Skocz do zawartości


Zdjęcie

Spalanie brzucha.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

mugolina
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Spalanie brzucha.

Witam, mam 21 lat ważę 74 kg  oraz mam 177 cm wzrostu.
Mam pewien problem nie jestem gruba osobą jak na swój wzrost i swoją wagę ale niestety wcześniej zawsze ważyłem około 65 kg a teraz w bardzo szybkim tempie przytyłem aż 9 kilogramów i tutaj zrobił się duży problem bo tą masę co nabrałem to nabrałem tylko i wyłącznie na brzuchu.
I nadal zostały mi chude ręce, nogi i reszta ciała oprócz brzucha :/
I do was pytanie czy znacie jakieś dobre ćwiczenie typowo na brzuch ?
Głównie chodzi mi o dolną partię brzucha.
Właśnie jestem po skończonej 6weidera oraz codziennie robiłem 100-200 brzuszków i biegałem w ciepłe dni.
Efekt jest taki, że góra ładnie mi się odkryła nawet widać dwie kosteczki do góry natomiast na dole mięśnie są ale pod tłuszczem.
Chciałbym tylko spalić tłuszcz na brzuchu a nie na całym ciele z tego względu że zacząłem ćwiczyć czyli jak spadnę z całego ciała to nie będzie sensu wtedy ćwiczyć samych "kości" na siłowni.
Pozdrawiam :)


  • 0

O_O
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 4
11
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Spalanie brzucha.

Witam, mam 21 lat ważę 74 kg  oraz mam 177 cm wzrostu.
Mam pewien problem nie jestem gruba osobą jak na swój wzrost i swoją wagę ale niestety wcześniej zawsze ważyłem około 65 kg a teraz w bardzo szybkim tempie przytyłem aż 9 kilogramów i tutaj zrobił się duży problem bo tą masę co nabrałem to nabrałem tylko i wyłącznie na brzuchu.
I nadal zostały mi chude ręce, nogi i reszta ciała oprócz brzucha :/
I do was pytanie czy znacie jakieś dobre ćwiczenie typowo na brzuch ?
Głównie chodzi mi o dolną partię brzucha.
Właśnie jestem po skończonej 6weidera oraz codziennie robiłem 100-200 brzuszków i biegałem w ciepłe dni.
Efekt jest taki, że góra ładnie mi się odkryła nawet widać dwie kosteczki do góry natomiast na dole mięśnie są ale pod tłuszczem.
Chciałbym tylko spalić tłuszcz na brzuchu a nie na całym ciele z tego względu że zacząłem ćwiczyć czyli jak spadnę z całego ciała to nie będzie sensu wtedy ćwiczyć samych "kości" na siłowni.
Pozdrawiam :)

 

Na brzuchu najbardziej widać efekty tycia, ale i z niego schodzi najwolniej - zwłaszcza oponka. To czego chcesz jest raczej niemożliwe poprzez zwykłego ćwiczenia, ponieważ tłuszcz pali się z całego ciała. Nie mniej zgaduje, że gdzie indziej masz znikome ilości tłuszczu więc szybko pójdzie po brzuchu. Programy typu 100-200 brzuszków są bez sensu. Wolałbym już sobie nałożyć na brzuch 20 kilogramów i zrobić takich brzuszków z obciążeniem 25 - mniej żmudne, a wysiłek taki sam jak nie większy. Jakich kości? Uwierz, że lepiej się ćwiczy z mniejszą wagą, a zwłaszcza widać to na podciąganiach. Ćwiczenia na brzuch to np. uginanie nóg do klatki w zwisie, uginanie brzucha na maszynie, planki, nożyce, koci grzbiet. Ważna jest jeszcze dieta, bo bez niej to na pewno tego czego chcesz nie spalisz.


  • 0

mugolina
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Spalanie brzucha.

Dziękuję za odpowiedź :)
Samą 6 weidera już mi trochę zeszło, wcześniej miałem cały brzuch zakryty tłuszczem i nie było nic widać a teraz góra mi się ładnie odkryła.
Ale niestety muszę przyznać że 6 to ciężkie i długie ćwiczenie i chyba nie będę tego zaczynał kolejny raz dopóki nie spale reszty tłuszczyku :D
Drążka też niestety nie posiadam to na razie zacznę od brzuszków z obciążeniem i od jakiejś diety.
A gdy już uda mi się spalić ten tłuszcz to jak później skutecznie tyć żeby nie odkładał się tłuszcz ?
Bo będę chciał nadal ćwiczyć całe ciało a przy wadzę około 70 kg nigdy nie będę miał ładnej sylwetki.
Jak już spale tłuszcz to po prostu jak będę chciał przytyć to muszę normalnie jeść tak jak zawsze i ćwiczyć żeby te jedzenie nie zamieniać w tłuszcz tylko mięśnie ?
Pozdrawiam :)


  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Spalanie brzucha.

Witam na foroum. 

I kolejny raz czytam takie bzdury co do treningu "kości", "spalę tłuszcz potem zacznę trenować całe ciało " ! Na praktyce zostało sprawdzone, że najlepiej na ciało działa trening siłowy z stałą kalorycznością lub lekko ujemną. Już teraz zacznij od ogólnorozwojowego treningu a uzyskasz więcej korzyści ! 

 

Jaki sprzet posiadasz ? Masz dostęp do siłowni ? 


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024