Skocz do zawartości


Zdjęcie

Coś dobrego na start


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

seba695
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Coś dobrego na start

Witam,  mam 22 lata i od tego tygodnia zaczynam swoja pierwsza przygodę na poważnie z siłownią.  Planuje robić trening FBW , mam 180 cm i 77 kg wagi. Dzięki latom gry w piłkę mam dosyć dobrze zbudowane nogi, ale góra jest dosyć koścista. 

Chciałbym doradzenia co pasowałoby brać , żeby wspomóc organizm i zwiększyć efekty treningów.  Kolega z pracy polecał gain bolica , carbonox i bcaa ale chciałem też poznać zdanie innych. I z jakiej firmy najlepiej brać odżywki ? Chyba najbardziej jestem przekonany to olimp.


  • 0

BarBeast
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Pomógł: 26
79
Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout
  • Staż [miesiące]:7 lat
  • Wzrost [cm]:172
  • Biceps [cm] :39,5
  • Klatka piersiowa [cm]:105
  • Pas [cm]:87
  • Udo [cm]:58,5
  • Wyciskanie [kg]:95
  • Waga [kg]:75,5

Napisano Ponad rok temu

Re: Coś dobrego na start

Bez diety odżwyki nic nie pomogą, co do odżywek ja polecam kfd, szczególnie bcaa i białko.


  • 0
Mój DT #BedeBestia
http://www.fabrykasily.pl/topic/115291-dt-bedebestia-street-workout

Pawel512
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Coś dobrego na start
Na szybką i skuteczna masę miesniowa polecam [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] nic lepszego dotychczas nie wpadło mi w rece
  • 0

FunkYPL
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Coś dobrego na start

Tak jak kolega wyżej wspomniał, pamiętaj suplementy wraz z odpowiednią dietą bo inaczej to klapa będzie.

Na start polecam TOP sports nutrition.

Dowiedziałem się o  nich niedawno bo są nowi na rynku.
Zaskoczeniem  przede wszystkim to jak dobrze działają oraz smakują ich suplementy.
No i nie bez powodu  markę promuje Jarosław Olech (15-krotny mistrz świata w trójboju siłowym).
Jak chcesz to mam kod na 10% rabatu.
Najbardziej polecam ich Power CREATIN MONOHYDRANT
oraz TOP WHEY 80 protein.

Pozdrawiam.


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Coś dobrego na start

Na początek autorze tematu pamiętaj, że suplementy i odżywki przełożą się na efekt kończowy może w 5 - 10 %.

Cała reszta, czyli 90 - 95 %, to dieta, trening i regeneracja (dużo snu i odpoczynku ogółem).

 

Aby mieć konkretne efekty musisz mieć ułożoną dietę dostosowaną do celu treningowego.

Rozumiem, że Twoim celem jest zwiększenie masy mięśniowej - w takim razie powinieneś albo sam sobie ułożyć dietę na masę na podstawie różnych artykułów lub na podstawie literatury fachowej, albo jeśli jesteś trochę bardziej leniwy, to zleć to komuś zaufanemu kto się na tym zna, np:

 

http://www.fabrykasi...rum_right_above

 

Do tego wykonuj trening FBW 3x w tygodniu.

Ponadto staraj się spać minimum 7, a najlepiej 8 - 9 godzin na dobę (lub poprostu tyle ile organizm potrzebuje) starając się kłaść spać ok. 22.

 

Efekty przyjdą już po krótkim czasie, a Tobie autorze tematu polecam robić sobie raz w miesiącu zdjęcia sylwetki aparatem cyfrowym w domu, w podobnych warunkach oświetleniowych, po takiej samej liczbie posiłków i po takiej samej ilości wypitych płynów jak w poprzednim miesiącu i po załatwieniu obu potrzeb fizjologicznych.

Dodatkowo raz w miesiącu dokonuj pomiarów obwodów mięśni centymetrem krawieckim.

Jak robić pomiary centymetrem masz tu:

 

http://forum-kultury...street-workout/

 

w 13 wypowiedzi od góry (jest tam taka fajna tabela, a pod nią obrazek z mocno umięśnionym gościem).

