i ciężej trenujesz, tym potrzeba więcej protein (np. olimpijczycy, wyczynowcy, ciężarowcy, kulomioci, rzucający młotem - powinni dostarczać nawet do 3 g białka na kg m.c.),
  4. Osoby stosujące farmakologię (SAA) mogą spożywać nieco więcej białka (2,5-3,2 g na kg m.c.), w porównaniu do zawodników bez wspomagania,
  5. W czasie redukcji tkanki tłuszczowej zaleca się zwiększyć spożycie białka (2,3-3,1 g na kg m.c.), gdyż chroni to tkankę mięśniową. Odnotowano ponad pięciokrotnie mniejsze straty mięśni w grupie 2.3 g białka na kilogram masy ciała w porównaniu do sportowców spożywających 1 g białka na kilogram masy ciała! (grupa niskich białek straciła aż 1.6 kg mięśni, grupa wysokiego białka tylko 300 g mięśni).
  6. Im więcej białka spożywasz – tym trudniej będzie Ci budować mięśnie. Musisz dostarczać ogromnej nadwyżki energetycznej by przyswoić każde dodatkowe kilkadziesiąt gramów białka. W niektórych teoretycznych wyliczeniach (D.Szukała) spotyka się nawet absurdalne ilości 24 kcal dodatkowej energii na 1 g białka. 
    Źródło: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  7. Nadmiar protein jest marnowany, obciąża nerki i wątrobę oraz spowalnia przyrosty masy mięśniowej!
  8. Białko jest fatalnym materiałem energetycznym, więc dostarczenie jego nadmiaru zwyczajnie jest marnowane – także na cele energetyczne (1 g białka daje efektywnie 0.8 kcal),[...]

 

  1.  

  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Świeżak i sterydy.
Wystarczy spojrzeć ile w przeliczeniu na kg masy ciała spożywa bialka dziecko od pierwszych dni życia wraz z pokarmem matki jest to min 4 a czasem 6 i więcej na każdy kilogram masy ciala i co jakoś nie obciąża to nerek czy wątroby. Powinno to dać do myslenia ludzia iż natura przystosowala nas do jedzenia dużej ilości białka Najlepszym dowodem na to jest właśnie wspomniany pokarm matki i zawartość w nim białka dziecko w porowniu do swojej masy ciała często w jednym posiłku zje więcej niż 1g na kg swojej masy ciała białka. Z natury jesteśmy drapieznikami
I tak jak one powinnismy się odzywiac
Jedzenie duzej ilości białka wraz z jeszcze większą ilością ww owszem moze szkodzić
Natomiast jeśli w będzie to bialko + tłuszcz nic zdrowej osobie nie będzie...
  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Świeżak i sterydy.

Odczytaj prywatne wiadomości.


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024