Skocz do zawartości


Zdjęcie

Odżywka i plan


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

Invi1994
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Odżywka i plan
Witam, staż mam ok roku ale teraz wracam do ćwiczeń po ok 10 msc bez treningu z powodu kontuzji. Moim celem jest w miesiąc osiągnąć jak najlepszą formę i zapisać się na kick boxing. I tutaj pytanie, jaką odżywkę zastosować na ten miesiąc (białko itp, kompletnie się na tym nie znam) żeby poprawić mięśnie a zarazem zrobić coś żeby zgubić brzuch bo tam mi się trochę odłożyło ;p biceps triceps i przedramie ćwiczę 6 razy w tygodniu, biegam 3 razy w tygodniu i pompki brzuch i nogi 4-5 razy na tydzień. I jeżeli ktoś by mógł mi dodatkowo polecić jak się odżywiać to będę wdzięczny :) dodam że funduszy nie mam zbyt wiele,ok 400 zl na miesiąc mogę przeznaczyć na jedzenie i odżywkę.
  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywka i plan

Bardzo dużo podstawowych błędów. 

 

Na początku podaj proszę wagę, wzrost, wiek.

 

Jaki masz główny priorytet? Zamierzasz trenować z wolnymi ciężarami czy z własną wagą (Street Workout)?

 

Dla czego trenujesz tylko tę partie a nie podzielisz sobie trening odpowiednio.

 

400zł nie duża kwota, z mojego punktu widzenia zdecydowanie warto całą kasę zaplanować na dietę. 

 

Pozdrawiam i czekam na szczegóły.


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Invi1994
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywka i plan
22 lata, waga ok 71 kg a wzrost 176 cm.

Z ciężarem jak i z własną wagą. Do dyspozycji mam tylko hantle.

Nie mam zbytnio pojęcia w jaki sposób podzielić te treningi na partie, co z czym ćwiczyć jakie przerwy itp. A 400 zl to max ponieważ to są prawie moje wszystkie wolne fundusze.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź :)
  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywka i plan

Dobra, to w takim razie w rolę wchodzą treningi z własną wagą czyli Street Workout. 

 

Te parę hantli to traktuj jako mały i bardzo skromny dodatek. 

 

podciągania, pompki na poręczy, pompki klasyczne, różnego rodzaju planki na wzmacnianie korpusu. 

 

Najlepiej sprawdzają się piramidki, każdą kolejna serię zwięszamy o wyznaczona liczbę powtórzeń. 

 

NP podciągania 1 - 2 -3 -4  -5 - 6 - 7...do 10 lub spalonej serii, przerwę robisz tak aby móc wykonać następną 

 

serię ale tez bez przesady. 

 

Pompki wykonujez 2 - 4 - 6 - 8 - 10 -... lub 15-16-17do 20 


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Invi1994
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywka i plan
Wielkie dzięki za odpowiedź, i jeszcze jedno pytanie i prosiłbym o szybką odpowiedź. Czy powinienem zmniejszyć intensywność biegania jeżeli po skończonym biegu mam nieprzyjemny ból brzucha przez ok 20 min? Czy po prostu nie zwiększać tempa i dystansu aż przestanę mieć takie objawy?
  • 0

Invi1994
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywka i plan
Dodam, że to nie jest kolka tylko ogólnie ból brzucha, nie wiem dokładnie czy podbrzusze czy co. Na pewno nie tyczy się to ani lewej ani prawej strony tylko całego brzucha. I pojawia się ok 5 min po skończonym biegu

Użytkownik Invi1994 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywka i plan

Osobiście nie mam pojęcia czego to może być wynik. 

 

W takich sprawach proponuje kontaktować się z lekarzem , ponieważ sprawa może być skomplikowana

 

i nikt odpowiedzialności na siebie nie weźmie wypowiadając się. 

 

Pozdrawiam 


  • 1
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywka i plan

Miesiąc to o wiele za krótko aby zrobić fajną formę.

 

Przede wszystkim nie wolno na jednym i tym samym treningu biegowym pracować jednocześnie i nad zwiększeniem dystansu i nad skróceniem czasu w jakim przebiegamy ten dystans, bo to prosta droga do kontuzji.

 

Albo pracujesz nad dystansem (tym, żeby móc przebiec możliwie jak najdłuższy odcinek), albo pracujesz w danym czasie (na danym treningu) nad szybkością starając się taki sam dystans jak robiłeś na poprzednim treningu przebiec o kilka sekund szybciej.

 

Co do treningów - treningi siłowe (oporowe) robione z masą własnego ciała przeprowadzaj na początek nie częściej niż 3 razy w tygodniu, co drugi dzień.

Natomiast treningi biegowe przeprowadzaj od 2 do 3 razy w tygodniu w dni wolne od treningów siłowych.

Ćwiczyć siłowo należy całe ciało, a nie tylko biceps, triceps i przedramię.

Ja się kurka pytam Ciebie gdzie trening pleców poprzez podciąganie na drążku oraz inverted rows ? Gdzie trening klatki ? Gdzie trening nóg ? Gdzie trening barków ?

 

Kwestię bólów brzucha po skończonym treningu biegowym skonsultuj koniecznie z lekarzem, w tym z lekarzem medycyny sportowej.


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

Invi1994
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywka i plan
Przecież pisałem wyżej że klate i nogi też ćwiczę. Barki też zacząłem ćwiczyć kilka dni temu jedynie z plecami mam problem bo nie mam gdzie zamocować drążka i brak też jakiegoś innego miejsca w pobliżu
  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywka i plan

Aby sylwetka wyglądała proporcjonalnie musisz jak najszybciej zacząć ćwiczyć plecy.

Jak znaleźć możliwości do tego ?

 

Jeśli mieszkasz w mieście, to poszukaj w nim miejsca typu "street workout park", czyli parku do kalisteniki - tam bez problemu znajdziesz drążek.

Ewentualnie spróbuj znaleść trzepak i podciągać się na trzepaku lub zamontuj drążek rozporowy w futrynie drzwi od pokoju.

 

Jeśli żadna z tych możliwości nie wypali, to kup sobie na Allegro drążek wielofunkcyjny przykręcany śrubami do ściany lub sufitu o udźwigu statycznym do 350 kg.

Ewentualnie zapisz się do klubu fitness/siłowni - tam też znajdziesz drążek wielofunkcyjny, a przy okazji całą masę innego sprzętu (hantle, sztangi, wyciągu, etc).


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024