Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nauka pływania

pływanie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

gryd
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Nauka pływania

Witam, mam 14 lat i czy mam szanse po 20 lekcjach indywidualnego nauczania pływania nauczyć się od zera pływać: grzbietem,kraulem,żabką,motylkowy oczywiście podstawy.

Wiem że to zależy od wielu czynników ale czy jest szansa ponieważ lekcje u mnie są bardzo drogie i po tych dwóch miesiącach będę chodził na basen ale bez trenera tylko już sam będę pływał.

 


  • 0

Lucjan21
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nauka pływania

Po 20 lekcjach (licząc 1h lekcja) raczej marne szanse opanować te wszystkie style. Ja przed rozpoczęciem lekcji umiałem utrzymać się na wodzie i swoim stylem coś przepłynąć. Po mniej więcej 20 lekcjach nauczyłem się pływać kraulem i żabką tak dobrze, że nawet trener mówił, że teraz już mogę sam doskonalić styl. Nie wiem jak w twoim przypadku ale u mnie lekcja kosztowała 30zł i trenowałem zazwyczaj raz w tygodniu.


  • 0

Monka15
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 1
4
Neutralna
  • Płeć:Kobieta

Napisano Ponad rok temu

Re: Nauka pływania

Wszystkie style, które wymieniłeś mają różną technikę... Coś tam się nauczysz ale połowicznie. Skup się na tym żeby opanować jeden styl porządnie, bo to da Ci lepszy efekt. Jesteś młody to nauczysz się  jeszcze w przyszłosci.


  • 0
"Wstałam rano, wyciągnęłam z szafy ulubiony [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], założyłam wysłużone [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i ruszyłam po sukces..."
 
„Musimy mieć wytrwałość i ponad wszystko wiarę w siebie. Musimy być pewne, że mamy do czegoś talent…” 
 
 
 
 

Jig0r
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nauka pływania

Monka 15 dobrze mówi. Najpierw przez 20 lekcji możesz poznać 2 style pływania np: żabka, kraul. Wiadomo, że świetnie pływać nie będziesz, ale będziesz miał podstawę żeby po zakończeniu lekcji samemu szlifować dany styl. Żabka jest stosunkowo łatwa, więcej czasu musisz poświęcić na kraul. Większość osób w przypadku kraula ma problem żeby opanować technikę brania oddechu. Jest to do opanowanie, ale trzeba poćwiczyć.

Jeśli chodzi o wiek to ja naukę pływania zacząłem w wieku 8 lat ale dopiero w wieku 15 lat można powiedzieć, że dobrze zacząłem pływać większością styli. Po za samą umiejętnością pływania jest to świetny sport, który poprawia koordynację ruchowa i wzmacnia mięśnie. Swoją przygodę z pływaniem zaczynałem z firmą AgamaSport - [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


  • 0

Leszek87
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nauka pływania

Ja się uczyłem za darmo z internetu xD więc myśle że każdy da rade :-D poczytać jakieś poradniki odnośnie i nad zalew i przy brzegu próbowac. ja czytałem tą stronke: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]/ Pozdrawima


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024