Skocz do zawartości


Zdjęcie

Początkujący potrzebuje pomocy

siła nadwaga wzrost tkanki tłuszczowej

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

RicoBiceps
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Początkujący potrzebuje pomocy

Cześć. Jestem Maciek i mam 26 lat i chciałbym się zwrócić o pomoc do doświadczonych osób. 

 

Cały życie grałem w piłkę i byłem bardzo szczupły. Gdy rzuciłem piłkę profesjonalną i grałem tylko z kolegami pojawił się lekki brzuszek, taki akceptowalny. Niestety z powodu dwóch poważnych urazów musiałem z piłką skończyć a waga i brzuszek sobie rośli. Zacząłem chodzić na siłownię - najpierw na jedną, bo tam nie obowiązywała umowa. Tam głównie biegałem na bieżni, wagi niestety nie kontrolowałem. Po 3 miesiącach przepisałem się do Jatomi w Katowicach z uwagi na pracę - zacząłem tam chodzić od kwietnia. Stosowałem SPLIT + jakiś rowerek, bieżnie, schody, ale po długim czasie, z przerwami ( szpital, przeziębienie, obrona mgr. ) nie widziałem żadnej różnicy na +, czy to siła, czy sylwetka. Zmieniłem trening na FBW (stosuję od jakiś 2), i fakt zauważyłem różnicę w sile i sylwetce (np plecy, czy nogi)

 

I tu wołam o pomoc otóż:

Martwi mnie marny wzrost masy mięśniowej i wzrost tkanki tłuszczowej (załączam link do wydruków) dlaczego tak się dzieje i co robię źle?!. 

 

 [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

 

Trening - jak wspominałem ćwiczę FBW 5x5, pasuje mi ten trening, nie budzi mnie itp. Po drugi czuję malutki progres siłowy z treningu na trening. Trenuję przynajmniej 3 razy w tygodniu po 1 ćwiczeniu na każdą partie, a gdy trening wypada mi w weekend to na niektóre partie robię 2 ćwiczenia.

 

Dieta - generalnie gdy grałem w piłkę ,jadłem praktycznie wszystko. Gdy sportu było coraz mnie, nadal jadłem wszystko więc brzuszek pomału się pojawiał. Zapisując się na siłownię pomyślałem, spoko, przypakuje w klacie to się brzuszek zgubi a tu jednak nie poszło po mojej myśli. Ale dietę zmieniłem, tzn bardzo ograniczyłem cukier, słodycze, tłuszcze. 

 

Przykładowy dzień: 

rano - pół bułki ziarnistej z pastą jajeczną/tuńczykiem/twarożkiem/mozarellą

drugie śniadanie - druga część bułki j.w./spaghetti/sałatka domowa (zielone, kukurydza, pomidory/jajka)

przekąska (przed treningiem jeszcze w pracy) - banan/jabłko/płatki owsiane błyskawiczne z mlekiem

po treningu - bakoma men/schabowe w domu/kurczak

kolacja - jajecznica/nuggetsy domowe z kurczaka na oliwie/kanapki z mozarellą/ śledzie/łosoś

 

z niezdrowych rzeczy 1 puszka coli na 2 dni, pare ciastek - naprawdę szczerze uważam, że mało i w tym uważam, że zrobiłem postęp. 

 

Bardzo proszę o pomoc i opisujące odpowiedzi, nie lubię gry w słowa. 

 

Pozdro i dzięki!

 

 

 

 

 

Jeśli offtop to przepraszam i proszę o przeniesienie - nigdzie indziej mi nie pasowało tego wątku wrzucić.

 

 


  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący potrzebuje pomocy

Witam na forum. 

Powiem tak, średnio mi pasuje wypowiedź, w sensie dużo sprzecznych rzeczy. 

 

Zaczniemy od treningu, moja propozycja: 

 

Trening FBW, trening całego ciała na jednej sesji treningowej:

 

Nogi: Przysiady ze sztangą 3 serii
Plecy: podciągania na drążku nachwytem 3 serii
Klatka: wyciskanie na klatce hantlami 3 serii 
Barki: wyciskanie żołnierskie 3 serii
Triceps: francuskie 2 serii
Biceps: uginanie ramion 2 serii 
Spięcia na łydki.

Brzuch:


Ilość powtórzeń 12,10,8 i odpowiednio 12, 10 przy ćwiczeniach. 

Co do diety, śmiało pisz w dziale dieta. ALE "jem to to i to ..." ale ile tego mięsa jesz ? Ile tego spagetti ?

 

Nie lubisz gry w słowa a co o diety nie podałeś konkretów. PODSTAWOWA zasada obliczasz dzienne zapotrzebowanie kaloryczne ! A następnie podliczasz ile jesz w ciągu dnia i porównujesz wynik :P 

Pozdrawiam. 


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: siła, nadwaga, wzrost tkanki tłuszczowej

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024