 

Prawdopodobnie będziesz miło zaskoczony efektami treningów jeśli będziesz próbował kontrolować postępy.

 

 

Co do odżywek i suplementów - przez pierwsze pół roku treningów nie potrzebujesz odżywek, gdyż jako osoba, która dopiero zaczyna będziesz prawdopodobnie dobrze rósł tylko dzięki samym treningom, diecie i regeneracji.

Jeśli jednak masz dużo hajsu, to możesz sobie w zależności od somatotypu (typu budowy sylwetki) kupić:

 

- albo gainera z ok. 20% zawartości białka, opartego na białku serwatkowym, np. FA Mass Core

- albo bulk oparty na białku serwatkowym, np. Olimp Profi Mass, Trec Hard Mass

 

Gainera możesz kupić tylko jeśli nie masz problemu z nadmierną tkanką tłuszczową na brzuchu, natomiast jeśli masz tendencje do nabierania tkanki tłuszczowej wybierz odżywkę typu bulk.

 

Niezależnie czy wybierzesz gainer, czy bulk stosuj go tylko w dni treningu siłowego, raz dziennie i to tylko PO treningu siłowym, ok. 30 - 60 minut po zakończeniu treningu.

 

Do gainera możesz dodać monohydrat kreatyny z jakiejś renomowanej firmy, np. Olimp, Trec, FA (Fitness Authority), etc.


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 1
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

seba695
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Coś dobrego na start
Dzieki wielkie za bardzo kpnkretne i pomocne komentarze.
Oczywiscie na diete tez juz przegladalem ale to juz jest wiekszy temat do analizy bo wiele dni mam zajete na maksa od rana do wieczora i ciezko przy takim natloku jesc regularnie i cos konkretnego.
  • 0

seba695
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Coś dobrego na start
Dzieki wielkie za bardzo kpnkretne i pomocne komentarze.
Oczywiscie na diete tez juz przegladalem ale to juz jest wiekszy temat do analizy bo wiele dni mam zajete na maksa od rana do wieczora i ciezko przy takim natloku jesc regularnie i cos konkretnego.
  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Coś dobrego na start

Dzieki wielkie za bardzo kpnkretne i pomocne komentarze.
Oczywiscie na diete tez juz przegladalem ale to juz jest wiekszy temat do analizy bo wiele dni mam zajete na maksa od rana do wieczora i ciezko przy takim natloku jesc regularnie i cos konkretnego.

Jeśli mieszkasz z rodzicami, to rodzice powinni Ci przyrządzać zdrowe i wartościowe posiłki, jeśli mieszkasz z dziewczyną, to oczywiście dziewczyna może przyrządzać, a jeśli mieszkasz sam, to wystarczy dzień wcześniej wieczorem gotować/piec/dusić/grillować na grilu elektrycznym/smażyć jedzenie, następnie porcjować do pojemników, włożyć do lodówki, rano wyciągnąć i już masz wtedy przyrządzone na cały dzień.

 

Przykładem szybkiego i zdrowego śniadania, które możesz zrobić rano jest choćby jajecznica z kilku jajek lub omlet z kilku jajek (ok. 4).

Robi się to w 5 - 10 minut, a otrzymuje się w ten sposób bardzo wartościowy i zarazem smaczny posiłek.


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Coś dobrego na start

Serio, dieta to nic trudnego. Wystarczy wszystko dobrze ułożyć i naprawdę gotowanie staje małym problemem. Śniadanie to wspomniane już jajka lub owsianka z owocami i orzechami. Ewentualnie kanapki z dobrym źródłem białka. Potem możesz wrzucić sobie jakiś koktajl owocowo-proteinowy z wykorzystaniem jogurtu/serka wiejskiego/mleka lub w ostateczności odżywki białkowej. Posiłek przed i potreningowy może być taki sam czyli mięso+kasza/makaron/ryż i duuużo warzyw. Na kolację sałatka lub nabiał. 

 

Naprawdę, dieta to tak naprawdę tydzień wdrażania się w gotowanie. Potem już idzie z automatu ;).


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024