Skocz do zawartości


Zdjęcie

Błędy w ćwiczeniu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

WiktorD
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Błędy w ćwiczeniu

Jestem początkująy w ćwiczeniach i chciałem przynajmniej spalić trochę tłuszczyku do wakacji . podczas wykonywania brzuszków wyraźnie słyszę jak strzela mi kręgosłup, chciałem się zapytać czy to normalne , mam za duża masę na to ćwiczenie itd. mam 18 lat , ok 95 kg , 187cm wzrostu, dotychczas raczej miałem siedzący tryb życia. póki co zaniechałem tego ćwiczenia w obawie o zdrowie . proszę o odp.


  • 0

Compound Guy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
7
Neutralna
  • Lokalizacja:Jaworzno
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Produkcja muzyki, siłownia,
  • Wzrost [cm]:184
  • Biceps [cm] :35
  • Klatka piersiowa [cm]:104
  • Pas [cm]:82
  • Udo [cm]:60
  • Waga [kg]:84

Napisano Ponad rok temu

Re: Błędy w ćwiczeniu
Straszne, że utatło się przekonanie, ze aby zrzucic tluszczyk trzeba robic brzuszki. Potęga plotki xd aby zrzucic tluszcz trzeba jesc mniej kalorii niz wymaga tego organizm, ale tylko troche, aby wlaczyc rezerwy (tkanka tluszczowa to energetyczny material zapasowy dla organizmu). Organizm brakującą energie pozyskuje z rozkladu tkanki tluszczowej, ktora zanika. Brzuszki maja sie nijak do tego. A cwiczenia fizyczne calego ciala pomagaja utrzymac cialo w formie i dodatkowo wspomoc spalanie.
  • 1

WiktorD
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Błędy w ćwiczeniu

Dziękuję za odp , miałem bardziej na myśli iż "podczas wykonywania brzuszków wyraźnie słyszę jak strzela mi kręgosłup, chciałem się zapytać czy to normalne" resztę ćwiczeń również wykonuję a na diecie równeż jestem bardziej mi chodziło o tą konkretną dolegliwość podczas wykonywania ćwiczenia. 


  • 0

Compound Guy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
7
Neutralna
  • Lokalizacja:Jaworzno
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Produkcja muzyki, siłownia,
  • Wzrost [cm]:184
  • Biceps [cm] :35
  • Klatka piersiowa [cm]:104
  • Pas [cm]:82
  • Udo [cm]:60
  • Waga [kg]:84

Napisano Ponad rok temu

Re: Błędy w ćwiczeniu
No mialem na mysli, ze mozna zrezygnowac z tego cwiczenia. Kregoslup to nie przelewki. Jezeli cwiczenie (nawet najlepsze) sprawia dyskomfort/ból, nie nalezy go wykonywac bez wczesniejszej rehabilitacji czy konsultacji z trenerem (bo bol moze wynikac ze zlej techniki).
  • 1

Kurosaki
  • Ekspert
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 13
19
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kalistenika, street workout.

Napisano Ponad rok temu

Re: Błędy w ćwiczeniu

 

Brzuszki maja sie nijak do tego.

Według niektórych badań, odkładanie tłuszczu zależy też od pracy tych mięśni, więc zgodnie z tym brzuszki pomagają.


  • 0

Wiedza jest wszędzie, wystarczy jej poszukać.


Compound Guy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
7
Neutralna
  • Lokalizacja:Jaworzno
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Produkcja muzyki, siłownia,
  • Wzrost [cm]:184
  • Biceps [cm] :35
  • Klatka piersiowa [cm]:104
  • Pas [cm]:82
  • Udo [cm]:60
  • Waga [kg]:84

Napisano Ponad rok temu

Re: Błędy w ćwiczeniu

Chodzi o to, że same brzuszki nie rozwiązują problemu spalania tłuszczu. Chyba, że wykona się taką samą pracę setkami brzuszków jak normalny trening, wtedy spali się tyle samo kalorii. Ale to niezbyt poważne rozwiązanie ;D to tak dodałem zapobiegawczo, żeby sie nie katować samymi brzuszkami, ale kolega mówi, ze cwiczy cale cialo to jego nie dotyczy ;D


Użytkownik Compound Guy edytował ten post Ponad rok temu

  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024