Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wzrost wagi pomocy!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

azaw88
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Wzrost wagi pomocy!

Witam,

Jestem osobą bardzo aktywnie fizyczną i trzymającą się ścisłej diety ze względu na niedoczynność Hashimoto i związaane z tym wahania i wzrosty wagi. Nie jadam gluten, laktozy, wpadają czasem jogurty naturalne bez laktozy, trzymam się ścisłej diety, jednak szło to u mnie z różnych stron. Kiedyś kiedy byłam młoda i głupia niszczyłam swój organizm dietami o niskiej kaloryczności, która nie przekraczała pewnie 800 kal do tego setki godzin spędzonych na cardio...No cóż, człowiek mądrzeje z wiekiem...Na pewne sprawy było za późno, podejrzewam, że przez te lata złego życia nabawiłam się tego syfu z tarczycą. Generalnie zaczełam dużo czytam, starzeć się i mądrzeć. Od jakichś 2 lat trenuję silowo trening opisany poniżej. Zaczełam też starać się naprawiać swoje "niedożywienie" zaczęłam spożywać więcej różnorodnych pokarmów, wróciłam do chudych mięs, złożonych węgli itp. 

 Z racji tego, że przez tydzien nie naprawię błędow popełnianych przez lata, powodli dokładałam sobie kalorycznosć w swojej diecie mniej więcej 50 kalorii co 2-3 tygodnie. Wiedziałałam, że muszę trochę "nabrać"tłuszczu mimo wszytsko, z racji zatrzymania okresu i rozregulowania hormonów. Wszytsko szło ok doszło mi okolo 5-6 kg (49 do 56 kg wzrost 165)..doszlam do pułapu 1500 kalorii na ktorym szło mi dobrze, cieszyłam się ponieważ czułam się bardzo dobrze, co prawda czasami moja druga zła połowa miała na swój widok odruchy wymiotne jak nieco nabrałam kształtów, ale było ok, wiedziałam, ze tak musi być bo liczy się zdrowe i jakościowo dobre życie. Cieszyłam się bo jadłam rzeczy, których jakieś 2 lata temu twierdziłam, że nie moge. Najważniejsze hormony wróciły do norm, okres jak z zegarkiem w ręku co 30 dni. wow!

Ale czar prysł...kiedy zaczełam czuć,że coś się dzieje dalej, nie zwiększyłam kalorii a czułam, że z tygodnia na tydzień zaczynam się zalewć, robiąc pomiar potwierdziło to moje obawy tłuszcz rośnie, przerażona zmniejszyłam kalorie w niektóre dni w tygodniu o około 100 kal. A waga dalej w góre...Co się dzieje? nie wiem?! Proszę o jakieś rady, czy może jedak organizm potrzebuje więcej kalorii przy instenstywnych treningach i zamiast chudnąć zaczyna gromadzić tłuszcz? Nie wiem czy teraz mam zwiększyć kal i zobaczyć, czy może wrecz odwrotnie. 

aha dodam tak dla orientacji niby moje bmr wychodi 1420, z pulsometru wnioskuje, ze na treningu spalam około 500 kal.


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024