Skocz do zawartości


Zdjęcie

Siłownia a Basen


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

Ylo
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Siłownia a Basen

Witam . 

Tak jak w temacie ,można bezproblemowo ćwiczyć na siłowni i chodzić na basen? Ważę 64,5 kg przy wzroście 186 cm (Wielka niedowaga) , a na basen chce chodzić,ponieważ mam problemy z kręgosłupem, z biodrem a basen pomaga na takie dolegliwości a na siłownie też chce chodzić aby przytyć, dobrze wyglądać. 

 

Z Góry Dziękuje za Pomoc 

Pozdrawiam 


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia a Basen

Faktycznie masz od 12,5 kg do 21,5 kg niedowagi więc przydałoby Ci się w ciągu kilku lat zwiększyć masę o conajmniej 12,5 kg (lub więcej).

Basen może utrudniać (spowalniać) nieco zwiększanie masy jednakże biorąc pod uwagę, że masz problemy z kręgosłupem i z biodrem basen jest bardzo wskazany jednak po pierwsze osoby, które mają problemy z kręgosłupem mogą pływać, ale nie w każdym stylu pływackim (jedynie w takim w jakim pozwoli na to lekarz) poza tym aby basen nie blokował możliwości zwiększania masy mięśniowej należałoby uskuteczniać rehabilitację w wodzie optymalnie 2 razy w tygodniu lub maksymalnie 3 razy w tygodniu.

Jest to swego rodzaju kompromis.

Dobrze by było abyś pływał albo w dni wolne od siłowni, albo w dni z siłownią ale w jakiś czas PO treningu siłowym.

 

Zanim jednak weźmiesz się za trening siłowy i zwiększanie masy mięśniowej idź do lekarza ortopedy aby zlecił Ci solidne badania diagnostyczne, np. RTG kręgosłupa od przodu i od boku lub rezonans magnetyczny kręgosłupa.

Dopiero jak będziesz miał wyniki badań, to wtedy konsultujesz możliwość prowadzenia treningu siłowego z czterema osobami, najlepiej w tej kolejności:

1. Dobrym lekarzem ortopedą.

2. Lekarzem medycyny sportowej.

3. Dobrym fizjoterapeutą.

4. Dobrym trenerem personalnym (takim, który ma doświadczenie w trenowaniu nie tylko osób zdrowych ale również takich z jakimiś schorzeniami kręgosłupa).

 

Oni powiedzą Ci jakie ćwiczenia siłowe na pewno będziesz mógł wykonywać, a jakie na pewno nie.

 

Pamiętaj, że jeśli jesteś młody, tj. przed 21 rokiem życia, to masz duże szanse na to aby doprowadzić swój kręgosłup do stanu bardzo dobrego.

 

Przy okazji - zbadaj sobie poziom wszystkich hormonów tarczycy, bo może masz lekką nadczynność i to jest powodem tak znacznej niedowagi.


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 1
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024